Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111639 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 11:03 - pre 182 meseci
Citat:
BluesRocker: Pomenuti otac Branislav je dva puta gostovao u Utisku nedelje kod Olje Bećković. Mislim da su od gostiju bili prisutni i neki psihijatar i još neko iz nevladinih organizacija. Još je tada čovek pominjao batine i niko na to nije negativno reagovao. Mogu jedino da kažem da cenim trud koji taj čovek čini i sve što trpi da bi pomogao ljudima. Šteta je što kod nas nema više ljudi koji nešto čine a manje onih koji samo znaju da kritikuju. Čini mi se da je ovo što se sada dešava u sklopu obračuna u SPC gde taj čovek ni kriv ni dužan trpi posledice jer je vladika Artemije izgubio borbu za prevlast u crkvi.


To vise govori o gostima i javnom mnjenju u Srbiji, nego o ispravnosti postupaka.

Jednostavno, u nepoznavanju boljih metoda, ljudi kao narkomani koji su nesumljivo napravili lose stvari sebi i drugima, dobijaju neku monstruoznu "pomoc" od strane osamljenih ludaka koji jasu na svojoj sadistickoj prirodi, gordosti i megalomaniji kao i´na ocaju i neznanju familije i obolelih.

Tako se oni kaznjavaju i "prizivaju pameti" od strane ozaloscenih, "pravoverujucih", "resenih - koji ne cekaju, nego delaju" , umesto da dobiju adekvatno lecenje ili adekvatnu kaznu od strane suda, a pre toga na osnovu istrage policije - ako su pocinili prekrsaj koji se sakcionise po zakonu, a ne po tuposti kvazihriscanskih lica koji samo pljuju na tradiciju verujucih ljudi.


 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 11:10 - pre 182 meseci
Citat:
vilil1: Da li ste koristili i neke lekove uz psihoterapiju, i koliki je procenat izlecenja? Govoris o zavisnosti od heroina?

edit @Ivan, kako se izlecio tvoj drugar? Kazes, imali su novca za lecenje...


Koristili su se i blokatori, najcesce Nalorex, ali to je samo pomocno sredstvo dok je terapija i kasnija stalna pomoc emotivna, socijalna, pomoc u trazenju posla i sl najvaznija.

Zbog samog nacina rada, koji je u stvari proces koji traje godinama - nemoguce je reci procenat izlecenih, niti je to i praksa. To je vise za "spasioce" koji nude instant pomoc za 350 ojra ;)
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 11:17 - pre 182 meseci
Citat:
DaliborP: A sta tacno cini? Jel mozes malo detaljnije da opises njegove metode lecenja od bolesti zavisnosti i sta od toga svega ti licno cenis?

Čini to da se prihvatio posla koji ni oni koji su za to plaćeni ne žele da rade. To da ljudima daje nadu da će moći da izleče svoje dete narkomana. Uči mlade ljude disciplini, odgovornosti, fizičkom radu, smirenju, svemu onom što nisu kod kuće naučili. Ako je njegova efikasnost 50% onda je toliko života spasao.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 11:21 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666:Zbog samog nacina rada, koji je u stvari proces koji traje godinama - nemoguce je reci procenat izlecenih, niti je to i praksa.

Kako? Ne razumem? Nemoguce je reci koliko se njih vratilo horsu? Zar se ne vodi evidencija o svakom pacijentu?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 11:45 - pre 182 meseci
Citat:
BluesRocker: Čini to da se prihvatio posla koji ni oni koji su za to plaćeni ne žele da rade. To da ljudima daje nadu da će moći da izleče svoje dete narkomana. Uči mlade ljude disciplini, odgovornosti, fizičkom radu, smirenju, svemu onom što nisu kod kuće naučili.

Vojska te uci istim tim stvarima i to za dzabe. Cak ti i plate. Ja sam pitao ozbiljno pitanje, kako leci bolesti zavisnosti? Jedini metod tog centra koji smo dosad videli je udaranje lopatom preko ledja i umlacivanje. Imas li neke konkretne podatke ili samo "podrzavas" tog popa bez ikakve osnove?
Citat:
Ako je njegova efikasnost 50% onda je toliko života spasao.

