Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

[es] :: Advocacy :: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 31465 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 16:01 - pre 162 meseci
Nisu svi codeci real-time, za neke ti treba i vise od real-time, recimo za offline rekompresiju (transkodiranje DVD-a recimo ;-).

A i da su real-time... hej, modernoj Core i7 masini treba mozda 10-15% za CPU dekodiranje u Full HD-u, ako su te price za .Njava jezike tacne, dodaj tome taj "mali overhead" i opet si daleko ispod real-time barijere... zar ne? Pa gde su onda?

Eno onaj Sipdroid Android projekat (koji je sad obsolete posto je Google odlucio da ubaci SIP stack u sam Android OS) - likovi su prvo hteli da naprave i codece u Javi, pa su jako brzo presli na JNI-ovanje codec implementacija u C-u, cim su pokusali nesto vise od PCM-a - pitam se zasto hmmm ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 16:26 - pre 161 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic
hadoop (java map/reduce framework) najbze sortira 100 TB podataka

Na linku koji se postavi se ne porede brzine izvršavanja istog algoritma različitim programskim jezicima. Tu se iznete tehnike sortiranja. Na primer, u dokumentu
FAWNSort Java se uopšte ne pominje.
U dokumentu na koji se pozivaš Hadoop Java je korišćena za implementaciju jedne tehnike sortiranja ali nema podataka da je taj algoritam primenjen u različitim programskim jezicima na toj istoj mašini da bi moglo da se vrši poredjenje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 17:28 - pre 161 meseci
Opet ti sa javom, mani javu. A sto sad nema codeca nije bas pitanje za mene. Realno nema rezona u ovom trenutku izmisljati toplu vodu i praviti nesto sto vec postoji, zar ne. Potrebne su i neke izmene u nacinu na koji se kodeci koriste jer isti aplikativni domen do sada nije mogao imati dva razlicita runtime-a (npr situacija da imas .NET 3.5 app koji podigne directhow koji podigne filter u .net 1.1, to ne mere). Sad je sa 4.0 situacija popravljena (moguce je imati vise runtime-a u istom procesu). Itd, jbg nisu razmisljali pre 10 godina kako ce to sve izgledati danas, niti ovi danas mogu da znaju sve sto ce biti kroz 5 ili 10 godina (ako svi ne predjemo na google os :)) To i dalje ne znaci da ne mozes. Ne znam kakav dokaz od mene ocekujes, da napravim h264 dekoder u c#-u?

Evo, imo ko je uradio FLAC dekoder u c# i bez prevelike brige o kodu dobijo samo 15% sporije encoder.
http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=74242

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 17:33 - pre 161 meseci
Ne radi se o Javi već poredjenju sa recimo C# koji i ti pominješ.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 17:45 - pre 161 meseci
Citat:
kandorus:U dokumentu na koji se pozivaš Hadoop Java je korišćena za implementaciju jedne tehnike sortiranja ali nema podataka da je taj algoritam primenjen u različitim programskim jezicima na toj istoj mašini da bi moglo da se vrši poredjenje.


Pa sad ono sto sve vreme ne kapiras a to je da nije u pitanju jedna masina vec cluster od 2000 masina. Jer u ovom trenutku mislim da ne postoji hard disk kapaciteta od 100 Terabajta. A opet hadoop je framework za procesiranje (velike kolicine) podataka, nema nizak latency ali ima veliki throughput. http://hadoop.apache.org/
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 17:47 - pre 161 meseci
Citat:
mmix:
Evo, imo ko je uradio FLAC dekoder u c# i bez prevelike brige o kodu dobijo samo 15% sporije encoder.
http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=74242


E o tome se radi, pravi muskarci koriste C/C++ a oni macho neobrijani asm.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:00 - pre 161 meseci
Citat:
mmix
Evo, imo ko je uradio FLAC dekoder u c# i bez prevelike brige o kodu dobijo samo 15% sporije encoder.
http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=74242


Pa da, 15% ovamo, 15% onamo... sta je to, totalno zanemarljivo. Jos je i sam codec algoritamski prost.

Mislim sama cinjenica da 15% nazivas zanemarljivim dosta pokazuje - i bas zbog te cinjenice mi je VRLO drago sto je Intel u 2004-toj prsao sa budzenjem megaherca... Zbog takvog stava prema softveru ce netbook market da se ulupa jer je PC softver generalno neupotrebljiv na njima.

