Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Filter za Lan kabal

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Filter za Lan kabal

[ Pregleda: 2546 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Filter za Lan kabal15.05.2010. u 20:30 - pre 170 meseci
Hteo sam da pitam da li je ko imao problema sa smetnjama u radio signalu od LAN kablova (mreze), ne bezicne nego zicane.Znam da je dobro resenje kupovina oklopljenog , bolje zasticenog kabla koji kosta mnogo a ustvari meni nesmeta moj kabal, vec komsijin koji ide preko krova na 2m od moje radio (fm) antene i tako prouzrukuje uopste sum na celom opsegu, zaprepastio sam se kada sam iskljucio ruter odakle kablovi idu i kada je na mom tjuneru nestalo mistarioznog suma , a slabe stanice su se cule odlicno, sad posto je to zgrada koja nema pristupa za bilo kakvo pomeranje kablova pa i antene, pitam nekog da li je pravio neki filter za ovo ? Tj. da li je moguce bar neko slabljenje toga, imao sam stare spravice (ruter) pa sam njega otvorio i odveo sa izlaza kabla na masu srirofleks kondenzatore 10nF ali nije hteo da uopste uspostavi konekciju,bilo bi dobro i da kabal protnem kroz uzemljenu cevku ali nazalost neizvodjivo je nikako duga duga prica,probacu ja sto sta ali mozda neko vec ima resenje
YU1OTW
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal15.05.2010. u 21:03 - pre 170 meseci
Kao najjednostavnije i najbrze resenje, probaj alu folijom da obmotas kabal.
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal15.05.2010. u 21:36 - pre 170 meseci
Pa vidi, aj da gnjavim, taj kabal smo postavljali nas petoro, zgrada to su uglavnom penzioneri nas nekoliko mladjih koji koristimo delimo net, ta zgrada nema plocu betonsku nego rigips, niko se nepenje na krov jer ako pukne crep ode sve u aut kada pada kisa, druga stvar nema tavana tj. prolaza zatvoren je od nekog genija projektanta, nema prilaza merdevine trebaju biti 14m da bi se popeo na krov, nema sanse jednom recju,sve je to zamotano zategnuto dizan crep kada je pre pet godina postavljan kabal muke a antena je stub na terasi koja opet nema gde! tako da je to problem, kada bi ste dosli na licu mesta i videli sigurno bi usledilo "au" hehe.Eto to je problem.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal16.05.2010. u 08:31 - pre 170 meseci
Pa kako onda mislis... Sam kabl zraci, ne mozes nista protiv toga.
YU2MP
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.dynamic.stcable.net.



+54 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal16.05.2010. u 09:18 - pre 170 meseci
Probaj da navučeš feritnu cevku na kabal na jednom i na drugom kraju. Negde može to da se nađe u plastičnom kućištu iz dva dela pa se samo stavi na kabel ili stavi nekoliko feritnih prstenova na svaki kraj.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal16.05.2010. u 09:51 - pre 170 meseci
Probaj samo da promenis ruter ili switch ili sta je sve vec zakaceno na taj kabal. Veca je verovatnoca da ti uredjaji prave smetnje drugacije rirode a ne da smeta sam mrezni signal koji ide kroz kabal.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal16.05.2010. u 11:33 - pre 170 meseci
Kabl samo prenosi smetnju, za takve smetnje koje spominjes @starkg obicno se javljaju na srednje i duge talase i to zica u blizini na 20cm za UKT nema smetnje cak na 10cm.
2m rastojanja je mnogo i tu nebi trebao da imas smetnje, pogotovo ne na 75 oma kabl.
Stavljanje ferita pomaze na LAN kablu da se smetnje otklone i ne ici preko 20uh jer nece raditi LAN punom brzinom!
Uzemljenje nekad zna da pojaca smetnje ali to oklapanje kabla nece mnogo pomoci...
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal16.05.2010. u 11:55 - pre 170 meseci
Hvala ljudi, pa da jedno od resenja je i promena rutera, ili da ovaj ruter iskoristim samo da bi "omogucio" internet deljenje a switcom da saljem dalje kao sto rece g. Predrag, jer me cudi ja imam switch d-link mislim des1005 ne znam tacno i nema toliko smetnji, znas sta Peco ni ja nisam primecivao smetnje na FM-u ali kada sam nabavio bolji tjuner 0.8uV osetljivosti u mono rezimu i modovao ga jos tako da sada i ne znam koliko sam tacno dobio(1 x 110Khz i 2 x 25Khz!!! zbog selektivnosti), prima izuzetno slabe stanice a sa njima sum iz LAN-a.Kada je taj ruter ukljucen i nema samo ovaj kabal blizu antene, smetnje gotovo da ih nema,a kada se i on aktivira nastaje to.Razmisljao sam da za svaku zicu lana, mislim da su aktivne 4(RX-TX,masa i jos neka?) ali nema veze "propusticu" svaku kroz mali feritni prsten malo veci nego onaj iz toko jezgra i namotati oko 50n tanke zice kod rutera i kod komsije , mada cu to videti sto rece g.Peca da nebude problema za konekciju, a i nije bitna mreza100Mb, moze i 10MB samo da prenese net, koji realno sada delimo na oko 280Kb x 8 = 2.24 Mb po clanu, hvala videcu nesto pa cu javiti , mozda ce neko imati probleme nekad, pa da iznesem sta sam dobio.








