Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kad imaš posla sa ovakvima!

elitemadzone.org :: MadZone :: kad imaš posla sa ovakvima!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7651 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

papirski
Predrag Vasić
PAPIRSKI
Kruševac

Član broj: 154011
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon kad imaš posla sa ovakvima!19.05.2010. u 23:40 - pre 170 meseci
Da li imam osnova za odbranu pred sudom: pre tri godine je čovek došao u moju radnju i uzeo robu za svoju radnju brze hrane. Uredno sam mu izdao račun na oko 4000 din. Više puta sam ga opominjao da plati račun, našta se on smejao. Sinoć sam prolazio pored njegove radnje i nisam izdržao da ne uđem kada sam ga video.
Napominjem da mu je račun u blokadi zadnje tri godine.
Lokal je bio pun gostiju, a ja sam stojao ispred pulta iza koga je on radio. Posle više pitanja: kada planira da plati dug i zašto se tako ponaša, on je podigao nož koji je držao u ruci i odbrusio da izađem iz radnje!
Ja sam na ovo prešao sa njegove strane i počeo da vičem na njega, na šta se on okrenuo i pozvao policiju. Došli su i priveli me, rekavši mi da su već imali probleme sa njim, ali da meni moraju da podnesu prijavu i da očekujem kaznu od oko 10.000 dinara.
Interesuje me da li je ovo tačno i da li mogu da se odbranim time što me je on naveo na to svojim ponašanjem?
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 00:00 - pre 170 meseci
nece ti mnogo pomoci drzava jer ona nicemu i ne sluzi, pogotovu ova nasa... resenje ti je sledece... uzvrati u istom merom, kada budes slavio rodjendan ili nesto posalji nekog da ti kupi rostilja ili cega vec ima za 4000 dinara, i kada bude trebalo da se plati plati mu od onih 4000 dinara sto ti duguje.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa-hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 00:29 - pre 170 meseci
... tj. plati mu od 14 000 kojih ti duguje. Ima da se najedeš s pileća krilca, samo tako. Šou živi.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 02:20 - pre 170 meseci
Citat:
ali da meni moraju da podnesu prijavu i da očekujem kaznu od oko 10.000 dinara.

On je prvi potegao nož, tako da ako si siguran da nisi prvi počeo da praviš pičvajz, uloži žalbu u najkraćem mogućem roku. I srećno ti bilo, jer znaš i sam da bi dobio pare od njega u skorijem roku moraš da se ponašaš kao on - da uletiš sa oružjem i glasnim grlom...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 02:59 - pre 170 meseci
Eh, Srbijo medj oblacima...
A ovo resenje sto anakin spominje mi izgleda najbolje.
Osim ako neces da se bijes sa njim...mada takvi ljudi pocnu da razmisljaju tek kad dobiju cusku...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 09:06 - pre 170 meseci
Uzdrzite se od progagiranja nasilja kao metode resavanja problema, sve i da je jedini nacin forum nije mesto za takve razgovore.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 09:33 - pre 170 meseci
Posto si mu izdao racun, to je vid potvrde da ti je on platio (iako stvarno nije). Dakle, za*ebao te. Covek je djubre i lopov, igrao je na kartu tvog poverenja, i prevario te. Sada zakonski malo sta mozes da uradis (a kao sto mmx kaze, na ovom forumu se treba uzdrzati od propagiranja nasilja ). Sledeci put pamet u glavu...

Jedna od metoda, ako dajes robu bez trenutnog placanja, je da ti "kupac" potpishe na papiru da je uzeo robu u odredjenoj vrednosti, i da se obavezuje da ce je platiti najkasnije do odredjenog datuma (takodje napishi da je vrednoset 5-10x veca od stvarne, kako bi imao razlog zasto da ga tuzis sudu, reda ako je 4000, ti napises i trazis mu da se potpishe kao da je uzeo novcanu pozajmicu (ne robu) u vrednosti od 50 000)... sa prisustvom 2 svedoka (tvojih ortaka) koji se isto tako potpishu na papir (a ako taj kome dajes nesto na veresiju ima firmu, ima i pecat firme, pa nek udari pecat preko svog potpisa... cisto kao jos jedan vid osiguranja, da je to bas on potpisao, posto ne mozete da to odradite kako treba, overom u sudu ili opstini). Tako imas mnogo vece sanse da ako ti ne plati, tvoje potrazivanje dobijes putem suda. Racun mu nikako ne dajes, vec ga zadrzis za sebe.

Drugi metod je da ostavi nesto kao collateral - tipa, ostavi mobilni telefon, nakit, auto ili nesto slicno sto je mnogo vece vrednosti od robe koju si mu dao...

Poenta je da imas neko osiguranje, da on bude taj koji ce da na*ebe ako ti se vise nikad nejavi... nazalost, to ti je siva slika i prilika Srpskog poslovanja. Gledaj to sa pozitivne strane, nucio si lekciju na tezi nacin (i prilicno jeftino).

