Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samoubilački napad u Moskvi

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Samoubilački napad u Moskvi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10004 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
109.93.33.*



+558 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 12:19 - pre 172 meseci
Bla bla bla. Mene za sve to bas briga, ja nisam humanista tog kalibra, da se brinem za tinejdzere u Burmi, u stvari ne znam ni gde je Burma, ali nisam ni taj koji place sto ce da ga roknu u metrou. Sta si kuvao sad kusaj. Kakvi civili? U ratu izmedju bogatih i siromasnih nema civila. More ajde, ti si civil, ti si nevin, nemas nista sa tim, platio si porez? Pa ne placi o tome glasniku, tj meni, nego ovima sto se rokaju. Objasni im lepo da nisi ti licno pokokao njihove neke tamo i da nisi ti licno kriv sto oni nemaju sta da jedu a po ceo dan ih bombardujete reklamama u kojima neki nasmejani Kenovi i Barbike igraju frizbi i nikad ne idu u WC, da odgovornost treba da bude individualna itd. Ja sam ubedjen da ce oni da te saslusaju i shvate. Koga more boli uvo za neke "civile" . Ljudi stalno umiru. U kosmickom smislu to sto neko rokne 50, 100 ili 200 nekakvih "civila" je dogadjaj ni vredan pomena. Plus ti si rekao da su ovi sto se rokaju vec prevrsili svaku meru, a sad mi pricas nesto o nekoj Rusiji. Odluci se, da li su prevrsili meru samo ti koji se rokaju u Rusiji, ili uopste.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 13:46 - pre 172 meseci
Svi su prevrsili meru, zajedno sa okupatorima i investitorima.

Samo Ceceni nemaju poziciju Iraka.
Oni su u sastavu Rusije 150 godine.
Plus mogao bih da svarim napad da je poput ETAe ili IRAe, koje ciljaju vojne, policijske i ciljeve drzavne uprave -uglavnom-.

Hoce muslimane da se odvoje od Rusije i formirali paravojne snage. Ok. Legitimno.
Napadaju vojsku, sudove, gradonacelnike. Ok. Napadaju ciljeve koji na neki nacin svojim odlukama i akcijama su deo njihovog problema.

Ali ovo su zene palih boraca koje su vrbovane da se osvete za pogibiju svojih muzeva tako sto ce odvaliti metro.
Pa valjda joj je muz znao koji rizik preuzima kao borac za slobodu, kao i ruski ili bilo koji drugi vojnik.



Ako vec hoce i dalje da napadaju, onda neka primene ovaj princip
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 15:00 - pre 172 meseci
Genadi Zjuganov je rekao da zbog ovakvih slucajeva treba vratiti smrtnu kaznu. Smrtna kazna za bombase samoubice ?!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 15:25 - pre 172 meseci
Organizatori su opasniji od samoubica ispranog mozga... a za njih je smrtna kazna preblaga mera.
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 15:38 - pre 172 meseci
Citat:
a1200: Organizatori su opasniji od samoubica ispranog mozga... a za njih je smrtna kazna preblaga mera.


A šta misliš šta se dešava ako uhvate nekog oganizatora i smeste ga na doživotnu u neki ruski zatvor?
Svi napadaju amere za guantamo, ali ja mogu samo zamisliti šta se radi sa čečenima i ostalima po zatvorima u rusiji.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 15:41 - pre 172 meseci
@NoneVi

Pa da li u tim ruskim zatvorima ima organizovanog i od drzave sponzorisanog mucenja, gde se isprobavaju nove hemikalije, psiholozi isprobavaju brain-washing sa white noise, water-boarding i sve to pod budnim okom vojske ?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 15:48 - pre 172 meseci
Citat:
Igor Gajic: @NoneVi

Pa da li u tim ruskim zatvorima ima organizovanog i od drzave sponzorisanog mucenja, gde se isprobavaju nove hemikalije, psiholozi isprobavaju brain-washing sa white noise, water-boarding i sve to pod budnim okom vojske ?


Pa verovatno.
Treba proveriti sta radi vojna industrija.


Sudeci po ovom snimku, takvo nesto bi bilo samo upgrade.
Mada, necu ni da znam za sta su osudjeni likovi. Mozda im je ovo samo delic njihovog "dela".


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7181 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 16:05 - pre 172 meseci
Citat:

Pa da li u tim ruskim zatvorima ima organizovanog i od drzave sponzorisanog mucenja, gde se isprobavaju nove hemikalije, psiholozi isprobavaju brain-washing sa white noise, water-boarding i sve to pod budnim okom vojske ?


