Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124470 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 22:00 - pre 163 meseci
Da baba ima mooda bila bi djed.
Da ljudi nisu ono sto jesu sve bi to moglo biti drugacije.
Upravo je poenta da je sve onako zato sto tako moze biti.

Citat:
bttp:Inače špijuniranje zvaničnika UN je zabranjeno Bečkom konvencijom

Uostalom, sta konkretno to znaci "zabranjeno" u ovom slucaju? Ko to obezbedjuje tu zabranu? Ko kome tu brani da spijunira i kojim sredstvima obezbedjuje sprovodjenje te "zabrane". Meni tu izgleda da neko sam sebi treba nesto da brani, sto onda u potpunosti negira znacenje rijeci zabrana.

Sve te zabrane, propisi, zapisi, napisi i saopstenja sluze da se njima dekorisu papirici koji ce biti dati ovcama da se njima zabavljaju jer je istorija pokazala da tovljenje ovaca sa praznim papiricima vodi tome da ovce pocnu same da smisljaju sta bi moglo da se turi na taj papir, pa naprave jos gori belaj.

Sva ta prava su prava sile i to je to. Ako onome ko drzi buzdovan ne ide "zakon i pravo" na ruku, on ce onda da ih pomocu buzdovana napise onako kako njemu pase, pa ce ono sto je naumio svejedno uraditi "po zakonu i pravu".
Cudna mi cuda. Cemu inace sluzi buzdovan nego tome?!

 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 22:15 - pre 163 meseci
Oduvek se zna da USA, Rusija, Iran, Izrael, Kina itd špijuniraju ne samo UN već "i svog ćaću". USA sa 22% donacija budžetu UN sebi obezbedjuje i prava koja nisu zapisana u povelji. A ostali dodatna prava koriste besplatno.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 22:44 - pre 163 meseci
Citat:
Odin D.:Uostalom, sta konkretno to znaci "zabranjeno" u ovom slucaju? Ko to obezbedjuje tu zabranu? Ko kome tu brani da spijunira i kojim sredstvima obezbedjuje sprovodjenje te "zabrane".

Ne znam, pročitaj bečku konvenciju, prostudiraj međunarodno pravo.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 22:54 - pre 163 meseci
Pa super je to "medjunarodno pravo" u teoriji.

A u praksi... stvari stoje drugacije. Osnovni problem sa medjunarodnim pravom je sto njegovo sprovodjenje zavisi od volje zemalja koje su ga prihvatile da ga sprovode.

U praksi to znaci da izvesna doza krsenja prolazi gotovo svaki dan - veliki mogu da ga krse vise, manji nesto manje (ali i tu ima ohoho primera ;-)... ali zajednicka stvar je da u sukobu lokalnih interesa i medjunarodnog prava, cesto lokalni interesi pobede, a medjunarodno pravo moze samo da "podvije rep". Ima primera UN rezolucija koje su mrtvo slovo na papiru, i gomila primera ignorisanja UN propisa od strane gomile drzava.

Ne postoji nikakav nezavisni garant "medjunarodnog prava" koji bi mogao da prisili svakoga da ga postuje uvek i svuda.

Garant nacionalnih zakona je drzava, sa instrumentima sudstva i sile, i ta sila omogucava visok % sprovodjenja zakona u uredjenim drzavama. A ko je garant medjunarodnih prava kada su u sukobu sa interesom neke lokalne drzave?

UN nema svoju silu i nema mogucnost da prikuplja porez - dakle, finansiran je od clanica, i zavisi od njih, a samim tim ne moze biti ni u mogucnosti da prisili nekoga da postuje ta pravila, osim ako iza toga ne stane veliki broj jacih zemalja koje u tom slucaju "pozajme" svoju silu (diplomatsku, vojnu, itd...)

U praksi to znaci - uglavnom se medjunarodni zakoni postuju dok ne dodje do sukoba interesa... A onda se sve svodi na to koliko je neko jak ili povezan da moze da ili zaobidje ili, ako je bas jak ili bas dobro povezan, totalno ignorise doticna.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:07 - pre 163 meseci
Citat:
bttp: Ne znam, pročitaj bečku konvenciju, prostudiraj međunarodno pravo.

