Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738470 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ft2236ft2236
penzioner
nova varos, srbija

Član broj: 311678
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.apartmanzlatar.org


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 11:55 - pre 126 meseci
Da li je gospodin Zmajdin ziv i zdrav
Vijadrus u22 30Kw, Ekopel
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 13:54 - pre 126 meseci
Izvol'te!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 14:21 - pre 126 meseci
Citat:
boree:
Kod ovog kotla mi se sviđa što ima dosta turbulatora , jest u samo jednoj promaji al ajd , a ono dole ja baš i ne vidim neku svrhu na snimku samo otvori par puta , a onaj puž dole za čega je to samo konstruktor zna , možda da rastrese malo pepeo al ako ti se toliko već skupi pa ja mislim da je stvarno vreme da se očisti malo kotao . Eventualno ako bi postojala neka posuda gde se gura napolje pepeo , vidim da su ga još usavršavali , jer ima šta da se poradi . Takođe primećujem popularizaciju vertikalnih turbulatora kod svih proizvođača .

taj puz sluzi da pepeo izbaci iz kotla napolje u posudu tako da vam ne treba ni lopatica za ciscenje ....pravac kanta ...evo kako to radi froling

http://youtu.be/at3an2qcIKI
Ecopell 35
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 15:18 - pre 126 meseci
Ma vidim ja to, al nekako mi zbudženo izgleda i ne vidim da nešto posebno efektivno radi.

A ovaj froling ... sunce ti ono , mogu misliti pošto je , ovako na animaciji je odlično al u praxi ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Emilamater
Petrovac
Petrovac na Mlavi

Član broj: 320501
Poruke: 7
109.72.63.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 16:01 - pre 125 meseci
Izvini na smaranju ali ako ti nije problem interesuje me koliko kvadrata greješ, kakva ti je izolacija, koliko prosečno trošiš peleta, od do, koliko dugo imaš taj kotao i šta je bufer. Hvala
Za boreea je poruka, radi se o kotlu toby 12h...
 
0

ft2236ft2236
penzioner
nova varos, srbija

Član broj: 311678
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.apartmanzlatar.org


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 16:52 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin:
Izvol'te!

Bogu hvala tu ste
Vijadrus u22 30Kw, Ekopel
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 17:03 - pre 125 meseci
Nije smaranje , grejem 150m2 , kotao je toby 20 a ne 12 , izolacija je spolja 5cm na zidovima i tavanu i 5cm plivajući pod , pvc stolarija , poveći radijatori jer je planirana TP pa grejem sa nižom temperaturom , termo glave , potrošnja mi je ispod 2,5 kg /h , temperatura u kući oko 23-24° , imam ga od početka ove sezone , a bufer ti je rezervoar , bez njega ćeš teško regulisati temperaturu u sistemu na podno gejanje
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Emilamater
Petrovac
Petrovac na Mlavi

Član broj: 320501
Poruke: 7
109.72.63.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 17:33 - pre 125 meseci
Hm, koliko si kg peleta potrošio za ovu sezonu, znači od oktobra.
Ja sada sa četvorokrakim ventilom i loženjem na drva držim skoro konstantno u podu oko 35, ali mi je kotao preveliki pa nije iskoriscen i kondenzuje i kotao i dimnjak....
znam da je tvoj 20, ja planiram da uzmem 12 jer pise da je on snage od 8-15kw a meni po racunu sa neta treba 12,7kw, planiram kad odplatim kredit da uzmem i bojler od 280L koji bi koristio i kao rezervoar...
ove godine samo kotao
 
0

ninom

Član broj: 308746
Poruke: 12
*.ftth2.krsko.kabelnet.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 18:03 - pre 125 meseci
Jedno pitanje. Otprilike 2-3 puta dnevno mi se javi alarm na gorioniku i ispiše se da nema goriva. Kad ručno upalim puža, on radi normalno. Pre toga sam ga očistio, tako da nema šansi da bi se pelet negde zakačio i blokirao ostale. Promenio sam i pelet, stavio sam drugi, ali nije ništa bolje. Jel možda problem u softveru ? E da, imam Termec gorionik.
Hvala na odgovoru, pozdrav.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 18:25 - pre 125 meseci
Nemam pojma koliko sam potrošio , a ako već uzimaš bufer uzmi 500l , mislim da bi bilo bolje , kolege forumaši šta kažete ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 19:49 - pre 125 meseci
Citat:
SKIDANOVIC:
Nadjoh nesto ;












Cena u Hrvatskoj oko 3,300 €ura . KOTAO JE POLUAUTOMATSKI .


