Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921319 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:32 - pre 128 meseci
@maaar, ako se ne varam neko je ranije napisao da se u Kiškunhalašu više ne održavaju zakletve, da se mogu samo predati papiri ali se mora izabrati drugo mesto za zakletvu.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:34 - pre 128 meseci
@Zole84

zaista to ne znam. moguce da su menjali sad skoro to.
hvala na informaciji.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 18:40 - pre 128 meseci
Citat:
Zole84:
@maaar, ako se ne varam neko je ranije napisao da se u Kiškunhalašu više ne održavaju zakletve, da se mogu samo predati papiri ali se mora izabrati drugo mesto za zakletvu.

Da, tako je i meni receno...
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 19:26 - pre 128 meseci
@maaar

Buduci da sam prozvan, rado cu ispisati sta se sve desilo. Nije mi zelja da ulazim u bilo kakve polemike, i od toga se ogradjujem. Da mislim da je danas bila organizovana neka zavera, mislim i u suprotno me niko nece ubediti.
Zahtev sam predao u Kiskunhalasu, prosao sam intervju na zavidnom nivou. Razumeo sam maticarku i pitanja koja je postavljala i ona je bila zadovoljna odgovorima koja sam davao. Citav proces predaje zahteva trajao je oko 45 minuta, od toga sam oko 25 minuta (ne u kontinuitetu) odgovarao na razna pitanja. Receno je da se u Kiskunhalasu ne obavljaju zakletve, pa sam izabrao Tompu jer je bliza. S druge strane, od 1. marta se u Tompi vise ne primaju zahtevi, tako da nisam ni mogao tamo aplicirati. Nakon podnosenja zahteva sam nastavio sa ucenjem jezika. Dakle, ponavljam da ni tada a ni danas nisam isao prazne glave. Imao sam neko znanje.
Ono sto je danas bilo na zakletvi je sledece- na stolu ispred osobe koja vas propituje stoje papiri. Ona vam kaze da izaberete jedan. Okrenete papir i na njemu je kopija neke slike. Zadatak je bio da kazem sta vidim na slici. I ja pocnem da nabrajam sve sto se na slici nalazi. Ona je nesto komentarisala, vrlo brzo, tiho i nerazgovetno. Zamolim da ponovi polako. Uz cinican osmeh ponavlja polako, ali tise nego prethodni put. Ali, uspeo sam da shvatim sta hoce. Trazila je da joj sastavljam recenice i ne nabrajam samo reci. Dobro... Krenem da pricam da na dlici vidim to i to
pokazujuci te stvari na papiru. Medjutim, oni nece to. Nego, ocekuju da im sastavite pricu od stvari koje vidite na slici! Pa, tako nesto u roku od odmah ni na srpskom ne bih mogao. Jer, treba ipak vremena razmisliti sta se na toj slici vidi i napeaviti u glavi pricu od nekoliko recenica, koje imaju smisla sa crtezom. Dobro je da nisu trazili da se za 10 minuta napise roman od 100 strana sa max 3 greske. Karikiram i preterujem, znam...Ako je sve to korektno, ja prihvatam svoj deo krivice sto nisam dovoljno inteligentan i nadaren za takve stvari. Pisanje sastava i eseja nikad u zivotu nisam voleo, i uvek mi je predstavljalo nocnu moru. Ovo danas mogu poistovetiti sa tim.
Jasno je da cemo mi, koji smo ulozili napor i trud da savladamo jezik, koliko-toliko, placati danak za hiljade drzavljana koji nekoga na ulici sutra nece znati da pozdrave na zvanicnom jeziku, jer ga ne govore ni toliko. Ja toliko umem, sto sam sebi i dokazao odlaskom u apoteku- na madjarskom pitao da li imaju lek koji mi treba, koliko kosta jedna kutija, rekao koliko kutija mi treba, platio, zahvalio se i pozdravio radnice. Ali, to nije dovoljan nivo znanja jezika. I tako uvek moze da se nadje neka rec koju ne znas, a da bas ona bude presudna za prolazak. To je moje misljenje, i ostavljam prostora da mozda nisam u pravu.

