Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekoracenje brzine!

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekoracenje brzine!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20951 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-128-46.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!20.11.2009. u 09:59 - pre 176 meseci
Samo da bih nekome zapušio usta...

Citat:
fanfon: 
Kad izgubis nekog zbog tako necega neces tako pricati...


Vidiš, fanfon, meni je majka poginula u saobraćajci, tako što je lik naleteo na trotoar Ladom, pravo na autobusku stanicu, gde su ljudi, jelte, čekali autobus, i pogazio pola stanice, između ostalog i moju majku.

Ja sam tada imao 16 godina, a to mi je bio jedini preostali roditelj.

Lada je, prema zvaničnoj istrazi, išla 120 na sat.

Vozač je izašao nepovređen, iz prevrnutog auta.

Vozač je zaspao za volanom.... Nije bio pijan (imao je nešto alkohola u krvi, ali malo), nego je bio umoran od neprospavane noći.

I, opet, uz sve te činjenice, ne mogu da kažem da ograničenja u saobraćaju u ovoj državi koriste nečemu - JER JE VEĆINA IZRAZITO GLUPA, i smišljena SAMO I ISKLJUČIVO kako bi murijaši otimali lovu, za sebe i njihovu plavobelu kompaniju.

Edukacija vozača - DA, a stupidna ograničenja - NE ... kao ono što nas čeka za preglasnu muziku....
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 07:21 - pre 176 meseci
Citat:
newtesla: Edukacija vozača - DA, a stupidna ograničenja - NE ... kao ono što nas čeka za preglasnu muziku....


Iznenadio bi se kako se srpski vozac naprasno edukuje cim predje granicu i udje u neku EU zemlju gde deru po usima za svaku sitnicu. Tada zna da upotrebljava pokazivace pravca, zna da ne sme kroz prozor da baca otpad, zna da ne sme da prekoraci brzinu i sve ostale najmanje sitnice zna.

Sta mislis odakle mu dodje to znanje odjednom?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 09:49 - pre 176 meseci
Ja ne vidim nikakvu relaciju izmedju bacanja djubreta i besmislenog pridrzavanja ogranicenja brzine u 1 km/h. Jedno je sasvim normalno civilizacijsko ponasanje a drugo najobicnije drzavno preterivanje gde je u stvari cilj kupljenje love na kaznama.

Sto se EU tice, u vecini normalnih EU zemalja ljudi voze isto po pitanju postovanja brzine - na otvorenim putevima van grada i auto putevima jos ne videh da se ljudi pridrzavaju brzine u 1 km/h osim tamo gde nema kamera (izuzetak je Holandija, zato sto tamo svuda ima kamera :)

Recimo, ako postoji ogranicenje na auto putu - vecina ljudi obicno voze do 20 km/h brze cak i u sred dana i dok ima saobracaja (neki i brze, ali to je kaznjivo sa poenima, pa ih ima manje) - a mozes zamisliti kako je nocu...

Stavise u takvim situacijama, kao nocna voznja na auto putu - insistiranje na nekom malom dnevnom ogranicenju brzine moze cak da izazove opasnost na putu, jer se svi ostali krecu daleko brze... Neko ce reci "pa to je krsenje propisa" - jeste, ali to radi 90% vozaca, pa sad ti budi prepametan i kreni da vozis "po propisi"... mozda neces biti kriv ako te neko zvekne od pozadi, ali opet mozes doci u situaciju da teras kola u servis.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-128-46.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 10:20 - pre 176 meseci
@informer
Ne bih se iznenadio - to mi je poznato i u kontra smeru... aj što gastarbajteri gaze gas čim uđu iz hrvatske, nego i stranci. A sve to samo zato jer nam je murija i dalje potkupljiva sa deset ojra...

@dimkovic
Ja pola života pričam kako je opasniji onaj sporiji, što se plaši volana - ali ne vredi... nekima lakše uđe u dupe, nego u glavu :(
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 12:18 - pre 176 meseci
Citat:
Ja pola života pričam kako je opasniji onaj sporiji, što se plaši volana - ali ne vredi... nekima lakše uđe u dupe, nego u glavu :(


Jeste, samo sto je to maloumno opravdanje onih zbog kojih se gine. Kroz istoriju poznati su nam mnogi slucajevi i profesionalnih vozaca koji su skoncali svojom greskom na putu a kamoli krelci bez mozga koji misle da sa 100 mogu da zaustave auto na 30 metara. Znas li ti koliko je triiiideeeeset meeetara? Jel ti poznato? Sta mislis da deca iskacu sa signalnim raketama, 2 km unapred pa da ih primetis? To nije incidentna situacija, kada je neko daleko usporis i toga se ne secamo a kada dodje do stvarne potrebe za kocenjem e onda je kasno.