_



jbt što liče a ?

http://bioenergy-point.rs/sr/automatski-kotao
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet16.01.2014. u 20:03 - pre 125 meseci
Haha , ne da lice nego su to isti kotlovi . Turcin odradio a nasi uvezli .
A informacije su im jaca strana .
Nego ono sto me zainteresovali je stepen iskoristenja od 91% , a price su bile da je 96% , nesto mi tu smrdi.
Realnije ce biti ovo drugo 91% .
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 00:23 - pre 125 meseci
Ja zvao i rece mi da je cena preracunata u evre oko 2,750, sto i nije neka velika razlika, mozda dogodine se i spreme pare za to


Opis proizvoda
KOZLUSAN-SLIMPEL

SLIMPEL je u potpunosti automatizovan kotao na pelet.
Thermokoz sistem grejanja na pelet prozvodi manje emisija štetnih gasova i postiže visok nivo efikasnosti grejanja zbog svog jedinstvenog dizajna. U potpunosti automatizovano doziranje goriva odvija se dodavanjem peleta s gornje strane u posudu za sagorevanje gde se gorivo samozapali, a nakon toga automatski upravljački sistem upravlja sagorevanjem i doziranjem sa ciljem minimalnih emisija štetnih gasova i najvećim iskorištenjem goriva.

Strujanje vazduha kroz kotao

1. Pelet u kotao dolazi pužnim dozatorom. Pelet se dozira s gornje strane kotla u cilindričnu posudu za sagorevanje u svrhu fizičkog odvajanja spremišta i dozatora peleta. Toplota od vatre se pomoću višebrzinskog modulacionog ventilatora prisilno dalje usmerava. Razni senzori mere temperature u kotlu (termostat koji radi u vodi), zatim temperaturni senzor dimnih gasova (sonda u dimnjaku), spoljni temperaturni senzor (sobna temperatura) i sigurnosni prekidajući senzor koji sprečava pregrevanje (termostat gornjeg limita).
2. Dok vazduh prolazi kroz ložište, njegova temperatura se diže do skoro 1000°C.
3. Taj super zagrejani vazduh se diže kroz seriju grejućih cevi gde se toplota prenosi na tečnost za prenos toplote.
4. Dok zagrejani vazduh stigne do cevi dimnjaka, većina njegove termalne energije je apsorbovana. Krajnja temperatura izlaznih gasova je manja od 175°C.

Strujanje fluida kroz sastav grejanja

1. Pumpa gura tečnost oko izmjenjivača toplote koji apsorbuje toplotu dimnih gasova. Tečnost napušta unutrašnje cevi sa temperaturom od 80 do 85 °C.
2. Tečnost prolazi pokraj aquastata (vodenog termostata) koji reguliše jačinu sagorevanja sistema grejanja zajedno sa temperaturnim senzorom dimovodnih gasova koji meri temperaturu u dimnjaku. Ova informacija se koristi da bi se odredila količina vazduha i goriva potrebna za efikasno prenošenje toplote i radi osiguravanja da ventilator ne oduva toplotu u dimnjak. Zagejana tečnost se koristi za prenos toplote do kućnog sistema gde osigurava toplotu za vaš dom, garažni prostor, podrum i ostale delove kuće; možda i za vašu potrošnu toplu vodu; da zagreje vaš bazen; i/ili da otopi sneg sa prilaza.
3. Prenesevši toplotu do kućnog sistema, fludi napušta spoljni izmjenjivač toplote i ponavlja svoj put kroz unutrašnje cevi.

Tehnički podaci:

• Maksimalni efekat : 25 kW(5-25) ; 40 kW(9-40)
• Stepen iskorišćenja: 91%
• Podesiva temperatura kotla: 40 – 90 °C
• Podesiva temperatura potrošne tople vode: 40 – 80 °C
• Radni pritisak: 3 bara
• Spremište peleta: 120 kg
• Prečnik dimnjaka: 130 mm
• Sadržaj vode u kotlu: 80 litara
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 07:23 - pre 125 meseci
Sudija77 , hvala za detaljan info .

Ono sto mi neznamo a to je TEHNICKA PODRSKA , kako je sa garancijom i rezervnim delovima .
Ove godine su nekoliko proizvodjaca zakazali po pitanju rez delova. ( Ferroli prvi ) .
Uz svo uvazavanje kvaliteta Turcina da li mi uopste imamo rezervnih delova za njega .
Sta ako se desi kvar u sezoni ?? , da ga gledamo u kotlarnici a mi da se grejemo na struju ??
Uvoznik to prvo treba da obelodani pa onda sve ostalo . Cena od 2750 €ura nije ni mala ipak je ovo poluautomatski kotao ,
sto RAMZAI kaze druge generacije.
 
