Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise

[es] :: Zaštita :: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9874 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 17:35 - pre 168 meseci
Gorane, rekao si sve sto sam planirao da kazem... :)))
Nego, da ova tema ne ode u beskraj, @bobi92, salji nam sto pre te screenshot-ove da radimo nesto inace ce tema postati zaboravljena... ;)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 20:30 - pre 168 meseci
ma nece mi upload na imageShack to me buni .
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 21:12 - pre 168 meseci
Udji u pisanje poruke, kada zavrsis ispod ce ti pisati "Upload uz poruku", klikni tu i nadji screenshot...slika ce biti postavljena ovde...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:08 - pre 168 meseci
to na ovom sajtu da odgovorim na poruku ali nema nista.Ina opcije ispod pise smajlici u poruci i tako to nisam naso. skinuo sam malver sto mi dao goran9888 i odradio prvo brzi test i naso mi nekiliko 4 ili5 a kad sam uradio kompletan odjednom mi se naso 300 i nesto napada za sistem volume ili tako nesto i sve ih stavio u karantin takodje i nod ih detektovao i sve ih stavio u karantin.kad sam ponovo pustio nod nasao mi jos vise virusa neki na donwloder malver a i u progam file isto malver .Sta da radim ? nod mi je ponekad narandjast sta to znaci.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:13 - pre 168 meseci
Kada je Nod32 narandzast to znaci da je verovatno licenca istekla...
Uh...sad smo sve pomesali, mnogo smo ti zadataka zadali u nekoliko postova...prepusticu kolegi da ispita sve detaljno...Gorane, preuzmi... :)))
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:37 - pre 168 meseci
sta da radim sa malvarom
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:39 - pre 168 meseci
Da razduži se tema.. ne moraš na imageshack ako se ne snađeš, može i photobucket, ili u najgorem slučaju pošalji svima na topicu sliku u privatnoj poruci.

@goran9888

Objašnjavam čoveku da po ovom što je napisao Aleksandar vidi se da nema veze sa Nodom i ne treba da ga savetuje i plaši glupostima. Moj ton je apsolutno pristojan, kad neko nema veze sa nečim, ne znam što bi bilo nekulturno reći isto. Možda čovek zna extra o nekom drugom AV programu... Ako čovek misli da je neki AV bolji, ok. To ne znači da pljuje po nečem drugom. Npr Avira i Avast su bili ok, ali kratko, sad su kao jojo.

Ja sam rekao da koristio ključeve od nekog drugog, ili imao svoje ključeve NEMA apsolutno nikakve razlike. Prvo je nelegalno, drugo legalno. Šta će čovek od toga da koristi je njegova lična stvar. Samo nema potrebe da se lažemo na forumu i plašimo korisnike.

Ima veze jer hoću da dočaram koliko je dobra marka AV-a. Ali to je i dalje subjektivno mišljenje dugotrajnog korisnika. A šta je bolje ili lošije je lični izbor, a nikad objektivna kategorija, osim u slučaju kad nešto objektivno ne radi, što ovde nije slučaj. I ne, ne pazim gde idem, jer da pazim gde idem i od koga donosim podatke, šta će mi pobogu onda AV?

Parirali su mu po detekciji i heuristici, tada kada sam gledao testove. Zapravo mislim da je KAV još bolji od NOD32, ali užasno opterećuje računar. Detekcija je alfa i omega, ako ti ništa ne može ući u sistem, uklanjanje i skeniranje su besmisleni. Heuristika je isto važna, ali takođe je i važno da ljudi updejtuju operativni sistem, jer tu ni AV ne može da ti pomogne ako nije updejtovan...eventualno firewall. Tu je dobra ova funkcija NOD-a koja te odmah obaveštava o kritičnim updejtovima koji su dostupni, čak iako ti je isključen Windows update.

media to scan - untick Network drives i computer shutdown, u scheduler obrisati startup scan (oba), setup - object(tick runtime packers), Options (tick advanced heuristics), Extensions (exclude zip, rar,7zip, arj, cab), Protocol filtering, excluded applications (torrent). Comodo se podesi da samo programi koje koristis na portu ili range-u koji koristis ima pristup in i out, ostalo sve block. Ima još jedno podešavanje za NOD ali ne mogu da se setim da me ubijete...

Ako podesiš nod, imaš comodo koji je podešen i full updejtovan windows.. i prođe ti nešto (što je skoro nemoguće) , onda treba da vidiš koji od tih proizvoda ne valja i da ga promeniš. Ako utvrdiš da ti NOD propušta viruse, makar se kleo u njega životom, skidaj odmah i isprobavaj sve antiviruse dok ne nađeš nekog koji ti ne propušta.

