Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fuji FinePix X100 - kraljevi!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji FinePix X100 - kraljevi!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12371 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!27.09.2010. u 15:42 - pre 165 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:  Lično, aparate bez dobrih raspoloživih zum objektiva i bez dobrog AF sistema trenutno i ne razmatram iz razloga što mi je potrebno da je aparat sposoban da istovremeno uradi ovo: (primer od juče recimo)...



...ali i da bez menjanja objektiva u istom kadru napravi portret, uhvati širi ugao itd.

Za tako nešto danas je sposoban samo dobar DSLR aparat sa dobrim zum objektivom, i zato tako nešto sebi trenutno smatram za must have, uprkos tome što me često smara da ga nosim, ali šta je tu je.

Toliko toga tacno i lepo sroceno, i onda na jedan veoma nesretan nacin propraceno apsolutno neadekvatnom ilustracijom, koja ni u jednom delu tehnickog aspekta ne opravdava sve prethodno pobrojane razloge zbog kojih je za nastajanje iste morao biti koristen DSLR... gledajuci samu sliku takvu kakva jeste sasvim je jasno da bi u ovakvim uslovima bila identicna da je radjena i sa bilo kojim ozbiljnijim kompaktom, S90 da i ne pominjem.

Ili mozda gresim?

Pozz

p.s. da ne bude zabune, komentar se odnosi iskljucivo na tehnicki aspekt same fotografije, obzirom da se vrlo dobro zna da ja slike dece odavno ne komentarisem.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!27.09.2010. u 16:14 - pre 165 meseci
Što više čitam o ovome modelu, ovde i na drugim mestima, dobijam utisak da će ukoliko ostane ova cena, ovo zapravo biti EPIC FAIL proizvod.

Inovacije ko inovacije ... naprosto, na posao mogu ići autobusom ili kolima, ali sam uveren da me poslodavac neće plaćati više ukoliko tu razdaljinu pređem na rukama.

Kada bi se cena kretala u rasponu od 500-600 eura, priča bi bila sasvim, ali sasvim drugačija ... ovako je skup kao porodični aparat, skup je kao sekundarno dSLR slikalo, skup je za street fotografe ... skup je sa umetnike duge kose ... svima je skup, jer se kosi sa logikom po ekonomsko-tehničkom aspektu.

A da ne pričam što još nismo stigli ni do kvaliteta stakla, senzora, boja, šuma ...... i čega sve ne.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!27.09.2010. u 20:04 - pre 165 meseci
Taj aparat i nije namenjen za arcenje. Niko njega nece nositi u prasinu.

Ciljna grupa su ljubitelji retro dizajna koji nemaju novaca za M9.
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!27.09.2010. u 20:08 - pre 165 meseci
taj aparta se ne kupuje za slikanje, vec da bi ga stavio u vetrinu pod kljuc i hvali komsiji kako si puko tolke pare na aparat. Ovo je slicnije nakitu nego aparatu, imace on svoju publiku ali nije za siroke mase. Kupovace ga kolekcionari koji vise razmisljaju o istoriji fotografije nego o samom slikanju. Vecina vas ovde verujem nece se odluciti za ovaj aparta.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8389
178.218.203.*



+1351 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!27.09.2010. u 21:41 - pre 165 meseci
Citat:
beske

Ili mozda gresim?

Pozz


Grešiš jer ne znaš kako je ta slika nastala (objasniću kasnije), ali je tačno da na prvi pogled izgleda kao da je mogla biti napravljena i nečim drugim. Nisam je okačio kao ilustraciju ne-znam-čega, to je samo primer koji mi je prvi pao pod ruku, a to je bio i bukvalno prvi snimak tog dana. Nisam tragao za nečim ubedljivijim, smatram da nema potrebe jer su prednosti dobrih DSLR aparata sa dobrim objektivima nad onim koji to nisu zilion puta prežvakane.

Evo recimo nečeg malo jačeg gde se vidi DSLR nadmoć, mada ni to nije ne-znam-šta, kada bih malo začeprkao po folderima našlo bi se i štošta ubedljivije.



Elem, rekoh da svi ovde slično pričamo, jedina razlika je u trenutnim potrebama i željama, preciziraću i u pristanku (ili ne) da se dovoljno novčano isprsiš da to na adekvatan način zadovoljiš.