0

Emilamater
Petrovac
Petrovac na Mlavi

Član broj: 320501
Poruke: 7
109.72.59.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 08:26 - pre 125 meseci
1.2 Tehnicki podaci prema EN 303-5
Model kotla TOBY 12 B TOBY 12 H
Nazivna snaga TOBY 12 KW 12 KW
Opseg snage kotla 5 KW - 14 KW 5 - 14 KW
Masa kotla 180 kg 165 kg
Polazni/Povratni vod (col) 1” 1”
Punjenje/Pražnjenje (col) 1/2" 1/2"
Otvor odvoda dimnih gasova (( )) 80 mm 80 mm
Izl. temp. dimnih gasova pri nazivnoj snazi 150 C 150 C
Kapacitet spremnika za pelete 80 kg 15 kg
Potrošnja peleta pri minimalnoj snazi min 0.8 kg/h min 0.8 kg/h
Potrošnja peleta pri maksimalnoj snazi max 2.6 kg/h max 2.6 kg/h
Potrebna promaja 0 Pa 0 Pa
Zapremina vode u kotlu 40 lit 40 lit
Elektricno napajanje 220 V 50 Hz 220 V 50 Hz
Stepen korisnosti u odnosu na dimne gasove 92 % 92 %
Klasa kotla 5 5


Sta mislite o ovome
 
0

MiskoNo1
...
Earth, Europe, Serbia

Član broj: 160982
Poruke: 122
195.178.37.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 09:10 - pre 125 meseci
Citat:
ninom:
Jedno pitanje. Otprilike 2-3 puta dnevno mi se javi alarm na gorioniku i ispiše se da nema goriva. Kad ručno upalim puža, on radi normalno. Pre toga sam ga očistio, tako da nema šansi da bi se pelet negde zakačio i blokirao ostale. Promenio sam i pelet, stavio sam drugi, ali nije ništa bolje. Jel možda problem u softveru ? E da, imam Termec gorionik.
Hvala na odgovoru, pozdrav.


Dešava se i meni na Elmecu isto to da iz potpuno nepoznatih razloga ne povuče pelet, ali ne tako često. Kod mene je to slučaj recimo jednom u mesec dana ili ređe. Kod mene piše nešto kao da nedostaje plamen. Otvorim, pogledam i vidim da je rešetka prazna. Stisnem dugme sa strane, za ručno pujenje, a ono motor okreće i povlači pelet. Kada ugasim i upalim gorionik na prekidač, a zatim ga ponovo startujem sve bude u redu.

Jedna od mojih sumnji je da postoji problem sa mrežnim naponom. Kod mene su na jednom osiguraču garaža, dve šupe i kotlarnica u kojoj se osim gorionika nalazi i mašina za sušenje, pa kad se ona uključi sijalica žmigne.

Bilo bi dobro da pitate prodavca ili proizvođača, pogotovo ako je gorionik pod garancijom. Interesuje me šta će reći.
 
0

vdjura
Đukka Đukkić
Beograd

Član broj: 320177
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 09:53 - pre 125 meseci
Citat:
MiskoNo1: Dešava se i meni na Elmecu isto to da iz potpuno nepoznatih razloga ne povuče pelet, ali ne tako često. Kod mene je to slučaj recimo jednom u mesec dana ili ređe. Kod mene piše nešto kao da nedostaje plamen. Otvorim, pogledam i vidim da je rešetka prazna. Stisnem dugme sa strane, za ručno pujenje, a ono motor okreće i povlači pelet. Kada ugasim i upalim gorionik na prekidač, a zatim ga ponovo startujem sve bude u redu.

Jedna od mojih sumnji je da postoji problem sa mrežnim naponom. Kod mene su na jednom osiguraču garaža, dve šupe i kotlarnica u kojoj se osim gorionika nalazi i mašina za sušenje, pa kad se ona uključi sijalica žmigne.

Bilo bi dobro da pitate prodavca ili proizvođača, pogotovo ako je gorionik pod garancijom. Interesuje me šta će reći.


prica kaze sledece...

Imam Termomontov kotao i gorionik (Termec) - kupljeno pre 3 meseca... Od kada je ovlasceni serviser "podesio" i otisao, cela prica ne radi kako treba - jako cesto se gasi sa komentarom "nema goriva". Definitivno ima goriva, probao sam da mu rucno obacujem kolicinu koju on inace povlaci. Isprobavajuci razne stvari, zakljucio sam da se to redje desava ili se ne desava uopste kada otvorim cug na kotlu (nalazi se na dnu kotla) do pola ili vise...

