Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93498 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:42 - pre 171 meseci
Citat:
Jasno sam naveo da nisam mislio na tebe ali ne vidim sto se ti bunis protiv drzavne regulacije ako zaradjujes. Trebalo bi da te vrlo zanima ako tvoja konkurencija ne postuje zakone, a ne da podrzavas takvo stanje stvari.


da bi zaradio vise. u tome je cela kvaka u zivotu. Nelojalna konkurencija me ne zanima. Gledam svoj posao a tudje me ne interesuje.JA podrzavam? naravno da ne.

Citat:
Nemas pravo i ne treba da imas pravo. Ako ti ne ide posao ti si nesposoban preduzetnik i upravo po zakonu najjaci opstaju treba da poslovno ugines. Kvalitetnij poslodavac ce otvoriti bolju kafanu na mesto tvoje. Za razliku od poslovnog umiranja sistem najjaci opstaje medju radnicima moze da rezultuje pravim umiranjem. To je bitna razlika.
To tvoje sta radnik hoce necu vise da komentarisem. Ti nisi humanitarna organizacija i treba da radis iskljucivo u svoju korist ali treba da postoji regulativa da neke gazde ne bi preterivale i alavile. Lako je za tebe jednog ali iza jednog stoji 1001 kad vidi da kod tebe to tako funkcionise.


ne, ako mi ne ide posao, smanjujem troskove i tacka i voleli vi socijalist to ili ne DAJEM OTKAZE. Koje to gazde alave bre> pa to je opet njihovo pravo... sta ja zaradjujem 10k eura mesecno i sad ces da dodjes TI i da kazes ALAV SI to je mNogo, neko nema leb da jede a ti toliko... MALO SUTRA BRE.

a inace oko drzavne regulacije, zbog nje se i gase MALI PREDUZETNICI, jer bi bez nje mogli da zarade 100e mesecno (gle cuda tu nema propisan minimum kolko mora da zradi) a ovako oni moraju jedino DOBRO da rade da bi zaradjivali dobro jer su brojni nasi nameti FIKSNI a ne varijabilni. Sta se desava sada sa tim? pa mali umiru (a nema nista lose u tome da neko srednje radi, i u plusu je 100 e mesecno) a VELIKI RASTU RASTU RASTU i postaju MISKOVICI i kompanija i njima se posle MOZE da imaju SRAF MAJSTORE a da je vise malih i srednjih bilo bi VISE RADNIH MESTA... zato sto trziste nije slobodno VELIKI jedu MALE al sta ces, tako im treba tim "gazdama" alavim sto ne postuju (NE)RADNICKU KLASU.

[quoteNe pricamo o DJ-evima, madjionicarima i gutacima vatre nego o regularnim radnicima koji treba da rade 8 sati regularno ili vise ako se plati!
Sto se tice konkurencije to zavisi od dosta parametara. Sto se tice tebe drago mi je da lepo zaradjujes samo mi nije jasno kako te onda pogadja cela ova socijalna prica od 90din/h ili placenom ogranicenom prekovremenom radu??
quote]

znaci sad postoje i regularni i neregularni radnici? zasto bre neko MORA da radi 8 sati? moze i vise moze i manje njegova svar. Mene prica pogadja ideoloski 100ti put sam rekao, ne mogu vise da slusam proleterska kenjanja o njihovim pravima ,evropskim platama,regresu,placenom odmoru i glupostima a niko NE RADI NISTA.znaci poenta je da kada bi neko da oglas i rekao 100 000 din posao, prijavilo bi se 1000000 ljudi jer NIKOG I NE INTERESUJE STA SE RADI VEC SAMO PLATA.
i dalje, za koja se bre to prava RADNICI bore. Imaju PRAVO DA RADE, NIKO IM NE ZABRANJUJE, A BOGAMI I NE TERA. A AKO NEMAJU LEBA DA JEDU A NECE DA RADEE ZA 100e mesecno NEK CRKNU.

Citat:
>>ok, aj onda da zabranimo da se vise otvaraju a i ove sto postoje da mora da se zatvore jer su one presipanje iz supljeg u prazno i ne sluze nicemu. Ovu a i svaku zemlju nece niko izvuci osim naroda, a to ce se desiti kada SVAKO POCNE DA MISLI O SEBI I SAMO O SEBI.

Sluze samo ne tome cemu se ti nadas jer su tvoje musterije uglavnom ti radnici koje slasno pljuje


Sluze cemu?


ODJAVLJUJEM SE IZ OVE TEME. LEMMING JE LEMMING i ostace to do kraja zivota.
ZIVEO KOMUNIZAM!!!!!!!!!!



