Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12981 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 14:38 - pre 168 meseci
>Ako od celog master plana vidimo samo kvalitetne rendere... I to je uspeh?

vidis onoliko koliko hoces da vidis


ja video i render i fabriku....



nastavite vi dalje bez mene da polemiste ja moram da radim na masterplanu ;-)
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 14:40 - pre 168 meseci
Posto imam nekog iskustva iz okruzenja, najobicniji preduzetnik koji sam, recimo, radi u svojoj firmici u Beogradu (Zemun) drzavi na ime pausala, firmarine i ostalog mesecno mora da izdvoji oko 30.000 dinara - radio ne radio, zaradio ne zaradio. Prosecan mesecni posao koji moze da naplati je ispod 100.000 dinara. Znaci, ostane mesecno 60-70.000 dinara. I to je, recimo, firma koja solidno posluje i radi samo za sebe (nije prodavnica ili STR). Tu ne racunamo troskove telefona, struje, mobilnog, kirije i prevoza. U pitanju su pravne usluge.

Da li moze da se opstane? Nekako. A sta da ima jos jednog zaposlenog? Nikako. Kako se snadje kad dodju meseci kad nema ni za poreze? Samo taj mali preduzetnik zna (pozajmljuje, dize kredit i slicno, zaduzuje se da plati firmarinu i poreze, sto je apsoulutni nonsens). I pri tom pricam o coveku koji jos je i dobar i moze da nadje klijente.

Poznajem i vlasnika STR radnje. Vec par godina unazad ne moze da odvede porodicu na letovanje jer sve odlazi na dazbine. A radnja mu dupke puna, poznat je....
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+537 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 14:44 - pre 168 meseci
Uvatio si se za fabriku ko pijan za plot.

Masterplan da vozovi u srbiji "jure" 160km/h do koje godine?
Ja prošle godine seo u voz u Milanu do Venecije, dok nisam pogledao kroz prozor nisam znao da je krenuo voz. Upalim GPS kad ono 179km/h. Kod nas u master plan srbiji ni jedno vozilo ni na jednom drumu niti sme niti može da se vozi tom brzinom. Ali imam master plan. Hoću da za života dok još imam zube i ne trajnu ličnu kartu da doživim da mogu brzo da putujem u zemlji, a ne samo u vestima.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 14:46 - pre 168 meseci
Citat:
Yoba: jesi pravis priglup ili sta? postoje zone i fakat da nije ista na NGB-u i u Pinosvai, Visnjickoj banji, Zemunu, ceraku....i sta fali visnjckoj banji btw ili mora da se zapocne biznis iz offica pored arene i nista menje od toga :D

Kao prvo, počni da koristiš quote tagove.

Kao drugo, shvataš li ti o čemu pričaš? Čovek živi na NBGD i hoće da otvori agenciju da radi od kuće. I šta sad, treba da se seli iz svog stana u Pinosavu zbog suludih taksi? Da nisi malo previše slušao Idole?
 
Odgovor na temu

Yoba
Projektant

Član broj: 240687
Poruke: 121
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 15:06 - pre 168 meseci
>>Kao drugo, shvataš li ti o čemu pričaš? Čovek živi na NBGD i hoće da otvori agenciju da radi od kuće. I šta sad, treba da se seli iz svog stana u Pinosavu zbog suludih taksi? Da nisi malo previše slušao Idole?


pa ako moze radnik da se seli iz hometowna u drugi zbog posla, moze i poslodavac da uradi isto ako mu je tako povoljnije...


>>Kao prvo, počni da koristiš quote tagove.

nema potrebe, necu vise obitavati, Logout
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 15:14 - pre 168 meseci
Citat:
Yoba
Pazi da li je mnogo ili malo mozemo da polemisemo...ali da mi neki lelemudi iz DE pametuju kako ne umemo da napravimo 3D render, pa preko toga necu preci.