Eto....
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 19:36 - pre 128 meseci
@ja_ns

hvala.

veoma mi je zao sto je tako.

meni se takodje cini da je tacno to sto kazes da sad vi placate danak zbog gomile ljudi koji fakitcki ne znaju ni par reci da kazu.

madjari znaju cim 'zines' da li ti je madjarski maternji ili ne. najgore je to sto oni uvek mogu da kazu: e, malo ti fali :/ .
to je bas bedak.

pratim ovu temu vec jako dugo. vidim da je u poslednje vreme mnogo ljudi dobilo poziv za proveru u suboticu, a predali su bas u tom Kiskunhalasu.


 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 19:51 - pre 128 meseci
Citat:
ja_ns:
@maaar

Buduci da sam prozvan, rado cu ispisati sta se sve desilo. Nije mi zelja da ulazim u bilo kakve polemike, i od toga se ogradjujem. Da mislim da je danas bila organizovana neka zavera, mislim i u suprotno me niko nece ubediti.
Zahtev sam predao u Kiskunhalasu, prosao sam intervju na zavidnom nivou. Razumeo sam maticarku i pitanja koja je postavljala i ona je bila zadovoljna odgovorima koja sam davao. Citav proces predaje zahteva trajao je oko 45 minuta, od toga sam oko 25 minuta (ne u kontinuitetu) odgovarao na razna pitanja. Receno je da se u Kiskunhalasu ne obavljaju zakletve, pa sam izabrao Tompu jer je bliza. S druge strane, od 1. marta se u Tompi vise ne primaju zahtevi, tako da nisam ni mogao tamo aplicirati. Nakon podnosenja zahteva sam nastavio sa ucenjem jezika. Dakle, ponavljam da ni tada a ni danas nisam isao prazne glave. Imao sam neko znanje.
Ono sto je danas bilo na zakletvi je sledece- na stolu ispred osobe koja vas propituje stoje papiri. Ona vam kaze da izaberete jedan. Okrenete papir i na njemu je kopija neke slike. Zadatak je bio da kazem sta vidim na slici. I ja pocnem da nabrajam sve sto se na slici nalazi. Ona je nesto komentarisala, vrlo brzo, tiho i nerazgovetno. Zamolim da ponovi polako. Uz cinican osmeh ponavlja polako, ali tise nego prethodni put. Ali, uspeo sam da shvatim sta hoce. Trazila je da joj sastavljam recenice i ne nabrajam samo reci. Dobro... Krenem da pricam da na dlici vidim to i to
pokazujuci te stvari na papiru. Medjutim, oni nece to. Nego, ocekuju da im sastavite pricu od stvari koje vidite na slici! Pa, tako nesto u roku od odmah ni na srpskom ne bih mogao. Jer, treba ipak vremena razmisliti sta se na toj slici vidi i napeaviti u glavi pricu od nekoliko recenica, koje imaju smisla sa crtezom. Dobro je da nisu trazili da se za 10 minuta napise roman od 100 strana sa max 3 greske. Karikiram i preterujem, znam...Ako je sve to korektno, ja prihvatam svoj deo krivice sto nisam dovoljno inteligentan i nadaren za takve stvari. Pisanje sastava i eseja nikad u zivotu nisam voleo, i uvek mi je predstavljalo nocnu moru. Ovo danas mogu poistovetiti sa tim.
Jasno je da cemo mi, koji smo ulozili napor i trud da savladamo jezik, koliko-toliko, placati danak za hiljade drzavljana koji nekoga na ulici sutra nece znati da pozdrave na zvanicnom jeziku, jer ga ne govore ni toliko. Ja toliko umem, sto sam sebi i dokazao odlaskom u apoteku- na madjarskom pitao da li imaju lek koji mi treba, koliko kosta jedna kutija, rekao koliko kutija mi treba, platio, zahvalio se i pozdravio radnice. Ali, to nije dovoljan nivo znanja jezika. I tako uvek moze da se nadje neka rec koju ne znas, a da bas ona bude presudna za prolazak. To je moje misljenje, i ostavljam prostora da mozda nisam u pravu.

Eto....

