Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3913895 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 14:47 - pre 115 meseci
Ja godinu dana od predaje a 5 meseci od provere...
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 14:50 - pre 115 meseci
Pradeda je rodjen 1918.
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 16:03 - pre 115 meseci
Vladislave, gde si predavao papire i koliko je vremena proslo do kad su te zvali na zakletvu
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 18:29 - pre 115 meseci
Citat:
veljapo:
Citat:
maaar:
Citat:
veljapo:
Citat:
agora11: To bi znacilo da su 1881. samo bebe rodjene u prethodnih godinu dana bile drzavljani ;) Dakle to je pogresna interpretacija jer su po tom zakonu drzavljanstvo stekli i svi oni koji su bili trajno nastanjeni (domicile), a danas se drzavljanstvo dobija ne na osnovu mesta rodjenja pretka vec na osnovu drzavljanstva pretka. Pritom su uverenja izdavana i pre, od 1867. tj. od nastanka A-U, ali hajde da kazemo da to nije bilo drzavljanstvo u kasnijem smislu reci vec valjda vise zavicajnost ali bez prava zavicajnosti nije se moglo steci ni drzavljanstvo po zakonu iz 1880. Inace austrijsko i ugarsko drzavljanstvo su bile dve odvojene kategorije, nije postojalo A-U drzavljanstvo. Nije postojalo hrvatsko drzavljanstvo vec je bilo jedno te isto na celoj teritoriji Ugarske, a u BiH je problem resen usvajanjem nekog provincijskog rezidencijalnog statusa koji nije bio drzavljanstvo.

Dakle ukoliko je predak preminuo nakon 1880. a pre toga bio stalno nastanjen u Madjarskoj opet je bio drzavljanin Madjarske bez obzira kada je rodjen.

http://www.mtaki.hu/data/files/37.pdf
http://midra.uni-miskolc.hu/Ja...document_5753_section_1429.pdf


Potpuno se slažem sa tobom. Potpuno je nelogično i meni bilo. Mislio sam da je to zato što je u pitanju Srem, koji je po tom pitanju bio problematičan, ali nigde to ne piše da je Srem nešto posebno, tj.da se na Srem primenjuju neke posebne odredbe. Međutim, to mi se desilo, i nisam mogao da zakažem termin, jer mi je predak rođen 1876.godine. Zato sam i napisao ovde, da možda neko nije imao sličan problem.


a dete od tog pretka nije rodjeno u ugarskoj? mislim, ako je on rodjen 1876. onda mi deluje kao logicno da mu je dete rodjeno pre 1921.

elem, posto na temelju samog izmkr, tj upisa u maticu rodjenih 1876. kada taj zakon nije bio na snazni ne moze doneti nikakav zakljucak - niti da je bio niti da nije bio drzavljanin, onda taj dokument ti je bezvredan.

u prvi mah su ljudi nastanjeni u ugarskoj - ljudi sa ugarskim zavicajnim pravom, postali ugarski drzavljani temeljem tog zakona, a posle onda najcesci slucaj je bio sticanje rodjenjem na ugarskom tlu. dakle, ti bi mozda mogao da dokazes da ti je taj predak ziveo u ugarskoj te 1880. i da na temelju toga se predpostavi da se po odredbama tog zakona on smatra madjarskim drzavljaninom. ne znam da li postoje anagrafi crkve kojoj je on pripadao? to su knjige stanja dusa, to su bile knjige u kojima su se vodili podaci po svakoj kuci i po godini ko je sve ziveo u domacinstvu. to moze da bude u muzuje u sremskoj mitrovici.

dalje, mozes da probas sa nekom vojnom evidencijom. postojale su knjige regrutacije. on je najvrv sluzio u ugarskoj vojsci.


Hvala ti na zaista iscrpnom i smislenom odgovoru. Sve što si napisao je i meni potpuno logično. Dete mog pretka (pradede) je rođeno (moj deda) tek 1926.godine u Sremu, tako da jedino po pradedi mogu da predam. Bar sam mislio da mogu. Problem je u tome što oni meni ne dozvoljavaju da bilo šta dokazujem, tj.da dokazujem da je pradeda bio Ugarski državljanin, jer mi ne dozvoljavaju uopšte da zakažem termin. Za njih je jedino relevantno da je neko rođen u periodu od 1880-1918.godine. Zanimljivo je, međutim, da ta godina od kada počinje 'računanje' da je neko bio mađarski državljanin varira izgleda od mesta do mesta predaje, bar po rečima nekih prijatelja koji su predavali dokumenta. Inače, imam i pradedin venčani list iz 1899.godine, iz istog mesta u Sremu.