Ne postoji nikakav dokaz o uspesnosti izlecenja, ni 5, 10 ili 50%. Odakle ti 50%? Koji statisticki podaci na to ukazuju?
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 12:03 - pre 182 meseci
da vas zatvorim u manastir sa bar 10 narkomana koji su u krizi pa da vidis kako bi ih lecili naucnim metodama kad krenu da kriziraju.
nema tu nauke bato nego mora da pregura krizu, a nece valjda da dopuste ljudi tamo da oni preuzmu kontrolu.
Oni tuku one koji su zasluzili znaci "pokusali da pobegnu,pokusali da unesu drogu, napali nekoga, ne postuju pravila...
Sto li se dize prasina oko ovoga nije mi jasno, Nasa policija bije i one koji su krivi ali zadesi se i neki neduzan, sto niko tu ne dize prasinu, Kad te zvizne pandur pendrekom pa ti izbije bubrege to nikom nista a i tim ljudi treba objasniti: "znate gospodine to sto ubijate i kradete to je jako ruzno, nego da mi pricamo sa vama i ako hocete da pristanete da vas bijemo"
price za malu decu....
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 13:55 - pre 182 meseci
Citat:
nick2: Sto li se dize prasina oko ovoga nije mi jasno

Ni meni. Ovakve stvari su u Srbiji potpuno normalne.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 14:01 - pre 182 meseci
Citat:
DaliborP: Vojska te uci istim tim stvarima i to za dzabe. Cak ti i plate. Ja sam pitao ozbiljno pitanje, kako leci bolesti zavisnosti? Jedini metod tog centra koji smo dosad videli je udaranje lopatom preko ledja i umlacivanje. Imas li neke konkretne podatke ili samo "podrzavas" tog popa bez ikakve osnove?

Narkoman postaje narkoman i zbog porodice, društva, okruženja. Roditelji koji hoće svoju decu da upropaste daju im nezasluženo velik džeparac, kupuju im sve što požele, ne posvećuju im pažnju, ne razgovaraju sa njima, oslobađaju ih svake odgovornosti i rada. Takvo nešto ispušteno počne da uzima heroin, i to vremenom postaje problem za porodicu jer treba sve više para da se plati droga pa roditelj priznaje da ima narkomana kad je već kasno za bilo šta, kad je to dete već 5-10 godina na dopu. Apstinencijalna prođe, ali ličnost narkomana je već formirana i vrlo je teško to promeniti. Oni u Crnoj Reci upravo rade na tome da tim mladim ljudima promene ličnost, ojačaju vrline, ojačaju karakter, da naprave od njih korisne članove zajednice. Naravno da se ne može svako promeniti, ali poenta je u tome da se svi trude da budu bolji.

Ne želim da budem advokat nikom, ali moje je mišljenje da takvu ustanovu treba zabraniti samo u slučaju da imamo bolju koja uspešnije leči narkomane za isto ili manje para i da nema ko zna koliko stotina ili hiljada porodica koje čekaju da im se negde oslobodi mesto da se njihovo dete leči. Ja znam (ili sam znao) jako puno nesrećnih porodica koje muku muče zbog narkomanije. Moj najbolji drug iz detinstva je stradao od tog zla. Vrlo dobro znam koliko je teško bilo da ga bilo ko primi na lečenje. Svaki roditelj bi pristao da mu dete ponekad dobije lopatom po dupetu pre nego da ga zatekne mrtvog sa iglom u ruci.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 14:09 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666: Koristili su se i blokatori, najcesce Nalorex, ali to je samo pomocno sredstvo dok je terapija i kasnija stalna pomoc emotivna, socijalna, pomoc u trazenju posla i sl najvaznija.

Zbog samog nacina rada, koji je u stvari proces koji traje godinama - nemoguce je reci procenat izlecenih, niti je to i praksa. To je vise za "spasioce" koji nude instant pomoc za 350 ojra


Pa da to nije nesto ovako:
Citat:
Lečenje narkomanije “na crno”

18. mart 2009. | 01:34 | Izvor: Večernje novosti

Beograd -- Heroinski zavisnici iz cele Evrope dolaze u Beograd, gde im se nelegalno ugrađuju implanti koji blokiraju dejstvo droge, pišu “Novosti”.

Ta metoda nije dozvoljena u zemljama Evropske unije, pa ni u susednoj Hrvatskoj, jer još nisu ispitani svi njeni negativni efekti. Terapija nije registrovana ni u Srbiji, ali se već duže vreme ilegalno obavlja u privatnim klinikama za nekoliko stotina evra.

U jednoj privatnoj beogradskoj klinici potvrdili su za “Novosti” da ovakve zahvate izvode gotovo svakodnevno na domaćim, ali i stranim narkomanima, iako za to nemaju nikakvu dozvolu.