Ne znam sta me navodi da verujem da je bas ta maticarka sto ti se cinicno smejala u lice, primila ohoho mita od mnogih sto su predavali dokumentaciju... eeee, sevaj munjo, udri grome... ne bi to bio problem da su od pocetka postavili jedan standard i onda bi ljudi znali na cemu su i sta i kako, ovako se stalno nesto menja, a moze im se... zao mi svih ljudi, ukljucujuci i mene, sto su trosili i vreme i novac koji, uzgred budi receno, nemaju da uce jezik i trude se, ali avaj... kad neko odluci ta te uhvati i ulovi sta ne znas, onda nikakvih sansi nemas... ali Boze moj, nije smak sveta... svako ko hoce da ode i zive bilo gde, to ce i uraditi... kako se kaze, ko hoce - nadje nacin, ko nece - nadje razlog...
Ziveli
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 19:56 - pre 128 meseci
Citat:
maaar:
@ja_ns

hvala.

veoma mi je zao sto je tako.

meni se takodje cini da je tacno to sto kazes da sad vi placate danak zbog gomile ljudi koji fakitcki ne znaju ni par reci da kazu.

madjari znaju cim 'zines' da li ti je madjarski maternji ili ne. najgore je to sto oni uvek mogu da kazu: e, malo ti fali :/ .
to je bas bedak.

pratim ovu temu vec jako dugo. vidim da je u poslednje vreme mnogo ljudi dobilo poziv za proveru u suboticu, a predali su bas u tom Kiskunhalasu.




Isto tako npr. u Austriji cim zines, znaju da ti nemacki nije maternji, u Svajcarskoj takodje, govorim iz iskustva, ali ipak na Zapadu, u tim uredjenim zemljama gde nema mita i korupcije, je casa uvek do pola puna, a ne do pola prazna... ko razume, shvatice... ovo nista nije na tvoj racun, samo iznosim svoje misljenje, slozices se ti sa mnom, zivis u jednoj takvoj zemlji...pozzz
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 20:06 - pre 128 meseci
Citat:
maaar: @ja_ns

hvala.

veoma mi je zao sto je tako.

meni se takodje cini da je tacno to sto kazes da sad vi placate danak zbog gomile ljudi koji fakitcki ne znaju ni par reci da kazu.

madjari znaju cim 'zines' da li ti je madjarski maternji ili ne. najgore je to sto oni uvek mogu da kazu: e, malo ti fali :/ .
to je bas bedak.

pratim ovu temu vec jako dugo. vidim da je u poslednje vreme mnogo ljudi dobilo poziv za proveru u suboticu, a predali su bas u tom Kiskunhalasu.


Tako je bilo. Nemam razloga, a ni potrebe da izmisljam. Da sam isao bez ikakvog znanja jezika, ne bi me bilo sramota to i da napisem. Ali, nije bilo tako. Cak nisam pohadjao instant kurseve od 3-4 nedelje, nego ucio jezik na nekom sirem nivou.
Jasno je da Madjari prepoznaju da li ti je jezik maternji ili ne, kao sto bismo i mi. To je logicno. I uvek ce moci da kazu, sve je to u redu, ali.... To je zacarani krug iz kog nema izlaza. Ponavljam, uvek moze da se veze za neku rec, koju uvidi da ne znas, i da bas ona bude presudna. Ali, definitivno je da im vise ne treba toliki broj novih drzavljana, posebno nemadjarske nacionalnosti. Do sada su imali jedan cilj, od danas neki drugi. Ako su vec zavodili red od 1. marta, resetanje je trebalo da bude na predaji zahteva. I nikakav problem ne bih imao da sam tada vracen i da mi je receno "mali, nastavi da ucis ovim tempom i dodji za godinu dana da popricamo". Ovako, sve prodje u redu i na zakletvi te doceka giljotina. Jos je gore sto znam da mi je drzavljanstvo odobreno, a da ga mozda nikad necu dobiti jer ce proci godinu dana, a mozda necu zadovoljiti kriterijum za prolazak za to vreme. Pristojnije bi bilo da ga nisu ni odobrili uz obrazlozenje da su, nekako, procenili da ne vladam jezikom na odredjenom nivou. Ovako deluju kao da sami sebe pljuju- prvo moze, a onda ipak ne moze.
Ja se nadam da je samo danas bio ovakav slucaj, da se malo zastrasi narod i natera na ucenje. Valjda ce neko ici u nekom narednom krugu i preneti svoje iskustvo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 20:08 - pre 128 meseci
Znaci bez para slaba prolaznost sada. To ti je priroda disskrecione odluke jednog birokrate, nekom je majka nekom maceha. Ovo bi se resilo kad bi se postavio zvanicni A1 nivo znanja jezika i testranje za isti, pa kod birokrate ides samo sa papirom. Al avaj.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 20:19 - pre 128 meseci
Citat:
mmix: Znaci bez para slaba prolaznost sada. To ti je priroda disskrecione odluke jednog birokrate, nekom je majka nekom maceha. Ovo bi se resilo kad bi se postavio zvanicni A1 nivo znanja jezika i testranje za isti, pa kod birokrate ides samo sa papirom. Al avaj.


