Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93504 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:35 - pre 171 meseci
Ok. Sad smo dosli do druge poente da je i poslodavac deo drustva i da ako se vec neko zalaze za solidarnost treba biti solidaran i sa poslodavcem.
Ja mislim da je najbolji nacin da se radi na procenat. Tako kada npr ne ide prodaja, oboje gube. Naravno, pristojan procenat a ne nesto sitno
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:38 - pre 171 meseci
Citat:
stil: Ajoj čoveče zašto izvrćeš. Ljudi ne smeju da prijavljuju poslodavce zbog toga što je za prijavu potrebno da se ostave lični podaci koje inspektor može da kaže poslodavcu. Ukoliko je anonimno poslodavac ne može da zna ni na koji način ko ga je prijavio osim ako ima samo jednog radnika. Poslodavci moraju da postoje to je spas za sve koji žive u ovoj zemlji. Jedino što treba da se pridržavaju nekakvih pravila isto važi i za radnike i nema problema :)


Pa ako radi ono sto ne treba (grubo krsi zakon o radu) i kad ga prijave svi (ili vecina) - sta MOZE da im uradi? Sta, da nece da im puca u kolena, ne kapiram? A ako se samo jedan (ili par njih) buni (od par desetina/stotina zaposlenih) - onda je vreme da taj jedan menja sredinu, jer ocigledno ostalim odgovara...
U Srbiji (i regionu) vecinu stanovnika ne cine ljudi, vec gotovani!
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:40 - pre 171 meseci
@ Ivan Dimkovic

E pa ja sam osetio dobro ruku poslodavca. I bio jedan od prvih koji se pobunio i digao bunt među radnike u preduzeću gde radim. Sada sam pored redovnog angažovanja na poslu i sekretar sindikata. Ljudi mi veruju i ja im vraćam to koliko mogu. Mogu svakom u oči da pogledam...


Dal je moguće ili ne ja znam dobro. I zbog toga sam u sudskom sporu sa preduzećem. Nisu platili te bahanalije.
A bilo je raznih nezgoda tokom rada...udesa infuzija i sl.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:45 - pre 171 meseci
Citat:
Challenger: Pa ako radi ono sto ne treba (grubo krsi zakon o radu) i kad ga prijave svi (ili vecina) - sta MOZE da im uradi? Sta, da nece da im puca u kolena, ne kapiram? A ako se samo jedan (ili par njih) buni (od par desetina/stotina zaposlenih) - onda je vreme da taj jedan menja sredinu, jer ocigledno ostalim odgovara...
U Srbiji (i regionu) vecinu stanovnika ne cine ljudi, vec gotovani!


Poenta je u tome da čovek može da vidi da je nešto promenio. Ako ga prijavi i ovaj ga zbog toga samo otpusti jer zna ko je i pri tome ne ispravi situaciju onda sve ostaje po starom do sledeće žrtve. Kada čovek vidi da svojim postupkom može da promeni stanje na bolje on će to i učiniti.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:46 - pre 171 meseci
Dimke, ja radim 72h nedeljno, a vrlo cesto i vise od toga (kad je "sezona"). Od toga imam placeno samo 8h. Gazda kaze ovako. Dolazim ja na razgovor za posao i cika kaze, radno vreme 8h. Da li se radi subotom? Odgovor ne. Onda pocnes da radis, ono prvi posao, novo iskustvo, zavrsis fakultet pa si jos pun sebe, cutis, stices znanje koje ti na fakultetu na zalost nisu pruzili. Onda se iznenadis prve subote, kazu radnici radna. Sta je sad? Pitas gazdu, on kaze subota je neradan dan a ako mislis da nesto nisi stigao da uradis, mozes doci da radis od 7-13h posle toga moras napolje. Aha dobro. Onda ti kazes svojima ok ja sada necu doci jer nemam sta da uradim. Onda ti radnici ljubazno objasne da to sto su ti rekli znaci da ne moras doci, ali ako ne dodjes a svi drugi dolaze odmah ces biti crna ovca i vrlo brzo zavrsis sa cipelom u dupetu. I onda opet na biro i opet izcekuj, vuci mamu za suknju i cekaj baksis za sladoled za devojku/zenu. Onda ti se ne vraca na to pa nastavis da radis. Onda ti kazu pa da... radno vreme je do 15h ali nemoj slucajno tada da odes, nezvanicno imaces problem. I sad da ne duzim radno vreme je 12h dnevno (minimum) a ne retno se desavalo za vreme sezone da zaglavis na poslu od 7h-23h i to danima, pa i od 7h-02h sledeceg dana ujutru i naravno ocekuje se da si u 7h ujutru opet na poslu. Posle takve torture kad se vratis na 12h rada to ti dodje kao pesma jer covek se na sve brzo privikne.