Jok, u ruskim zatvorima se klopa ruska salata i uziva.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 16:07 - pre 172 meseci
Kljucna stvar je da su ovi likovi po zatvorima prosli proces sudjenja (kakav takav - tj. javnost je mogla da prati i zna kako i zasto su osudjeni), dok se za USA metod moze reci da je rec o cistoj otmici i izivljavanju od strane drzave (opravdano u nekim, ali ne opravdano u drugim slucajevima)... a te dve stvari nisu za poredjenje.

E sad, teroriste definitivno treba skloniti (posebno ove sto ubijaju civile - to je najjadnija sorta ljudi) - samo to treba raditi po zakonu, jer prosto kidnapovanje od strane drzave moze vrlo lako da se zloupotrebi (a onda se menja uloga ko je terorista/a ko good guy).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7181 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 16:10 - pre 172 meseci
Tacno.

Ameri su sami sebi pucali u nogu sa kidnapovanjem tih talibana - jos su samo vise raspirili mrznju, a Gvantanamo koji drzi smesan broj ljudi svi koriste sa "I told you so..." argumentacijom.

Takav idiotizam je samo GWB mogao da smisli... totalno nejasna stvar, posto u USA imaju smrtnu kaznu, a i mogu da sude strancima.

Hoces da budes mali terorista? Lepo na sud, kazna - i zdravo bato... dozivotna robija u samici, pa terorisi cigle i resetke.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 19:14 - pre 172 meseci
Citat:
Dojče vele: Ko bi mogao stajati iza napada?

Aleksandar Rar: Mislim da je reč o čečenskoj ili severnokavkaskoj pozadini, mada se ne mogu sasvim isključiti ni ekstremni desničari. Podsećam da su nedavno bila dva napada na ekspresni voz Sankt Peterburg – Moskva i da je organizator bio ekstremni desničar.



DW: Zašto sumnjate na islamiste?

AR: Oni su i dalje veoma aktivni na severu Kavkaza. Istina, Čečenija je danas pod kontrolom klana Kadirov i otuda Rusiji ne preti opasnost – Kadirov je potplatio separatiste ili ih integrisao u svoje strukture. Ali, ima previranja u susednim republikama: Dagestanu i Ingušetiji. Tamo ima napada na vlasti i u terorističkom napadu ubijen je i guverner Ingušetije.



DW: Ovakve napade smo u Rusiji viđali krajem devedesetih i početkom ovog milenijuma?

AR: „Mislim da je islamski terorizam ponovo u usponu, možda podržan i od Al Kaide, jer neko je morao da obezbedi oružje i logistiku. Država je bespomoćna u tom regionu, a finansijska kriza pogoduje teroristima, jer je ekonomska situacija u tom području loša.



Koji su to ekstremni desničari koji se raznose u vazduh?!?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 20:23 - pre 172 meseci
Zanima me da li učesnici u raspravi smatraju ovaj čin, teroritičkim činom. U pitanju je US baza u Avganistanu. Pogledajte tamo od 8 minute pa do kraja.

http://www.youtube.com/watch?v=EAYB6D_EmwA&feature=related
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 20:44 - pre 172 meseci
Pa striktno govoreci, ako je u pitanju vojni cilj - dakle, nisu ciljali na civile onda nije u pitanju teroristicki napad vec ratna akcija. Ono, Amerikanci su u >ratu< sa tim Talibanima. Talibani nemaju B-2 Spirit ali zato imaju ljude voljne da se raznesu u vazduh.

Ako ciljas civilne ciljeve - onda to jeste terorizam.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 20:58 - pre 172 meseci
Slažem se.
Samo čitava ta stvar borbe protiv terorizma je pogrešno koncipirana. Rekao bih, bez ikakve želje da se taj problem reši, već zbog sasvim drugih stvari.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.mbb.telenor.rs.



+395 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi30.03.2010. u 22:17 - pre 172 meseci
Citat:

Samo čitava ta stvar borbe protiv terorizma je pogrešno koncipirana.

Tacno, a odgovor vam je dao Lesli
Citat:

More ajde, ti si civil, ti si nevin, nemas nista sa tim, platio si porez?
Sta si kuvao sad kusaj.