Ne pomažu ni pare osim onih malo većih... Imaš sada tel. poziv, proveru znanja jezika u Subotici + diplomski na zakletvi...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 20:33 - pre 128 meseci
Citat:
gospova:
Citat:
ja_ns:
@maaar

Buduci da sam prozvan, rado cu ispisati sta se sve desilo. Nije mi zelja da ulazim u bilo kakve polemike, i od toga se ogradjujem. Da mislim da je danas bila organizovana neka zavera, mislim i u suprotno me niko nece ubediti.
Zahtev sam predao u Kiskunhalasu, prosao sam intervju na zavidnom nivou. Razumeo sam maticarku i pitanja koja je postavljala i ona je bila zadovoljna odgovorima koja sam davao. Citav proces predaje zahteva trajao je oko 45 minuta, od toga sam oko 25 minuta (ne u kontinuitetu) odgovarao na razna pitanja. Receno je da se u Kiskunhalasu ne obavljaju zakletve, pa sam izabrao Tompu jer je bliza. S druge strane, od 1. marta se u Tompi vise ne primaju zahtevi, tako da nisam ni mogao tamo aplicirati. Nakon podnosenja zahteva sam nastavio sa ucenjem jezika. Dakle, ponavljam da ni tada a ni danas nisam isao prazne glave. Imao sam neko znanje.
Ono sto je danas bilo na zakletvi je sledece- na stolu ispred osobe koja vas propituje stoje papiri. Ona vam kaze da izaberete jedan. Okrenete papir i na njemu je kopija neke slike. Zadatak je bio da kazem sta vidim na slici. I ja pocnem da nabrajam sve sto se na slici nalazi. Ona je nesto komentarisala, vrlo brzo, tiho i nerazgovetno. Zamolim da ponovi polako. Uz cinican osmeh ponavlja polako, ali tise nego prethodni put. Ali, uspeo sam da shvatim sta hoce. Trazila je da joj sastavljam recenice i ne nabrajam samo reci. Dobro... Krenem da pricam da na dlici vidim to i to
pokazujuci te stvari na papiru. Medjutim, oni nece to. Nego, ocekuju da im sastavite pricu od stvari koje vidite na slici! Pa, tako nesto u roku od odmah ni na srpskom ne bih mogao. Jer, treba ipak vremena razmisliti sta se na toj slici vidi i napeaviti u glavi pricu od nekoliko recenica, koje imaju smisla sa crtezom. Dobro je da nisu trazili da se za 10 minuta napise roman od 100 strana sa max 3 greske. Karikiram i preterujem, znam...Ako je sve to korektno, ja prihvatam svoj deo krivice sto nisam dovoljno inteligentan i nadaren za takve stvari. Pisanje sastava i eseja nikad u zivotu nisam voleo, i uvek mi je predstavljalo nocnu moru. Ovo danas mogu poistovetiti sa tim.
Jasno je da cemo mi, koji smo ulozili napor i trud da savladamo jezik, koliko-toliko, placati danak za hiljade drzavljana koji nekoga na ulici sutra nece znati da pozdrave na zvanicnom jeziku, jer ga ne govore ni toliko. Ja toliko umem, sto sam sebi i dokazao odlaskom u apoteku- na madjarskom pitao da li imaju lek koji mi treba, koliko kosta jedna kutija, rekao koliko kutija mi treba, platio, zahvalio se i pozdravio radnice. Ali, to nije dovoljan nivo znanja jezika. I tako uvek moze da se nadje neka rec koju ne znas, a da bas ona bude presudna za prolazak. To je moje misljenje, i ostavljam prostora da mozda nisam u pravu.

