Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux Sucks! (And what can be done to fix it)

[es] :: Advocacy :: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23484 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sudomaster
Student
Beograd

Član broj: 214484
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 19:55 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1: dakle tu dolazimo do zakljucka o potrebi imanja windowsa kao igracke konzole


Wintendo, wintendo
SUDO is your best friend, whit him... u can do anything!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 21:15 - pre 183 meseci
Kernel-1 wrote few things several times.
So, let' s analyze...

Citat:
Hehe.... pali nekog drugog, ja nemam nameru hraniti trolove bas toliko, ionako te dovoljno hranimo na ovom Advocacy-ju, nije zdravo... ;)


Nisi se valjda iznervirao... ?

Citat:
E, negde sam vec rekao ali moram da ponovim biser koji sam imao s windowsom -
prvo mi kaze "Unknown device", a onda 5 sekundi kasnije "The driver for this device has
been sucesfully installed", znaci suze su mi posle.

Dechija radost...! ;)

Citat:
dakle tu dolazimo do zakljucka o potrebi imanja windowsa kao igracke konzole ;)

Shto je itekako superiornost u odnosu i na Mac a i Linux, gde toga nema bash u punom svetlu, ruku na srce....

Citat:
Ljudi su malo navikli na windows, i navike se tesko menjaju.
Tesko je pusacima da prestanu da puse :)

Ne da nam je teshko, nego je ja mislim pravoj djankozi 5 puta lakshe da se sa igle smakne,..
Evo, ja navodno smanjujem broj cigareta na dan..

Citat:
^ MacOS - Uz malo truda mozes da ga metis na maltene svaki noviji PC ;)


Win OS. Bez imalo truda, mozesh ga metnuti, ama na bilo koji noviji PC.
Chak i na neki stariji... !
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 21:32 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1 wrote few things several times.
So, let' s analyze...


ma analiza ti je fantasticna, za'ebo si i Frojda....
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
79.101.195.*

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 21:39 - pre 183 meseci
Citat:
mare_bj: Zašto je to sramota?!?! Ti znači misliš da je mana što i deca mogu koristiti računar. Deca sigurni neće podešavati windows servise, čaprkati po registry i sl. ali za neku normalnu upotrebu WinXP je sigurno za njih prihvatljiv.
Izvini, ali ti sa ovom rečenicom sam sebi uskačeš u stomak! Pa upravo je lakoća upotrebe neprocenjiva prednost windowsa u odnosu na linux.

Izvini ti, ali poznajem cak 3 klinca od 3-4 godine u mom mestu zbog kojih sam morao da osvezim Windows XP-e, ili bar da im "sredjujem" zeznute funkcije. Ocevi su i ponosni i uplaseni. Deca ne znaju ni da citaju, ali znaju da rasture sistem, po recima oceva samo nesto promrmljaju i isklikcu a ocevi nemaju pojma sta su im deca uradila sa sistemom. Bilo je tu i obrisanih menija i nestalih taskbarova i nestalih aplikacija. Jedan klinac od tih zna da udje u Need for Speed Underground, prodje kroz menije da izabere pravi profil, izabere stazu, auto i da odvoze celu trku a da posle sam izadje iz igrice. Posto je za tu igricu postavljen virtuelni CD, koriti se YASU koji je namesten da se pali sa podizanjem sistema. Klinac i to zna da odklice i da minimizira programcic a ne da ga ugasi na krstic kao sto u startu ucini velika vecina odraslih!
Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

Ixtis
Niš bate, Srbija bato

Član broj: 7830
Poruke: 169
93.184.87.*



+42 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:11 - pre 183 meseci
Dokle ćete se više prepucavati oko toga čiji je eto bolji!? Aman ljudi, ne razumem vas u opšte. Koristim Windowzu, i Linux Debian!
Oba sistema imaju svojih prednosti i mana. Oba sistema imaju svoju upotrebnu vrednost, i ludo je upoređivati ih.
Za NET mi je Linux ZAKON - TAČKA! Jednostavno za dve godinu svakodnevnog korišćenja, ja nisam imao niti jedan jedini problem sa virusima, crvima, trojancima, štucanjem i kočenjem neta, i ostalim budalaštinama koje na Wundowzi ima dušu na pamuk da ti iscede. Pa meni sa Windowzom treba armija antivirusa, firewala, i ostalih kićanki - i opet nisam siguran da neću popasati neku štetočinu... Izvinite, ali ću reći jedno veliko NE Windowsu, kada je u pitanju internet i sigurnost podataka! Što se tiče multimedije, i jedan i drugi mi završavaju posao. Ostaju samo usko stručni programi, i igrice, gde je Windža u velikoj prednosti, i tako će ostati još dugo, dugo...