 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:45 - pre 171 meseci
Citat:
Svake godine se otvori i zatvori veliki broj samostalnih radnji, prodavnica, pekara i sl, ali zarada im je toliko mizerna da posle vrlo kratkog vremena ljudi ih zatvore jer im se ne isplati da ih drze. Narod nema novca, a oni moraju zbog raznih poreza da stave vece cene nego u hipermarketima, ali tako gube musterije. Pored moje kuce ima lokal kroz koji je poslednjih 15-ak godina proslo jedno 8-9 vlasnika prodavnica mesovite robe. Nijedan nije opstao duze od 2 godine. Dva poslednja vlasnika cak nisu ni imali radnike vec su sami radili sa clanovima porodice i nisu uspeli da izvuku korist koja bi ih odrzala da nastave dalje. Isti slucaj i sa pekarama. Nasu privredu mogu pokrenuti samo velike investicije koje ce drzava pogurati. Od malih privrednika nece nam biti mnogo bolje...


znaci jos velikih? a posle ce da se borite za vasa prava kad kod velikog (FIAT) mora da se RADI za 150e mesecno.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:46 - pre 171 meseci
Citat:
fanfon
Isti slucaj i sa pekarama. Nasu privredu mogu pokrenuti samo velike investicije koje ce drzava pogurati


Drzavu Srbiju (vlast) interesuje samo "koliko je ona dobra" tj. skandalozno visoke ugrade u bilo kakav posao.

Vlast je u Srbiji postala cilj za sebe - i apsolutno je ne zanima da dovodi nekakve investicije, osim ako od toga nema debelu proviziju ili je to neophodno za pobedu na nekim izborima.

Problem je u tome sto malo koga interesuje poslovanje sa takvom drzavom, jer postoje druge drzave koje ili imaju jeftiniju radnu snagu, ili su drzave manje alave.

Zato u Srbiji generalno uspeva iskljucivo prodaja cementara, telekomunikacionih firmi, secerana i sl... i naravno banaka jer je to cist biznis sa cistom zaradom i sa malim ulaganjima osim neophodnog mita koji mora da se plati "drzavi".

O nekakvim proizvodnjama i greenfield investicijama moze samo da se sanja - videti sta je bilo potrebno da Fiat otvori malu fabrikicu u Srbiji... dobro da im nisu bubrege poklonili.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:54 - pre 171 meseci
Ne kazem ja da ne treba jos malih, treba naravno, ali dok drzava ne obezbedi povoljnu klimu za njihov rad oni nece pokrenuti privredu. Npr. putna mreza nam je katastrofalna. To je velika, kapitalna investicija. A na tome se nedovoljno radi. Koliko nas samo kamiona stranaca zaobilazi zbog visoke putarine. A taj novac od putarina sigurno nije usmeren za popravku i izgradnju novih puteva. Bar veci deo
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:58 - pre 171 meseci
Sad će da ispadne da izmišljam toplu vodu ali od uslužnih delatnosti kao što su kafići i STR ovi nema velike vajde za ekonomiju jer je to samo novac koji se obrće u okviru sistema. Ono što može značajno da utiče da dizanje standarda svih je kada novac ulazi u sistem a to je izvoz i samo izvoz.
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:58 - pre 171 meseci
Citat:
jer postoje druge drzave koje ili imaju jeftiniju radnu snagu


kako te nije sramota da ovo kazes... JEFTINIJU, pa gde ces jeftiniuj PA MUKA MORA DA ZIVI, ti si protiv coveka, ti si protiv ljudstva, lako ti je tako da pricas kada ti imas a sit gladnog ne razume... te alave firme tamo sto izrabljuju te jeftinije radnike treba sve pozatvarati i pokaznjavati... cega su se oni setili jehote DA SE BOGATE NA SIROTINJI KAKO IH BRE NIJE SRAMOTA... ti radnici MORAJU da rade NEMAJU IZBORA, imaju decicu, a ti olosi ih izrabljuju... Gde si to pomenuo dimkovicu, tu surovu istinu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 21:59 - pre 171 meseci
Pa ok.

Ali sve te stvari zahtevaju vise para.

Vise para, znaci da opet - privreda mora biti jaca, jer je nemoguce samo povecavati poreze.

A privreda ne moze biti jaca ako sada uvedemo radno vreme k'o u Belgiji... nema sanse :-)

Citat:
stil
Sad će da ispadne da izmišljam toplu vodu ali od uslužnih delatnosti kao što su kafići i STR ovi nema velike vajde za ekonomiju jer je to samo novac koji se obrće u okviru sistema. Ono što može značajno da utiče da dizanje standarda je svih je izvoz i samo izvoz.


