Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

[es] :: Advocacy :: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9708 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 13:32 - pre 160 meseci
Citat:
newtesla
ah da, fali Zuma, jbg


Radi bez problema preko wine-a, dvoklik, install, vozi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 14:23 - pre 160 meseci
Opet ja off topic ...
Citat:
component:A kolega koji ima problema sa Linuxom na svom starom kompjuteru neka proba da instalira Linux na onaj Atom sa kojim je dobio Windows i sve je proradilo za 10 minuta... kladim se da bi na istom tom kompjuteru Linux bio "out of the box"
Nemam ja probleme na starom kompjuteru. Mozda sam bio neprecizan, nije poenta u tome.

Imam 3 miniITX ploce. Jedna mi je bila suvise velika glavobolja za Linux (grafika, jedno jezgo, 1 slot za memoriju) i nisam nikako moga da je dovedem do nekog iole upotrebljivog stanja i bacio sam je.

Druga je modernija, dva jezgra, dva slota, i dalje stara grafika, radi nekako. Eno ga taj komp u ormanu, kao rezerva.

Treca je ZOTAC LGA 775 NVIDIA GeForce 7050 Mini-ITX Motherboard NF610I-K-E (http://www.amazon.com/NVIDIA-G...id=1298555735&sr=1-3-spell) i meni je sasvim dovoljno cak i sa 1 memorijom od 2GB ali za XFCE. Hdd 160GB.

Sta se sad dogadja? Imam na tome nekoliko distibucija Linuxa jer me je zivot naucio da jedino tako mogu da pokrijem sve svoje potrebe. Nema jos ni jedne verzije, ni jedne distribucije da radi bas sve. U jednoj od njih na primer proglasava sve ubacene DVD u rezac/citac kao pune, nema mesta za ista novo. Predjem na drugu - sve OK. Uglavnom imam Mint i Ubuntu, razlicite verzije.

Ovih dana sam potrosio nesto novca i mnogo dana i noci oko petljanja sa nekoliko rutera, AP, USB adaptera, modema, sve za wireless. Na kraju mi integrisani ADSL modem/ruter sa wifi crkne usred tog rada pa zbog toga izgubim nekoliko dana i jos dodatno opteretim kolege ovde u drugoj temi. Okrenem se onome sto imam i evo, uspeo sam da podesim i povezem sledece stvari kablovski modem SBB -> wifi ruter ........ USB adapter, aletnativno AP u client modu i sve lepo i fino. Stari ADSL modem povezujem kablom do daljnjeg.

To sam sve uspeo na onoj radnoj distribuciji, prilicno staroj, mislim da je iz 2008 godine. Krenem u druge distribucije na istoj masini - nista ne mogu da povezem! Komande su totalno promenjene, nemam pojma sta je gde za podesavanje adresa za pojedine stvari. I onda tako sve se kao poveze a izlaska na Internet nema, sitnica.

Kao sto je covek vec rekao, ja sam svestan svog (ne)znanja ali mi samo nemoj pricati da je sve ovo sto sam radio i uradio nesto najjednostavnije na svetu za prosecnog korisnika, koji do pre 2 nedelje dana nije ni znao precizno sta je AP.

A ovo je bas dobar primer i za z@reta - nacisto me sludelo nesto sto je samo pocelo zbog nedostatka drajvera za USB adaptere i potencijalne opasnosti da u jednom trenutku ostanem bez konekcije na Internet (nova verzija Minta - stari USB mozda radi, mozda ne?) a sad se pretvorilo u nocnu moru lutanja po menijima i programima za podesavanje mog dragog Linuxa.

Razmislja san ti ja dragi moj z@re pric na Windoze ali ni on nije mnogo bolji.

A evo i par reci u temi:

Ja vec odavno OBAVEZNO saljem sva dokumenta i u .pdf formatu svima kojima saljem nesto ili ih bar upozorim da ako imaju teskoce odmah jave da im posaljem i pdf verziju.

