Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mala pomoć oko spuštenog plafona

elitemadzone.org :: TechZone :: Mala pomoć oko spuštenog plafona

[ Pregleda: 1850 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Mala pomoć oko spuštenog plafona19.08.2010. u 19:21 - pre 167 meseci
Planiram da spustim plafon kako bih napravio zvezdano nebo sa LED. Soba mi je širine 3,45 m i planirao sam da sa obe strane pustim punu širinu gips ploče i da ostavim ispust oko 25 cm kako bih tu sakrio fluo cevi. E sad, drugar misli da mi je to preširoko (on je radio po pola metra sa svake strane) pa me zanima ima li neko iskustva sa time, da li bi to možda delovalo neestetski i da li bi fluo cevi mogle lepo da osvetle prostoriju jer mi ostaje manje od metra po sredini plafona koji će ostati na "originalnoj visini. Planiram da u ispuste "sakrijem" 4 cevi, po dve sa svake strane od 18 W.
Zvezdano nebo mi neće biti problem pošto sam u osnovi elektroničar tako da mi taj deo neće predstavljati problem, sad me samo brine da ne prekrijem prevelik deo plafona, mada je to bolje za LED jer može više da ih stane i da budu lepše rasporedjene.
Iskustva, sugestije, ideje?

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3881
62.101.128.94



+335 Profil

icon Re: Mala pomoć oko spuštenog plafona20.08.2010. u 22:35 - pre 167 meseci
E prijatelju,
lakse je nauciti c i asembler nego dati odgovor na tvoje pitanje.
Imas li neki program ( relux, dialux, litestar...) za 3d animaciju i modelovanje svjetla?
Ako nemas skini neki od njih, em ces dobiti 3d izgled, em mozes staviti svjetiljke pa vidjeti kako ce to svijetliti u stvarnosti.

Poz

PS Ovih dana je sd jesen?
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+321 Profil

icon Re: Mala pomoć oko spuštenog plafona20.08.2010. u 23:00 - pre 167 meseci
He, znam da je teško objasniti ovako rečima šta tačno hoću. Što se tiče pitanja, postavio sam ga i na drugi forum koji se bavim tim stvarima, a i rešio sam u medjuvremenu neke dileme. Što se tiče svetla, probaću pa ću da vidim, to mi je brže nego da simuliram.
Ne, sada je u toku "Tvrdjava teatar" i mislim da se danas zvanično zatvara, a da program traje još 1 dan.
SD jesen je uskoro, ali kada tačno to još ne znam jer ovih godina stalno nešto pomeraju. Mislim da će biti za oko mesec dana. Da li to znači da ćeš najzad da navratiš?

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3881
62.101.128.94



+335 Profil

icon Re: Mala pomoć oko spuštenog plafona22.08.2010. u 21:03 - pre 167 meseci
Moze da se desi da svratim na sd jesen, samo ako posao bude dozvolio.
Poz.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Mala pomoć oko spuštenog plafona

[ Pregleda: 1850 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.