Što se tiče te fotke koja je citirana, ona se u situaciji kakva je konkretno bila nije mogla snimiti nečim slabijim. Ja sam sedeo na klupi, a Marko je stajao ispred mene. Nisam hteo da ga slikam jer ne volim statične poze, bio sam odustao i gledao u skroz drugu stranu.

A onda ga je iz čista mira neko pozvao i on je potrčao, a ja sam momentalno samo digao aparat - i škljoc. Tako nešto se ne može uraditi sa nečim slabijim, pa ni sa ovim Fuji-jem, a da ne pričam o prosumer (da se razumemo, za neke potrebe njih i dalje koristim) i sličnim aparatima za koje je pitanje da li bi za to vreme uspeli da uopšte uključe AF sistem...


edit: slovne greške


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 28.09.2010. u 00:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 09:29 - pre 165 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Grešiš jer ne znaš kako je ta slika nastala...

Ne, naravno da ne gresim, jer je moj post bio samo osvrt na preveliku disproporciju tekstualno vs. vizuelno. Slika koju si tamo stavio nikako ne ilustruje ono sto si tamo i napisao (sto sam i podvukao), i to je to. Sa ovim, naknadnim, objasnjem i mozda, ali onako kako je tamo napisano sasvim sigurno ne. No nebitno...

U jednom se svakako slazemo... FUJI X100 nikada nece moci da napravi ni priblizno takvu fotku, a posle blamaze sa senzorom na Photokini, vise nisam siguran da ce ikada i zaziveti dovoljno ozbiljnije da bi stigao da napravi ikakvu fotku, ili ce kao mnogi do sada i on ostati upamcen kao samo jos jedan konceptualni promasaj.... simpatican, ali promasaj.

E, sad jedino ako i njima poenta nije...

Citat:
labicko1: taj aparat se ne kupuje za slikanje, vec da bi ga stavio u vetrinu pod kljuc i hvali komsiji kako si puko tolke pare na aparat.

... i ako je to, u stvari, "pravi razlog" zbog kojeg su izneli aparat bez senzora na jednu, tako znacajnu manifestaciju, kakva je Photokina. Za takve im senzor zaista i ne treba, ali to se onda kosi sa tendecioznim termina vidjenim i ovde, kraljevi, bum-tras, ubija, razbija, itd, itd... previse je tu supljina u prici koja je i bez toga od starta konceptualno veoma problematicna.

Pozz



[Ovu poruku je menjao beske dana 28.09.2010. u 10:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 09:47 - pre 165 meseci
Citat:
beske: Ne, naravno da ne gresim, jer je moj post bio samo osvrt na preveliku disproporciju tekstualno vs. vizuelno

Kanda sam ocekivao temeljniji odgovor u vidu nekog primera, da pobijemo disproporciju na relacijii rekla pokazala.
Verovatno si pikao na plici dof <6.3f koji nije toliko izrazen kod Nebojsinih primera...
Taman sam pomislio da napravimo takmicenje, kome plici dof tome veci level, ali avaj ko ce se boriti protiv L -a.

A po pitanju Fuji-a cista igranka i koketiranje sa Leica aparatima...
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 10:04 - pre 165 meseci
Citat:
ArtCool: Kanda sam ocekivao temeljniji odgovor u vidu nekog primera, da pobijemo disproporciju na relacijii rekla pokazala.


Tvoja ocekivanja mene ne zanimaju, ti ni ovo sto je napisano ne razumes, sto i ovim "verovatno si pikao..." samo po ko zna koji put dokazuje da ne znas nista o fotografiji, pravilnoj proceni, osnovnim zakonitostima, relacijama u koje ne treba da se petljas, drvo-advokaturi...

A sam Nebojsa najbolje zna kako ja dokazujem ono o cemu pricam. Da si se samo malo potrudio i sam bi nasao bezbroj primera za to, pogotovo ovde. Ili ovde guglanje ne pomaze?

Mozda opet neka javna molba moderatoru?



 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.octaga.no.



+1 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 10:30 - pre 165 meseci
Jasno da je X100 preskup za tržište u Srbiji, ali ne verujem da su mnogo na njega i pucali..

Ne slažem se ipak da je zamišljen samo kao salonski model. Čitajući reakcije na forumima napolju, uglavnom su zainteresovani ozbiljniji fotografi i amateri. Čak su vrlo uzbuđeni i dosta ihe je mislilo da će biti više od 1000$. Jasno, to što im se sviđa, ne znači da će i pljunuti lovu...