Sad ce naravno da bude dosta onih koji ce sve da okrenu na drugu stranu, ali naprosto deo "odrastanja" u profesionalnom smislu mora da se prodje a za to treba mnooogo g....a pojesti. Da postoji zakon koji to sprecava koji se i sprovodi do toga ne bi ni dolazilo, ovako radi ko sta hoce. Preduzece je veliko, preveliko, veoma jako i to je mesto gde mogu da steknem izuzetno mnogo znanja, koje cu pronaci retko gde drugo. A onda cu verovatno da se ozenim i tada ce biti jos veci pritisak, znas treba dete nesto i da jede i tada cu jos teze dati otkaz. Ne ja, ima more takvih ljudi. Radnici se zale da ne vide svoje supruznike iako zive u istoj kuci\stanu i cinjenica je da su godinama u istoj toj firmi i ne odlaze bas tako kao se u teoriji to prikazuje.

Zato svi oni sto se ku...ce iz DE i EU i tome slicno, mislim da ste sve samo ne kompententni da pisete u ovoj temi.

Radne snage ima toliko, da gazda moze da radi apsolutno sta god pozeli i nikada mu se nece desiti da bude u problemu jer nema ko da mu radi, hteli to neki ovde prihvatiti ili ne. A sto se tice prijave, u sefu uvek cekaju 2 pune kese eura u buntevima od po 100 koje licno tamo odlazem, uvek spremne za slucajnu inspekciju. Ne kesice, nego obicne kese srednje velicine koje svakodnevno koristite u kupovini. To su iste one pare koje se zakonski moraju predati u banku najkasnije sredeceg radnog dana (pazar), uf bas se potresose zbog zakona.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:48 - pre 171 meseci
Citat:
llux: Ok. Sad smo dosli do druge poente da je i poslodavac deo drustva i da ako se vec neko zalaze za solidarnost treba biti solidaran i sa poslodavcem.
Ja mislim da je najbolji nacin da se radi na procenat. Tako kada npr ne ide prodaja, oboje gube. Naravno, pristojan procenat a ne nesto sitno

Bas zanimljivo. Tako npr. vrhunski inzinjer masinstva iz Forda ode da radi u Microsoft kao cistacica, posto krenulo malo lose u automobilizmu.
Taj model bi bas iskoristio pun potencijal radnika, drzava bi napredovala samo tako, Ford bi se oporavio ocas posla, a podovi u Microsoftu bili bi izglacani kao sasije luksuznih Fordovih automobila.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:49 - pre 171 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti radnici su sigurno imali odmor od jednog dana posle toga - apsolutno je nemoguce da neko radi tako duze od par dana.

Moguce, moguce. Poznajem i ja ljude koji su radili 20h smjenu "u cugu" - asfaltiranje puteva. Sutradan, naravno, nisu imali slobodan dan(al' su imali "izbor" da napuste posao).
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:50 - pre 171 meseci
Citat:
Blue82
Dimke, ja radim 72h nedeljno, a vrlo cesto i vise od toga (kad je "sezona"). Od toga imam placeno samo 8h.


I zasto to radis onda?

Koliko vidim, ti si diplomirani ekonomista, dakle spadas u onu privilegovanu grupu ljudi koji imaju tu privilegiju zvanu visoko obrazovanje koja znaci da mogu da biraju posao daleko vise nego one kasirke o kojima pricamo.

U cemu je tacno onda problem?