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 14:34 - pre 160 meseci
Off ...

A kad je vec krenulo merenje "ciji je veci" evo i jednog interesantnog detalja - http://www.knoppix.net/forum/members/10279-tdjokic -
Join Date 05-13-2003
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 15:47 - pre 160 meseci
Citat:
Body Bag: Ali zato jeste Hidrometeroloski zavod koji ima jedan HPC cluster sa RedHat-om za proracune i pratece uobicajene kompove koje pogoni SUSE Linux - bila je i reportaza na TV-u pre koju godinu, kao i tekst u SK-u ;)


Nije ni to - to cudo koriste ljudi koji ZNAJU da rade sa racunarima debelo. U Lilly-u rade oni koji ne znaju ali rade toliko proste stvari da to ni WinMe ne moze da zabrlja ;)
Znaci opet, mesanje baba i zaba ;)
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
pttnet197-230.ptt.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 18:02 - pre 160 meseci
^^Dakle, ipak mislim da si ti taj koji mesa babe i zabe.

Ovde je prica o poslovnoj konfiguraciji, na kojoj se koriste tacno definisane aplikacije, na tacno defiisan nacin. Recimo, POS u KFC-u je WinCE, POS u Lilly-ju je Redhat - oba rade sa stampacem sa fiskalnom memorijom, marke Galeb MP55, za koji se u startu nudi drajver za vindozu, i nekakav API.

I jedna i druga varijanta radi, sto samo znaci da je moguce imati sistem koji radi i sa jednim OS-om i sa drugim. Dakle, razlike skoro nema u funkcionalnosti - oba mogu da funkcionisu na zeljen nacin, ako se pravilno definisu zahtevi.

Razlika se pojavljuje samo kod leminga koji bi da kukaju na sve, dok su obeseni na drzavnu sisu - verovatno je pasijans zaista bio frka.

Razlika je i u ceni - win tabor naplacuje proizvod, lin tabor ne; to direktno dovodi do toga da "mito", poznatiji kao i "koverta" u lin taboru nema cime da se popuni! ...vrlo prosto... i da ne bude zabune - I JEDAN I DRUGI ZAHTEVAJU ODRZAVANJE, a odrzavanje KOSTA. Isto kao i kasko za bmw - kosta pare.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.92.*



+47 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 18:06 - pre 160 meseci
Citat:
nemam nikakva iskustva sa Linuxom, ali zato sve windowse od 3.11 na ovamo znam odlično.
Windows 7 je jedan bad mother fucker operativni sistem. Za dve klase bolji od svega pre njega. 20 godina im je trebalo da ga naprave, ali su na kraju uspeli.

Mislim da na desktop tržištu nema ozbiljnog konkurenta koji će u narednih 10 godina da prismrdi Microsoftu.



Ako nemas nikakva iskustva sa Linuxom kako mozes da mislis da na desktop trzistu nema ozbiljnog konkurenta Microsoftu? Jesi li probao MacOS?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 18:28 - pre 160 meseci
Ne mesam ja nego ti. U tvojim slucajevima, user toliko malo radi da nema gde da ima problem. U FO slucaju oni stalno rade sa dokumentima, sa ovim i onim, i imaju dosta mesta gde moze da ima problema. U smislu korisnik mnogo vise stvari treba da radi.
To je sustina. A ovo Lilly i HMZ - nauci gusku da kljuca zrna na pravo mesto i ona ce odraditi.
Citat:
newtesla: ^^Dakle, ipak mislim da si ti taj koji mesa babe i zabe.

Ovde je prica o poslovnoj konfiguraciji, na kojoj se koriste tacno definisane aplikacije, na tacno defiisan nacin. Recimo, POS u KFC-u je WinCE, POS u Lilly-ju je Redhat - oba rade sa stampacem sa fiskalnom memorijom, marke Galeb MP55, za koji se u startu nudi drajver za vindozu, i nekakav API.