Trenutno u praksi GF-1 sa 20/1.7 košta oko 700$, kao i Sigma DP2s, EP2 sa 17/2.8 mislim 800-900$, slično je i NX10/100 sa 30/2.0. To je prava konkurencija X100 i sa 1000$ najavljenih ne štrči mnogo. Još kad u praksi padne na 800-900, biže tu negde.

E sad, može se reći da je 600-800e mnogo za takav aparat, ali ljudi ovde iz čistog hobija kupuju i 5D2, D700 i prateće objektive i opremu koja se nakupi i više od 3-4.000e. Zar je to racionalno, za fotkanje dece, izleta, putovanja? Ali radi se o hobiju, uživanju, jbg.
Slično gledano - i u Srbiji se proda poneki S90, G11, možda i LX3, za relativno velike pare, što moja sestra ne može da skonta - "Pa nisu normalni, što bacaju pare, kad ima jako finih aparata za 100e, prave super slike?!".
Zašto bi neko iz hobija kupio D300s ili 7D, kada i D5000 i 550D pravi slične rezultate u većini situacija?

Ja mislim da će ih Fuji prodavati više nego što su i pretpostavljali, ali videćemo...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 10:36 - pre 165 meseci
Citat:
ArtCool: A po pitanju Fuji-a cista igranka i koketiranje sa Leica aparatima...


A da ti ipak pročitaš šta je sve AMomcil napisao (umesto što repliciraš oštro i bezveze), jer vidim ti ipak imaš više problema sa paralaksom, nego što ima ovaj Fuji.

Ukratko, to znači da je ovaj aparat prevazišao koketiranje sa lajkom ... i da je podigao lestvicu koju treba da preskoči jedan kompaktni digitalac, ... počev od tražila, preko objektiva pa do senzora, ...

Ukratko, odličan koncept na koji bi trebalo da se ugledaju mnogi ... Canon i Nikon pre svega, ... ali koga nažalost muči CENA.

Opa, beške dogurao do posta br. 1000


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 10:42 - pre 165 meseci
Neizmenjiv objektiv na ovom aparatu (u odnosu na konkurenciju i cenovni rang kom pripada, delom pobrojano i u Aleksandrovom postu) je, u danasnje vreme, benefit?

Ili, mozda ipak, ozbiljan nedostatak?



 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 10:47 - pre 165 meseci
Stvar odluke

Ako se dovede na cenu G12 opcije ... onda biraš

Prime + veći senzor
ili
Zoom + manji senzor

Pa sad, dobitak ili gubitak ... kako kome
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.octaga.no.



+1 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 11:40 - pre 165 meseci
Citat:
beske: Neizmenjiv objektiv na ovom aparatu (u odnosu na konkurenciju i cenovni rang kom pripada, delom pobrojano i u Aleksandrovom postu) je, u danasnje vreme, benefit?
Ili, mozda ipak, ozbiljan nedostatak?

Sigurno da je nedostatak. Videćemo da li će prednosti to kompenzovati.
Prednost je optimizovana objektiv-senzor kombinacija (objasnio sam na koji način), što bi trebalo da donese najbolje rezultate u klasi, kao i da omogući ono hibridno tražilo (možda razlog broj 1) i donese manje dimenzije (za taj kvalitet i blendu).
Ja bih lično više voleo da su napravili izmenjiv sistem, pa nek je taj objektiv bio 23/2.8 i sa manje atraktivnim tražilom. Najviše bih voleo da su pristupili recimo m43 standardu, pa da nastane zaista lep izbor kompatibilne opreme. Videćemo da li će im se ovaj potez isplatiti, ovo je i neko ispitivanje tržišta.

Pazite, i Olympus je ispitivao tržište sa E-P1, mnogi su mislili da nema šanse da uspe - posebno bez tražila i blica. I njih je sam veliki uspeh dosta zatekao, kao i Panasonic koji cele godine nije mogao da proizvede GF1, koliko su su se prodavali.
X100 sigurno neće biti tako popularan, ali da vidimo kako će se snaći.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 14:10 - pre 165 meseci
Citat:
beske: Tvoja ocekivanja mene ne zanimaju....