Eto....

Ne znam sta me navodi da verujem da je bas ta maticarka sto ti se cinicno smejala u lice, primila ohoho mita od mnogih sto su predavali dokumentaciju... eeee, sevaj munjo, udri grome... ne bi to bio problem da su od pocetka postavili jedan standard i onda bi ljudi znali na cemu su i sta i kako, ovako se stalno nesto menja, a moze im se... zao mi svih ljudi, ukljucujuci i mene, sto su trosili i vreme i novac koji, uzgred budi receno, nemaju da uce jezik i trude se, ali avaj... kad neko odluci ta te uhvati i ulovi sta ne znas, onda nikakvih sansi nemas... ali Boze moj, nije smak sveta... svako ko hoce da ode i zive bilo gde, to ce i uraditi... kako se kaze, ko hoce - nadje nacin, ko nece - nadje razlog...
Ziveli


Vrlo je moguce da bi zeleli novac... Ali, ta situacija je veoma nezgodna- kako pitati nekoga da li su mu namere takve i koliko kosta pozitivan odgovor? Mislim da tek za takvu vrstu konverzacije nisam talentovan ;) Takvo pitanje moze da izazove kontra-efekat.
Cilj podnosenja zahteva za drzavljanstvo mi nije bio da odavde pobegnem glavom bez obzira. O tome nisam ni razmisljao. Nego sam video da svi oko mene uzimaju, i tada sam i ja poceo da se interesujem. Buduci da jezik nisam znao, poceo sam da ga ucim, kako bi i taj uslov bio zadovoljen. Nisam hteo da idem bez ikakvog znanja, kako su isli mnogi. Zeleo sam da bude fer i posteno- da se zadovolji osnovni nivo znanja i konverzacije. To sam obavio uspesno. Medjutim, ispostavilo se da to nije dovoljno. A, koliko je dovoljno?! Niko ne zna. Ja cu nastaviti i dalje da ucim i usavrsavam. Ali, na osnovu danasnjeg iskustva, nisam siguran da ce ikada biti dovoljno....
 
Odgovor na temu

Zubin
nema
nema

Član broj: 318922
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 20:40 - pre 128 meseci
I šta se dešava nakon što vrate sa zakletve? Ide se sve ispočetka ili se opet zakazuje zakletva? Koliko nakon odobrene zakletve je dozvoljeno da se odlaže zakazivanje zakletve ili može i tipa nakon godinu dana?

Svima koji su se javili na PP, kao novi član ne mogu da šaljem poruke prvih nedelju dana.

[Ovu poruku je menjao Zubin dana 07.11.2013. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 21:34 - pre 128 meseci
A nije ni cudo sto sad proveravaju Kiskunhalas i Tompu, narod cuje za jedno mesto gde se neko provuko pa svi udare ko muva na g*vno. Ja iduce sedmice idem pokusat u Segedin pa sta Bog da, ako ne prodjem idem dalje. Znali neko gde Brko radi,mslm koja adresa jer imaju dve, posvadjala sam se sa ovom drugaricom koja druguje sa Brkom pa nemogu da je pitam.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 21:43 - pre 128 meseci
Za one koji jos uvek nisu predali:

Mislim da treba da pokusate da predate u Segedinu, Subotici, Beogradu ili da idete negde dalje: unutrasnjojst Madjarske, u mesta koja su dalje od srpske granice, tipa granica sa Slovackom, Rumunijom, Austrijom!

Nema smislia da idete u ta 'izlizana' mesta pored srpske granice. Ne znamo sta se desava, da li je to samovolja sluzebnika koji su ocigledno ogorceni ljudima iz Srbije koji ne znaju jezik (dovoljno) i samo im predstavljaju dodatan posao, a na kraju su i 'vruc krompir' ili su i iz Budimpeste naredili da se sve te dodatne provere vrse.

Dakle idite dalje, tamo gde jos nije bilo toliko aplikanta iz Srbije. Ako mislite da imate dovolno dobar nivo znanja, onda mozete da pokusate na ovima defitivno sigurnim mestima: Beograd, Subotica, Segedin.