Nisam toliko glup da bih morao citanjem medjunarodnog prava zakljuciti da su ga napisali, "sprovode" i "obezbedjuju" isti oni koji bi trebali da mu se povinuju i to zabranjujuci sami sebi da rade ono sto im se svidja.

Vala, ako ti, ili jos neko vjeruje u to, onda svaka cast.
Rekurzija pod odredjenim uslovima funkcionise u softveru, no ja jos nisam cuo da funkcionise i u hardveru.

Doduse, ima na ovom forumu nekih koji vjeruju da imaju neki reptilijanci, i sta ti ja znam, koji su iznad ljudi, pa jedino ako oni ne zauzdaju kauboje u "krsenju" medjunarodnih konvencija, ne znam koga drugog ti imas u vidu.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:12 - pre 163 meseci
To se isto može reći i za "unutrašnje pravo", da ga pišu oni koji treba i da ga sprovode, te da zavisi od njihove volje.

I koji je zaključak? Individualac nema nikakvu šansu protiv sistema, države, osim ako nije Voren Bafet ili neko sl. (znači običan čovek). Isto kao što male države nemaju šanse protiv USA.

Šta kao "unutrašnji zakoni" se strogo sprovode a "međunarodni" nikako. OK, više se sprovode "unutrašnji" ali se više i krše.

Tako da ne vidim koja je vaša poenta naposletku. Selo gori a baba se češlja? Trla baba lan da joj prođe dan?

Svejedno je šta ko radi, sve će uvek biti isto? Pa zašto onda uopšte diskutujete. Onda idite radite nešto pametnije, umesto ubeđujete mene da se bavim izlišnim stvarima.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:22 - pre 163 meseci
"Jaci tlaci"
Trebao bi malo procitati narodne poslovice, odatle mozes saznati mnogo vise korisnih informacija nego citanjem medjunarodnog prava.
Citat:
bttp: Šta kao "unutrašnji zakoni" se strogo sprovode a "međunarodni" nikako. OK, više se sprovode "unutrašnji" ali se više i krše.
Tako da ne vidim koja je vaša poenta naposletku.

Poenta je da Amerikanci sprovode unutrasnje pravo zarad svoje licne koristi, a takodje uspostavljaju medjunarodno pravo zarad svoje licne koristi, a takodje i krse medjunarodno pravo zarad svoje licne koristi, kao sto i inace radi sav zivi svijet na ovoj planeti, ukljucujuci cak i primitivne oblike zivota poput trave i mahovine.

Kakvu neku narocitu "poentu" ti tu ocekujes?

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:24 - pre 163 meseci
E super, kad smo došli do narodnih poslovica kao ultimativnog izvora mudrosti.

Znaš kako ja imam običaj da kažem: kad neko ostane bez argumenata, okrene se narodnim poslovicama.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:38 - pre 163 meseci
Ok, a moze li ovako. Ameri kao jedina preostala supersila uopste nemaju spoljnu politiku nego imaju samo unutrasnju politiku. Ono, da average Joe bude zadovoljan i da ne talasa mnogo. Sa time da su za njih "unutrasnja politika" sva ona mesta gde je moguce postaviti koju naftnu busotinu ili vojnu bazu. To se nekome ne svidja? Neka se zali upravi vodovoda. Ili neka nadje neku drugu veliku silu (a mora da bude na svetu jedna takva sila, takav je pos'o, ni ja ga ne volim) koja ce da natera US da bude br 2 i cije ce shvatanje unutrasnje politike da bude drugacije, pa neka se sa njima dogovara. Samo taj neka proceni da li je bolje da Ameri propagiraju "American way" da bi tako vrsili tu svoju "spoljnu politiku" , ili je bolje da taj neko drugi propagira svoje vrednosti zarad istog cilja (ovo, postavljanje busotina i vojnih baza) , sta god da taj drugi propagira.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:43 - pre 163 meseci
Citat:
bttp: E super, kad smo došli do narodnih poslovica kao ultimativnog izvora mudrosti.

