Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29127 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 01:12 - pre 176 meseci
Jel tko isprobao ovaj "Windows 7 Loader 1.6.9 by Daz"?
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.223.*



+7 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 01:41 - pre 176 meseci
A-ha...!
M$ piratski .ISO fajlovi svugde preko adsl-a...
A od kada je to?

Evo meni pre neki dan dok sam surfovao sa linuksom po internetu otvorio se dodatni prozor preko...opera pretrazivaca...jeste.reklama je bila na kineskom ali ja sam se snasao i uspeo da razgovetnem sta je pisalo po ekrnu.a samo da zahvalim mikrosoft znaku jer sam ga video u caspisu i broju 7 za koji sam cuo i pre shvatio sam da kinezi reklamiraju mikrosoft.Kada sam kliknuo na link bio sam odveden na nekakv meni nepoznat sajt ali na svu srecu tamo je sve bilo poznato na 'engleski' jezik jel'te...xexe..i nista...bilo mi je pnuhdjeno da daunloadom preuzmem tu verziju windowsa sto sam i ucinio.samo da napomenem da mi je prodavacica telekom usluga na salteru rekla da njihovi beli internet modemi imaju sistemski zasticene Iipe protokole tako da sam shvatio da nije rec o prevari i virusu preko sajta jer da je taj sajt bio pokvaren na neki nacin ja bih bio sprecen da otvorim tu stranicu na kojoj se nalazijo materijal za preuzimanje.To vece sam upalio program da skine sliku operativnog sistema a i bez obzira na sve to sto je kineski(valjda pogon iz kine...ko to moze da potvrdi?)pisalo je pod jedan :download pa onda valjda burn(da se nareže)i da se samo sačeka kada se obavi kompletna inicijalizaija sistema nakon instalisanja gde ce da se,sistem,restartira sam od sebe i da je to normalno i da se nista ne plasim.sto je tako i bilo!moj komsija je haker kod nas u kraj i ume sa kompjuterima i instalirao mi bio linuks prei da nije bilo njega,ne bih znao sam da se snadem sa instalisanje.Pomogo mi je ovaj put preko telefona-mnogo.evo i dan danas posle 2 nedelje sistem rai dobro ja sam zadovoljan internet radi ima lepe igrice za decu. poydrav svima.
______

Zjbnciju na stranu,
M$ je firma koja nikada neće da pukne.
Bez obzira na to koliko 'kopija' procuri do kućnih kard diskova,
ti freakovi imaju para kao blata.
"Krekuju ih" i hakuju im proizvode od pamtiveka, a oni ne prave samo windows....
Boli ih uvo.

Što kaže Dimković, kako god okreneš, bitno im je šta se koristi,
samo da je što manje Sunca, -a, Suse-ta, Ubuntu-a ili Panter-a.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 02:04 - pre 176 meseci
E pljuni ti mene ako nisi otkacio 100% :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 02:19 - pre 176 meseci
@musicmaster - nemoj da pises ovako kasno :)

@combuster - sad mi je i Lenovo "strelac" - radi ko zmaj - samo da jos sredim onaj hdparm na 254
da mi ne klikce HDD ;)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 02:29 - pre 176 meseci
Hehehe, drago mi je... Jesi mu primenio 7LOHv1.2.zip (Orbit30 & Hazar, verzija 1.2)? Ovo malo maskiram kao da ne idemo u off :D :D :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 09:39 - pre 176 meseci
Ko, ja? Taman posla, daleko bilo ;)

GRUB mi je miliji :D
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.210.*



+7 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 09:46 - pre 176 meseci
Citat:
E pljuni ti mene ako nisi otkacio 100% :D

Otkačio 100%? Ja!?! Čuj, otkačio...
Valjda pukao kao windows,.. lepo se izražavaj.. :P

Citat:
nemoj da pises ovako kasno :)

A ne, nije to... Nešto sam čačkao oko jednog, tuđeg hard diska juče,
i tamo je bila gomila .doc fajlova...
Među njima i deo nekih mnooogo matorih pismenih zadataka od budućih profesora "iz u učiteljskoj školi" :D tada..
Radi se o nekom dobu kada je svako ko je iole znao azbuku, mogao biti učitelj.
E, od tog teksta su mi suze pošle, pa sam povezao to sa ovom temom koja ima veoma jaku, veoma pozitivnu prvu stranicu..
To je više tužno nego smešno, al' šta ćeš... ?