Poenta je, da u 90% slučajeva LINUX dostojno može da zameni Windžu, a da li je bolji ili user-frendly, pa kako kome! Nekada davno si morao bogami da se dosta potrudiš ne bi li ti proradile zvučna, grafička, win-modem, štampač, skener, itd... Danas je to dosta bolje, ali ipak daleko od savršenog. Ali se napreduje, i to je za mene ono najbitnije.
Prestanite molim vas da svaku temu ovde pretvarate u rat Win vs. Linux. Mislim da je to probilo sve granice ukusa, i da samo srozava nivo diskusija na forumu. Pozdrav svima.
Debian & Win 7
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
79.101.195.*

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:27 - pre 183 meseci
Inace, vec oko devet godina sam serviser racunara, i od pre 2 godine sam ozbiljnije poceo da koristim Linux kao desktop. I to CentOS (RHEL) kojem su komponente (programi i krenel) starije od najnovijih Linux-a. Windows trenutno koristim samo kao Virtuelni PC na Linux platformi i to samo za Elektronsko placanje i kada povremeno treba da nekom pomognem da sredi Mikrotik ruter.

Prekompajlirao sam sve sto mi je trebalo sa Fedore i napravio "repozitorijum" na koji sada samo usmerim novi Linux koji instaliram i uz 2-3 komande instaliram sve sto mi treba.

E sad glavna stvar.
Pitanje: Zasto je ljudima tesko da koriste Linux?
Odgovor: Zato sto nema dovoljno ljudi da im objasni kako.
A teorija da je Windows laksi za koriscenje nikako ne stoji zato sto je istina da jednostavno ima vise ljudi koji poznaju Windows nego sto ih ima sto poznaju Linux. Ne zaboravite da Windows u jednom ili drugom primenjivom obliku postoji bar 15 godina, a Linux tek 7-8 godina. Da skole ovog trena pocnu da predaju Linux umesto Ilegalnih Windowsa koje koriste (da ima toliko profesora), odnos Linux/Windows bi se drasticno promenuo.

Pitanje: Zasto (sada vec intezivno) mrzim Windows?
Odgovor (koji na njihovu sramotu niko od Linux-asha niko nije ni pomenuo EDIT: osim Ixtis-a): Zato sto je bezbedonosno supalj kao supalj zub, zato sto je 70-90% intervencija koje vrsim vezano za nemanje dobrog Antivirusnog/Antimalware/Firewall resenja koje se placa po 40 EUR godisnje za jednu licencu. da ne govorim koliko "strucnjaka" me je pricalo bajke o Avastima, NOD-ovima, a tek o Avirama, AVG-ovima i sl. veliki procenat SPAM-a potice od zarazenih Windows racunara. Pa onda korisnici tih racunara pljuju po ljudima koji su im instalirali tako spor racunar ili po provajderima posto im internet i kada radi radi ocajno.
A o bezbednosnim zakrpama za Windows da i ne pricamo. Od SP2 do SP3 se pojavilo > 400MB samo zakrpa. ako se dodaju i .NET, i ostale drangulije, paket zakrpa i update-a narasta na oko 2GB!!

Za prosecnog korisnika bilo Windows bilo Linux-a je vrlo pozeljno da mu PRAVI strucnjak instalira OS, posto "decko iz ulice" u 99% slucajeva ne zna da se prvo instaliraju drajveri za Plocu, pa onda dalje, nema blagu predstavu o tome kako da pogleda FCCID da bi ukapirao koji modem je ugradjen u racunar (posle 2-3 godine rada kada je 70% drajvera baceno na djubriste.

