Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla

[es] :: Matematika :: Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla

[ Pregleda: 1222 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla02.03.2011. u 15:39 - pre 160 meseci
Pitanje mozda nije bas za ovaj forum ... ali cini mi se da je bolje da pitam ovde nego u Windows aplikacije.

Hocu da rucno napisane matematicke forule prevedem u digitalni oblik.
Tehnologija je cini mi se dosla do te tacke da to moze uspesno (???) da se realizuje.
Hocu da nabavim graficku tablu sa kojom bi olaksao digitalizaciju mat. formula u programu Microsoft Mathematics 4.0.
Tema o Microsoft Mathematics 4.0 vec postoji ali je zakljucana pa nisam mogao tamo da postavim pitanje.
Znaci nije u pitanju koriscenje mogucnosti Microsoft Mathematics-a (koje su diskutabilne) vec samo deo za OCR.

Pitanje je u stvari da li mozete da mi preporucite neku graficku tablu a koju ste mozda vec isprobali za nesto ovako.
Graficka tabla treba biti barem A5 formata, sa nekom prosecnom rezolucijom, i nebitnim nivoima na pritisak i ono najvaznije je da mogu da vidim trag (otisak) onoga sto pisem direktno na tabli. Malo mi je neprakticno da gledam u monitor a pisem po tabli pa je jedan od glavnih uslova da dok gledam u tablu vidim trag povlacenja olovke.
Naravno, trebao bi mi neki ekonomski najpovoljniji predlog za graf.tablu koja je dovoljna da izpunjava samo ova 2-3 uslova.

Ako je neko vec koristio digitalizaciju mat. formula u Microsoft Mathematics 4.0 ili Office 10, voleo bih da cujem i prakticna iskustva.
Krajnji rezultat bi trebao da bude da rucno napisani (i uradjeni) zadaci budu skladisteni u LaTeX formatu.

Hvala unapred!

[Ovu poruku je menjao igorpet dana 02.03.2011. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla02.03.2011. u 21:30 - pre 160 meseci
Izgleda da je to prepoznavanje formula fino rešeno, ali nije primenljivo na skenirane formule, već samo na unos formula rukom preko miša ili grafičke table kao što ti želiš. Takođe, taj prepoznavač se isporučuje uz Windows 7 operativni sistem pod imenom "Math input panel".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

igorpet

Član broj: 18898
Poruke: 553
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+46 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla02.03.2011. u 21:40 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: Izgleda da je to prepoznavanje formula fino rešeno, ali nije primenljivo na skenirane formule, već samo na unos formula rukom preko miša ili grafičke table kao što ti želiš. Takođe, taj prepoznavač se isporučuje uz Windows 7 operativni sistem pod imenom "Math input panel".

Jesi li mozda isprobao Nedeljko unos mat. izraza preko graficke table? Neka preporuka?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla03.03.2011. u 08:48 - pre 160 meseci
Nisam, nego samo pomoću miša. Tabla može da bude samo bolja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Microsoft Mathematics 4.0 i graficka tabla

[ Pregleda: 1222 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.