Aha... kazes:

Citat:

Preduzece je veliko, preveliko, veoma jako i to je mesto gde mogu da steknem izuzetno mnogo znanja, koje cu pronaci retko gde drugo.


Znaci, ti svesno ne zelis da stavis tacku na to zato sto smatras da dobijas nesto VREDNIJE od toga za uzvrat - iskustvo i referencu.

DAKLE TI IMAS IZBOR, ALI SI SVESNO PRIHVATIO DA RADIS 72H NEDELJNO

DAKLE: nije ti poslodavac kriv - nisi ni ti kriv, jer nemas za sta da budes kriv - SAM si SVOJOM VOLJOM pristao na takav rad PORED izbora koji I TE KAKO IMAS, zato sto ti se ISPLATI.

I sta bi sada ti tacno? Da zabranimo rad od 72h nedeljno? Pa eto, vec je zabranjen pa ga ti opet radis - dakle krsis zakon i ti posto odbijas da prijavis poslodavca. A to ne radis, opet, zato sto ti se isplati.

Hajde, gospodo od principa - gde su vam ti silni principi?

Citat:

Zato svi oni sto se ku...ce iz DE i EU i tome slicno, mislim da ste sve samo ne kompententni da pisete u ovoj temi.


Sve ovo o cemu mi pricamo ovde nije ograniceno na Srbiju vec vazi i bilo gde drugde.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:51 - pre 171 meseci
Citat:
stil: Poenta je u tome da čovek može da vidi da je nešto promenio. Ako ga prijavi i ovaj ga zbog toga samo otpusti jer zna ko je i pri tome ne ispravi situaciju onda sve ostaje po starom do sledeće žrtve. Kada čovek vidi da svojim postupkom može da promeni stanje na bolje on će to i učiniti.

Ali AKO ga SVI vi prijavite, jos cete brze videti promenu (na bolje).

@ Blue82: Znaci, tebi jedinom nije odgovaralo da radis i subotom i prekovremeno dok je drugima OK. Pa pozdravi se onda s ljudima kad im je ok i trazi neku drugu (normalniju) sredinu...
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:52 - pre 171 meseci
Citat:
Dimke, ja radim 72h nedeljno, a vrlo cesto i vise od toga (kad je "sezona"). Od toga imam placeno samo 8h. Gazda kaze ovako. Dolazim ja na razgovor za posao i cika kaze, radno vreme 8h. Da li se radi subotom? Odgovor ne. Onda pocnes da radis, ono prvi posao, novo iskustvo, zavrsis fakultet pa si jos pun sebe, cutis, stices znanje koje ti na fakultetu na zalost nisu pruzili. Onda se iznenadis prve subote, kazu radnici radna. Sta je sad? Pitas gazdu, on kaze subota je neradan dan a ako mislis da nesto nisi stigao da uradis, mozes doci da radis od 7-13h posle toga moras napolje. Aha dobro. Onda ti kazes svojima ok ja sada necu doci jer nemam sta da uradim. Onda ti radnici ljubazno objasne da to sto su ti rekli znaci da ne moras doci, ali ako ne dodjes a svi drugi dolaze odmah ces biti crna ovca i vrlo brzo zavrsis sa cipelom u dupetu. I onda opet na biro i opet izcekuj, vuci mamu za suknju i cekaj baksis za sladoled za devojku/zenu. Onda ti se ne vraca na to pa nastavis da radis. Onda ti kazu pa da... radno vreme je do 15h ali nemoj slucajno tada da odes, nezvanicno imaces problem. I sad da ne duzim radno vreme je 12h dnevno (minimum) a ne retno se desavalo za vreme sezone da zaglavis na poslu od 7h-23h i to danima, pa i od 7h-02h sledeceg dana ujutru i naravno ocekuje se da si u 7h ujutru opet na poslu. Posle takve torture kad se vratis na 12h rada to ti dodje kao pesma jer covek se na sve brzo privikne.


hihihi, pa nije ti kriv poslodavac VEC KONKURENCIJA NA POSLU. TRZISNI MEHANIZAM KOJI JE UNUTAR FIRME VAMA OTEZAO USLOVE ZBOG VAS SAMIH A NE ZBOG POSLODAVCEVE ZELJE/
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:54 - pre 171 meseci
Sećam se jednog od tih dana....