U svakom slucaju ceo sistem nije u startu napravljem kako treba:
1. "Majstori" nisu postavili termostat u stan uz izgovor da ni ne treba jer ionako kotao treba da greje 3 stana, pa je suludo meriti prema temperaturi samo jednog od njih.
2. Nisu postavili ni dodatni termostat koji bi gasio pumpu kada se voda u kotlu pothladi ispod odredjene temperature.

Rezultat - pri spoljasnjoj temperaturi od 7-15 stepeni, mi je trosio 4.65kg/h sto je enormna potrosnja imajuci u vidu da su svi stanovi izolovani iznutra stiroporom 5cm a kvadrature su 45² + 55² + 80m², a taj od 45 ima i dodatnu spoljasnji izolaciju 5cm stiropora. Svi stanovi imaju PVC stolariju, pa prozori ne "duvaju".

Kada sam ugradio termostat u najveci stan i dodao termostat koji gasi pumpu kada je temperatura u kotlu ispod 60C, potrosnja mi je oko 2 dzaka dnevno.

Zvao sam Termomont da dodju da prekonfigurisu gorionik (nisu ni datum i vreme podesili, a kamoli ostalo), rekli su da je taj problem ("nema goriva") iskljucivo do temperature dimnih gasova i da bi trebalo da "zavucem sondu dublje u dimnjak", pa se to nece desavati. Takodje imam i problem sto se povremeno ekran na gorioniku zabaguje i ne ispisuje nista, a gorionik radi. Jedino resenje je - iskljucivanje pa ukljucivanje. Oni kazu - "DESAVA SE" !!!! KATASTROFA.

Elem, nikome ne bih preporucio TERMOMONT zajedno sa njihovim "SERVISERIMA". However, verujem da je ovo mozda i pojedinacan slucaj - ali za mene je to slucaj - dao sam im nekoliko soma evra i sistem ne radi, a njih zabole ...
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 11:31 - pre 125 meseci
@ vdjura : nemojte me pogrešno shvatiti al samo da iznesem neko mišljenje , nikog ne branim

To što pokazuje "nema goriva" se i meni dešavalo na kotlu al zato što sam mu smanjio potrošnju pa je mislio da nema peleta na osnovu dimnih gasova , pojačao sam potrošnju i ventilator i od tada je sve ok , a to što otvarate cug je baš to - treba mu jače sagorevanje . Potroša Vam je stvarno bila poveća al vidim smanjili ste uz termostate , a morate priznati da ako grejete 3 objekta termostat u jednom nije merodavan , najbolje bi bilo da postavite termo glave i time biste rešili svaku ( većinu ) prostorija ponaosob a odrazilo bi se i na potrošnju . Termostat što gasi-pali pumpu bi trebalo da dobije kontakt sa elektronike gorionika , e sad da li Vaš gorionik ima ne bih znao reć al pretpostavljam da ima . A što se tiče ekrana on je kod mene povezan sa elektronikom sa USB kablom koji je odmah zamenjen jer je bio loš , možda je i kod vas isti problem. Srećno !!!!
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

lenco
Administrator mreže
Kučevo

Član broj: 22209
Poruke: 7
178.79.22.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 11:47 - pre 125 meseci
Da li neko zna kako se na gorioniku Ferroli Sun7, podešavaju parametri: t05 (Adjustment calculation timer), fabrički -5sec, i t06 (Ramp timer), fabrički -100sec.? Naime na ovako toplom vremenu mi modulacija ne radi dobro, prečesto ide u gašenje (10tak puta dnevno), umesto da drži na najnižoj snazi, kao što bi i trebao. Kad ručno podesim na najnižu snagu, onda se remperatura održava (ne raste, kao što bi se na osnovu gašenja pretpostavilo).

Informacije radi, potrošio sam od septembra do juče, 2600kg peleta. Grejem oko 160m2 srednje izolovanog (5cm heraklit) stambenog prostora, na temperaturu 22-23stepena. Grejem od 5-7 i od 13-23, oko 12sati rada gorionika. Kupio sam 5500kg peleta i mislim da će mi stići.
 
0

SKIDANOVIC
Svuda i na svakom mestu
Bambi Land

Član broj: 319865
Poruke: 126
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.01.2014. u 12:47 - pre 125 meseci
Dva ljuta rivala Bosanac Thermoflux i Turcin Slimpel .







 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738470 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.