 
Odgovor na temu

cerveni
Zoran Cerveni
IT Manager
Zemun

Član broj: 89734
Poruke: 130

Sajt: cerveni.linuxd.org


+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 22:45 - pre 128 meseci
Cemu sve ovo, zele li to Madjari da anektiraju Vojvojvidinu pa i Bosnu. Po njihovom principu ja bi trebao da imam cetiri drzavljanstva Nemacko,Cesko,Madjarsko,Srpsko ne hvala (samo jos da pricam konvezacijski nivo....). Ne verujem da ce me znanje Madjarskog pre zaposliti bilo gde. Sta vise to je propali jezik kao Latinski i Francuski. Ako iz Srbije put inostranstva svake godine ode 50k ljudi i ako nam je prirastaj u minusu za isto toliko kroz 50 godina bice Srba koliko sad ima Beograd a onda Srbije nece biti. Mislim da im je to glavni cilj.

 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:05 - pre 128 meseci
Kiskunhalas i Tompa su poceli poslednjih nekoliko meseci da se ucestalo spominju po forumu. I da sam to mogao pretpostaviti, tacno bih nasao neku zabit i to mesto napisao za mesto polaganja zakletve. Ali, ispalo je ovako kako jeste i iz ove koze se ne moze pobeci... U svakom slucaju, postoji rok od godinu dana da se drzavljanstvo podigne.

E, sad, toliko se provlaci to dovoljno znanje jezika.... Da li postoji odredjena definicija za to "dovoljno"? Nema potrebe to naglasavati, jer je vrlo subjektivna kategorija- ono sto je meni dovoljno, drugome ne mora biti, i obrnuto. Vec sam objasnio kako je sve izgledalo. Ni na srpskom, koji mi je maternji jezik, ne znam sta bih rekao da je neko trazio to sto su oni danas od nas. Ja sam reci na madjarskom znao za sve sto je na crzezu bilo nacrtano- zgrade, ulica, trg, ljudi, most. Oni hoce jos i pricu od slozenijih recenica, koja ima smisla sa crtezom. Pri tom, da ne bude samo "ljudi setaju ulicom", "na slici vidim zgrade i trg, ljude", "neki ljudi stoje, neki sede". Takav vid propitivanja je vise lici na psiho-test nego na proveru znanja.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:15 - pre 128 meseci
Citat:
ja_ns: Kiskunhalas i Tompa su poceli poslednjih nekoliko meseci da se ucestalo spominju po forumu. I da sam to mogao pretpostaviti, tacno bih nasao neku zabit i to mesto napisao za mesto polaganja zakletve. Ali, ispalo je ovako kako jeste i iz ove koze se ne moze pobeci... U svakom slucaju, postoji rok od godinu dana da se drzavljanstvo podigne.

E, sad, toliko se provlaci to dovoljno znanje jezika.... Da li postoji odredjena definicija za to "dovoljno"? Nema potrebe to naglasavati, jer je vrlo subjektivna kategorija- ono sto je meni dovoljno, drugome ne mora biti, i obrnuto. Vec sam objasnio kako je sve izgledalo. Ni na srpskom, koji mi je maternji jezik, ne znam sta bih rekao da je neko trazio to sto su oni danas od nas. Ja sam reci na madjarskom znao za sve sto je na crzezu bilo nacrtano- zgrade, ulica, trg, ljudi, most. Oni hoce jos i pricu od slozenijih recenica, koja ima smisla sa crtezom. Pri tom, da ne bude samo "ljudi setaju ulicom", "na slici vidim zgrade i trg, ljude", "neki ljudi stoje, neki sede". Takav vid propitivanja je vise lici na psiho-test nego na proveru znanja.


ti bas i nisi nesto bio aktivan na ovom forumu ranije. a veceras si se bas raspisao. nadamo se da su ove informacije sto ti pruzas tacne - iz tvog licno iskustva kako i navodis.

pa sta su vam rekli tj porucili za dalje? jel treba da se sami javite ili ce vas oni pozvati ponovo na proveru?
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:15 - pre 128 meseci
Citat:
cerveni:
Cemu sve ovo, zele li to Madjari da anektiraju Vojvojvidinu pa i Bosnu. Po njihovom principu ja bi trebao da imam cetiri drzavljanstva Nemacko,Cesko,Madjarsko,Srpsko ne hvala (samo jos da pricam konvezacijski nivo....). Ne verujem da ce me znanje Madjarskog pre zaposliti bilo gde. Sta vise to je propali jezik kao Latinski i Francuski. Ako iz Srbije put inostranstva svake godine ode 50k ljudi i ako nam je prirastaj u minusu za isto toliko kroz 50 godina bice Srba koliko sad ima Beograd a onda Srbije nece biti. Mislim da im je to glavni cilj.