Wow... mislim da si ti ipak ovo previse licno shvatio... Nema potrebe za tim, pa cak ni ako kojim slucajem renderujes za ekipu - super su renderi, eto - totalna svetska klasa, kako se ono kaze? A da, "kao svuda u razvijenom svetu"... :-) Ne, ozbiljno - siguran sam da su renderi odlicni, samo sto to uopste nije problem...

U to ime, sledeci put kad svratim moram da podesim radio na stanicu na kojoj se prodaje taj "Idols & Friends" kool aid, pa cu onda da se provozam virtuelnim koridorom 10, i da prodjem pored virtuelne stanice metroa (koja nije izgradjena jer se jos nije doneo master plan - ali bice bice). Ako bude dobar prijem, pomislicu da sam u Need for Speed boga ti :)

Citat:
Yoba
pa ako moze radnik da se seli iz hometowna u drugi zbog posla, moze i poslodavac da uradi isto ako mu je tako povoljnije...


I pored svog truda ne mogu da razumem apologetiku za harac za "firmarinu" cak i ako je firma u stanu... Jedino ako to eventualno placa render svetskog kvaliteta za master plan, a ako je tako - e onda je sve ok. Razume se, neko treba da plati sve te planove.

Na sve to moze samo da se citira veliki Rambo:

Citat:

Rambo
"Labudovi, lavovi
gipsani radovi
silikoni, dzipovi
spotovi, klipovi
armatura, cimenat
kvadratura, objekat
pravi je momenat
da se ugradi procenat"



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.07.2010. u 16:34 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 15:21 - pre 168 meseci
onaj kome je seljenje firme zbog nameta tipa isticanje firme OK, taj je stvarno pravi čovek za vladajući marketing.

Baš me zanima da li bi tako govorio da imaš sopstvenu firmu(preduzetničku radnju, ili slično)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma31.07.2010. u 15:45 - pre 168 meseci
Citat:
Yoba: pa ako moze radnik da se seli iz hometowna u drugi zbog posla, moze i poslodavac da uradi isto ako mu je tako povoljnije...


Ne radi se o poslodavcu već o preduzetniku koji, na žalost, nikad neće postati poslodavac zbog harača koji mu se nameću već nezaposleni i uzimaće pomoć sa biroa umesto da zaposli još ljudi i skine postojeće sa biroa. Ekonomija je jednostavna. Privredi se pomaže tako što se smanje nameti, a ne da se samo povećavaju i uvode novi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma01.08.2010. u 01:34 - pre 168 meseci
Citat:
onaj kome je seljenje firme zbog nameta tipa isticanje firme OK, taj je stvarno pravi čovek za vladajući marketing.

Baš me zanima da li bi tako govorio da imaš sopstvenu firmu(preduzetničku radnju, ili slično)


ne sele ljudi zato sto vole i zato sto su dokoni pa im doslo, nego zato sto drugacije ne mogu da opstanu i prezive na trzistu. alternativa je kljuc u bravu i katanac na vrata.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma01.08.2010. u 02:20 - pre 168 meseci
Master plan ili Cunning plan? :)



 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma02.08.2010. u 23:33 - pre 168 meseci
kad u glavnom gradu jedne zemlje propadne skoro svaka druga firma jasno je da je situacija katastrofalna , i da je totalna propast sve bliza i bliza.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 07:31 - pre 168 meseci
Nije jasno nista osim da su te firme verovatno i bile nepotrebne. Necete svi da mi otvarate kafice, butige i keteringarnice. Neko mora i da radi.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 07:37 - pre 168 meseci
Vidiš Lesli, u tome i jeste osnovni problem. Nemaš više šta da otvoriš za nekih 30-tak do 50 hiljada evra. A to je lova sa kojom većina nešto ozbiljnije počinje. Sa tim parama realno više nemaš šta da tražiš, možeš samo da otvoriš neku siću, radnjicu, kafić, agenciju...
Od proizvodnje pa do trgovine, sve je ukrupnjeno i tu više nema mesta za male. Ostaju ti samo uslužne delatnosti, a one su, kako ti reče - " duvanje balona "
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 09:16 - pre 168 meseci
Ova tema je malo preterana jer ne obuhvata sve relevantne cinjenice. Cifra jeste tacna ali njeni izvedeni uzroci nisu, godinama vec, i pre krize i pre ove vlasti i pre taksi na disanje, hiljade i hiljade takvih malih firme je opstajalo na papiru i u blokadi, promena zakona i uvodjenje obaveznog stecaja za firme sa dugom blokadom je uzrokovala ovu cifru, to ne znaci da su te firme funkcionisal e pa su odjedared propale. Bice mnogo vaznije videti koliko ih je propalo ove godine.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 09:54 - pre 168 meseci
mmix imas li ti firmu u srbiji?

