Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja

[es] :: .NET :: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja

[ Pregleda: 1378 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja17.08.2010. u 11:26 - pre 166 meseci
Imam jedan te isti problem koji mi se pojavljuje u razlicitim scenarijima:

Kada pokrecem web aplikaciju u debug mode-u, znaci iz VS-ja, pokrene se internet explorer koji ode na lokalni WebDev server, rade breakpointi, radi step-by-step i sve normalno izgleda. Ali ako dodje do exception-a u aplikaciji onda mi nudi Just-in-time debugging u NOVOJ instanci Visual Studia, koja naravno odmah po pokretanju prijavi "Cannot attach to process, debugger already attached". Gledao sam u opcijama, ukljucen mi je debugging i za managed i unmanaged code, ne znam sta bi moglo da bude.

[Ovu poruku je menjao Boris B. dana 17.08.2010. u 12:38 GMT+1]
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja17.08.2010. u 11:35 - pre 166 meseci
Cek, webdev server je druga masina? Remote debugging?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja17.08.2010. u 11:37 - pre 166 meseci
Ma ne, na istoj masini, onaj lokalni web server sto dodje uz VS, nije cak ni lokalni IIS. Sto je najgore, onaj VS iz koga je pokrenuta aplikacija u svom Output window-u napise "First-chance exception at....", znaci zna da je doslo do exceptiona ali ne brejkuje aplikaciju.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja17.08.2010. u 11:47 - pre 166 meseci
Da ti nije iskljucen catch za user-unhandled exceptions, otvori exceptions dialog i vidi (Ctrl-Alt-E). Ovo pod uslovom da je vs2008, treba da ti je iskljuceno "Thrown" (sto sigurno jeste jer bi ti breakovao na first-chance) i ukljuceno "User unhandled"
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.zaslon-telecom.si.



+14 Profil

icon Re: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja17.08.2010. u 11:55 - pre 166 meseci
Nije, sve je ukljuceno, to sam prvo proverio.

Nasao sam sta je, ovo je pisalo u output window-u negde pri pocetku:

'iexplore.exe' (Silverlight): Loaded 'C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\4.0.50524.0\System.ServiceModel.dll', Skipped loading symbols. Module is optimized and the debugger option 'Just My Code' is enabled.'

Nasao sam taj "Just my code" checkbox i iskljucio

if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: VS 2010: Debug aplikacije U ISTOJ instanci VS-ja

[ Pregleda: 1378 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.