Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

INVALID BOOT

[es] :: Linux :: INVALID BOOT

[ Pregleda: 1508 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

Član broj: 17387
Poruke: 263
*.ptt.yu

Jabber: codemaster
Sajt: https://azbyka.ru


Profil

icon INVALID BOOT07.12.2003. u 19:00 - pre 249 meseci
Pozdrav svima!

Instalirao sam Red Hat Linux 8.0 pre dve nedelje, i sad imam jedan problem, izmedju ostalog :)

Instalirao sam fluxbox, ali nisam mogao da ga startujem, pa sam editovao /etc/inittab (postavio sam runlevel 3, da se logujem u text modu, pa da odatle startujem fluxbox) a nisam napravio backup ili iskopirao file sto je posledica moje ***** :)

Pokusao sam sve, ali nikako da sredim stvar! Pokusao sam sa RESCUE modom, samo ne znam da li ikako mogu da povratim file, jer REDIFF ne moze, jer nemam nikakav backup! Startnu disketu nemam za moj kernel (2.4.20-20.8) vec za onaj default koji sam instalirao zajedno sa sistemom na pocetku... (2.4.14-18) Tako da, kad pokusam da startujem linux, pojavi mi se prompt "ENTER RUNLEVEL: " i kad unesem bilo sta 1...5
sledi poruka "NO MORE PROCESSES LEFT IN THIS RUNLEVEL"

ne znam sta da radim, pa pitam vas :)

pored ostalog, nisam sredio "samo" modem (Agere 56k PCI Softmodem V90) i ne mogu da ubacim u 24 bita graficku! to znaci da trebam drivere da nVIDIA-nog site-a?

I samo jos nesto! Editovao sam /etc/inittab tako sto sam komandom EDITDIFF samo upao i promenio umesto 5 - 3 i onda ESC + : WQ. Da li je to greska? Kako ubuduce da radim to?

Pomagajte! :)

Dusan
ISHS ☦️ NIKA
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
*.arnet.net.ar



Profil

icon Re: INVALID BOOT07.12.2003. u 23:51 - pre 249 meseci
Pre nego sto uradis nesto oko podesavanja ili nesto sto MOZE biti riskantno uvek ali uvek backupuj konfiguraciju trenutnu.. i da.. pri setupu napravi startup diskete.. i one mogu da te spase s vremena na vreme.. Ne znam resenje tvojih problema jer se sa njima nikada nisam suocio.. Jbg.. Sta da ti kazem, trudi se.. Ako ne uspes i ako niko ne odgovori, reinstaliraj sistem
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: INVALID BOOT

[ Pregleda: 1508 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.