Procedura je prilično jednostavna: umesto klasične terapije tabletama, koje zavisnik može da prestane da uzima, ispod kože - najčešće u donjem delu stomaka - ugrađuje se plastični, brzo razgradljivi implantat u kojem se nalaze tablete “naltrekson”.

Implant deluje pravo na mozak, blokirajući receptore za užitak, tako da zavisnik više nema želju za drogom. Implant traje između tri meseca i godinu dana.

Lekari, pak, tvrde da dejstvo ovih lekova nije dovoljno ispitano i da se zato nalaze na “crnoj listi” EU i mnogih drugih zemalja.

Prema procenama, samo u Zagrebu živi nekoliko desetina narkomana koji su u Beogradu ugradili čip.

Slavko Sakoman, lekar na Klinici za ovisnosti u zagrebačkoj bolnici “Sestre milosrdnice”, potvrdio je hrvatskim medijima da se u Beogradu ugrađuju takvi implanti, ali je istakao da tableta pomaže samo ako zavisnik ima volje da izdrži krizu, te da je bilo slučajeva ljudi koji su sami otvarali kožu i vadili tabletu.

“Naltrekson” implant patentirao je pre jedne decenije australijski doktor Džordž O’Nil, koji tvrdi da njegova terapija ima stopostotni uspeh, čak i sa dugogodišnjim narkomanima.


Ja juce postavih link za ovaj tekst, ali izgleda niko nije procitao. A koliko vidim i ovo nije priznata metoda! Ali se radi u sred Beograda i niko im nije poslao inspekciju, niti zabranio rad.

A neko rece isto sto i ja mislim. Pre mi ovo sve lici na obracun sa vladikom Artemijem, koji zadnjih dana nesto nije popularan u crkvenim krugovima. Mi ipak ovde komentarisemo samo jednu stranu medalje, ali slusajte malo i ostale vesti, pa izvucite zakljucke.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 15:29 - pre 182 meseci
Hm, sad mi nije jasno...@Isak666 kaze da je u Stutgatu radio u nekoj organizaciji, da su se bavili narkomanima, i da su koristili Nalorex, a u tom tekstu pise da to nije dozvoljeno u EU. Nesto se ne slaze...
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.adsl.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 17:41 - pre 182 meseci
Verovatno se radi o tome da se u Nemačkoj koriste tablete, a ovi u Beogradu koriste te implantate. Tablete su dozvoljene, a ti implantati nisu.

Inače čitam ovu temu, i stvarno i mene zanima odakle taj podatak o 30-50% izlečenih metodom lopate?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 17:50 - pre 182 meseci
Citat:
Danijel Krmar: Verovatno se radi o tome da se u Nemačkoj koriste tablete, a ovi u Beogradu koriste te implantate. Tablete su dozvoljene, a ti implantati nisu.

Jeste da nisam strucna, ali zakljucujem da i tablete i implanti postizu isti efekat, samo bi implanti trebalo da su sigurniji. A to je sve deluje isto kao i metoda onog Rusa, samo manje radiklano, jer on to isto postize inekcijama. Zar nije to sve blokiranje receptora sto nije priznata metoda?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:01 - pre 182 meseci
je l' bila inspekcija?
uhapsila "iscelitelja"?
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.duga-net.com.



+101 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:20 - pre 182 meseci
Al ona "mrcina" slatko bije.
Pa stane da se odmori, pa nastavi.
Pa se nešto širi, kao može mu se.
Čudi me da nije u mantiji, ili je to neki volonter ?
Pa p.ti m., ko ti je dao ovlašćenje da ti biješ nečije dete,
da ako i njegovo neko tako izubija, pa bi se valjda dozvao pameti,
ali sumnjam da je ima.
A ni onoga mnogo ne žalim, našli su gde da ga smeste.
Da li je još pop/kaluđer nekoga izlečio ili vratio u život.
Pored ispiranja mozga, sad isteruju zlo,a uteruju "dobro".
Lopata, ej - ne znam šta više reći - blokira mi mozak!
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:27 - pre 182 meseci
Ivan Dimkovic,

Citat:
Uzgred... stvarno treba da budes lud da ides na lecenje jedne vrlo nezgodne bolesti (zavisnosti) u nekakvu versku ustanovu
Ko je to hteo / verovao, batinanjem je i dobio sta je zasluzio.