Sve u svemu, kako bi neki inspektor kod nas uopšte i odreagovao,
da mu se sroči u lice slična izjava, na sličan način?
Zajebano je kad pišeš bez razmaka...
________________

Kada je XP izašao, mene to nije toliko interesovalo koliko i Diablo II ili Descent pod LAN-u teh. školi sa društvom,
ne sećam se da je bilo ovako slobodnog, globalnog beta testa kao što je slučaj sa Win7.
Bio je samo neki Whistler, ono .. u jee... i toliko.
Bar ja, tada, nisam bio zainteresovan za rčkanje i čačkanje operativnih sistema ispod haube, kao sada..
Millenium je šljakao kao blesav na 128 rama, kao i sve igrice pod istim.
To je bilo najbitnije.

Ovoga puta, M$ je dao svima da proučavaju koliko god im volja, naravno, prvi su oni (M$) znali ishod svega.
Kakva je situacija, pretpostavljam da će 'krk' za naredni win 8 izaći 2-3 nedelje ranije, pre samog windowsa uopšte...
Ili je tako bilo i ranije (mislim na jednogodišnji beta-test i korporacijsko hvalisanje) a ja zbog nedostatka interneta u to vreme - neobavešten.
Whatever...
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 10:13 - pre 176 meseci
@Catch 22 Ne vidim da ih je bilo kad problem oko validacije legalnih korisnika zaustavio .
Dovoljno je da ne bude previse slucajeva pogresne validacije ....uvek se moze resiti tel i ima bogami i onih koji ce kupiti ponovo.
Kad se ucvrste i budu spremni na rizik oko toga morace malo skresati kao sto su na xp
Nemogu sacuvati nikad nijedan windows od crack.a i nijedan crack..nije savrsen .


[Ovu poruku je menjao darkonsm dana 09.11.2009. u 12:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao darkonsm dana 09.11.2009. u 12:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.214.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 10:53 - pre 176 meseci
^ nevidim, nebude, nemogu,... razmakni to NE(DA Ukraden - je windows :D) jer ne mogu čitati :))

Sve u svemu... istorija se ponavlja :P
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.127.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 10:55 - pre 176 meseci
Najvećma obožavam ove umišljene geriLce sa donje slike, koji imaju ugrađen "W" senzor za automatsko aktiviranje intelektualne(?) dijareje u svakoj temi, koja sadrži pomenuto slovo.



 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.210.*



+7 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 11:03 - pre 176 meseci
^^

Najbolji su mi kada nalaze rešenje za popravku aviona u drugom delu...
Kako beše? Pljuvačka i žvaka..?

 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.214.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 11:11 - pre 176 meseci
Citat:
Catch 22: Najvećma obožavam ove umišljene gerilCe sa donje slike, koji imaju ugrađen "L" senzor za automatsko aktiviranje intelektualne(?) dijareje u svakoj temi, koja sadrži pomenuto slovo.


Takođe :D
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.127.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 11:45 - pre 176 meseci
To "C" bi trebalo da je neka lična prozivka?
Kanda grešiš komšo, pošto koristim i ja L ponekad, kad mi se ukaže nužda (kako velika, tako i mala...)

 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.127.*



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 11:51 - pre 176 meseci
Evo mene jopet i ponovo, specijalno za mog komšiju iz Rume, javljam mu se sa Linuxa!
(Stomak mi je za sad uredu...)

 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.87.214.*



+5 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 11:55 - pre 176 meseci
Editovana poruka: Sinčić me zavitlava pa je nisam dobro otkucao.
Ma ne bre, nemoj pogrešno da me shvatiš jer sam na ubuntu pa Canonical (firma koja ga proizvodi), mi komše se nećemo valjda 'svađati', a ono L kod tebe sam shvatio kao Linux a ne kao početno slovo mog prezimena - ili grešim?
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 13:44 - pre 176 meseci
Citat:
darkonsm: @Catch 22 Ne vidim da ih je bilo kad problem oko validacije legalnih korisnika zaustavio .
Dovoljno je da ne bude previse slucajeva pogresne validacije ....uvek se moze resiti tel i ima bogami i onih koji ce kupiti ponovo.
Kad se ucvrste i budu spremni na rizik oko toga morace malo skresati kao sto su na xp
Nemogu sacuvati nikad nijedan windows od crack.a i nijedan crack..nije savrsen .


