Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita stolarije sandolinom

elitemadzone.org :: TechZone :: Zastita stolarije sandolinom

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 09:10 - pre 179 meseci
Pre 4-5 godina je stolarija na kuci u izgradnji zasticena sandolinom sa dva
premaza.
Na par prozora koji su najizlozeniji vremenskim uticajima (kisa, sunce, mraz)
sandolin je poceo da se ljusti dok je na unutrasnjim delovima OK.
Na najugrozenijim mestima i drvo je pocelo da propada.
Planirao sam da najugrozenije delove izbrusim najsitnijom smirglom pa da
ponovo nanesem dva sloja sandolina.
Molio bih za pomoc iskusnih poznavaoca da li je u redu ovo sto planiram
kao i sa preporukom koji sandolin da kupim.

 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
93.87.137.*



+321 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 09:30 - pre 179 meseci
Jednom prilikom dobio sam sugestiju da se drvo uvek prvo premaže lanenim firnajzom, a posle može čime hoćeš.

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 09:53 - pre 179 meseci
Ne znam kakvim si sandolinom to mazao da se on ljusti, otac mi je stolar i do sada nisam video tako nesto, osim ako nisi stavljao lak u sandolin. Kupi Dugin sandolin i premazi najmanje dva puta. Stim sto mozes svake godine osveziti stolariju sa po jednim premazom. Sto vise puta predjes sandolinom to ce vise da se sija, kao da je lakirano, ali nece da ispuca i da se ljusti, nije to farba ili lak.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
93.86.224.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 09:58 - pre 179 meseci
Mislim da se zove sadolin.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 10:30 - pre 179 meseci
sa samsvojmajstor foruma:

Ako koristiš savremene lazurne premaze (popularno zvane Sadolin, ili još popularnije saNdolin) onda ti zaštita firnajzom ne treba.
(Iako mislim da ne može da šteti.)


Moja stolarija ako se dobro secam (otac je to radio sa rodjakom) rađena samo saNdolinom u dva premaza.
Otac se kao priseća da su po preporuci kupili sandolin sa nekim procentom laka (vrlo malim) i da im je
takođe savetovano da je firnejz suvišan u tom slučaju.

E sad, pošto je to tad tako urađeno, mene zanima šta dalje, da li je sad dovoljno ili je i jedino moguće da
ošmirglam najugroženije delove (kao što pomenuh, samo na nekim spoljnjim delovima je oštećeno), pa da
posle šmirglanja ponovo premažem (Dugin sandolin? ima i nekih Grčkih) ili ima drugih boljih predloga.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 10:34 - pre 179 meseci
Citat:
kristi1: Ne znam kakvim si sandolinom to mazao da se on ljusti, otac mi je stolar i do sada nisam video tako nesto, osim ako nisi stavljao lak u sandolin. Kupi Dugin sandolin i premazi najmanje dva puta. Stim sto mozes svake godine osveziti stolariju sa po jednim premazom. Sto vise puta predjes sandolinom to ce vise da se sija, kao da je lakirano, ali nece da ispuca i da se ljusti, nije to farba ili lak.


Stolarija je na oštećenim delovima kao na slikama peredetlica na
www.samsvojmajstor.com/Forums/...ghlight=sandolin/start=15.html
a covek kaže da je stolarija sa slika mazana firnejzom pa sandolinom.

Nemam sada slike ali moja izgleda gotovo indentično, osim što je mazana čini mi se peticom pa igleda
dosta tamnije, gotovo kao čokolada.
 
Odgovor na temu

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.rs.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 10:53 - pre 179 meseci
Mozes i firnejzom pa sandolinom, ali nema potrebe, samo ismirglaj to gde je ispucalo. U principu posle svakog premaza trebalo bi ovlas osmirglati vodenom smirglom i sledeci premaz ce biti gladak.
Ovako nesto ja nisam video, a veruj mi ni sam ne znam koliko sam do sada prozora i vrata ofarbao. Mora da je sandolin bio loseg kvaliteta, ili je nesto bilo premazano ispod, pa drvo nije upilo.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 11:03 - pre 179 meseci
Citat:
kristi1: Mozes i firnejzom pa sandolinom, ali nema potrebe, samo ismirglaj to gde je ispucalo. U principu posle svakog premaza trebalo bi ovlas osmirglati vodenom smirglom i sledeci premaz ce biti gladak.
Ovako nesto ja nisam video, a veruj mi ni sam ne znam koliko sam do sada prozora i vrata ofarbao. Mora da je sandolin bio loseg kvaliteta, ili je nesto bilo premazano ispod, pa drvo nije upilo.


Hvala, tako sam planirao, ali ako neko ima bolji predlog neka javne.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 11:42 - pre 179 meseci
Ako ti se ne zuri, koristi firnajz. Dobro ismirglaj, i natopi firnajzom, pa kada se osusi, jos jednom firnajz. Pa onda sadolin 2.puta. Znam da ce da kazu nema potrebe i sl. ali ja sam svoje prozore tako odradio pre 12god. Firnajzom, pa nekim grckim lak-sadolinom, i eto ih i dan danas, bez nekih promena.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom22.08.2009. u 22:25 - pre 179 meseci
Za spoljne drvene delove dva premaza je bas malo.

Ja sam primenjivao taktiku 3 premaza sa ovim klasicnim sadolinom a zatim 2-3 premaza primenjujuci sadolin sa voskom. Ostavite se lakova u sadolinu, to je prevazidjeno, lak ispuca posle par godina.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom23.08.2009. u 23:45 - pre 179 meseci
Citat:
Black_eyed: Za spoljne drvene delove dva premaza je bas malo.

Ja sam primenjivao taktiku 3 premaza sa ovim klasicnim sadolinom a zatim 2-3 premaza primenjujuci sadolin sa voskom. Ostavite se lakova u sadolinu, to je prevazidjeno, lak ispuca posle par godina.


Nece mi biti tesko da odradim 3 ruke, molim te reci mi koji je to sandolin sa voskom, nisam nasao na net-u.
Sto se tice prvog koji je upotrebljen (nasao sam kanticu u garazi) to je bio CHEMMAX TOP LASSURE CLASSIC
(alkidni na bazi uljanog razredjivaca). Ovo nije reklama, ni pohvalna ni pogrdna (ipak je 5 godina dug period za sandolin),
vec samo cinjenica kojim je sandolinom radjeno.
Tada nisam ja odlucivao, sta ce se kupiti, a sada bih ja finansirao, pa samim tim zelim i da odlucim sta je
najracionalnije da uradim, naravno kvalitet ispred cene.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Zastita stolarije sandolinom24.08.2009. u 06:38 - pre 179 meseci
Ja sam koristio IRKOM GOLD seriju, imaju i drugi proizvodjaci samo ne znam nazive serija.

Te sadoline imas i u nijansama ali i bezbojni tako da bez problema mozes da na tvoj sadolin naneses 2-3 sloja ovog bezbojnog sadolina sa voskom. Postuj vremenski razmak izmedju nanosenja dva sloja.

Ovi sadolini su znatno gusci i za nanosenje preporucujem mali valjak od velura, em brze, em bolje.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zastita stolarije sandolinom

[ Pregleda: 14270 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.