Iha kamo srece da je tako, ne bi morao svaki put da gledam i slusam izlive umetnosti u svojim google temama....
Nem'z da proce bez tvoje replike (naravno uvek na tvoju korist a tudju stetu) i bog

Elem, koketiranje se odnosilo na estetiku a trzizna prodja mozda i bude ako cena znacajno spadne.
Neosporan je kvalitet, ali fiksni objektiv je i vise nego neinteresantan sirem krugu korisnika.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 18:46 - pre 165 meseci
Citat:
AMomcil: Sigurno da je nedostatak. Videćemo da li će prednosti to kompenzovati.
.


Zašto bi prime staklo, fiksne idealne žižne daljine na APS-C senzoru bio nedostatak?
Po meni, to i jeste glavna i jedina prednost ideje koju nudi ovaj aparat.

4/3 ne bih komentarisao, mislim da će taj format da umre. ;)

Druga stvar, sve i da zaobidju Zakone fizike, i uglave neki zoom na sve ovo postojeće ... to bi opet bio neki NEX-oliki aparat, meni čudne i nejasne svrhe postojanja. ;)

Ovo naprosto treba da izgleda ovako kao što izgleda, samo što treba da košta koliko rekoh, i to je to.

@Art

Beške me zamolio da te pitam šta si tačno hteo reći, jer nije bas najbolje razumeo konkretan odnos onoga što si citirao i onoga što si odgovorio, pa ono ... kad stigneš ... ti razloži na činioce... pa polako

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.80-202-166.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 20:54 - pre 165 meseci
Citat:
Zoran Rodic
4/3 ne bih komentarisao, mislim da će taj format da umre. ;)

I ja tako mislim. Ali će zato m43 biti sve popularniji.

Slažem se i ono za krupne zumove. Ovi malci bez ogledala plaču za tankim prajmovima i to je kombinacija koja ima najviše smisla.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 21:37 - pre 165 meseci
Glas naroda na 1001 noisy cameras



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!28.09.2010. u 21:39 - pre 165 meseci
Pa dobro, samo je i taj Fuji, realno, trebao da bude naveden kao "Fuji prototype", jer oni aparat nisu imali, već samo kutiju za senzor

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!30.09.2010. u 16:29 - pre 165 meseci
Ako nekoga ne interesuju moji stavovi, onda ne treba da ih cita i da ih non-stop krivo prepricava i replicira. To valjda nije tesko, sem u slucaju ako se ne zeli po svaku cenu istaci i pokazati misice....

A ceniti neku sliku na osnovu blende sto je konkretno ovde bio slucaj je smejurija.

Poznato je da u mnogim aspektima kvalitet snimka moze biti slican izmedju DSLR-a i compact-prosumer aparata. Ali treba prevazici mehanicarski pogled na fotografiju, da se ona pravi samo sa aparatom. Kadar je bitan a i softver tu moze da dopuni i do 50%.
Da je data slika ispala neostra, to se ne bi dalo srediti ali DOF nikada lakse, tako da price o poznavanju fotografije od strane nekih su i vise nego decije posebno kada se par ucesnika izdaje da zna vise od svih.

No, vidim da u zadnje vreme nekolicini ovde radni dan pocinje tako sto uz jutarnju kaficu prvo vide sta je Art postavio, repliciraju i napisu svoj licni hvalospev, a onda teraju dalje...

Moracu da se preimenujem u KingArt

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Fuji FinePix X100 - kraljevi!30.09.2010. u 17:17 - pre 165 meseci
Citat:
ArtCool: ...A ceniti neku sliku na osnovu blende sto je konkretno ovde bio slucaj je smejurija.

Ajd' molim te, sada lepo ovde pojasni, na osnovu cega si dosao do ovako inteligentnog zakljucka... samo konkretno ako moze, gde si ti to procitao?

Evo da se ne mucis ponovicu i ovde...

Citat:
beske: Toliko toga tacno i lepo sroceno, i onda na jedan veoma nesretan nacin propraceno apsolutno neadekvatnom ilustracijom, koja ni u jednom delu tehnickog aspekta ne opravdava sve prethodno pobrojane razloge zbog kojih je za nastajanje iste morao biti koristen DSLR... gledajuci samu sliku takvu kakva jeste sasvim je jasno da bi u ovakvim uslovima bila identicna da je radjena i sa bilo kojim ozbiljnijim kompaktom, S90 da i ne pominjem.


Ja zaista mislim da tebi to citanje iz prve nikako ne ide. E, sad ako gresim, ispravi me.



 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji FinePix X100 - kraljevi!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12371 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.