[Ovu poruku je menjao starkg dana 16.05.2010. u 13:14 GMT+1]
YU1OTW
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal17.05.2010. u 19:42 - pre 170 meseci
Sad jedno prosto pitanje za tebe!
Kakvo je napajanje na koje radi ruter ili swich?
Pitanje mozda nadje odgovor na tvoj problem.
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal17.05.2010. u 20:38 - pre 170 meseci
E evo kako nije originalno, njegovo originalno je pregorelo, tacnije popucali elektroliti, a ic kolo koje je stabilisalo napon je otislo znaci bez trafoa je, dakle novo je do 300din ali ide samo uz uredjaj, on je bio karakteristika 5v i 1300mA , nisam nasao takav ali sam nasao priblizan, 6v i 1000mA radi to stabilno vec godinu dana i vise, u prvi mah sam mislio da mi probleme prave antene mobilne telefonije ali nisam se pitao dok mi pre dva dana nije sinulo da vidim stvarno sta je u pitanju, i eto otkrio sam uzrok, sada sum nije konstantan kao sto prave mobilni punjaci, nego pulsira u ko zna koliko promena u sekundi,bas karakteristicno za lan, snimicu to sutra pa cu okaciti, novi ispravljac mi je dao drugar serviser kasa, a to se koristi za napajanje gpr-s uredjaja kase on je model genko, ili geneko tako nekako i to cu napisati sutra cu otkljucati ormaric i videti model,on je jako kvalitetan masivan preko 7-8 puta je tezi od starog,znam da postoje ispravljaci specijalno namenjeni za nesto ali racunam da je to "obicni" jednosmerni napon??? probao sam na mobilnom on detektuje smetnje kod rutera sa 1.5m daljine, a tjuner boga pitaj odakle na parce zice preko 10m.

Neke vece probe kao sto je pravljenje i postavljanje feritnih perli necu moci pre vikenda nevredi...

[Ovu poruku je menjao starkg dana 17.05.2010. u 21:49 GMT+1]
YU1OTW
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal18.05.2010. u 10:05 - pre 170 meseci
Evo snimka , sum je drugaciji kada nema smetnji oslusnite pazljivo.
YU1OTW
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Filter za Lan kabal23.05.2010. u 17:42 - pre 169 meseci
Evo danas sam upravio zavrsio sa eksperimentima, dakle pokusavao sam da motam na feritno jegro i po 200n tanke zice ali naravno to nije radilo, nije radilo ni 50 deblje zice, konekcija se uspostavljala kada bih na svaku koristio oko 12n, ali sta sam dobijao.Zanimljivo je da poboljsanja nije bilo uopste cak sta vise sa manje namotaja dobijao sam snazne signale na ponekim frekvencijama, dakle nevalja, kada sam stavio drugi switc, bilo je poboljsanja ali se sum javljao istina u manjoj meri, na kraju kada sam video da izgleda nema bas leka, dosetio sam se da pokusam da spustim mrezu na 10mb, na svakom kompjuteru u zgradi ima nas 3, stavio sam mobilni blizu kabla i nasao frekvenciju na kojoj se cuo lan , gotovo da je nestao kada sam mrezni adapter prebacio sa 100mb full duplex u 10mb full duplex, sada kada je kod svih 10mb opet ima ali to je toliko manje da je zajsta prihvatljivo, eto tako sam resio i sada je da kazem uredu.
YU1OTW
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Filter za Lan kabal

[ Pregleda: 2546 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.