Za kaznu ne znam, bitno je sta si rekao policiji i sta je uslo u zapisnik. Da li je bilo svedoka...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 20.05.2010. u 10:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+196 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 09:49 - pre 170 meseci
Citat:
a1200: Dakle, za*ebao te.


I to DVA puta... I ne mozes mu nista...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 10:48 - pre 170 meseci
Citat:
a1200
Jedna od metoda, ako dajes robu bez trenutnog placanja, je da ti "kupac" potpishe na papiru da je uzeo robu u odredjenoj vrednosti, i da se obavezuje da ce je platiti najkasnije do odredjenog datuma (takodje napishi da je vrednoset 5-10x veca od stvarne, kako bi imao razlog zasto da ga tuzis sudu, reda ako je 4000, ti napises i trazis mu da se potpishe kao da je uzeo novcanu pozajmicu (ne robu) u vrednosti od 50 000)... sa prisustvom 2 svedoka (tvojih ortaka) koji se isto tako potpishu na papir (a ako taj kome dajes nesto na veresiju ima firmu, ima i pecat firme, pa nek udari pecat preko svog potpisa... cisto kao jos jedan vid osiguranja, da je to bas on potpisao, posto ne mozete da to odradite kako treba, overom u sudu ili opstini). Tako imas mnogo vece sanse da ako ti ne plati, tvoje potrazivanje dobijes putem suda. Racun mu nikako ne dajes, vec ga zadrzis za sebe.
]


Jel si ti ikad poslovao na ovaj način? Zašto bih ti ja potpisao na bilo kakvom papiru da sam uzeo nešto što nisam. Pa da ti posle mene tužiš...

Jednostavno robu daješ na dostavnicu i izdaš predračun. Ovo važi za manje iznose za koje nećeš da se sudiš ili da propadneš ako te druga strana prevari ili ukoliko je u pitanju stalna ozbiljna mušterija koju poznaješ već duže vreme. Za ostale slučajeve - veliki iznosi sa kojima nećeš da rizikuješ ili nove/nepouzdane/sumnjive mušterije - robu izdaš kad ti legnu pare na račun.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Citat:
Jel si ti ikad poslovao na ovaj način? Zašto bih ti ja potpisao na bilo kakvom papiru da sam uzeo nešto što nisam. Pa da ti posle mene tužiš...

Sve je pitanje "poveranja", ako neko trazi od tebe da mu verujes i das pare/robu "na poverenje", onda i ti trazis za uzvrat isto to (poverenje da ga neces tuziti)... a ako se pokaze da poverenja nema, onda da se zna koja strana placa.

Na srecu ono cime se ja bavim se prodaje i salje preko neta, u binarnom obliku, i to uglavnom inostranstvu... a produkt je mog umnog rada :). Tako da nemam potrebu da se nerviram sa srpskim bizmismenima (na srecu, i za sada, nadam se i u buduce). Dosta mi je ono malo posla sto sam imao sa drzavom, pa da shvatim golgotu koju normalan covek prolazi u pokusaju da posluje i zivi na ovim prostorima.

...
Sa druge strane znam kako to rade ljudi koji zive od davanja kredita (tj. zelenashi). Rade upravo na takav nacin. Stim sto oni traze overu u sudu (sud zadrzava jednu kopiju, svi se potpisuju, i licno su prisutni), jer je to jedini nacin da takva stvar bude 100% validna. Recimo, liku treba 100K Eura, a ima kucu koja vredi 300K, on ode kod zeleznasha i sklopi bas takav ugovor, gde potpishe da mu je ovaj dao 200K (a stvarno mu je dao 100K) i gde se obavezuje da ce pare vratiti do odredjenog roka, ili da ce u suprotnom prepisati kucu na zelenasha... koliko ovaj treba da mu vrati, i da li ce, je stvar poverenja izmedju njega i zelenasha, a poverenje je jako kvarljiva roba.



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 20.05.2010. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Citat:
Posto si mu izdao racun, to je vid potvrde da ti je on platio (iako stvarno nije).


O cemu svi vi ovde pricate?! Covek je izdao FAKTURU, nikakav vid potvrde da je on platio ili slicne besmislice. To su dve firme, a ne dva fizicka lica. Mozda covek daje valutu placanja 7 dana ili mesec dana, tako da ne placa odmah ili na ruke.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 11:09 - pre 170 meseci
Citat:
Da li imam osnova za odbranu pred sudom: pre tri godine je čovek došao u moju radnju i uzeo robu za svoju radnju brze hrane. Uredno sam mu izdao račun na oko 4000 din.


Covek je u svojoj prodavnici "prodao" robu u vrednosti od 4000 din i dao kupcu racun. To sto su se oni dogovorili da mu ovaj da pare sutra... pred sudom nema nikakvu vrednost - jer kupac ima racun kao dokaz da je robu platio, a i fiskalna kasa ima tu transakciju upisanu u svojoj (neizbrisivoj) memoriji. Dakle covek se prevario sto je imao poverenja u lopova... a zakonski mu ne moze nista. U slucaju da mu je izdao fakturu kao pravnom licu (firmi), a pare evidentno nisu legle na racun firme, e onda moze da te pare potrazuje preko suda... mada ako je ovom racun firme u blokadi... onda opet nista...

