Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lan - access is denied

[es] :: Zaštita :: Lan - access is denied

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.214.*



+2 Profil

icon Lan - access is denied19.08.2009. u 11:46 - pre 179 meseci
dva su racunara u mrezi. na oba win xp sp2.na oba je kaspersky internet security 2009. sve je radilo do juce uredno.juce prijavi KIS da je key blacklisted.dok sam pokusavao ubaciti neki drugi kljuc,iskljucila se protekcija,posto je bio bez licence. nakon ubacivanja novog kljuca i updatea,vidim da mreza ne radi da je sve usporilo i pade neki od svchost procesa. pokrenem full scan i nadje mi kido.ih virus.ocisti ga ali nakon toga ne mogu preko workgrupe da pristupim drugom racunaru. obrnuto sa drugog racunara radi. imam nekih precica na dokumente i desktop koje rade, nrp. \\racunar1 - ne moze se pristupiti, a \\racunar1\desktop moze se pristupiti. i cini mi se da je sad pristup drugom racunaru usporen.

ima li ko kakvih ideja?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Lan - access is denied19.08.2009. u 12:11 - pre 179 meseci
Ukloni nelegalan KIS sa racunara i zameni ga necim legalnim (moze i neko free resenje), ili kupi legalnu licencu, i problem ce verovatno biti otklonjen. KAV i KIS umeju da naprave ovakve zvrcke u sopstvenom firewallu, vec sam to licno iskusio mnogo puta, ali posto trazis pomoc oko nelegalnog softvera, od mene toliko za sada.
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Lan - access is denied19.08.2009. u 17:24 - pre 179 meseci
Pridružujem sa savetima u vezi uklanjanja nelegalnog softvera. Tvrdim da je avast! Home Edition - FREE sasvim dovoljan. Ovo govorim iz ličnog iskustva. Na XP-u sam ga koristio u kombinaciji sa Windows Firewall-om i nisam imao nikakvih problema. Istu kombinaciju sam primenjivao na Visti i upravo je primenjujem na Windows-u 7. Shvatite da ne postoji AV program koji pruža 100% zašitu.
Što se tiče dobrog a besplatnog firewall-a preporučujem Comodo Firewall .
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.148.*



+2 Profil

icon Re: Lan - access is denied20.08.2009. u 13:06 - pre 179 meseci
uklonjen KIS sa oba racunara.firewall iskljucen.sa jednog racuanra radi mreza, sa drugog nista.jedino u workgrupi vidi taj drugi racunar ali ne moze mu pristupiti.vise ne rade ni shortcuti,koji su radili. mjenjao sam ip adrese,imena racunara,workgrupe ali nista.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Lan - access is denied20.08.2009. u 14:07 - pre 179 meseci
Na racunaru na kojem ne radi mreza pokreni WinsockXPFix (ne znam koji je zvanicni sajt, mozes ga naci na vecini download sajtova, recimo na http://majorgeeks.com/WinSock_XP_Fix_d4372.html ili http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html), ili ako njega ne nadjes mozes probati sa LSPFixom.

Inace, da bi sa jednog racunara mogao da pristupas mreznim resursima drugog racunara u workgroupi, potrebno je da na oba imas isti username sa istim passwordom - pretpostavljam da je ovo zadovoljeno posto ti je mreza radila pre nego sto je KIS poceo da stvara probleme.
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.173.*



+2 Profil

icon Re: Lan - access is denied20.08.2009. u 15:28 - pre 179 meseci
vec sam pokusavao sa WinsockXPFix. pokrenuo sam ga na oba racunara, on je resetovo sve one postavke, pa sam ja ponovo ukucao ip adresu i ostalo.ali nije pomoglo.

sad sam probao i sa ovim LSPFixom, nije nasao nikakav problem.
 
Odgovor na temu

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Lan - access is denied20.08.2009. u 16:35 - pre 179 meseci
Pokusajte
Start > Run... > cmd
ukucajte
Code:
netsh int ip reset reset.log

posle zavrsetka
Code:
netsh winsock reset catalog

restartujte racunar.
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.199.*



+2 Profil

icon Re: Lan - access is denied21.08.2009. u 09:24 - pre 179 meseci
probao sam - ne pomaze.
posto je bio virus kido.ih,on je tu nesto poremetio.
sad me zanima koji racunar pravi problem, da li ovaj (pc2) sto s njega ne mogu pristupiti ovom drugom(pc1), ili ovaj drugi. logicno je da nesto sa racuanra pc1 blokira pristup racunaru pc2?
hvala
 
Odgovor na temu

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
92.36.145.*



+2 Profil

icon Re: Lan - access is denied22.08.2009. u 07:05 - pre 179 meseci
rijesio sam problem. nasao sad ovdje na ES, neko je imao slican problem. promjenio sam u registriju


HKEY_LOCAL_MACHINE
\SYSTEM
\CurrentControlSet
\Control
\Lsa
Value name: RestrictAnonymous
Value type: DWORD

vrijednost sa 1 na 0 i to je to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Lan - access is denied

[ Pregleda: 2242 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.