A ovo za naplaćivanje... mislim šta reći.. srpska posla, ja napišem kao backup opciju ako čovek ne bude znao, da mu izađem u susret, a ti ostaviš maliciozan komentar... što, bez uvrede, govori nešto o tebi...
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:48 - pre 168 meseci
Uf dok sam pisao već ste pisali na topic.

Nod može da ti bude narandžast ako ti je istekla licenca, ili nisu instalisani critical updejtovi na Windowsu. pretopostavljam da imaš najnoviji NOD 4.2.58.3...

Ovako, ako ti je jako zaražen sistem (zaraženi sistemski fajlovi), postoji šansa da neće moći da ti očisti iz Windowsa.

Možeš da ideš sa dva puta

1. Izvučeš podatke, ako ih imaš. Formatiraš disk i uradiš čist Windows, instaliraš AV i vratiš podatke.

2. Pokušaš da obrišeš/očistiš zaražene fajlove. U tom slučaju ćeš morati da butuješ sa portable operativnog sistema, npr kao Live XP, kakav možeš da nađeš na Hiren's boot. Pa da onda kroz njega skeniraš ponovo koristeći neki standalone antivirus (nije važno koji).

Takođe ako ti neki fajl koristi sistemske fajlove koji nisu kritični, možeš da probaš da zamrzneš memoriju sa programom IceSword, ugasiš proces, i onda koristiš neki program da ga obrišeš ili ručno.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

goran9888

Član broj: 171536
Poruke: 235
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:49 - pre 168 meseci
Citat:
bobi92: sta da radim sa malvarom


Iskljuci System Restore:

Citat:
-kliknite na ikonicu My Computer desnim klikom
-idite na opciju Properties
-u novom prozoru koji vam se otvori idete na System Restore
-tu pise turn off System Restore on all drives , stavite stiklu u kvadratic ispred
-idite na apply pa na ok


Sto se tice malwarebytes-a, nisi mi ostavio log koji sam trazio?

Nakon sto iskljucis SR, opet ga ukljuci istim postupkom i izvrsi full scan Malwarebytes-om.

Okaci mi log u sledecoj poruci.
 
Odgovor na temu

Angelico
Angelico Payne
Srbija

Član broj: 122066
Poruke: 196
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise03.08.2010. u 22:58 - pre 168 meseci
Ajde uradi scan sa hijackthis pa postavi rezultat plz http://www.trendmicro.com/ftp/...hijackthis/beta/HijackThis.msi

@offtopic Ae da se složimo da se ne slažemo i da se fokusiramo da pomognemo čoveku ako može. A posetiću mycity prvom prilikom.
Beware of man who withholds information from you, for in his heart he sees himself as your master.
Every once in a while declare peace. It confuses the hell out of your enemies.
Usucapio is 9/10 of possession. Possession is 11/10 of the law.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 02:50 - pre 168 meseci
@Angelico,
Ok, mi se vise ne mesamo, prepustamo temu tebi...jedva cekam da vidim resenje problema...mani se vise off topic-a i pomozi coveku...!
Takodje, HijackThis je zastarela metoda s obzirom kakve se koriste danas...

A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 09:23 - pre 168 meseci
evo sto je nod skenirao pre malverbutes kad sam ga skinuo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 09:44 - pre 168 meseci
ove dve zadnje u od malvera
gorane kad idem na my computer pa propertis nema sistem restore
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 10:07 - pre 168 meseci
Angeliko nisam bas razumeo podesenja za nod el mozes da mi malo pojasnis Hvala.
jos nesto kad mi je narandjast nod evo slike
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

medvedic
Dejan Todorovic
Nis

Član broj: 38499
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 171484320


+4 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 10:33 - pre 168 meseci
Kako lep primer piraterije do koske.

Izmedju ostalog sam citanjem zakljucio da treba da krekujem antivirus jer je ista stvar platio ili ne i da korisnik koji trazi pomoc pored ne poznavanja engleskog jezika ne moze da upotrebi google translate kako bi saznao zasto mu je antivirus ``pozuteo``.

Bobi evo detaljnog uputstva za tebe:

Skini avira antivir rescue cd sa ovog linka:
http://www.free-av.com/en/prod...ira_antivir_rescue_system.html

narezi na disk,

podigni sistem sa diska (ukoliko nisi siguran kako, pitaj ovde)

Kada se podigne antivir u podesavanjima podesi da brise sve zarazene fajlove. Idi na skeniranje.

Nakon toga podigni tvoj sistem pa pregledaj sta se desava.

Deinstaliraj NOD i instaliraj avast ili aviru. Ukoliko ne znas odakle upotrebi google.

Skeniraj sa novim antivirusom iz samog sistema i ako si ocistio to je to, a ako su se virusi previse ``razmilili`` po sistemu ne gine ti reinstalacija.


TO ZUTO KOD NOD32 znaci da ti je potreban update windowsa. To je jedna normalna i prirodna stvar kod onih koji su kupili windows :-) . Ako ti iko kaze da je taj update glupost zamoli ga da provede nedelju dana sa win xp bez sp i kojim god hoce antivirusom. Ima da pokupi viruse sa neta za 15 min.