slusaj. ovo ti je kljucno. VENCANJE. taj izvod iz maticne knjige vencanih ti je kljuc.
ovako, iskljucivo je crkva tada vrsila vencanja i to prema svojim nekim zakonima.
uglavnom, u to vreme se nije moglo "skoknuti" do nekog drugog mesta/grada na vencanje vec ISKLJUCIVO se brak morao sklopiti u mestu u kome je imao zavicajnost jedan od supruznika. za slucaj da se brak skalapao prema mestu zavicajnosti zene onda je bilo komplikovanije jer se za muza morala traziti posebno dozovla da promeni zavicajnost itd. ali za slucaj kada je zena menjala zavicajnost to je islo po automatizmu - ona je samim vencanjem sticala zavicajnost muza. dakle, ako su se oni vencali u tom mestu gde je on i rodjen onda je to nedvojbeno da je on bio zavicajnik tog mesta odnosno da se morao smatrati i ugraskim drzavljaninom! takodje, u samom izovdu tj u matici vencanih MORA da pise GDE je prebivaliste/zavicajnost u momemntu vencanja! here you go. to je to. bez ozbira sta ti kazu, ti imas pravo i tvoj pradeda jeste bio madjarski drzavljanin i to oni tamo u budimpesti sigurno znaju te zakone i ovo sve sto sam ti napisao, a ovo sto ti kazu da ne mozes - vrv ne znaju ovo sve jer nije toliko uobicajno da neko ne moze preko izvoda iz maticne knjige rodjenih da dokaze vec mora neki drugi dokument da koristi. razlika je u tom sto tvoj pradeda NIJE bio madjarski drzavljanin od rodjenja, vec od te 1880. godine pa do 1921. tebi je dovoljno da dokazes da je on bio madjarski drzavljanin u JEDNOM trenutku u tom periodu - a ti to mozes bas za tu 1899. kada se vencao!

moj ti je savet da ti insistiras da predas tako, ali ako oni nece da prihvate dokumenta ni pored tvojih objasnjenja onda da prosto predas na nekom dugom mestu. ako fino naucis, mozes da odes i dikretno kod njih u BAH u Budimpestu - to je taj glavni imigracioni ured gde se resavaju svi slucajevi.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 20:16 - pre 115 meseci
@veljapo - zakazi na nekom drugom mestu, predaj izvod iz maticne knjige rodjenih, umrlih i vencanih da vide da je sve vreme ziveo u tom mestu, i sve ovo sto ti je maaar napisao i mislim da ces dobiti. Da su hteli da budu sitnicavi ne bi donosili ovakav zakon. Pritom i da budu sitnicavi opet ne mogu da te odbiju jer mozes da dokazes sve, tvoj pradeda jeste bio drzavljanin.

Inace nisi napisao, ili ja nisam video, gde ti to ne daju da zakazes?
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 20:16 - pre 115 meseci
Ja čekam poziv na zakletvu iz Budimpešte, ovo mi je 8. mesec, i ništa, nikakvo obaveštenje a rekli su mi biće za 5-6 meseci... Ne znam šta se dešava sa onim da postoji zakonski rok od 6 meseci u kojem moraju da donesu odluku, ili se to ne poštuje... Ovoliko dugo vreme čekanja stvarno postaje neprihvatljivo, ispada bolje je onima koje su odbili ili pozvali na proveru u roku od nekoliko meseci, oni nekoliko puta već predali dok se ovo oteglo skoro na godinu dana potpune neizvesnosti i iščekivanja u prazno.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 20:21 - pre 115 meseci
Zakonski rok jeste taj ali po zakonu imaju i pravo da ga pauziraju dok se vrse neke sporedne radnje npr. policijska provera i sl.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 20:52 - pre 115 meseci
Citat:
Magyar2014:
Ja čekam poziv na zakletvu iz Budimpešte, ovo mi je 8. mesec, i ništa, nikakvo obaveštenje a rekli su mi biće za 5-6 meseci... Ne znam šta se dešava sa onim da postoji zakonski rok od 6 meseci u kojem moraju da donesu odluku, ili se to ne poštuje... Ovoliko dugo vreme čekanja stvarno postaje neprihvatljivo, ispada bolje je onima koje su odbili ili pozvali na proveru u roku od nekoliko meseci, oni nekoliko puta već predali dok se ovo oteglo skoro na godinu dana potpune neizvesnosti i iščekivanja u prazno.

odgovori na pp poslao sam ti pre mesec dana/
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 22:38 - pre 115 meseci
Citat:
agora11:
Zakonski rok jeste taj ali po zakonu imaju i pravo da ga pauziraju dok se vrse neke sporedne radnje npr. policijska provera i sl.