I jedna i druga varijanta radi, sto samo znaci da je moguce imati sistem koji radi i sa jednim OS-om i sa drugim. Dakle, razlike skoro nema u funkcionalnosti - oba mogu da funkcionisu na zeljen nacin, ako se pravilno definisu zahtevi.

Razlika se pojavljuje samo kod leminga koji bi da kukaju na sve, dok su obeseni na drzavnu sisu - verovatno je pasijans zaista bio frka.

Razlika je i u ceni - win tabor naplacuje proizvod, lin tabor ne; to direktno dovodi do toga da "mito", poznatiji kao i "koverta" u lin taboru nema cime da se popuni! ...vrlo prosto... i da ne bude zabune - I JEDAN I DRUGI ZAHTEVAJU ODRZAVANJE, a odrzavanje KOSTA. Isto kao i kasko za bmw - kosta pare.
 
Odgovor na temu

sisamisa
Srdjan Simovic

Član broj: 268830
Poruke: 47
*.adsl-2.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 18:28 - pre 160 meseci
Citat:
Ako nemas nikakva iskustva sa Linuxom kako mozes da mislis da na desktop trzistu nema ozbiljnog konkurenta Microsoftu? Jesi li probao MacOS?

Nemam pojma, možda je MacOS odličan, možda je i Ubuntu. Nisam probao. Samo znam da razne varijante Windowsa imaju 90% tržišta link
Može jedan loš proizvod da ima veliki tržišni udeo, zbog inercije ili monopola. Može jedan mnogo dobar proizvod da bude potpuno neprimećen na tržištu, zbog toga što nema sreće ili mu fali neki faktor X.
Ali ako imamo OS koji stvarno razvaljuje, kao što je Windows 7; ako Microsoft već drži market share, onda stvarno ne vidim svetlu budućnost za konkurentne proizvode.
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
pttnet197-230.ptt.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 19:27 - pre 160 meseci
@sisamisa:

Ali Win7 ne drzi 90% market share-a. I dalje je vecinski zastupljen XP, najvise zbog cene i navike.

@dexic:

Sam si rekao: nauci gusku da kljuca zrno... Ne vidim problem - sve se da nauciti.

Najveca razlika je i dalje u motivaciji onoga ko daje zeleno svetlo za promenu platforme: linuksasi nemaju pare za u kovertu - windoze imaju. Razlika je u debljini koverte.
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 21:21 - pre 160 meseci
Pa u FO ne moze guska da kljucka zrna, tu treba da se radi podosta... a ne samo da se prelazi barkod skenerom preko proizvoda i kaze "vas racun je ....". Ima neizmerno vise varijabli, stvari koje obican korisnik treba da radi, pa samim tim i vise mesta gde nesto njemu ne radi.

Ne budite naivni, u Nemackoj niko nece da rizikuje da za ovakve sitne novce predje na Windows (da, kod njih su to sitni novci za mito).
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP24.02.2011. u 21:48 - pre 160 meseci
Citat:
Ali zato jeste Hidrometeroloski zavod koji ima jedan HPC cluster sa RedHat-om za proracune i pratece uobicajene kompove koje pogoni SUSE Linux - bila je i reportaza na TV-u pre koju godinu, kao i tekst u SK-u


prvo nema ga vec neko vreme, drugo to cudo nikad nije radilo kako valja, trece ne veruj u sve sto procitas novinama/cujes na tv-u ...

 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 07:53 - pre 160 meseci
ISO OOXML convener: Microsoft's format "heading for failure"


"Although Microsoft's Office Open XML (OOXML) document format became an ISO standard two years ago, the company still hasn't built any software that truly complies with the standard. Microsoft Office 2010, which is expected to be released later this year, implements the deprecated "transitional" version of the format and is not compatible with the version that was crafted by the standards body."