Izvor para koje idu za ratovanje(a) idu iskljucivo od tih nevinih civila koji placaju porez .
Teroristi nisu sposobni da gadjaju ratne ciljeve jer su mnogo inferiorniji tj. vojne baze su pod velikom zastitom . Nemaju sanse .
Mostove ,elektrane, dalekovode, luke mozda i mogu ali su i tu opet nevine zrtve u vecini slucajeva .

Tehnologija i naoruzanje je na strani zapada dok je kod terorista upravo fanatizam koji se na drugoj strani ni ne ocekuje
a koji je okrenut vise gadjanju "mase poklonika" koji placaju porez i indirektno finansiraju rat ,
nego predsednicima , vojnim licima i ciljevima koji ucestvuju u njemu .

Islamski teroristi to dobro znaju .
Ako uspeju da zavrnu slavinu tj. dotok para koje idu na ratove ,
onda ce i moci da se efikasno suprostave .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi31.03.2010. u 01:00 - pre 172 meseci
Mozda zato nema sudjenja... mislim, to sudjenje otvoreno za javnost bi moglo da bude i kontra produktivno.

Na primer:

Da li ste vi organizator postavljanja bombe koja je usmrtila 100 civila? Zasto?
1) Da. Zato sto je vasha zemlja bez odobrenja UN bombardovala i okupirala moju zemlju, da bi obezbedila bolji geo-strateski polozaj i zauzela globalne saobracajne puteve, kao i velike energetske resurse moje zemlje, a sve pod izgovorom da moja zemlja ima oruzje za masovno unistenje. Bavio sam se poljoprivredom i gledao svoja posla, ali je vasha bespilotna letelica bacila bombu na moje selo i ubila moju zenu i sedmoro dece (tog i tog datuma, na tom i tom mestu, zajedno sa josh 50 civila). Posto vash narod ne interesuje sta vi radite u njegovo ime (vishe voli da gleda MTV), ja sam se posle toga prijavio u XYZ organizaciju sa ciljem da vam se osvetim (posto nemam zbog cega vishe da zivim).

E, onda, kad civili (koji placaju porez) to vide... cuju na vestima - pocinju da postavljaju nezgodna pitanja svojim (demokratsko izabranim) funkcionerima i politicarima. I zbog toga je mozda za vlast najbolje da niko nema prava nista da kaze, jer se onda ne zna ni uzrok ni posledica, a ni povod, vec samo deo price onoga koji je na tom geografskom podrucju vlast i kontrolishe protok vesti/informacija. Mozda zato ni nema sudjenja :)


Dodushe, odgovor bi mogao da bude i:
2) Ja sam sveti Alhov ratnik. Vi ste svi nevernici!!! :)
Sve cu vas pobiti u ime alaha i dobiti mesto u raju sa 70+ devica... a onda ide pomracenje svesti, padanje u trans i mantra: Allah Akbar, Allah Akbar... :)

U tom slucaju, metak u celo ili dozivotna samica bi bila jedino pravedno resenje.


...
U svakom slucaju, javno sudjenje bi otkrilo mnogo vishe cinjenica oko toga ko, kako, zasto i zbog cega pravi napade - sto mozda ne bi odgovaralo zvanicnoj vlasti i verziji koju servira (u odredjenom broju slucajeva).
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi31.03.2010. u 20:09 - pre 172 meseci
Citat:

Umarov: Lično sam naredio napade u moskovskom metrou
Međunarodni Radio Srbija - Pre sat i 10 minuta

Lider čečenskih pobunjenika Doku Umarov preuzeo je danas odgovornost za samoubilačke napade u moskovskom metrou u ponedeljak, kada je ubijeno 39 ljudi i 82 povređeno. Umarov, koji sebe naziva "emirom Kavkavskog Emirata", u video snimku postavljenom na nezvaničnom sajtu islamskih pobunjenika rekao je da je lično naredio napade.

On je zapretio da ti napadi neće biti poslednji.

http://vesti.krstarica.com/?ru...1&mesec=03&godina=2010

Sezona lova na Umarova je upravo otvorena ;)

 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi31.03.2010. u 20:20 - pre 172 meseci
Ma prekopace Rusi ceo Kavkaz... Ionako moraju da smanje nuklearni arsenal, evo im prilike :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
109.92.215.*



+987 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi31.03.2010. u 20:47 - pre 172 meseci


S obzirom koliko je uhranjen, bice to kratka sezona lova...
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Samoubilački napad u Moskvi01.04.2010. u 00:05 - pre 172 meseci
casual face.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Samoubilački napad u Moskvi

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10004 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.