Znaš kako ja imam običaj da kažem: kad neko ostane bez argumenata, okrene se narodnim poslovicama.


Pa vidi, daleko su narodne poslovice od ultimativnog nivoa, ali su ovdje upravo primjerene nivou shvatanja medjunarodne politike od nekih diskutanata.
Kada bude shvaceno da medjunarodna politika znaci upravo "Jaci tlaci", onda mozda posegnem u daljnoj diskusiji i za nekim "ultimativnijim" mudrostima, a do tada - nema uopste svrhe.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:51 - pre 163 meseci
Ti tako pametan, pa nisi shvatio do sada da narodnih poslovica imaš bukvalno za svaku moguću situaciju, znači apsolutno kontradiktornih. Jedno vreme sam mogao sa nekim da diskutujem služeći se samo narodnim poslovicama. Na svaku njegovu izjavu, ja udarim komentar narodnom poslovicom. Tada sam shvatio koliko je to i glupo.

Na tvoju "jači tlači", mogao bih da odgovorim sa "batina ima dva kraja", "ko se mača lati od mača će i umreti", "jezik kosti nema, ali kosti lomi" i tako dalje i tako bliže.

Na svaku tvoju narodnu mudrost ja ću naći drugu koja je pobija.

Tako da bolje poseži za teškom artiljerijom, jer ti te poslovice i nisu nešto :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?03.12.2010. u 23:55 - pre 163 meseci
Samo jos kad bi uzeo u obzir da su sve te poslovice stvarane na osnovu emocija, a ne na osnovu razumnog razmisljanja, gde bi nama bio kraj.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 00:12 - pre 163 meseci
Citat:
bttp: Ti tako pametan, pa nisi shvatio do sada da narodnih poslovica imaš bukvalno za svaku moguću situaciju, znači apsolutno kontradiktornih. Jedno vreme sam mogao sa nekim da diskutujem služeći se samo narodnim poslovicama. Na svaku njegovu izjavu, ja udarim komentar narodnom poslovicom. Tada sam shvatio koliko je to i glupo.

Na tvoju "jači tlači", mogao bih da odgovorim sa "batina ima dva kraja", "ko se mača lati od mača će i umreti", "jezik kosti nema, ali kosti lomi" i tako dalje i tako bliže.

Na svaku tvoju narodnu mudrost ja ću naći drugu koja je pobija.

Tako da bolje poseži za teškom artiljerijom, jer ti te poslovice i nisu nešto :)

Heh, pa shvatanje da svaka poslovica vazi uvijek, svuda i u svakom slucaju je naivno i neozbiljno. Djetinjasto, usudio bih se reci.
U medjunarodnom pravu vazi "jaci tlaci". U unutrasnjem vazi "ko se maca laca od maca i strada", a "batina ima dva kraja" vazi npr. u odnosu dva batinasa priblizne snage. Sigurno je da cekic nije neki argument u poslovima krecenja, ali to ne znaci da nije validan argument u zakucavanju eksera.
Tako je i sa narodnim poslovicama. Ako neko umace cekic u farbu i njime kreci zid, za pretpostaviti je i da ce imati problema i prilikom koriscenja cekica za zakucavanje eksera, ali tu problem ne uzrokuje cekic, nego korisnik istog.

Nego, pusti ti to mlacenje prazne slame, nego odgovori konkretno na gore postavljeno pitanje:
Citat:
Odin D.: Kakvu neku narocitu "poentu" ti tu ocekujes?



 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 00:13 - pre 163 meseci
Pa sustina jeste ista, ali se ipak forma vremenom menja. Sto nije nebitno.
Ne treba ici daleko u proslost, pa se prisetiti kako su neka imperijalna ili americka osvajanja/zabadanja busotina bila lisena danasnjih konotacija. Pritiska svetske i domace javnosti, kolicine dostupnih informacija ili "motiva" stvaranja demokratskih sistema i uspostavljanja civilizovanijih rezima (u poredjenju sa serijatskim ili diktatorskim).