Da li neko od vas zna koliko se produzava trag kocenja kod prekoracenja brzine samo za 10 km/h? Ja ne znam tacno ali sam vise puta cula taj podatak pa pokusajte da pronadjete po Internetu. Znam da je stravicno.

A kada naprave s*r-a-nj-e ovi sto se "plase volana" to se zavrsi sa materijalnom greskom, izvini komsija, jbg. gledala sam u onog decka, ja tebi polisu, ti meni i to je to, dok u slucaju ovih drugih, hitna mora da vas struze sa asvalta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 13:36 - pre 176 meseci
Citat:
Nevena79
Da li neko od vas zna koliko se produzava trag kocenja kod prekoracenja brzine samo za 10 km/h? Ja ne znam tacno ali sam vise puta cula taj podatak pa pokusajte da pronadjete po Internetu. Znam da je stravicno.


Da znamo tacno koliko se produzava trag kocenja.

Ako vozis 60 km/h - kocis 17 metara
Ako vozis 70 km/h - kocis 24 metara

Postoji jedna genijalna stvar koja se zove odstojanje - pravilo "desne ruke" je da drzis odstojanje od najmanje onoliko koliko ti auto prelazi za 2 sekunde - nije tesko nauciti to, a ako drzis pravilno rastojanje moguce je zakociti gotovo u bilo kakvoj situaciji bez sudara.

I kakve bre signalne rakete - auto putevi i moto putevi su putevi bez dece, bez traktora i bez raskrsnica. Putevi rezervisani iskljucivo za automobile i kamione. Koji, uzgred, imaju vise traka u jednom pravcu.

Na auto putu, inace - iako se mnogo brze vozi je broj udesa mnogo manji, negde i do 3 puta manji - iako se vozi "aaaaaa velikim brzinamaaaaa".

Znaci, ako je dozvoljeno 130 km/h, i ako je danju neko stavio 60 km/h zbog gradjevine- ispada da nekom magijom nocu, kada nema radova, nije bezbedno voziti brze od 60 km/h... dzizs.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 14:05 - pre 176 meseci
Uopste ne pricam o auto putu nego o onima sto su bolji vozaci kad voze brzo od onih koji voze sporo, jasno sam citirala samo tu recenicu i samo na nju odgovorila.

Znakova ima glupih koliko hoces, sa ogranicenjima do 30 km\h koliko savremena kola gotovo ni ne mogu da idu, to nam je zaostavstiba fice i peglice valjda, putevi su nam puni nelogicnosti ali to uopste ni ne komentarisem, i da sam htela ubacila bih se kada ste pricali o tome. Inace sam sa severa Vojvodine koja je proglasena za najgore vozace i veruj mi znam o cemu pricam. Moja i jos par opstina su opstine sa najvecim brojem smrtnih slucajeva i najvecim brojem retardiranih momaka (pretezno) koji prave reda po nasim putevima.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
109.106.227.*



+104 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 14:12 - pre 176 meseci
Citat:
Nevena79: Jeste, samo sto je to maloumno opravdanje onih zbog kojih se gine.


Gine se zbog pijanih, umornih i bahatih, a ne zbog onih koji ne poštuju debilna ograničenja tamo gde ista nemaju smisla.
Ja na auto putu od Aerodroma do Beograda ne vozim 80 km/h. I koliko se sećam, nisam ubio ni jednog čoveka na toj deonici.

Nekako mi uvek u vezi tih saobraćajnih propisa na pamet pada struja. 220 VAC ubija, tu dileme nema. Pa se niko nije setio da odvrće osigurače kod kuće. Zašto? Pa i od toga se umire...
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 14:16 - pre 176 meseci
Marko mogao bih procitati moj post pre odgovora na njega.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 16:36 - pre 176 meseci
Citat:
newtesla: Ja pola života pričam kako je opasniji onaj sporiji, što se plaši volana - ali ne vredi... nekima lakše uđe u dupe, nego u glavu :(


Reci to njima.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-128-46.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!21.11.2009. u 21:38 - pre 176 meseci
Izgleda da neki ljudi ne čitaju više od 2 poruke unazad, inače bi pročitali ... nevena79, vrati se na prethodnu stranu, pa pročitaj moja iskustva sa saobraćajnim nesrećama.