Pa jeste, par stotina danas zdravih ljudi (bivsi narkomani) su stvarno bili ludi kad su izabrali da dignu ruke od disfunkcionalnog drzavnog sistema, i izaberu tretmane gde ce neko da se bavi njima kao ljudima, a ne kao brojevima. Gledajuci da su zivi danas, da imaju zdrave i funkcionalne porodice, nakon par godina terapije, uspeli su da isplivaju. Izabrali su da se lece u verskim ustanovama ili u ustanovama gde su organizovane verske aktivnosti ili u ustanovama gde verske aktivnosti finansiraju terapiju koju su izabrali. Vec su prosli kroz drzavnu disfunkcionalnost, a neki nisu ni zeleli da prolaze kroz drzavnu funkcionalnost, jer im je vecina prijatelja zavrsila na groblju zbog eksperimentisanja sa drzavnim sistemom. U ranijim temama si osuo paljbu po ljudima koji smatraju veru u svom zivotu kao sasvim normalnu stvar (isto kao sto ti biras da je tebi normalno da ne verujes), pa ne planiram da pisem o njihovoj veri/religiji/denominaciji. E da, i to lecenje se desava u drugoj zemlji – nema veze sa Srbijom. Jesu oni zaostali jer imaju uspesan program, ili su ludi sto biraju gde ce da se lece? Njihova bolest, njihov izbor gde ce (i da li ce) da se lece. Ili je ludost sto su (zamisli) izabrali da vera bude bitan faktor u njihovom lecenju?

Kada si zdrava osoba, najlakse je pisati o tome sta bi bolesna osoba trebala da radi, gde bi trebala da se leci, kod koga i kako. Kao sto zdrava osoba ima izbor, taj izbor se kao magicnim stapicem oduzima bolesnoj osobi u vezi lecenja. U Srbiji se sistem i dalje vrti oko doktora i terapije. Kad se bude vrtio oko bolesnika, mozda ljudi nece morati da se maltretiraju do ivice bezumlja da nadju odgovarajuce terapije, i mozda drzava nece osecati potrebu da omalovazava sve druge vrste lecenja kad nisu sposobni ni osnovno da regulisu.

A kad smo kod zasluga i batinjanja (lokacija: van Srbije, drzavna ustanova, vreme: 2009, real life), scena:

Devojka od metar i zilet (circa 25, bivsa profesionalna karatistkinja, narkomanka po izboru, na lecenju) udara tipa (napumpani dvometras, bolnicar) da ovaj ljubi zid, rasecena usna, krvav nos. Sledi par samara od drugog bolnicara da je obuzdaju dok ne dobije injekciju za smirenje. Onda je ovaj prvi udara po ledjima, valjda da joj vrati, i tu se zavrsava njihovo tepanje. Batina = ruka. Nista specijalno od rekvizita.

Znas kako kazu – mogu da vas biju samo nasi i vasi policajci, pa i nasi i vasi bolnicari. Samo nek' je nase i da je regulisano, i sve je normalno. Isto sto mogu da maltretiraju narod nasi i vasi politicari, i nasi i vasi mediji, samo da je kontrolisano i regulisano to maltretiranje.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.155.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:29 - pre 182 meseci
U Poligrafu je gost autor clanka u "Vremenu'', bas sad ide na teveju.

Ako vas je zanimalo KO bije, lik je rekao da su u pitanju bivsi: kriminalci, policajci, narkomani...

Sjajna ekipa!

Citat:

Znas kako kazu – mogu da vas biju samo nasi i vasi policajci, pa i nasi i vasi bolnicari. Samo nek' je nase i da je regulisano, i sve je normalno. Isto sto mogu da maltretiraju narod nasi i vasi politicari, i nasi i vasi mediji, samo da je kontrolisano i regulisano to maltretiranje.


Da citiram administratora - ne s..i. ;)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.86.157.*