Sto se tice igrica, vec ima nekoliko resenja koja su zasnovana na wine-u i zameni za DirectX koja preko OpenGL-a emulira DirectX, i koja podrzavaju negde oko 40 najpopularnijih igara kao npr WoW sve verzije, Call of Duty 4, .... za jos jedno godinu, vecina igara ce moci da se igra na Linuxu.
Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.87.147.*



+6455 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:35 - pre 183 meseci
@Dr.Love:

Recimo da se Mercedesovi automobili masovno kradu... Baš značajnije nego ostalih proizvođača... Međutim kradu se jer ih vlasnici ostavljaju otključanima, sve sa ključem u bravi, u jako lošim krajevima grada...

Da li je Mercedes kriv zbog toga jer je tobože napravio nesiguran auto, ili pak vozači koji se tako ponašaju?
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:36 - pre 183 meseci
Dr. Love mrzi Windozu....
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:39 - pre 183 meseci
Citat:
Da li je Mercedes kriv zbog toga jer je tobože napravio nesiguran auto, ili pak vozači koji se tako ponašaju?

Ok, znaci svi oni sto postuju svoje HJT logove u windows sigurnost podforumu jer im se skupilo nekakvog djubreta su krivi.
Nista, suditi im, sta drugo... cek... a koliko je takvih? Ma 95% windowsasa su teski krivci... ne znaju bre ni virus da ne zapate.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.197.*



+7 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 22:50 - pre 183 meseci
Ventura je dao mnogo jasan primer.

Stvarno, zamislite parkiranog Nissan Skyline-a GTR-V spec,
i u blizini neku peglicu ili fitju sa pravim katancem i lancem oko brave.

Shta bi ste prvo, ono, 'napali'.. ?

Fitjka, a?
Pa ako se prohte, moze to i kroz oranje, nije problem...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
93.87.147.*



+6455 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 23:21 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1: Ok, znaci svi oni sto postuju svoje HJT logove u windows sigurnost podforumu jer im se skupilo nekakvog djubreta su krivi.
Nista, suditi im, sta drugo... cek... a koliko je takvih? Ma 95% windowsasa su teski krivci... ne znaju bre ni virus da ne zapate.


Kao linux advokata, više treba da te brine zašto takvih korisnika nema na linuxu...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 23:25 - pre 183 meseci
Citat:
Dr.Love
Pitanje: Zasto (sada vec intezivno) mrzim Windows?
Odgovor (koji na njihovu sramotu niko od Linux-asha niko nije ni pomenuo EDIT: osim Ixtis-a): Zato sto je bezbedonosno supalj kao supalj zub, zato sto je 70-90% intervencija koje vrsim vezano za nemanje dobrog Antivirusnog/Antimalware/Firewall resenja koje se placa po 40 EUR godisnje za jednu licencu. da ne govorim koliko "strucnjaka" me je pricalo bajke o Avastima, NOD-ovima, a tek o Avirama, AVG-ovima i sl. veliki procenat SPAM-a potice od zarazenih Windows racunara. Pa onda korisnici tih racunara pljuju po ljudima koji su im instalirali tako spor racunar ili po provajderima posto im internet i kada radi radi ocajno.
A o bezbednosnim zakrpama za Windows da i ne pricamo. Od SP2 do SP3 se pojavilo > 400MB samo zakrpa. ako se dodaju i .NET, i ostale drangulije, paket zakrpa i update-a narasta na oko 2GB!!

Za prosecnog korisnika bilo Windows bilo Linux-a je vrlo pozeljno da mu PRAVI strucnjak instalira OS, posto "decko iz ulice" u 99% slucajeva ne zna da se prvo instaliraju drajveri za Plocu, pa onda dalje, nema blagu predstavu o tome kako da pogleda FCCID da bi ukapirao koji modem je ugradjen u racunar (posle 2-3 godine rada kada je 70% drajvera baceno na djubriste.

Sto se tice igrica, vec ima nekoliko resenja koja su zasnovana na wine-u i zameni za DirectX koja preko OpenGL-a emulira DirectX, i koja podrzavaju negde oko 40 najpopularnijih igara kao npr WoW sve verzije, Call of Duty 4, .... za jos jedno godinu, vecina igara ce moci da se igra na Linuxu.