Citat:
marko37: Gine se zbog pijanih, umornih i bahatih, a ne zbog onih koji ne poštuju debilna ograničenja tamo gde ista nemaju smisla.

Amen.

A informer, lepo piše u tom tvom članku da su ovi slavili noć pre toga godišnjicu.

I dalje mislim da je rizičniji onaj spori, što se plaši volana, nego onaj brži, ali obazriv. Bahati su najgori.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 10:41 - pre 176 meseci
Citat:
I dalje mislim da je rizičniji onaj spori, što se plaši volana, nego onaj brži, ali obazriv.


A da li stvarno mislis da svaki od onih tupoglavih koji je zbog brzine napravio neko sr.... nije govorio potpuno isto sto i ti? Da li mislis da bi on jurcao da je mislio da se to i njemu moze dogoditi, da nije bas toliko obazrivo/sposoban?

A sto se tice edukacije, od nje nikada nije niti ce biti vece koristi. Naprosto postoje 2 vrste ljudi, oni sa i bez mozga. Prvoj grupi je dovoljno da roditelji, nastavnici ili neko njima vredan pomena nesto kaze pa da shvate a ovima drugima ne vredi nista. Jedino motka po ledjima, mada je i to kratkotrajno i samo se posle toga javlja revolt. Da li postoji edukacija o koriscenju prezervativa? Nema klinca i onog starijeg koji to ne zna a koliko ima obolelih od side? Koliko ima abortusa kod nas? Da li redovno na mole vozace da smanje brzinu, da ne voze u alkoholisanom stanju, da li ima iko ko nije svestan da ne moze voziti sa 1,5 promila alkohola u krvi? A da li svakodnvno takvi stradaju? Koga onda edukujemo? Mene koja sam svesna toga i bez njih ili tebe koji ces svakako misliti da si pazljiviji kad vozis brzo? Kakva edukacija? Edukacija je kada se nenormalnom vozacu oduzme vozilo, pa ako i pored toga bude uhvacen da vozi neko drugo zavrsi u zatvoru na pola godine e to je edukacija. Jer licno imam drugove kojima je oduzeta vozacka, a voze i dalje, samo sada manje prometnim ulicama, pa dok moze moze, valjda ih nece uhvatiti. Samo sto strozije i drakonske mere. Samo ne za sve, svako moze da napravi prekrsaj, njega treba umereno kazniti a kod koga se to ponavlja treba da su strasne kazne.

Razlika izmedju odgovornih i neodgovornih je u tome sto ce odgovorni da se dobro zamisle kada pogledaju ovo http://www.youtube.com/watch?v=rBscYzKOYXw a neodgovorni ce se nasmejati, za njih je ovo preterivanje.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 22.11.2009. u 11:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 11:54 - pre 176 meseci
Citat:
Ako vozis 60 km/h - kocis 17 metara
Ako vozis 70 km/h - kocis 24 metara



Inace Dimkovicu mnogo si nas slagao sada. Znas od pre da sam ja statisticarka pa ces me tesko dobiti na brojeve, secam se da su vece sifre upitanju. Nebilo mi tesko da procackam podatke koji su mi trebali i stvari stoje mnogo drugacije.
Da bismno izracunali zaustavni put vozila potrebni su nam sledeci inputi:
*brzina vozila (v)
*vreme reagovanja vozaca (tr)
*koeficient trenja (u)
*put kocenja(Sk)
*pu reagovanja vozila(Sr)

Zaustavni put se racuna po formuli = Sr+Sk

A cemi je jednak put reagovanja?

Sr=(v*tr)/3.6

Cemu je jednak put kocenja?

Sk=(v*v)/(254*u) -ovo v*v je v na kvadrat ali ne znam kako da ga napisem pa cemo predstaviti ovako

I kada sve to uvrstimo u prvu formulu dobijemo da je Zaustavni put=(v*tr)/3.6+(v*v)/(254*u)

Prosecno vreme reagovanja vozaca iznosi 0.8s-1.2s

A evo i koeficienata trenja podloge.