Kakva policijska provera, nema toga, to su vec rekli. Nikada nisu trazili nikome nikakvo uverenje o nekaznjavanju i tsl.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.12.2014. u 23:23 - pre 115 meseci
Citat:
Braksi: Kakva policijska provera, nema toga, to su vec rekli. Nikada nisu trazili nikome nikakvo uverenje o nekaznjavanju i tsl.


Az eljárási határidő 3 hónap, de ebbe az időtartamba nem számít bele:
- a hiánypótlásra felhívástól annak teljesítéséig terjedő idő,
- az eljárás felfüggesztésének időtartama (ilyenkor a döntés olyan kérdés elbírálásától függ, amelyben az eljárás más szerv hatáskörébe tartozik),
- a közbiztonsági és nemzetbiztonsági véleményezés időtartama,
- az állampolgárságot érintő adat vagy okirat beszerzése érdekében más hatósághoz vagy állami szervhez intézett megkereséstől a válasz megérkezéséig terjedő idő.
Tehát igazából a kérelem benyújtásától számított 4-5 hónap után lehet választ várni.

http://allampolgarsag.gov.hu/i...id=27:kerelmezok&Itemid=65
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 00:54 - pre 115 meseci
Aha kapiram znaci oni te proveravaju interno u njihovim arhivama. Mada ne verujem da je to razlog Toliko drasticnog zastoja, to je sve kompjuterizovno, dva klika trazen ne trazen pravio sranja nije pravio
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
89.216.28.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 06:26 - pre 115 meseci
[/quote]

slusaj. ovo ti je kljucno. VENCANJE. taj izvod iz maticne knjige vencanih ti je kljuc.
ovako, iskljucivo je crkva tada vrsila vencanja i to prema svojim nekim zakonima.
uglavnom, u to vreme se nije moglo "skoknuti" do nekog drugog mesta/grada na vencanje vec ISKLJUCIVO se brak morao sklopiti u mestu u kome je imao zavicajnost jedan od supruznika. za slucaj da se brak skalapao prema mestu zavicajnosti zene onda je bilo komplikovanije jer se za muza morala traziti posebno dozovla da promeni zavicajnost itd. ali za slucaj kada je zena menjala zavicajnost to je islo po automatizmu - ona je samim vencanjem sticala zavicajnost muza. dakle, ako su se oni vencali u tom mestu gde je on i rodjen onda je to nedvojbeno da je on bio zavicajnik tog mesta odnosno da se morao smatrati i ugraskim drzavljaninom! takodje, u samom izovdu tj u matici vencanih MORA da pise GDE je prebivaliste/zavicajnost u momemntu vencanja! here you go. to je to. bez ozbira sta ti kazu, ti imas pravo i tvoj pradeda jeste bio madjarski drzavljanin i to oni tamo u budimpesti sigurno znaju te zakone i ovo sve sto sam ti napisao, a ovo sto ti kazu da ne mozes - vrv ne znaju ovo sve jer nije toliko uobicajno da neko ne moze preko izvoda iz maticne knjige rodjenih da dokaze vec mora neki drugi dokument da koristi. razlika je u tom sto tvoj pradeda NIJE bio madjarski drzavljanin od rodjenja, vec od te 1880. godine pa do 1921. tebi je dovoljno da dokazes da je on bio madjarski drzavljanin u JEDNOM trenutku u tom periodu - a ti to mozes bas za tu 1899. kada se vencao!

moj ti je savet da ti insistiras da predas tako, ali ako oni nece da prihvate dokumenta ni pored tvojih objasnjenja onda da prosto predas na nekom dugom mestu. ako fino naucis, mozes da odes i dikretno kod njih u BAH u Budimpestu - to je taj glavni imigracioni ured gde se resavaju svi slucajevi.