e vidis ja imam pa znam koliko je situacija katastrofalno losa.

negde 70% firmi u srbiji se nalazi u svakom trenutku u blokadi . sto znaci da nemaju dinara na racunu i da im je racun u minusu tj blokiran.

ne znam za privredu drzave u vecim g0vnima od nase.

i sve je to povezano sistemom spojenih sudova. ako nema ko da plati moju robu ja ne prodajem nista. a ako hocu da prodam , mora da dam ko miskovic sto uzima , na pocek. a davanje robe na pocek je kocka, moze da ti se desi da je nikad ne naplatis.

na sve to dodas i grobare iz vlasti koji privredi koja jedva dise i hoda, tovare jos vece i vece poreze na ledja. logicno je i normalno da u toj situaciji mnogi pucaju i zatvaraju firme. ono sto je neverovatno jeste da je takvih 42% u beogradu.

zamisli kako je tek situacija losa u ostatku srbije kad je tako u beogradu.

tebi se kao nekom ko to posmatra sa strane cini kako je prenaduvano sve, to je nasledje 90tih, no na zalost to je sve nasledje onoga sto je radjeno u ovoj zemlji poslednjih 10 godina.

svi mi koji poslujemo u ovoj zemlji smo taoci ovih ljudi sa "THE SISE"

mi smo bukvalno njihovi robovi i vlast nama uzima koliko god da im treba da se napune njihove budzetske guse .

znaci nema para za njihove plate ? dizi takse bre 450% ako treba samo da se ima. Ma sta 450% i 4500% ako mora mame nam ga privatnicke....

ocemo mi da poslujemo zaradjujemo stvaramo i izvozimo, mesto da ko svaki dobar demokrata, udjemo u stranku, trazimo namestenje na "the sisi" i da onda odmaramo na radnom mestu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 10:14 - pre 168 meseci
Ne vidim kako sam ja porekao to sto si ti rekao, sve sto si napisao tu stoji, ali isto stoji i da je statisticki podatak o broju zatvorenih firmi uzrokovan prinudnim stecajima, da njih nema te firme bi i dalje obitavale na papiru u blokadi i ne bismo pricali o tome kako je skoro pola firmi zatvoreno. Ne kazem da je ekonomija dobra vec da se statistika zloupotrebljava, da je prinudni stecaj primenjivan od 2001 te firme bi propadale vremenom i ne bi se javio ovaj peek.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 10:27 - pre 168 meseci
mmix te firme koje ostaju dugo vremena u blokadi nisu male firme vec su to uglavnom velike firme , organizovane kao DOO tj drustvo sa ogranicenom odgovornoscu.

inace stecajni postupak u srbiji je veoma skup , i komplikovan zato vecina vlasnika tih DOO firmi odluci da ih ostavi tako da ostaju na papiru a inace mrtve, jer zatvaranje tih firmi mnogo kosta, a istvoremeno za sva dugovanja DOO-a za razliku od vlasnika STR-ova SZR-ova i drugih malih usluznih radnjica - ne garantuju sopstvenom imovinom.