To uopste nije tacno. Nije samo ulaz novca bitan za ekonomiju, bitna su i radna mesta.

Uzgred, u kaficima sede i stranci i gastarbajteri i sl... i oni upumpavaju lovu u sistem isto tako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:00 - pre 171 meseci
Citat:
jer postoje druge drzave koje ili imaju jeftiniju radnu snagu


kako te nije sramota da ovo kazes... JEFTINIJU, pa gde ces jeftiniuj PA MUKA MORA DA ZIVI, ti si protiv coveka, ti si protiv ljudstva, lako ti je tako da pricas kada ti imas a sit gladnog ne razume... te alave firme tamo sto izrabljuju te jeftinije radnike treba sve pozatvarati i pokaznjavati... cega su se oni setili jehote DA SE BOGATE NA SIROTINJI KAKO IH BRE NIJE SRAMOTA... ti radnici MORAJU da rade NEMAJU IZBORA, imaju decicu, a ti olosi ih izrabljuju... Gde si to pomenuo dimkovicu, tu surovu istinu...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:00 - pre 171 meseci
e vidis ivane, i kako onda u takvoj drzavi mozes reci "postoji izbor"?
kako mozes reci "ako ti se ne svidja posao,ti ga promeni",kad posla NEMA

da zapocnes svoj biznis jako je cupavo (nije to ono "rizik",nego je to problem sto ti treba pocetni kapital - koji nemas, pa onda jos odmah u startu reket od drzave i tako dalje...)
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:03 - pre 171 meseci
Citat:
Horvat: e vidis ivane, i kako onda u takvoj drzavi mozes reci "postoji izbor"?
kako mozes reci "ako ti se ne svidja posao,ti ga promeni",kad posla NEMA

da zapocnes svoj biznis jako je cupavo (nije to ono "rizik",nego je to problem sto ti treba pocetni kapital - koji nemas, pa onda jos odmah u startu reket od drzave i tako dalje...)


pa eto ti izbor. Ako ti se ne svidja kod mene da radis, ti idi pa se samozaposli. Kada budete shvatili da nije MORANJE I OBAVEZA da neko bude zaposljen vec prosto PRAVO, shvaticte o cemu pricamo.

znaci ako neko nema leba da jede i deca mu crkavaju gladna nije kriva ni drzava ni tamo neki surovi gazda NEGO ON.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:05 - pre 171 meseci
1. redundandno je citirati poruku koja je odmah iznad tvog odgovora

o kakvom samozaposljavanju pricas?odakle KESA ZA ZAPOCINJANJE POSLA!!
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:08 - pre 171 meseci
znaci -
1) nema kesa za svoj posao
2) ima posla za 150e mesecno
3) on nece da radi za 150e nego hoce vise
ili
2)ima posla za 10 sati dnevno
3) on nece da radi 10 sati dnevno i ceka da mu tatica drzava resi taj problem

=> nek crkne gladan
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:08 - pre 171 meseci
Postavlja se pitanje gde se to ne radi pa da nam generalno treba vise radnih sati? Gledam privatnike-kod njih se rinta sve u 16. Radnici rade i nedeljom za male plate. Tu nije problem. Problem nije u privatnom sektoru uopste po tom pitanju. U svim fabrikama koje drze privatnici se uglavnom radi mnogo. Problem je definitivno u drzavnoj upravi i opstinskim administracijama. Tamo ima viska radne snage, a delom se radi i neefikasno. Znam mnogo slucajeva gde 2 rade posao koji 1 moze sam ne za 8h vec za 4h, ali isto tako znam i slucajeve gde 1 ne moze stici sve sto treba sam. Neravnomerna raspodela radnih zadataka. Ali pitanje je da li bi resenje tog problema donelo toliko znacajne ustede da se primeti u globalnom standardu i efikasnosti drzave.

anakin14

Nisu svi rodjeni za privatnike. Ne moze se svako baviti tim poslom pa da otvaraju privatne radnje cim ostanu bez posla. Imas neke koji su ceo zivot sljakeri. Ne znaju nista drugo nego da nadnice. A kao sto Horvat kaze-nema kesa za samozaposljavanje. Ovi programi sto nude sa biroa su jadno zalosni...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:09 - pre 171 meseci
Dimkovicu slazem se skroz s tobom. Nameti jesu veliki i oni su nastali zbog neefikasnog, korumpiranog i prevelikog birokratskog aparata.

@anakin
Ti si bre nesto mnogo ljut a ne vidim razlog. Tvoji stavovi su protivrecni i valjas par istih recenica kroz citavu diskusiju.
Naravno da ne mozes pevaljke, dj, striptizete.. itd staviti kao primer. Ne znam sta ti nije jasno?