[/quote]


Neverovatno mi je da insistiraju baš na toj 1880.godini, kada KuK monarhija postoji od 1867.godine. Postavlja se logično pitanje šta je sa ljudima koji su rođeni pre 1880.godine a živeli su na teritoriji Ugarske sve do raspada carstva? I oni su morali biti nečiji državljani. Ostaje mi samo da pokušam da predam na nekim od konzularnih dana na kojima nije potrebno zakazivanje unapred i da se nadam da će mi uvažiti dokumenta.
 
Odgovor na temu

veljapo

Član broj: 325856
Poruke: 38
89.216.28.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 06:32 - pre 115 meseci
Citat:
agora11:
@veljapo - zakazi na nekom drugom mestu, predaj izvod iz maticne knjige rodjenih, umrlih i vencanih da vide da je sve vreme ziveo u tom mestu, i sve ovo sto ti je maaar napisao i mislim da ces dobiti. Da su hteli da budu sitnicavi ne bi donosili ovakav zakon. Pritom i da budu sitnicavi opet ne mogu da te odbiju jer mozes da dokazes sve, tvoj pradeda jeste bio drzavljanin.

Inace nisi napisao, ili ja nisam video, gde ti to ne daju da zakazes?


Izvod iz matične knjige rođenih za pradedu nemam, ne postoji u arhivama, izvod umrlih imam (u njemu naravno piše godina i mesto rođenja), venčani list imam. Inače nisu mi dozvolili da zakažem termin u ambasadi u BG.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 09:24 - pre 115 meseci
Imas kol centar te kancelarije koja obradjuje zahteve, nazovi ih pa raspravi +36 1 463 92 92 http://www.bmbah.hu/
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 16:23 - pre 115 meseci
jedy023, odgovorio sam na pp.

jedna od mogućnosti, ne znam da li oni iz Budimpešte potražuju informacije i dodatne provere od organa iz srbije (mup i sl.); mislim da sam negde čuo da se to radi a da ovi ovde tome ne žele da izadju u susret.. ako je to tačno, onda možda u tome može biti razlog tolikog kašnjenja; bolje je bilo da su onda uveli da se nosi uverenje o nekažnjavanju i neosuđivanosti.... ja sam uzgred budi rečeno i to nosio pri predaji i dao, ali su mi vratili, jer kao to ne treba..

jednostavno čitav proces nije standardizovan u dovoljnoj meri i previše je odstupanja, subjektivnih ocena i sve varira od slučaja do slučaja, grada, keruleta, službenika; kao rezultat ima primera da neko ko slabije zna jezik završi sve za 3 meseca, a neko ko bolje zna ne može da bude siguran da će završiti sve ni za 2 godine; i kako vreme prolazi čini se sve su gori kriterijumi, vreme rešavanja.. a opšte je poznato da su mnogi 2011. ili 2012. godine prolazili sa 'jo napot kivanok' i dobijali Madjarski pasoš u rekordno kratkom roku...
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
82.208.239.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 17:34 - pre 115 meseci
Citat:
agora11:
Imas kol centar te kancelarije koja obradjuje zahteve, nazovi ih pa raspravi +36 1 463 92 92 http://www.bmbah.hu/

A mogu li ja zvati ovaj broj i pitati sta se desava sa mojim predmetom? Cekam vec 5 meseci od provere na zakletvu.... Sveukupno godinu dana.
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 19:00 - pre 115 meseci
Nadam se da ce mi neko ko je u skorije vreme-poslednijih mesec dana, recimo, predao dokumentaciju u madj.konzulatu u Subotici da mi odgovori na pitanje -Da li je istina da razgovor, nakon poslednjih poostravanja kriterijuma, obavlja iskljucivo konzul?

halálas tavasz
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 19:29 - pre 115 meseci
Citat:
Polinikk:
Citat:
agora11:
Imas kol centar te kancelarije koja obradjuje zahteve, nazovi ih pa raspravi +36 1 463 92 92 http://www.bmbah.hu/

A mogu li ja zvati ovaj broj i pitati sta se desava sa mojim predmetom? Cekam vec 5 meseci od provere na zakletvu.... Sveukupno godinu dana.