Linux ni po cemu nije bezbedniji od windowsa, to sto ima manje virusa/trojanaca/... je posledica trzista, a ne dizjana sigurnosti sistema ...

Ako pogledas neku linux distribuciju, pa ti ces samo za mesec dva dana imati vec gomilu zakrpa.Od izlaksa openSUSE 11.1 bilo je barem dva update-a kernela koji su zahtevali restart, a o userspace-u da ne pricam, u zavisnosti od kolicine instaliranog softvera to moze narasti i na vise Gb ....

Sto se virusa tice, imajuci u vidu da radis uglavnom sa racunarski neobrazovanim ljudima, da to radis u sredini u kojoj ne postoji obicaj placanja softvera vec se sve ili kupuje na kartonskoj kutiji, skida sa p2p mreza ili zajmi od komsije, a da pri tome vecina njih radi sa admin privilegijama ne znam sta ocekujes nego ovo sto gledas.Ja licno na svom racunaru virus ne pamtim kada sam video poslednji put, mozda negde oko promene milenijuma ...

I poslednji argument nije posebno kompletan, u gamerskoj ekosferi ne postoji samo 40 najpopularnijih igara vec mnogo vise, a gomila njih nece raditi cak ni na taj nacin, plus prava stvar ce biti onog dana (ako ikad i bude) kada se igre budu namesnki pisale za linux a ne kalemile preko wine-a ...
Citat:
Kernel-1:
Ok, znaci svi oni sto postuju svoje HJT logove u windows sigurnost podforumu jer im se skupilo nekakvog djubreta su krivi.
Nista, suditi im, sta drugo... cek... a koliko je takvih? Ma 95% windowsasa su teski krivci... ne znaju bre ni virus da ne zapate.


ako izuzmem sudski proces, upravo tako ....
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 23:26 - pre 183 meseci
Citat:
Kao linux advokata, više treba da te brine zašto takvih korisnika nema na linuxu...

Kakvih korisnika? Onih sto zapate virus? Da mi na Linux-u se ubismo od brige oko virusa.

Citat:
Linux ni po cemu nije bezbedniji od windowsa, to sto ima manje virusa/trojanaca/... je posledica trzista, a ne dizjana sigurnosti sistema ...


WTF me briga cega je nesto posledica? :)

Kad se usplakirena sekretarica pozali na svoju windows instalaciju ("sta mi ovo iskace?!?"), ti
ces onda da je lecis svojom pricom o market-share posledicama... ne - lecices je skupim antivirus
softverom i firewallovima koji nesto vrede ;) (ako i to uspes...)

e, da - i "parental kontrolama", zaboravio sam i ovaj mehanizam u nizu mehanizama.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 23:39 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1
Kad se usplakirena sekretarica pozali na svoju windows instalaciju ("sta mi ovo iskace?!?"), ti
ces onda da je lecis svojom pricom o market-share posledicama... ne - lecices je skupim antivirus
softverom i firewallovima koji nesto vrede ;) (ako i to uspes...)


e daj ti njoj linux, naravno neka radi kao root, zasto samo da prosecan windows user ima slicnu mogucnost, pa i sa odsustvom mnogobrojnih virusa proprati veselje :)

btw meni kucni dekstop kao usera bez admin privilegija stiti najobicniji besplatni comodo firewall i antivirus i problema count zero ;)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)03.05.2009. u 23:52 - pre 183 meseci
Citat:
e daj ti njoj linux, naravno neka radi kao root


Sto bi radila kao root.... Sve moderne Linux distribucije kreiraju
korisnicki nalog vec pri instalaciji, kod Ubuntu-a cak klasicnog root-a i nema...