Tako da to dal su dugovanja te njihove firme prema drzavi 1 milion ili sto miliona dinara njima ne menja stvar, za razliku od ovih vlasnika malih firmi

Zato su ti ljudi tj 42% njih ugasili svoje firme, da im se dugovanja prema drzavi ne bi povecavala.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 10:34 - pre 168 meseci
Citat:
žutokljunac: Vidiš Lesli, u tome i jeste osnovni problem. Nemaš više šta da otvoriš za nekih 30-tak do 50 hiljada evra. A to je lova sa kojom većina nešto ozbiljnije počinje. Sa tim parama realno više nemaš šta da tražiš, možeš samo da otvoriš neku siću, radnjicu, kafić, agenciju...
Od proizvodnje pa do trgovine, sve je ukrupnjeno i tu više nema mesta za male. Ostaju ti samo uslužne delatnosti, a one su, kako ti reče - " duvanje balona "


Pa pojedinima su cak i intelektualne usluge "duvanje balona". Jbg, zato smo i tu gde smo...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 10:57 - pre 168 meseci
Ma kakve crne velike firme, doo-ova imas ko pleve. I firme zatvaraju masovno sada kroz ubrzane stecaje, Ubrzan stečaj za 6.500 firmi i to je ono sto dize statistiku koji sad vi koristite da pljujete drzavu zbog taksi. Nigde sem ovoga ja nisam video bilo kakvu statistiku o zatvaranjima firmi, dakle odakle tebi da je to samo za SxR sektor?

Jbg taksa za vadzuh zvana firmarina jeste velika i njena svrha je monstruozna ali manite tu pricu o propadanju zbog taksi, taksa je ista za sve i kroz poslovanje je prenosis na krajnje korisnike tj musterije, kako ti tako i sva tvoja konkurencija. Ako nemas dovoljno musterija da dovoljno usitnis taksu i ostanes konkurentan onda si ionako poslovao na marginama i onda i treba da prepustis posao nekome ko je bolji u propagiranju svog biznisa, tih par novih musterija koji su tebe odrzavali ce njemu/njoj dobro doci. A to je retkost, nemoj da se lazemo, taksa od 100e mesecno je mala u odnosu na sve ostale operativne troskove koje iole funkcionalna firma ima, BOLI, ali nije showstopper. Ne bunite se vi zato sto morate da zatvarate firme nego zato sto morate da dajete pare lezilebovicima nezasluzeno i apsolutno ste u pravu, meni samo smeta sto mi podvaljujete nerelevantne price i koristitite iskrivljenu statistiku da dokazete svoj stav, vise je nego dovoljno sto vlast pokusava da me hrani tom kasicicom, ne moram i od vas to da trpim.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Roker23

Član broj: 255988
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma03.08.2010. u 11:06 - pre 168 meseci
mmix ako ne verujes meni valjda ces poverovati ovom tekstu i skapirati zasto je srbija jedna od najbednijih ako ne i najbednija zemlja evrope i zasto je u glavnom gradu te zemlje propalo skoro 50% preduzeca u samo jednoj godini

Citat:
“Srbija je među četiri
najsiromašnije zemlje Evrope,
a stopa nezaposlenosti je
među najvećim u svetu. Po
visini inflacije Srbija je u
rangu afričkih i nerazvijenih
azijskih zemalja. A po izvozu
je potpuno inferiorna u
međunarodnoj razmeni.” Ove
uznemirujuće podatke po
srpsku javnost objavila je
američka Centralna
informativna agencija u
martu 2010. godine. Prema
podacima CIA, Srbija je na
103. mestu po visini društvenog
proizvoda po stanovniku. Po
stopi nezaposlenosti Srbija se
od 200 posmatranih zemalja
nalazi na 163. mestu. Po visini
godišnje inflacije, Srbija je na
165. mestu.
To je trenutni saldo proevropske vlasti,na njihovu žalost,tu nema RTS-a da ulepša užasnu stvarnost.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: U Beogradu u 2009 godini zatvorena skoro svaka druga mala firma

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 12981 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.