Sada kada su baterije u igri se prica menja drasticno... a Apple je uspeo da istrenira ljude da ocekuju 10+ sati baterije pa ce te price o "15% je nista" malo da prestanu da vaze posto murovi "zakoni" nece bas da budu relevantni u small-footprint uredjajima.

Citat:

Ne znam kakav dokaz od mene ocekujes, da napravim h264 dekoder u c#-u?


Jock, samo da nas uputis u neki high-performance H.264 codec pisan u managed jezicima koji je ekvivalentan C implementaciji, to bi bilo dovoljno.

Citat:
Dejan Lozanovic
E o tome se radi, pravi muskarci koriste C/C++ a oni macho neobrijani asm.


Ne znam ja nista... samo na mom PC-ju sve sto vidim a da jeste kompleksno nije pisano u .njavama.

A i .NET i Java postoje vec ohoho vremena...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

JPF
Beograd

Član broj: 3542
Poruke: 37
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:07 - pre 161 meseci
Citat:
mmix:@JPF, drago mi je da to cujem, nikad mi nije ni bilo najjasnije zasto je Sun stalno insistirao na intepretaciji a Javu nisam dirao godinama. Medjutim, i po dokumentaciji hotspota koju sam sad pogledao stvar nije istao kao kod CLRa, hotspot jituje one delove koji su pod pritiskom, CLR sve radi na native nivou od pocetka. Samim tim je onaj bendhmark i dalje smesan, u najgorem slucaju po c# rezultati za ta dva moraju da se podudaraju.

Pa zato se generalno kod benčmarka pusti da se JVM 'zagrije' - mislim da po defaultu JITuje metod nakon 10000 poziva, a u međuvremenu prati kako se metod izvršava da bi mogao optimalno da ga kompajlira. LM, na kraju je i kod Jave prevedeno sve što ima potrebe da se prevede (možeš i da forsiraš da prevede sve ali nisam primjetio da to neko radi) pa se onda praktično poredi native protiv native koda.

Ne vidim zašto bi Mono, koji je znatno mlađi od Jave i u koga je skrljano manje para, generisao bolji kod (recimo da su tu negdje). S druge strane, GC kod Jave je značajno bolji od GC-a koji koristi Mono tako da me ne bi iznenadilo da razlika u brzini potiče od toga.

Možda bi stvari drugačije stajale da su koristili MS VM u testovima.

 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:07 - pre 161 meseci
^Dejan Lozanovic

Nisam napisao da je u pitanju jedna mašina, već da kad se porede dva programska jezika, recimo Jave i C#, onda treba da se testiraju na "na toj istoj mašini".

Drugo, novi link koji si postavio opet ne govori o poredjenju programskih jezika, pre je neka reklama za Hadoop.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:17 - pre 161 meseci
^Ivan Dimkovic

Geogebra je pisana u Javi. Iako nema istu oblast primene kao MS Mathematics 4 stiče se utisak da je pouzdanija, naravno svaki u svom domenu. Zanimljivo je da iza Geogebre ne stoji nikakav "džin" poput Microsoft-a.

Upravo takve situacije sam imao na umu kad sam kritički pisao o .njet tehnologijama, gde se u dobroj meri nedovršen proizvod skriva iza velikog blata.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:23 - pre 161 meseci
Evo, napisao sam bukvalno isti program u Javi i C-u za računanje 10,000 decimala broja , pa merite. Ja sam dobio da je C brži oko 15%. Programi mere samo vreme računanja i ispisuju vreme na kraju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:31 - pre 161 meseci
Pa da.

Tih 15% je nebitno na trzistima gde je jeftinije i moguce dokupiti jos 15% snage.

Ali tamo gde nije... e to ce biti zanimljivo :)

Mislim i sam Android, recimo, pa sve njegove low-level stvari su native... Od samog kernela, browsera, media framework-a (OMX) - sve sam suvi C/C++... Da nije tako prilicno sam siguran da bi baterija u Android telefonu trajala prilicno manje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:43 - pre 161 meseci
^Nedeljko

Kakav je to tip podataka "long long int" ?

Citat:
pi.c

...
int main() {
start();
long long int t = 1;
int n = (DIGITS + EXPONENT - 1) / EXPONENT;
char format[] = "%.0d ";
long long int summand[n+2];
long long int sum[n+2];
int i;
long long int k = 0;
long long int p;
long long int q;
...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:51 - pre 161 meseci
Citajuci postove, neki nesretnik ce greskom da naruci CRM, robno-finansijsko(&related) custom aplikaciju u c-u ..