Da je Srbija bombardovana recimo 1959, a ne 1999, bilo bi to tragicno drugacije iskustvo za nas.



Sto se tice velikih sila i Americke dominacije, Kina raste kao testo u koje je upala tegla praska za pecivo...

Citat:
The People's Republic of China is the world's second largest economy[6] after the United States by purchasing power parity ($9.05 trillion in 2009) and the world's fastest-growing major economy, with average growth rates of 10% for the past 30 years. It is also the second largest trading nation in the world and the largest exporter and second largest importer of goods.


Cinjenica da je druga najveca ekonomija na svetu nije tako upecatljiva koliko je upecatljiv njihov rast. Za razliku od americkog drustva, o kineskom malo znamo, za razliku od americkog/zapadnog koje je u ~stabilnoj formi, kinesko drustvo se nalazi u previranju ne samo ekonomskom vec u svakom mogucem kontekstu.

Ekonomsa supersila sa vise od milijardu stanovnika ce uskoro morati da predje u sledecu fazu odnosa sa ostatkom sveta. Ta metamorfoza kada predju u stadijum zemlje koja mora da trazi resurse i sprovodi snazan uticaj van svojih granica ce biti interesanta... A gledajuci odnos Kine i njenih gradjana, sigurno nece biti nezni, jer oni kuci ne moraju da polazu racune.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 00:20 - pre 163 meseci
Jeste, ali da li ce ostatak sveta da prihvati vrednosti koje propagira PRC kao sto je prihvato vrednosti koje propagira US of A? Tesko.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 00:58 - pre 163 meseci
Odin, ti si svoju poentu rekao - "jači tlači", tako da od tebe ništa više ne očekujem.

A ja ne znam koje vrednosti "propagira" PRC, koliko ja znam ne propagira trenutno nikakve, bar ne na globalnom planu. Ali zato USA popuje li popuje i meša se u sve i svašta pod krinkom visokih moralnih vrednosti, a u suštini sopstvenih niskih interesa.

U redu, ja priznajem da su zemlje poput Nemačke, Japana i još nekih profitirale pod američkim uticajem/okupacijom. No mnoge su i propatile, poput Vijetnama, Kambodže, Koreje pa zašto ne i Srbije (mada što neko reče malo smo mi tu bolje prošli). A o današnjim njihovim kampanjama da i ne govorim. Mislim koja je cena zavođenja demokratije na bliskom istoku u ljudskim životima? Da li je to uopšte izvodljivo? Kako će se to završiti? Za sada ne obećava.

Te vrednosti koje oni propagiraju se sve više kompromituju njihovim interesima i slabljenjem, tako da je pitanje koliko će oni istrajati na njima, i koliko su uopšte ozbiljni.

A ako PRC počne da "propagira vrednosti" u svetu, o tom potom.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 01:04 - pre 163 meseci
Slazem se, ako mislimo na svet iz skupa "zapadna civilizacija". Mnogo lakse i logicnije za Kineze bi bilo da se prvo oprobaju u zemljama treceg sveta i nesrecnim bestragijama, gde se niko nece (smeti) buniti sto ne moze vise na forumu da kuca...

Jos nesto, nisam siguran koliko su Kinezi uopste zainteresovani da sire neke svoje vrednosti i sistem. Rekao bih da nisu optereceni idealima sto su pokazali na primeru svog mutant "komunizma" ili sta god da je to. Ovako izdaleka mi deluju kao hladnokrvni trgovci/robovlasnici koji ce birajuci novac kao sredstvo dobiti npr. africke resurse, latino-americke, uticati na Pacifik. Potkupljivanjem lokalnih religijskih ili diktatorskih rezima ili kupovinom/preuzimanjem velikih zapadnih multinacionalnih kompanija koje tu operisu. A tu je i njihov izum, dzebana...