Mini bus me je dovezao kući oko 5 ujutru da se presvučem i okupam na brzinu jer sam bio puko u svakom pogledu. I ja iz zezanja dok sam se presvlačio legnem pored žene. Ona se probudi i upita kad si došao. Moj odgovor: Uuuu još kad...pre deset minuta...moram da idem vidimo se možda sutra.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:56 - pre 171 meseci
^ Da...tuzna prica...definitivno. ALI ZASTO STE RADILI?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:56 - pre 171 meseci
@anakin14 - Ma covek kaze da mu je to vredno - jer se u firmi svasta nauci, sto se ne nalazi cesto u drugim firmama.

To je korist, onda gospodo - i to je korist zbog koga odbijate da prijavite poslodavca za privredni kriminal i zbog koje prihvatate da radite mnogo vise od 8h - zato sto vam se ocigledno isplati, a ne zato sto NAVODNO nemate izbor.

Sustina je u ovom "nije da nemate izbora, ali -takva firma se tesko nadje" - dakle, ocigledno postoji neka VREDNOST koja vama nesto znaci kada odbijate da prijavite poslodavca ili da odete.

Vrednost = znaci to radite iz licne koristi gospodo.

I sta je tu poslodavac kriv?

Znaci, posto sami niste u stanju (zbog KORISTI) da uradite ono sto je neophodno (pozovete inspekciju, promenite posao i ne prihvatate da radite za takve) - trazite neku supermen drzavu koja ce da bude vidovita ili da izigrava Gestapo i progoni sve firme nekakvim specijalnim inspekcijama.

Pa nece da ide... drzava = to su svi njeni gradjani. I svaki od njih ima deo odgovornosti kako za svoj zivot, tako i za celo drustvo.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:59 - pre 171 meseci
Da dimke, dobijam nesto neprocenjivo, znanje koje cu posle sigurno dobro da unovcim. Ali oni sto su stariji od mene i imaju porodice, kredit, i stanarinu posto su podstanari, sigurno da ne mogu kao ja jednog dana samo da kazu, e ja sada odoh. Hvala na gostoprimstvu dovidjenja-zdravo.... NJih veze mnogo vise toga nego mene. E o takvima mi ovde pricamo jer takvih ima mnogo vise.

Stomak pokrece ljude i nista vise. Mislite da je lako otici, pa se vratiti na biro, pa tamo cekati ko zna koliko da uhvatis novi posao a ne znas da li ce taj biti jos gori. Izbor je moguc samo kada ga ima dovoljno. U srbiji to nije slucaj. Ne mogu ni da zamislim kako zive oni jadni ljudi sto rade u trafikama za 15000. Jbt stavite to na papir pa nesto platite od toga. To je ono cega se ljudi plase. A sta je sa starijima? Mi mladi, lako cemo. Zatvori se firma i puf mars na biro. I niko ih nece, cim vide matoru drtinu od 50 godina. I onda oni kao biraju kod koga ce, a radi samo zena/muz ili nijedno. A dete hoce na fakultet. Upis na godinu 1500e samo za fakultet a ti se dalje snadji za knjige, hranu, smestaj.... I onda neko da mi objasni kako ti ljudi biraju i kako je sve bajno.
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:00 - pre 171 meseci
Znaš priču za žabu koju ubaciš u vrelu vodu, a ona instiktivno iskoči iz nje.
A ako je staviš u hladnu pa postepeno povećavaš temperaturu do tačke ključanja žaba neće reagovati i skuvaće se...e to isto se i nama desilo.
Sada mi nije jasno kako smo mogli da dozvolimo da do toga dođe.
Danas tako nešto kod nas u preduzeću nije moguće.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:02 - pre 171 meseci
Citat:
hihihi, pa nije ti kriv poslodavac VEC KONKURENCIJA NA POSLU. TRZISNI MEHANIZAM KOJI JE UNUTAR FIRME VAMA OTEZAO USLOVE ZBOG VAS SAMIH A NE ZBOG POSLODAVCEVE ZELJE/


Ovo nije tacno. Ljudi su uplaseni, nisu uvek tako radili. Pa kada sutnu jednog, pa drugog ostali kazu cek, mozda sam ja sledeci, aj da danas ostanem duze i tako sve ide u krug. Nije to zdrava konkurencija, vec nametnuti ritam. Ko ga je nametnuo? Radnici sigurno ne, vec njihova potreba za hlebom.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:03 - pre 171 meseci
Citat:
Challenger: ^ Da...tuzna prica...definitivno. ALI ZASTO STE RADILI?