Pise da mozes da zoves i u vezi predmeta ako imas neki broj njihov predmeta. Probaj, mada mislim da ljudima nisu nesto davali informacije, tipa kazu ti "u proceduri je".
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.12.2014. u 20:33 - pre 115 meseci
Citat:


Citat:
veljapo:
slusaj. ovo ti je kljucno. VENCANJE. taj izvod iz maticne knjige vencanih ti je kljuc.
ovako, iskljucivo je crkva tada vrsila vencanja i to prema svojim nekim zakonima.
uglavnom, u to vreme se nije moglo "skoknuti" do nekog drugog mesta/grada na vencanje vec ISKLJUCIVO se brak morao sklopiti u mestu u kome je imao zavicajnost jedan od supruznika. za slucaj da se brak skalapao prema mestu zavicajnosti zene onda je bilo komplikovanije jer se za muza morala traziti posebno dozovla da promeni zavicajnost itd. ali za slucaj kada je zena menjala zavicajnost to je islo po automatizmu - ona je samim vencanjem sticala zavicajnost muza. dakle, ako su se oni vencali u tom mestu gde je on i rodjen onda je to nedvojbeno da je on bio zavicajnik tog mesta odnosno da se morao smatrati i ugraskim drzavljaninom! takodje, u samom izovdu tj u matici vencanih MORA da pise GDE je prebivaliste/zavicajnost u momemntu vencanja! here you go. to je to. bez ozbira sta ti kazu, ti imas pravo i tvoj pradeda jeste bio madjarski drzavljanin i to oni tamo u budimpesti sigurno znaju te zakone i ovo sve sto sam ti napisao, a ovo sto ti kazu da ne mozes - vrv ne znaju ovo sve jer nije toliko uobicajno da neko ne moze preko izvoda iz maticne knjige rodjenih da dokaze vec mora neki drugi dokument da koristi. razlika je u tom sto tvoj pradeda NIJE bio madjarski drzavljanin od rodjenja, vec od te 1880. godine pa do 1921. tebi je dovoljno da dokazes da je on bio madjarski drzavljanin u JEDNOM trenutku u tom periodu - a ti to mozes bas za tu 1899. kada se vencao!

moj ti je savet da ti insistiras da predas tako, ali ako oni nece da prihvate dokumenta ni pored tvojih objasnjenja onda da prosto predas na nekom dugom mestu. ako fino naucis, mozes da odes i dikretno kod njih u BAH u Budimpestu - to je taj glavni imigracioni ured gde se resavaju svi slucajevi.



Citat:

Neverovatno mi je da insistiraju baš na toj 1880.godini, kada KuK monarhija postoji od 1867.godine. Postavlja se logično pitanje šta je sa ljudima koji su rođeni pre 1880.godine a živeli su na teritoriji Ugarske sve do raspada carstva? I oni su morali biti nečiji državljani. Ostaje mi samo da pokušam da predam na nekim od konzularnih dana na kojima nije potrebno zakazivanje unapred i da se nadam da će mi uvažiti dokumenta.




[/quote]

da, on jeste bio neciji drzavljanin i pre te 1880. ali ne sigurno Madjarske/Ugarske jer tada NIJE postojalo ugarsko drzavljanstvo!
postojalo je austrijsko drzavljanstvo kao jedinstevno za celu monarhiju, ali to nema veze sa ovom pricom.

lepo sam ti objasnio u proslom post-u: posto ti pradeda NIJE stekao ugarsko drzavljanstvo rodjenjem vec temeljem nacela pravnog kontinuiteta drzavljanstva ti moras da dokazes da je on ZIVEO/IMA ZAVICAJNOST u Ugarskoj za bilo koji period od te 1880-1921, jer zavicajnost su mogli da imaju samo i iskljucivo ugarski drzavljni. Kao sto sam i napisao: da je nije imao, ne bi mogao da se ozeni tu gde se vec ozenio. Dakle, dovoljan dokaz je vencani list za njega.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 04.12.2014. u 21:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 10:12 - pre 115 meseci
Pozdrav drugari ,
molio bih Vas za malu pomoć oko tumačenja procedure za dobijanje mađarskog državljanstva.
Naime supruga ispunjava uslov po rođenju pretka ( 15.07.1918 u Sremu /Petrovčić) i jasna nam je procedura oko dokazivanja rodnosti ( izvodi iz matične knjige rođenih/umrlih, venčani listovi , promena prezimena ) , kao i procedura za aplikaciju za državljanstvo za maloletnu decu (2 i 5godina).
Problem je u tome što nismo naišli na odgovor da li i ja kao supružnik (u braku smo preko 5 godina) apliciram u istom trenutku kada i supruga i deca ili moram da sačekam trenutak kada se njima odobri dobijanje državljanstva .
Ja lično nemam mogućnost da po rodnom pravu zahtevam državljanstvo, odnosno zahtevao bih po supružničkom pravu .

Hvala i pozdrav
dekilist
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3913895 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.