Vrsta podloge-----suva--------mokra
novi asvalt-------0.7-0.8------0.5-0.6
stari asvalt-------0.6-0.7------0.25-0.45
sljunak-----------0.6-0.7------0.3-0.5
sneg-------------0.2-0.4
led---------------0.05-0.1

E sad lepo sve to uvrsimo u formule i dobijemo sledece podatke Dimkovicu.

Zaustavni put za 50km/h iznosi 30.29m
Zaustavni put za 80km/h iznosi 64.22m
Zaustavni put za 100km/h iznosi 93.39m


Ja znam od pre da si ti pristalica dobre voznje ali naprosto neke stvari ti ne idu u korist, ali makar ne moramo obmanjivati druge ako cemo vec mi biti neodgovorni.

Znaci po Dimkovicu se sa 60km/h koci 17 metara. E pa mozda formula, prava cifra iznosi onogo vise.

P.S. posle rucka cu ubaciti ovo u program pa cu vam izlistati kako se povecava trag kocenja za po 10km/h brzine da vidite koliko puno znaci 10 vise/manje.



 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

newtesla
Član broj: 147164
Poruke: 1532
dynamic-78-30-128-46.adsl.eunet.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 12:32 - pre 176 meseci
Stvarno mislim tako.

I stvarno, ali stvarno mislim da tvoja rečenica:

Citat:
Nevena79A sto se tice edukacije, od nje nikada nije niti ce biti vece koristi.


...je, u najmanju ruku, neozbiljna.

...a, u malo veću ruku, ......... ostaću džentlmen ...........

A i ovaj link ka jutjubu je pokušaj edukacije - što podržava moju teoriju, a budući da si u istom postu omalovažila edukaciju, i istovremeno ostavila link ka klipu edukativnog karaktera - mislim da si time samo i isključivo uskočila sebi u usta.

btw, u tvom klipu svi ginu jer su bezobzirni i bahati, to jest: NIKO tu nije "bacio kašiku" zbog prekoračenja brzine, već zbog NEPRILAGOĐENE brzine - a ta dva pojma nijedan iskusan vozač ne bi smeo da meša.

No, pošto sam uvek cenio pripadnice ženskog pola sa stavom, onda ću i obrazložiti mehanizam kazni u saobraćaju, i razlog postojanja.

Nijednoj državi nije direktno bitan broj poginulih ili povređenih u saobraćaju - njima su bitni troškovi. Svaki polupani znak, semafor, bandera, bankina... košta, tebe kao poreskog obveznika, i državu kao direktan izdatak iz budžeta. Takođe, svaki povređeni svaku državu košta na dva načina: kroz troškove lečenja (direktno iz zdravstvenog fonda), i kroz smanjeni poreski izdatak jer, face it - manje zarađuješ dok boluješ. Dalje, svaki preminuli u saobraćajnoj nesreći državu košta direktno kroz troškove penzije (porodična penzija), i indirektno kroz smanjene prihode penziono-socijalnog fonda (da si i dalje živ, radio bi i plaćao penziono-socijalno), a takođe i kroz smanjene prihode na osnovu poreza - mrtav si, pa ne trošiš!

Onda dolaze osiguravajuća društva, koja su izrazito jak lobi, čak i u razvijenom svetu (možda tamo i više?) - njima se NAJVIŠE ISPLATI da ti NIKADA ne čukneš auto, nikada ne pogaziš nekog pešaka, i slično - jer onda neće morati nikome da isplaćuju premiju, odštetu i slično - tako da sve pare koje naplate na ime osiguravajućih polisa će ostati NJIMA.

Tako da su izmislili mehanizam ograničenja i kazni za prekoračenje ograničenja.

Lepo je proračunato - godišnje se desi 40 000 saobraćajnih nezgoda (podaci su izmišljeni, zarad demonstracije), od toga na povrede glave kod motociklista otpada 500, a na povrede glave i grudnog koša, kao i kolena kod vozača automobila otpada dodatnih 5000... Pojas u automobilu, na sedištu vozača, nikako ne doprinosi bezbednijoj vožnji, takođe, kaciga na glavi motoriste nikako ne doprinosi bezbednijoj vožnji - jedino, i isključivo spašavaju povreda onoga ko je u većini slučajeva kriv za saobraćajni udes - a najčešće je kriv vozač.

Pojas će umanjiti povrede kod 4000 ljudi, a kaciga kod 400 ljudi - eto smanjenja troškova zdravstva.