Sta sad ti tu glumis pametnjakovica? Shvati da postoje ljudi koji imaju porodicu(zenu, djecu), imaju skromno obrazovanje i rade tezak fizicki posao, koji je btw. mizerno placen. Ti ljudi sa takvim primanjima ne mogu da imaju ustedjevinu, jer jedva sklapaju kraj sa krajem. I sada, ti pitas, pa zasto si radio? Jednostavno, mora. Naravno, opet, imao je "izbor", da napusti posao, potrosi zadnji dinar za kupovinu kakvog pistolja kojim bi presudio sebi i svojima.

Svijet postoji i dalje od tvog nosa.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:04 - pre 171 meseci
Citat:
Blue82
Da dimke, dobijam nesto neprocenjivo, znanje koje cu posle sigurno dobro da unovcim. Ali oni sto su stariji od mene i imaju porodice, kredit, i stanarinu posto su podstanari, sigurno da ne mogu kao ja jednog dana samo da kazu, e ja sada odoh. Hvala na gostoprimstvu dovidjenja-zdravo.... NJih veze mnogo vise toga nego mene. E o takvima mi ovde pricamo jer takvih ima mnogo vise.


Cekaj cekaj - polako.

Pocinjemo od tebe, posto si naveo SVOJ primer. Koliko ja vidim TI IMAS IZBOR (visoko si obrazovan, cak nemas ni decu sto ti jos vise povecava mobilnost itd...) ali prihvatas da radis protivzakonite sate jer smatras da dobijas nesto neprocenjivo?

Ja onda tu ne vidim apsolutno nikakav problem. Ti zapravo to radis iz licne koristi i ni zbog cega drugog.

Sto se drugih ljudi tice... pa nemojte tako, podstanari jesu manje socijalno mobilni ali SVAKAKO nisu komplet ne-mobilni. Ako zanemarimo kasirke, i pricamo o ljudima sa nekim vecim obrazovanjem, oni izbora i te kako imaju.

Citat:
alexandar_cajic
Sada mi nije jasno kako smo mogli da dozvolimo da do toga dođe.


Ja cu da ti kazem kako - svi su cekali da tata drzava nesto uradi, a tata drzava nije uradio nista.

Drzavu (drzavu u smislu vladajuce birokratije) je najmanje briga za vas. Birokratija je sama sebi cilj, i birokratija je poslednje mesto od kojeg mozete ocekivati neke pozitivne promene.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:04 - pre 171 meseci
@Blue82

Rizikuješ da ti kažu da su sami krivi i da ipak imaju izbora...ili ko ih šiša mogli su na vreme da regulišu svoj život...

A ni poslodavac nije socijalna ustanova.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 22:05 - pre 171 meseci
@ alexandar_cajic: Eto, bar nesto dobro. Dopustili jednom, ali izvukli poentu, pa sad znate. Nema vise izrabljivanja. I verovatno ste se sami izborili, nije dosla DRZAVA sa cetom ROBOCOP-a? A sta reci za ljude kojima se to ponavlja godinama, decenijama i trpe, cekajuci nesto? E takve i treba izrabljivati, pa imali 100 godina...

@ Blue82: Cekaj, da se svi (ili vecina) pobune, sta bi uradio poslodavac? Otpustio sve? OK, moze. Onda zaposli nove ali se i oni pobune... I? Ko na kraju "istera" pravdu, sta mislis?

@ jericho1405: Imali su izbor da zaustave masine, svi a ne jedan a ostali da ga gledaju kao da je poludeo i da vicu "cuti, cuti, radi, ne talasaj"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93504 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.