Citat:
btw meni kucni dekstop kao usera bez admin privilegija stiti najobicniji besplatni comodo firewall i antivirus i problema count zero ;)


i ja nemam problema sa virusima na windowsu, ali ne pricamo o nama koji citav zivot radimo sa racunarima,
vec o manje iskusnim korisnicima, koji su, moras priznati u velikoj vecini :)

(sekretarice, klinci kojima vindows sluzi da kliknu i pokrenu igru, odu malo da gledaju redtube.. itako)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)04.05.2009. u 00:22 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1
Sto bi radila kao root


a sto bi na windowsu bas morala da ima administratorske privilegije?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)04.05.2009. u 02:21 - pre 183 meseci
Top 7 Reasons People Quit Linux
http://www.pcworld.com/article...reasons_people_quit_linux.html

Zaboravio je osmi razlog - završetak čitanja njegovog članka...
Ovo sam postavio zato što sam tek sada uvideo da Linux zealotry izgleda nije zarobljen samo na forumima i diskusionim grupama...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)04.05.2009. u 06:12 - pre 183 meseci
Citat:
a sto bi na windowsu bas morala da ima administratorske privilegije?


Opet ponavljam, pricamo o VECINI obicnih korisnika. Bas me zanima koliko njih vodi racuna o kojekakvim privilegijama....

 
Odgovor na temu

Cartman
Beograd

Član broj: 7164
Poruke: 151
93.86.106.*



Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)04.05.2009. u 07:19 - pre 183 meseci
Citat:
pri3rak: a sto bi na windowsu bas morala da ima administratorske privilegije?

Zato sto veliki broj third party programa u XP-u zahteva administrativne privilegije, za update npr. Ako ih nema periodicno, ostavice veliki broj otvorenih rupa.

Broj postojecih i novootkrivenih exploit-ova za windows platformu cine bezbednost na osnovu firewall-a neozbiljnom, najblaze receno.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)04.05.2009. u 07:26 - pre 183 meseci
@pri3rak

Citat:

Linux ni po cemu nije bezbedniji od windowsa, to sto ima manje virusa/trojanaca/... je posledica trzista, a ne dizjana sigurnosti sistema ...

Ako pogledas neku linux distribuciju, pa ti ces samo za mesec dva dana imati vec gomilu zakrpa.Od izlaksa openSUSE 11.1 bilo je barem dva update-a kernela koji su zahtevali restart, a o userspace-u da ne pricam, u zavisnosti od kolicine instaliranog softvera to moze narasti i na vise Gb ....


Kada ce windows korisnici shvatiti da linux update nije jednako windows update-u. Kod nas se ne update-uje kernel samo zbog bug-ova... Naravno tu su i security fixevi ali nema ih ni priblizno toliko koliko onih sa novijim verzijama software-a. Svaki put kada novi kernel udari u repo-e to ne znaci samo da je patch-ovan stari vec je dodata gomila usability feature-a, kada procitam changelog pa kada vidim koliko podrske za novi hardware oni utamane u kernel zapanjim se... Pogotovo za laptopove. E sad stoji jedna stvar - da bi neki drajver usao u kernel mora da prodje rigorozno testiranje a to se ne desava brzo pa tako korisnik nekog egzoticnijeg hardware-a ipak mora da juri open source drajver ili jos bolje ako ima podrsku za linux od strane oem-a...

Dakle update linux-a ne znaci samo patch-ovanje istog vec i osvezavanje software-a koji koristite novijim verzijama koje obicno imaju enhanced usability... Eto gde odu GB (naravno naraste na GB samo kod DVD izdanja i bleeding edge distro-a tipa fedora i sl...) Tako razlikujemo i dva tipa distro-a, oni koji se osvezavaju na svakih 6 meseci sa novom verzijom (ubuntu, fedora, mandriva) i rolling release distro-a koji cim software prodje testing fazu ulaze u glavni repozitorijum (arch, gentoo...)

A sekretarice izostavite iz price. Kada sam im kucace masine zamenio kompovima plakale su i vikale da nikada nece moci da se naviknu na komp (kompovi su bili sa windows-om). Do sada racunam da su se privikle, pa kada bi im instalirali i linux-e opet bi plakale dok ne saznaju da solitaire imaju i pod linux-om i da je sto se koriscenja tice (ono za sta njima treba) openoffice isti kao i word... A vi pricajte o root nalozima...




make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux Sucks! (And what can be done to fix it)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 23484 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.