pa evo počeli su masovne kontrole i vraćaju Srbe sa zakletvi i poništavaju državljanstva, čitaš li? Baš zato da takvi kao ti ne bi brinuli da će za pola veka svi Srbi stati pod jednu šljivu.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:33 - pre 128 meseci
Citat:
Zubin:
I šta se dešava nakon što vrate sa zakletve? Ide se sve ispočetka ili se opet zakazuje zakletva? Koliko nakon odobrene zakletve je dozvoljeno da se odlaže zakazivanje zakletve ili može i tipa nakon godinu dana?

Svima koji su se javili na PP, kao novi član ne mogu da šaljem poruke prvih nedelju dana.

[Ovu poruku je menjao Zubin dana 07.11.2013. u 22:37 GMT+1]


drzavljanstvo mu se zaledjuje, a novi termin za zakletvu mu se daje kad zadovolji nekoga, a kome ce ti slucajevi vracenih sa zakletve biti prosledjeni, ne znam. Najverovatnije ce svi ici u Suboticu, jer u njih ministarstvo ima najvise poverenja. Ne znam ni ja, ali zelim im svu srecu

Citat:
dejanab92:
A nije ni cudo sto sad proveravaju Kiskunhalas i Tompu, narod cuje za jedno mesto gde se neko provuko pa svi udare ko muva na g*vno. Ja iduce sedmice idem pokusat u Segedin pa sta Bog da, ako ne prodjem idem dalje. Znali neko gde Brko radi,mslm koja adresa jer imaju dve, posvadjala sam se sa ovom drugaricom koja druguje sa Brkom pa nemogu da je pitam.


Brka radi na Rakoczi ter 1, koji je lakse mesto za predaju od Londoni korut 15, pod uslovom da u Rakocziju ne naletis bas na brku. Srecno!!!

Citat:
maaar:
Za one koji jos uvek nisu predali:

Mislim da treba da pokusate da predate u Segedinu, Subotici, Beogradu ili da idete negde dalje: unutrasnjojst Madjarske, u mesta koja su dalje od srpske granice, tipa granica sa Slovackom, Rumunijom, Austrijom!

Nema smislia da idete u ta 'izlizana' mesta pored srpske granice. Ne znamo sta se desava, da li je to samovolja sluzebnika koji su ocigledno ogorceni ljudima iz Srbije koji ne znaju jezik (dovoljno) i samo im predstavljaju dodatan posao, a na kraju su i 'vruc krompir' ili su i iz Budimpeste naredili da se sve te dodatne provere vrse.

Dakle idite dalje, tamo gde jos nije bilo toliko aplikanta iz Srbije. Ako mislite da imate dovolno dobar nivo znanja, onda mozete da pokusate na ovima defitivno sigurnim mestima: Beograd, Subotica, Segedin.




Sva ova prica oko drzavljanstva je postala tako kontaminirana, da se coveku zgadi zivot. Moje misljenje je da samo ako predas u BG ili SU, da si miran do zakletve, jer u njihov rad ne sumnjaju. Svi, ali bukvalno svi gradovi u Madjarskoj su po mom misljenju pod sumnjom, jer nije bitno da li je zahtev predat u Bacs-Kiskunu ili Csongradu ili pak u Szabolcs-Szatmar-Beregu ili Hevesu, vec ko ga je predao. Ti odes u Njiredjhazu, a u Budimpesti kazu, vidi ga srbin otisao u Njiredjhazu da preda.
asdf
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.11.2013. u 23:43 - pre 128 meseci
Milose to si upravu da nije bitno toliko grad,i ja verujem da vise gledaju ko je predao,npr evo ja,iz Bosne,niko mi ne prica madjarski cak ni pradeda preko koga idem nije imao pojma,verujem da cu upasti na neku dodadatnu proveru,zato se maksimalno spremam, jbg kako god okrenes treba sesti i uciti,tako si najsigurniji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921319 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.