Za rad njihovog ekonomskog mehanizma neophodan je zapad, kao recipijent gotove robe. Tako da nisam siguran da bi oni nas vojno zgazili, uostalom najveci resurs zapadnog sveta je u ljudima, a ne u nafti, gasu ili rudnicima dijamanata... Tako da mislim da su ga opet ugasili isti. Sto me podseti na jednu karikaturu iz 19. veka, Avganistana u sredini i dve imperije koje su ga tada cerupale, pa i danas:


 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 01:08 - pre 163 meseci
Tja, Avganistan je uvek bio "smrt carstvima". On je u sustini vazan samo na akademskom nivou.
Citat:
bttp: Odin, ti si svoju poentu rekao - "jači tlači", tako da od tebe ništa više ne očekujem.

A ja ne znam koje vrednosti "propagira" PRC, koliko ja znam ne propagira trenutno nikakve, bar ne na globalnom planu. Ali zato USA popuje li popuje i meša se u sve i svašta pod krinkom visokih moralnih vrednosti, a u suštini sopstvenih niskih interesa.

U redu, ja priznajem da su zemlje poput Nemačke, Japana i još nekih profitirale pod američkim uticajem/okupacijom. No mnoge su i propatile, poput Vijetnama, Kambodže, Koreje pa zašto ne i Srbije (mada što neko reče malo smo mi tu bolje prošli). A o današnjim njihovim kampanjama da i ne govorim. Mislim koja je cena zavođenja demokratije na bliskom istoku u ljudskim životima? Da li je to uopšte izvodljivo? Kako će se to završiti? Za sada ne obećava.

Te vrednosti koje oni propagiraju se sve više kompromituju njihovim interesima i slabljenjem, tako da je pitanje koliko će oni istrajati na njima, i koliko su uopšte ozbiljni.

A ako PRC počne da "propagira vrednosti" u svetu, o tom potom.
Sve to nije vazno, i to moze da se vidi iz istorije. Npr, "pax romana" uopste nije propao, kao sto to pricaju neki, nego je samo prerastao sebe pa je postao nesto bolje. Isto kao kao sto ce to da se desi i sa "pax americana". Ono sto ne moze da se desi je da "pax americana" postane bolji ako postane "pax prc". Bez obzira na to koliko "pax prc" bude dobar za njih tamo. Zato sto nije to isti mentalitet. I zato je ovo sad sto radi Dzulijan samo besmislena anarhija. A ima i smislena anarhija. To je kad anarhisti koa Dzulijan imaju neki realan cilj, kao sto su imali dok su objavljivali stvarno zanimljive "istine" a ne ove tabloidske.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 01:19 - pre 163 meseci
Citat:
bttp: Odin, ti si svoju poentu rekao - "jači tlači", tako da od tebe ništa više ne očekujem.

Tvoja ocekivanja su irelevantna za ovu pricu, tako da ih mozes izostaviti iz diskusije.
Citat:
bttp: Mislim koja je cena zavođenja demokratije na bliskom istoku u ljudskim životima? Da li je to uopšte izvodljivo? Kako će se to završiti? Za sada ne obećava.

Cijena zavodjenja demokratije je 0 (slovima: nula), posto - koliko ja znam - niko nije otisao tamo zarad zavodjenja demokratije.
Primarni cilj je ostvarivanje licne koristi, a sve drugo sto se desi usput su nuspojave.
Citanjem bilo cega sto nisu brosurice budaletina iz ujedinjenih nacija ili leci mentola sa samita nesvrstanih moze se vrlo lako doci do gorepomenutog zakljucka, mada moze i obicnim opazanjem, bez citanja. Ako posmatrac nije jedan od onih sto molerisu cekicem, naravno.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?04.12.2010. u 01:31 - pre 163 meseci
Ti si insistirao da odgovorim na tvoje pitanje, što sam ja nevoljno ali iz pristojnosti učinio, a sad moj odgovor nazivaš irelevantnim? Jel znaš ti uopšte šta pričaš?

P.S. Zar Amerikanci nisu "in the business of saving lives"?

[Ovu poruku je menjao bttp dana 04.12.2010. u 02:49 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Šta će danas objaviti WikiLeaks!?

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124470 | Odgovora: 752 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.