...

http://arstechnica.com/microso...format-heading-for-failure.ars
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 08:20 - pre 160 meseci
Osam meseci kasnije nesto ne vidim da je propao ni standard ni office. Jedina posledica svega ovoga je da abcX documenti u opticaju nisu ISO29500 Strict compliant
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 09:28 - pre 160 meseci
Ma kovac je poznati Apple trol, vec su ljudi naucili da ga ignorisu ;)
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 10:46 - pre 160 meseci
Windows XP je najbolji OS za desktop ako ćeš već da gledaš marketshare. Windows 7 je skoro duplo lošiji od Windowsa XP a Linux skoro 30 puta Ako ne gledaš market share onda svako koristi ono što mu odgovara i meni je Linux najbolji.

@calimero
svaka čast za ovaj info.


Nego, vidim ovde se spominju neke nemačke koverte, mita itd. Neka mi neko objasni ko bi i zašto radio tako nešto? Mislim, German Foreign Office je dobio neke pare da koristi Windows XP ili šta? Poznajem dosta ljudi koji na poslu koriste XP i niko nije podmićivao da bi tako bilo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 10:54 - pre 160 meseci
Ne German FO, vec decision makeri ;) znas kako to vec ide. A windows XP nije bolji od Win7, sta vise u korporativnom okruzenju mora bas da se budzi, Windows 7 (cak i IVsta ali to je drugi can of worms) je bolje resenje za korporativno okruzenje, ne samo po sigunosti vec i po prilagodjenosti primeni group polisa. Moze se razumeti da neko ko vec ima XP sistem i namestio ga je da mu radi kako treba zazire od upgrade-a ali neko ko trenutno ulazi prazan u Windows nema apsolutno nikakav rezon da uzima XP. Market share or not.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 11:30 - pre 160 meseci
@mmix, lično verujem da oni na Linux nikada nisu ni prešli. Pretpostavljam da su od donošenja odluke redom i bez evaluacije usvajani izuzeci gde može da se i dalje koristi Windows XP, pa su na kraju upali u horor interoperabilnosti. Na kraju su odlučili da odustanu od migracije u koju nisu ni ušli, i usvoje ono što se već koristi na tim istim računarima.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 11:37 - pre 160 meseci
Citat:
component
Nego, vidim ovde se spominju neke nemačke koverte, mita itd. Neka mi neko objasni ko bi i zašto radio tako nešto? Mislim, German Foreign Office je dobio neke pare da koristi Windows XP ili šta? Poznajem dosta ljudi koji na poslu koriste XP i niko nije podmićivao da bi tako bilo.


Ma to pingvini mastaju o teorijama zavere - da da, MSFT drzi na platnom spisku sve vlade koje koriste Windows... zvuci bas realno, pa onda na sve to dodati i firme koje koriste Windows... mislim ;-)

Vrlo rado bi Nemci sutnuli Windows da je to tako jednostavno i izvodljivo kao sto neki mastaju... U tim monstruoznim drzavnim IT projektima je sama cena OS-a najmanje bitna stvar, a ostali troskovi visestruko prevazilaze cene samih licenci.

Verovatno su poceli da im stizu racuni od belosvetskih "konsultanata" pa su posle nekog vremena utvrdili da Windows-centricna resenja i nisu tako skupa.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP25.02.2011. u 11:38 - pre 160 meseci
TO mozda jeste slucaj ali znam, bar od ljudi kojima verujem, da migracija sa XPa na Windows 7 enterprise nije nista laksa nego clean rollout 7-e, sta vise pozeljnije je i jeftinije. Ovde nisu u pitanju samo dokumenta i Word vs Writer, tu je security, GP, itd. Ili FO planira da ima workgroup rasparenih stanica umesto foresta/domena?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

calimero
calimero

Član broj: 14608
Poruke: 415



+34 Profil

icon Re: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP27.02.2011. u 02:27 - pre 160 meseci
Citat:
Ma kovac je poznati Apple trol, vec su ljudi naucili da ga ignorisu ;)


Apple troll ... ne zelis da znas sta bih ti odogovorio... ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: German Foreign Office kills desktop Linux, hugs Windows XP

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9708 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.