Pojas i kaciga postoje zarad dve stvari: prva je smanjenje troškova lečenja vozača koji je, u većini slučajeva kriv, i time ušteda od strane zdravstvenog fonda države.

Drugi razlog je naplata kazni za nepoštovanje propisa, i time punjenje budžeta.

Vidiš, svake godine, kada se predlaže budžet, predviđaju se budžetski prihodi i rashodi... Izgradnju puteva, plate u administraciji - to je sve lako. Ali stavka budžetskog prihoda od kazni u saobraćaju - to je direktno povezano za poštovanje propisa. Dakle, postoji neko (ljudi zaposleni u ministratsvu finansija, naravno ;) ko predviđa toliko i toliko prekoračenja brzine godišnje, toliko i toliko nevezanih pojaseva...

Propisi u saobraćaju su kompromis.

Osiguravajućim društvima odgovaraju veoma rigorozni propisi, jer se time smanjuje mogućnost potrebe da oni isplaćuju premije, odštete i nadoknade.
Državi odgovara njihovo kršenje, sa jedne strane, jer se time puni budžet, ali sa druge strane ne odgovara preveliko kršenje, jer se time prazni budžet (troškovi lečenja, i sl).
Auto - industriji odgovara kršenje propisa, jer time mogu in vivo da istražuju posledice sudara i projektuju bolja vozila; takođe i prodaja rezervnih delova je vrlo unosan biznis ;) a i imaju veoma dobar viralni marketing, ukoliko u kolima tog-i-tog proizvođača iz nemoguće smrskanog automobila izađe jedva ogreban vozač.

P.S. Kao dokaz moje teorije, prilažem praksu:
USA, kao država drugačijeg uređenja, i drugačijeg shvatanja zakona od Evrope, ima potpuno drugačije propise: U Kaliforniji, prekoračenje brzine se tretira samo novčano - i to za prekoračenje od preko 30 milja/sat košta vozača samo 250 dolara (ili 550, zaboravio sam...) BBC-jev Top Gear je jednom pokazao kaznu lika koji je vozio Murcielago, mislim negde oko 211 milja/sat, i dobio kaznu od 250/550 dolara, jer po zakonu ne mogu da mu napišu veću... Klarkson je na to rekao da se seli :)
U Texas-u je maksimum 200 dolara.

U USA je sistem sledeći:
Sam plaćaš troškove lečenja, osim ako ti firma nije ponudila neki health plan - ali, država ti ne plaća ništa.
Osiguravajuće društvo ti ne plaća ništa ukoliko ti u ugovoru stoji da nema premija ako je nesreća nastala usled prekoračenja brzine. Plaćaš sam.
Troškove lečenja onome koga si povredio svojom krivicom, plaćaš sam - a još i može da te tuži za doživotno izdržavanje... opet država ne daje ni centa.
Auto industrija ti prodaje delove, i tako zarađuje na tebi, koji si "samo malo driftovao po parkingu".
Malo para od kazni dobro dođe uvek, a ne podižu ih zarad glasova na izborima.
___________

Valjda sad uviđaš da niko od nas, pa ni ti, nismo bitni jednoj državi - mi smo samo izvor profita, kroz porez i kazne.

Zato kažem edukacija. Ali ovoj državi se izgleda edukacija ne isplati.

edit: zaustavni put zavisi od:

-stanja amortizera
-kvaliteta mase od koje su napravljene gume
-kvaliteta podloge (britanija ima one crvene zone oko raskrsnica, nama su jeftiniji životi)
-zaprljanosti podloge (mogli bi malo da počiste šljunak!)
-psihičke sekunde (vreme proteklo od uočavanja do reagovanja)
-načina kočenja (mnogo se nesreća dogodilo jer su ljudi "nabadali kočnicu" auta koji ima ABS!!! ...eto, manjak edukacije...
-kvaliteta kočionog mehanizma kod vozila (tramvaj ima pomoćne paknove, koji iskaču na šine, pa u slučaju potrebe ne koče samo točkovi. automobili imaju ABS i EBD, možda još po nešto)
-vlažnosti podloge
-temperature (nije isti koeficijent trenja za zadatu melasu guma na +40 i -10)
-vetra (čeoni smanjuje put, naravno)

e, sad mi samo reci kako sve ove varijable uvek precizno dovode do 50 km/h ?

