Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!

[es] :: Wireless :: Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!28.01.2011. u 16:52 - pre 161 meseci
Pozdrav,
povezao bi se sa komsijom, njegova kuca je udaljena od moje oko 70 m. Sa jedne strane je Racunar sa Telekomovim ADSL-om i IPTV sa Echolife hg520c uredjajem. Racunar sa druge strane bi trebao da koristi ovu internet konekciju . Isao bi na wireless varijantu jer je razvlacejne kablova dosta komplikovano

Koja je najjednostavnija i najjeftinija varijata? Echolife hg520c ima wireless ali citam ovde na forumu da ima jako slab signal i da nije bas upotrebljiv.

Prvo sto mi pada na pamet ali ne znam dal je moguce: Da na drugoj strani postavim ap pa da on svojom jacinom signala nadoknadi slab signal. Ako to moze koji ap mi preporucujeta?

Druga varijanta da se Echolife hg520c zameni nekim boljim wireless router-om tipa TP-LINK TL-WR340GD a sa druge strane ap. Ovo mislim da bi radilo ali ne znam da li onda da trazim od telekoma da mi zameni Echolife hg520c za nesto sto bi radilo posao ili treba sam da kupim. Ne znam kakva je procedura jer je sve pod ugovorom od 2 god


Svaki savet je dobrodosao :)



 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!28.01.2011. u 20:09 - pre 161 meseci
Najbolje resenje su 2 access point uredjaja,jedan kod komsije da radi u ap modu (zakacen preko lan-a na adsl ruter) a drugi kod tebe u klijent modu.
Nisi rekao kakvih prepreka ima izmedju vas ali jedino sigurno resenje su 2 vanjske antene koje ce "videti" jedna drugu.
Za tako malu daljinu nije potrebno stavljati antene velike dobiti a ako si malo vican majstorisanju mozes da napravis 2 biquada sa kojima bi radilo bez problema.
 
Odgovor na temu

Miloš Glogovac
Pančevo

Član broj: 149266
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.blejanje.com


+2 Profil

icon Re: Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!29.01.2011. u 11:27 - pre 161 meseci
Hvala na odgovoru
Nema puno prepreka izmedju, poneko drvo i zid u slucaju da ne stavljamo antenu van
Da to sto si ti naveo je svakako najsigurnija varijanta, jedino sto bi morao da kupujem 2 ap uredjaja i malo vise posla da se postave napolju. Uzecu ap za testiranje pa cu videti sta moze a sta ne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Povezivajne 2 racunara udaljenost 70m, Pomoc!

[ Pregleda: 1758 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.