Inace ti nemas system restore zato sto je instalacija ``tvoje verzije`` windowsa prethodno obradjena u nekom programu kao sto je nlite i sl. Time sto je neko vec modifikovao originalnu instalaciju iz microsofta dovodi se u pitanje tvoja sigurnost jer kao sto moze da se ``ubrza`` izbacivanjem nepotrebnih alata tako isto moze i da se dogradi programima koji nanose dosta stete.


koliko god gledao sumu ili drvece medu uvek vidis
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 11:22 - pre 168 meseci
da li da skinem program za update windovsa
 
Odgovor na temu

medvedic
Dejan Todorovic
Nis

Član broj: 38499
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 171484320


+4 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 11:30 - pre 168 meseci
Windows moze da se ``apdejtuje`` ako i samo ako je legalan. Naravno neki ce ti reci da postoje i neki drugi nacini ali njima nije mesto ovde. Update predstavlja veci broj zakrpa najcesce bezbedonosnih koje podpomazu tvojoj sigurnosti.
Ne postoji program za update windowsa vec je tako nesto integrisano u sam sistem kroz aplikaciju windows update.


koliko god gledao sumu ili drvece medu uvek vidis
 
Odgovor na temu

bobi92
ilic boban
ucenik

Član broj: 264525
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 11:35 - pre 168 meseci
znaci da deinstaliram nod zatim skinem avast izvrsim update skeniram comp ako ih ocisti dobro ako ne reinstalacija . Ali kako da reinstaliram komp ako dodje do toga. znaci ne moze update jer nije legalan
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.mbb.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 11:48 - pre 168 meseci
Citat:
medvedic: Kako lep primer piraterije do koske.

Izmedju ostalog sam citanjem zakljucio da treba da krekujem antivirus jer je ista stvar platio ili ne i da korisnik koji trazi pomoc pored ne poznavanja engleskog jezika ne moze da upotrebi google translate kako bi saznao zasto mu je antivirus ``pozuteo``.

Bobi evo detaljnog uputstva za tebe:

Skini avira antivir rescue cd sa ovog linka:
http://www.free-av.com/en/prod...ira_antivir_rescue_system.html

narezi na disk,

podigni sistem sa diska (ukoliko nisi siguran kako, pitaj ovde)

Kada se podigne antivir u podesavanjima podesi da brise sve zarazene fajlove. Idi na skeniranje.

Nakon toga podigni tvoj sistem pa pregledaj sta se desava.

Deinstaliraj NOD i instaliraj avast ili aviru. Ukoliko ne znas odakle upotrebi google.

Skeniraj sa novim antivirusom iz samog sistema i ako si ocistio to je to, a ako su se virusi previse ``razmilili`` po sistemu ne gine ti reinstalacija.


TO ZUTO KOD NOD32 znaci da ti je potreban update windowsa. To je jedna normalna i prirodna stvar kod onih koji su kupili windows :-) . Ako ti iko kaze da je taj update glupost zamoli ga da provede nedelju dana sa win xp bez sp i kojim god hoce antivirusom. Ima da pokupi viruse sa neta za 15 min.

Inace ti nemas system restore zato sto je instalacija ``tvoje verzije`` windowsa prethodno obradjena u nekom programu kao sto je nlite i sl. Time sto je neko vec modifikovao originalnu instalaciju iz microsofta dovodi se u pitanje tvoja sigurnost jer kao sto moze da se ``ubrza`` izbacivanjem nepotrebnih alata tako isto moze i da se dogradi programima koji nanose dosta stete.


@medvedic, upravo ovo pokusavam da objasnim ali me niko ne razume... :))) Svaka cast... ;)
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

medvedic
Dejan Todorovic
Nis

Član broj: 38499
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 171484320


+4 Profil

icon Re: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise04.08.2010. u 11:50 - pre 168 meseci
Hajde prvo pokusaj da ocistis svoj komp a posle ako bude doslo do reinstalacije... To je vec druga stvar, nije za ovu temu jer se udaljavamo od pitanja koje si postavio.

Sto se tice reinstalacije postoji jedan magican sajt - evo linka: www.google.com
Tamo postavis pitanje i u 98% slucajeva dobijes odgovor.
Nisam cinican, ali niko ne moze da radi reinstalaciju korak po korak sa tobom da bi ti naucio. Sa druge strane vecina koji su to naucili su samouki tj pokusali su pa su i uspeli.

Evo mog doprinosa tvom daljem istrazivanju:

http://www.google.co.uk/search...stalirati+windows+xp&meta=

koliko god gledao sumu ili drvece medu uvek vidis
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: nod 32 4 skenira viruse ali ne moze da ih obrise

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9874 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.