[Ovu poruku je menjao newtesla dana 22.11.2009. u 13:47 GMT+1]
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 12:37 - pre 176 meseci
Citat:
Nevena79

Zaustavni put za 50km/h iznosi 30.29m



Nevena izvini ali bolje da se ne bavis vise ovim...eto prije nego sto si se napravila pametnom mogla si uzeti svoj auto i zakociti sa 50 km/h i pogledati unazad do mjesta od kog si pocela da kocis :) Ako bude vise od 20 metara radi svoje i nase bezbjednosti ne sijedaj vise u njega :)
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 13:14 - pre 176 meseci
Mozda Nevena kochi po principu, peta, kocnica, kvacilo cetvta, koci, kvacilo treca...;D


way 2 much
>Zaustavni put za 50km/h iznosi 30.29m

;-)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 13:17 - pre 176 meseci
Evo Su27 i zvanicnih podataka:

Samo razlika izmedju tebe i mene je sto ja koristim matematiku citaj nauku a ti presipas iz supljeg u prazno bez ikakvog osnova.

@Tesla

Nigde ja nisam rekla da edukacija ne valja, edukacija se vrsi u porodici i slicnim mestima i ljudi na koje ona pali obicno ne prave prevelike probleme za drzavu. Ako postoji i 20% sanse da me spasi pojas ja cu ga staviti i ne treba mi nikakav policajac da me na to natera nasuprot npr 5% sluvajeva gde je pojas doveo do ubrzanja smrti. Opet 20% je vise nego 5% a ako razmislis da ces pri vrlo maloj brzini proleteti glavom korz sofersajbnu ako nisi vezan to mi ne deluje bas primamljivo. Znaci ja cu se vezati, ja necu ici 60 kroz ulicu u kojoj su sa obe strane parkirani automobili samo zato sto je tu ograniceno 60 jer necu moci da se zaustavim ako mi neko iskici izmedju auta, ja necu voziti pijana (cak ni da sam musko) jer znam da ostatak mladosti mogu provesti u zatvoru itd, itd ali je cinjenica sa kojom se i ti moras sloziti da se sigurno nece desiti, da ce takve poruke uticati na one koji se neodgovorno ponasaju jer oni SVE TO VEC ZNAJU i u tome je stos, samo ih nije briga. A tu na scenu nastupa drzava koja treba ovim ili onim merama da zastiti ostale vozace od onih nepodobnih. E to ja govorim u vezi edukacije.

A evo i zvanicnih podataka koji malo odstupaju od mojih sto naravno zavisi koji su koeficienti uzeti jer ako si primetio @su27 oni se nalaze u rasponu od-do.


A evo objasnjene za @yobu i Su27

Kada se vozilo krece brzinom od 50km\h a gore smo rekli da je prosecno reagovanje coveka 1s da vidimo koliko ce on preci za 1s

50km\h=50/60/60=0,013888888888888888888888888888889km\s

Znaci pri brzini od 50 km\h vozilo predje 0,013888888888888888888888888888889km u sekundi.

A koliko je to u metrima?

0,013888888888888888888888888888889*1000=13,888888888888888888888888888889m\s

Znaci pri brzini od 50km\h vozilo predje 13.8m u sekundi skoro 14. A sad izadji pa premeri koliko je to 14 metara. Znaci treba vam 14m da vi uopste krenete nogom do kocnice, ne da pocnete kociti, nego da pocnete da reagujete, a ostala matematika vam je gore.

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 22.11.2009. u 14:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 13:33 - pre 176 meseci
Zaustavni put od 3 m na suvom putu pri brzini od 10 km/h ? Mozda ako vozis rolere ...
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 13:36 - pre 176 meseci
Ne mesajte zaustavni put i trag kocenja!!!! Pojasnjene gore, sto sam naknadno dodala i isto vazi i za 10km/h preracunaj pa ces videti da je to tacno. Koliko ces preci metara za tih 10km\h za 1s. Oko 2 i nesto i posle toga je kocenje kratko gotovo trenutno ali ukupni rezultat je oko 3m
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Prekoracenje brzine!22.11.2009. u 13:53 - pre 176 meseci
Vidi, za pocetak ne valja ti izvodjenje

>50km\h=50/60/60=0,013888888888888888888888888888889km\s

50 km/h (-> u km/s) 50 km/h=50 km/(1*60*60s)=0.0138...9 km/s (-> u m/s) 0.0138...9 km/s= 0.0138..9*1000m/s=13.88..9 m/s
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prekoracenje brzine!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 20951 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.