Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa linkovima na drugu radnu svesku

[es] :: Office :: Excel :: Problem sa linkovima na drugu radnu svesku

[ Pregleda: 1271 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scudeto991
Pilipovic Nenad

Član broj: 82087
Poruke: 2
79.101.225.*



Profil

icon Problem sa linkovima na drugu radnu svesku27.12.2009. u 11:54 - pre 174 meseci
Imam problem vec duze vreme i nemam resenje. Imam dokument u Excel-u koji je povezan sa jednim fajlom .xla iz koga dokument izvlaci odredjene podatke. Svaki put kada ga starujem, on mi trazi : this workbook contains one or more links... i onda na CONTINUE ILI EDIT LINKS , pa moram da odem na OPEN SOURCE da bi mogao da pocnem sa radom . Video sam na jednom racunaru u Excel-u da bez tih upozorenja ucitava fajl i da automatski pri pokretanju Excel dokumenta pokrece i taj .xla file bez ikakvog upozorenja i koji je od tog momenta aktivan i radi ali nisam primetio nigde u meniju kako je podesena ta opcija.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Re: Problem sa linkovima na drugu radnu svesku27.12.2009. u 12:12 - pre 174 meseci
Pretpostavljam da imas u dokumentu neki podatak koji je linkovan iz nekog drugog dokumenta. Ako je to u pitanju, a nije ti potreban taj link, mozes da ga iskljucis u meniu Tools/Links/Break Links. Ako nije ovo u pitanju, onda ti opcija Links nije ni omogucena.
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 805
109.106.227.*



+36 Profil

icon Re: Problem sa linkovima na drugu radnu svesku27.12.2009. u 12:36 - pre 174 meseci
Ako fajl koji otvaraš ima veze sa nekim drugim fajlom onda se pojavljuje SLIKA1 i tu klikneš na Update i nastaviš rad na fajlu.



Ako fajl koji otvaraš ima veze sa nekoliko fajlova, a jedan od tih je izbrisan ili mu je ime promenjeno pojavljuje se SLIKA2.




Proveri veze u fajlu koji otvaraš, da li idu ka postojećim fajlovima.
Može biti da nema nekog fajla ili u postojećem fajlu izbrisan radni list, promenjen naziv grupe polja ...



[Ovu poruku je menjao ib.kroki dana 27.12.2009. u 13:53 GMT+1]
Zvoni, kucanje ne radi ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scudeto991
Pilipovic Nenad

Član broj: 82087
Poruke: 2
79.101.225.*



Profil

icon Re: Problem sa linkovima na drugu radnu svesku27.12.2009. u 16:22 - pre 174 meseci
Hvala na pomoci, uspeo sam, ubacio sam u tools-u pa na options ,pa na general da stoji sheets in new workbook = 1 i "at startup open all files in - pa putanju gde mi je taj file. Tako da me sada vise ne pita nista.

Jos jednom hvala , naveli ste me da dodjem do toga.

Pozdrav i srecni praznici. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Problem sa linkovima na drugu radnu svesku

[ Pregleda: 1271 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.