Pisanje codec-a(&related), voice over ip, pbx svakako bi pisao u c-u, pre svega zbog linije manjeg otpora -> postojanja puno toga napisanog,open sorsovanog i dokumentovanog.
I bas bi front-end -ovao u javi(android) ko' one batice sa sipdroid-om(ako su tako odradili), meni je to savrseno logicno..

Ne treba biti gadljiv...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 18:59 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa da.

Tih 15% je nebitno na trzistima gde je jeftinije i moguce dokupiti jos 15% snage.

Ali tamo gde nije... e to ce biti zanimljivo :)

Mislim i sam Android, recimo, pa sve njegove low-level stvari su native... Od samog kernela, browsera, media framework-a (OMX) - sve sam suvi C/C++... Da nije tako prilicno sam siguran da bi baterija u Android telefonu trajala prilicno manje.


Pa i ranije nekada davno kad je C bio main stream isto si imao asm { ... } sekcije kad su se ljudi spustali na nivo nize da bi izvlacili performanse, ne vidim sto su managed jezici operisani od toga.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 19:00 - pre 161 meseci
Citat:
kandorus^Nedeljko

Kakav je to tip podataka "long long int" ?


Na 32-bitnim mašinama 64-bitni ceo broj. U Javi je long 64-bitni ceo broj.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.76.130.*



+47 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 19:26 - pre 161 meseci
Koliko vidim zelja nekih je da imamo jedan programski jezik za sve! Dajte manite se corava posla - Java nije brza kao C/C++ jer joj je potreban taj isti C/C++ za runtime (JVM). Sa druge strane niko normalan ne bi pisao neku business web aplikaciju u C/C++ nego bi odabrao najverovatnije Javu. Drugaciji nivo apstrakcije za drugacije probleme. As simple as that!

Citat:
Every computer problem can be solved by adding a layer of indirection.


Imas traktor i imas BMW. Nije im ista svrha, i ne treba da bude.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 19:28 - pre 161 meseci
&Nedeljko

E da, sad vidim da danas koristiš Linux a u MSDN ne mogu da pronadjem da je MS uveo taj tip.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 19:32 - pre 161 meseci
Koristi int64_t, trebalo bi da radi.

Citat:
kandorus: Geogebra je pisana u Javi. Iako nema istu oblast primene kao MS Mathematics 4 stiče se utisak da je pouzdanija, naravno svaki u svom domenu. Zanimljivo je da iza Geogebre ne stoji nikakav "džin" poput Microsoft-a.


Maxima, koja služi za simbolička izračunavanja, kao i Microsoft Mathematics 4.0 je pisana u lispu i razvaljuje pomenutog konkurenta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi28.01.2011. u 19:53 - pre 161 meseci
Ma radi i Int64 samo MS nije još uveo "long long int". Možda će kad bude finalizovan novi standard.

Citat:
^serboliciousKoliko vidim zelja nekih je
da imamo jedan programski jezik za sve!


To je verovatno neostvarivo.

Ali moguće je nešto drugo. Na primer, računar koji ima samo ROM za podizanje i priključenje na neku mrežu, recimo internet. Sa interneta preuzme operativni sistem prema svojim potrebama (recimo iz favorit liste) i ima mašinu koja radi optimalno. Pri tome neučitava DipectX jer mu mašine ne služi za igranje ili gomilu drugih gluposti. Opet ako mu je računar namenjen poslovnim primenama onda može da se podigne operativnim sistemom koji sadrži i .NET.

E sad će neko reći da uvek može da instalira više operativnih sistema na jednu mašinu. Može ali taj broj je ograničen. Korisniku može zatrebati isti OS sa različitim konfiguracijama što je teško sa sadašnjom koncepcijom OS-a. Na primer jednom instaliran DirectX se nemože deinstalirati isl. Sa druge strane broj ponudjenih OS-a na internetu bi mogao biti na desetine ili stotine.

Tako šta je moguće realizovati pogotovo padanjem cena i rastom perfomansi fleš memorija koje mogu da "zamrznu" stanje pri isključenju računara a po uključenju da nastave sa istog mesta. Velike kompanije imaju svoj interes pa što ne bi hostirali i operativne sisteme i to besplatno. Naravno posebne usluge bi se plaćale ali "osnovni paket orbitalnog-operativnog sistema" bi mogao biti besplatan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 31465 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.