Citat:
znaci sad postoje i regularni i neregularni radnici? zasto bre neko MORA da radi 8 sati? moze i vise moze i manje njegova svar. Mene prica pogadja ideoloski 100ti put sam rekao, ne mogu vise da slusam proleterska kenjanja o njihovim pravima ,evropskim platama,regresu,placenom odmoru i glupostima a niko NE RADI NISTA.znaci poenta je da kada bi neko da oglas i rekao 100 000 din posao, prijavilo bi se 1000000 ljudi jer NIKOG I NE INTERESUJE STA SE RADI VEC SAMO PLATA.
i dalje, za koja se bre to prava RADNICI bore. Imaju PRAVO DA RADE, NIKO IM NE ZABRANJUJE, A BOGAMI I NE TERA. A AKO NEMAJU LEBA DA JEDU A NECE DA RADEE ZA 100e mesecno NEK CRKNU.


Postoji dobar razlog zasto su neke stvari regulisane. A za velike namete koje drzava uzima, a nije u stanju da vrati kroz bolju infrastrukturu, obrazovanje i zdravstvo sam ti rekao gde da lajes.
Generalizujes da nece niko da radi. Nece ljudi da rade samo u nehumanim uslovima za platu koja nije dovoljna da pokrpi golu egzistenciju. To je upravo ona cena za koju ti kazes da je trzisno odredjena. Sta sad kukas? (nemoj molim te ponovo da spominjes zastavu)

Citat:
Sluze cemu?


ODJAVLJUJEM SE IZ OVE TEME. LEMMING JE LEMMING i ostace to do kraja zivota.
ZIVEO KOMUNIZAM!!!!!!!!!!


Sluze za opijanje naroda :D
Ne pravi se visak! Ti ces zaradjivati upravo do tog momenta dok budes imao (ne)radnika koji ce deo svoje plate ostaviti kod tebe.
Kontas zatvoreni krug??

Ajde ako ti tako kazes.. ziveo Druze :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:10 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: znaci -
1) nema kesa za svoj posao
2) ima posla za 150e mesecno

3) on nece da radi za 150e nego hoce vise
ili
2)ima posla za 10 sati dnevno
3) on nece da radi 10 sati dnevno i ceka da mu tatica drzava resi taj problem

=> nek crkne gladan


a ti si toliko siguran da IMA barem takvog posla?
i sa 150 e moze da prehrani sebe i porodicu? ;)
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:13 - pre 171 meseci
Citat:
voji stavovi su protivrecni


moji stavovi protivrecni??? koji?pa vi cas pricate da THE GAZDA ima kolko hoces i izrabljuje radnike a cas kako je tesko poceti posao...

a inace nisam ja ljut to ti se cini jer koristim velika slova koja sluza za dranje a ja ih koristim da naglasim nesto jer me mrzi da boldujem reci
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:14 - pre 171 meseci
Citat:
i sa 150 e moze da prehrani sebe i porodicu? ;)


na primer da ne moze. I sta sad? Drzava mu je kriva? Vodovod? ko? Kako li prehranise ovi svi sto kad je trebalo da se uci nisu blejali po skverovima..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:15 - pre 171 meseci
gazda koji tera radnika da radi od jutra do sutra za neku mizeriju, da, IZRABLJUJE RADNIKE!
srecom,nisu svi kao ti,pardon,nisu svi takvi ;)

---

pa ajde,reci ti sta da radi,nema posla,nema pocetni kapital
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:18 - pre 171 meseci
Cudo jedno ako je tako super biti gazda, mislim ono... "izrabljujes" radnike i placas ih malo, a ti se bogatis.

Pa, bogati - sto onda svi ne postanu gazde!?!?!

Ako jedan nema para - udruzi se vise njih... pa se nadje... Mozda bi tako vrlo brzo skontali da nije uopste lako biti preduzetnik u Srbiji.

Citat:

pa ajde,reci ti sta da radi,nema posla,nema pocetni kapital


Nek se udruzi vise njih i skupe zajedno pocetni kapital.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?02.05.2010. u 22:18 - pre 171 meseci
ko je rekao da nema posla. ima, ali samo kakvog? evo prica se da u kladovu zaposljavaju rumune na brodogradilistu.. a da celog leta bugari beru voce...

ali ne, on nije pametan, nije hteo da uci skolu, ne moze da se snadje kao neki ali HOCE DA ZIVI KAO SVI... pa ne moze.

i jos nesto

>>>>gazda koji tera radnika da radi od jutra do sutra za neku mizeriju, da, IZRABLJUJE RADNIKE!

GAZDA GA NE TERA vec MU NUDI.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93498 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.