[Ovu poruku je menjao darkonsm dana 09.11.2009. u 12:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao darkonsm dana 09.11.2009. u 12:17 GMT+1]



Da ne bude previse slucajeva pogresne validacije?A oni koji su platili legalan windows da ga kupe ponovo, zato sto su oni tamo nesto uzyebali?Ma da.A ljudi ovde uopste ne znaju da zbog OS-a moze da se dobije nervni slom.Ma ne.I zbog manjih stvari.Ma bre zabole nas bas.A kad ti oni proglase tvoj legalno kupljen windows za falsh,naravno da ces da ga kupis ponovo.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 13:46 - pre 176 meseci
Pa ako imas neki dokaz da si ga kupio, npr. racun gde si ga kupio ne znam zasto bi trebalo da bude problem.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 13:58 - pre 176 meseci
Kako tako razmisljate,ko da ne citate uopste relevantne forume.Problem je i to veliki,i to jako iritira kupce,pogotovo one koji kupuju vise kopija.Ne razumem kako to da nije problem da nekoliko stotina hiljada kupaca dobije poruku "your copy is fckn not genuine" i da ih odyebu sa update.Izgubljeni baceni racuni...dokazivanje.Imate gore link sa neowina pa citajte.Mada to su verovatno budale,nemaju pojma sta pisu.
 
Odgovor na temu

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
93.86.4.*



+6 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 14:05 - pre 176 meseci
Wga nije savrsen i nemaju interes da bude savrsen .
Pokazalo se da velik broj ljudi kad imaju problem sa wga -recimo update bios -ZNACI NISU prekrsili eula kupi novu licencu.
Dokazano velik broj para su izvukli tako i iskreno bas ih briga.
Naravno ko pravi galamu nece ali veliki broj ljudi nece da se petlja i jednostavno plati pogotovo na zapadu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"09.11.2009. u 14:16 - pre 176 meseci
@darkonsm,

Da ne postoji problem oko aktivacije, ne bi ni postojao OEM kljuc koji se ne aktivira vec bi svaki korisnik morao da aktivira Windows kada kupi svoj racunar - ali nije tako, bas iz razloga sto korisnici zele da kupe notebook i da se ne zamajavaju sa nekakvim budalastinama jer su oni platili proizvod.

Svako komplikovanje tog procesa drasticno povecava troskove tehnicke podrske - od samog bandwidth-a za aktivacione servere preko vrlo skupih telefonskih razgovora za one kojima aktivacija ne radi iz ovog ili onog razloga - sve to kosta, i sve to neko mora da plati. Tu naravno uracunaj i troskove za OEM-a jer ce gomila korisnika prvo nazvati OEM-a da pita WTF nije u redu sa njihovim kompjuterom.

A da ne pominjemo nezadovoljstvo korisnika koje ih moze motivisati da kupuju kod nekog drugog proizvodjaca zbog toga.

Nope, nije to mali problem - i veruj da je neko invalidiranje svih licenci apsolutno poslednja stvar na umu Microsoft-a.

Citat:

Pokazalo se da velik broj ljudi kad imaju problem sa wga -recimo update bios -ZNACI NISU prekrsili eula kupi novu licencu.
Dokazano velik broj para su izvukli tako i iskreno bas ih briga.


Ti stvarno mislis da ce neko na zapadu, posto je kupio laptop od $1000-$2000 da proguta tu pricu i da pljusne lovu za novu kopiju Windows-a zato sto je apdejtovao BIOS? Mislim da ne poznajes mentalitet prosecnog zapadnog potrosaca, od kojih Microsoft najvise para i ubira :-)

Ne zaboravi da u mnogim zemljama imas prilicno dugacke rokove za vracanje robe bez ikakvih pitanja - pogodi sta bi dobar deo korisnika uradio da im neko pokusa iznuditi pare na taj nacin - otisli bi u prodavnicu gde su kupili laptop, vratili ga - i dobili pare nazad za novi :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows 7 OEM hack, ili "istorija se ponavlja"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29127 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.