+629 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:29 - pre 182 meseci
Citat:
vujo032: Pa p.ti m., ko ti je dao ovlašćenje da ti biješ nečije dete,
Ima potpisano ovlašćenje navodno, od tog nekog čije je dete ili od njega samog.
Što otvara mogućnost za prijave protiv samih roditelja koji su potpisali ovlašćenje, a koliko se sećam ima tu i pravnika (sudija, advokata) koji su potpisali ovlašćenja za svoju decu pa je valjda to po našim zakonima, zar ne? Ne?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:33 - pre 182 meseci
Citat:
BluesRocker: Narkoman postaje narkoman i zbog porodice, društva, okruženja. Roditelji koji hoće svoju decu da upropaste daju im nezasluženo velik džeparac, kupuju im sve što požele, ne posvećuju im pažnju, ne razgovaraju sa njima, oslobađaju ih svake odgovornosti i rada. Takvo nešto ispušteno počne da uzima heroin, i to vremenom postaje problem za porodicu jer treba sve više para da se plati droga pa roditelj priznaje da ima narkomana kad je već kasno za bilo šta, kad je to dete već 5-10 godina na dopu. Apstinencijalna prođe, ali ličnost narkomana je već formirana i vrlo je teško to promeniti. Oni u Crnoj Reci upravo rade na tome da tim mladim ljudima promene ličnost, ojačaju vrline, ojačaju karakter, da naprave od njih korisne članove zajednice. Naravno da se ne može svako promeniti, ali poenta je u tome da se svi trude da budu bolji.

Ne želim da budem advokat nikom, ali moje je mišljenje da takvu ustanovu treba zabraniti samo u slučaju da imamo bolju koja uspešnije leči narkomane za isto ili manje para i da nema ko zna koliko stotina ili hiljada porodica koje čekaju da im se negde oslobodi mesto da se njihovo dete leči. Ja znam (ili sam znao) jako puno nesrećnih porodica koje muku muče zbog narkomanije. Moj najbolji drug iz detinstva je stradao od tog zla. Vrlo dobro znam koliko je teško bilo da ga bilo ko primi na lečenje. Svaki roditelj bi pristao da mu dete ponekad dobije lopatom po dupetu pre nego da ga zatekne mrtvog sa iglom u ruci.


potpuno se slazem sa tobom, bolje lopata nego kovceg.
Nije bas metoda za primer ali ako deluje onda podrzavam, dobijao je taj batine napolju verovatno mnogo gore....

Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:35 - pre 182 meseci
kelja,

Je l' ocekujes neki komentar ili je bitno da ucestvujes? :)



Lesli Eldridz,

Citat:

Vidis da pise da njih roditelji na silu vode tamo. To samo pokazuje koliko je ovo jedna bolesna zemlja u kojoj takvi sto veruju u vraceve i u ovakav vid "lecenja" imaju pare da to i placaju, i vode svoju decu tamo. Sve su to bolesnici, i ovi sto ih lece, i ovi sto "lece" , i oni koji su doveli "pacijenta" na "lecenje". Greota je to sve da se leci, i vidari i pacijenti i "roditelji" nego zna se.

Postoje i roditelji koji biraju hemoterapiju za njihovu bolesnu decu, pa prodaju sve iz kuce da bi se njihovo dete lecilo na taj nacin, cak i kad klinicke studije pokazuju minimalan procenat efektivnosti u njihovom individualnom slucaju. Cak i kad drzava ne pokriva lecenje, jer se vise ne kvalifikuju za terapiju, platice SVE samo da se taj nacin lecenja nastavi. Oni biraju sta oni misle da je najbolje za njihovu decu. Lako je zdravoj osobi kritikovati gde ce bolesna osoba da se leci, jer to nije iskusila na svojoj kozi. Pa zar nije pre par meseci jedna klinka trazila da je puste kuci iz bolnice, da zeli da prekine sa svim tim hemoterapijama, jer zeli da poslednje trenutke provede kod kuce, sa svojima? Otislo na sud, i proslo kroz sudski postupak, stresna situacija za porodicu – bolesna osoba, jos i dete – jos manja sansa da uopste donosi odluke; svi drugi mu reziraju stvari, cak i kad instikt govori da nesto nije u redu. Ne moras da se slazes sa necijim izborom u vezi lecenja, ali da li postoji nesto se zove postovanje tog izbora?
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
87.250.50.*



+13 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 18:46 - pre 182 meseci
Citat:
MyWay: Ima potpisano ovlašćenje navodno, od tog nekog čije je dete ili od njega samog.
Što otvara mogućnost za prijave protiv samih roditelja koji su potpisali ovlašćenje, a koliko se sećam ima tu i pravnika (sudija, advokata) koji su potpisali ovlašćenja za svoju decu pa je valjda to po našim zakonima, zar ne? Ne?


cekaj, jel to znaci da mozes nekoga da ubijes bez bilo kakvih sankcija, samo on treba da ti potpise da se slaze?

to sto roditelji potpisuju ne znaci da su batinasi oslobodjeni odgovornosti, vec samo da imaju saucesnike...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111639 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.