Ja sam barem to tako shvatio.
(o racunima/fakturama ima vishe na: http://www.elitesecurity.org/t305057-Fakture-racuni)


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 20.05.2010. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 11:28 - pre 170 meseci
Upravo tako. Prefrigani i namazani prevarant i "opusteno" poslovanje, po nekim predratnim(WWII) navikama. Kupovina na veresiju i crtu na "dodjem ti..".
Raj za prevarante.

Po meni, pozdraviti se sa doticnih 10000 duga i doticnih 10000 kazne, i castiti drustvo pivom, posto je ta SKOLA, tako jeftino kostala...samo 200 evra..

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:15 - pre 170 meseci
Na zalost sva dugovanja zastarevaju posle 3 godine ukoliko duznik nije utuzen (PAZNJA: MORA da potpise resenje suda, nepotpisano resenje ne vazi!!!). Takodje kradje i dugovanja do neoporezivog iznosa (17.000 dinara) ne podlezu nikakvim krivicnim prijavama niti se sud smara s tim.

Jedino da ga tuzis za napad nozem.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:24 - pre 170 meseci
vec je 17kila cifra koju slobodno smes ukrasti :S:S
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:27 - pre 170 meseci
Citat:
cozmo_im: Na zalost sva dugovanja zastarevaju posle 3 godine ukoliko duznik nije utuzen (PAZNJA: MORA da potpise resenje suda, nepotpisano resenje ne vazi!!!).

Ako bi bilo ovako, onda niko ništa ne mora da plati !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:30 - pre 170 meseci
Citat:
cozmo_im: Na zalost sva dugovanja zastarevaju posle 3 godine ukoliko duznik nije utuzen (PAZNJA: MORA da potpise resenje suda, nepotpisano resenje ne vazi!!!). Takodje kradje i dugovanja do neoporezivog iznosa (17.000 dinara) ne podlezu nikakvim krivicnim prijavama niti se sud smara s tim..


Po tvojoj (pogrešnoj) logici ja sada mogu da idem da pljačkam trafike i da uzimam tačno 17.000 dinara a sud mi onda ne može ništa!? Daj ne lupaj svega ti...

Nije tačno da da dugovanja posle 3 godine zastaruju niti je tačno ovo za 17.000 dinara. Ja imam firmu od 91 godine i veoma dobro sam upoznat sa svom tom problematikom oko plaćanja.


Za autora ove teme, znam da su posle bitke svi generali ali evo kako si trebao da uradiš, da znaš za ubuduće ako ti se nešto slično nedaj bože dogodi.

1. Pošalješ preporučenom pošiljkom sa povratnicom opomeni pred utuženje i tačan iznos koji mora da se plati i navedeš rok od 48h od prijema pošiljke.
2. Ukoliko ti se povratnica vrati da je ne isporučena, pošalješ isto to samo staviš rok 24h.
3. Ukoliko ti se OPEt povratnica vrati, sudu predaš obe povratnice sa fakturama i sud preuzima odgovornost na sebe da uradi prinudnu naplatu, a ako mu je račun u blokadi to je sve što možeš da uradiš.


P.S. Zar nije sada donet ovaj zakon da firme koje imaju račun duže od 3 godine u blokadi idu u nepovratni stečaj!?

P.S.S. Zašto nisi rekao policiji kada je došla da je pokušao čovek da te napadne nožem i ti si u samoodbrani prišao ka njemu da ga razoružaš. Za napad nožem može da dobije i do nekoliko godina...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:31 - pre 170 meseci
Ako sam razumeo, covek je izdao fakturu na 4000 din.

Sva neplacena dugovanja (racuni, krediti, minusi po racunima...) zastarevaju u roku od 3 god. a neke komunalne usluge - 1 god.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:32 - pre 170 meseci
Procitajte svi lepo zakon o obligacionim odnosima. Sva novcana potrazivanja do 17.000 din (neoporezivi iznos) ne podlezu KRIVICNOM ali podlezu PREKRSAJNOM gonjenju. Lepo sam naglasio "krivicna" prijava.

Ako maznes iz trafike 15.000 krivicno odgovaras za KRADJU a prekrsajno za iznos.
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: kad imaš posla sa ovakvima!20.05.2010. u 12:33 - pre 170 meseci
Citat:
cozmo_im: Ako sam razumeo, covek je izdao fakturu na 4000 din.

Sva neplacena dugovanja (racuni, krediti, minusi po racunima...) zastarevaju u roku od 3 god. a neke komunalne usluge - 1 god.


Nije tačno.

Za komunalne usluge nisam siguran, a za ostalo, nije tačno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: kad imaš posla sa ovakvima!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7651 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.