Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucne kutije.... Projekat....

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucne kutije.... Projekat....

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24292 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
62.108.99.*



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 15:02 - pre 156 meseci
A sta o svemu ovome misli raja sa zurke?Oni kad se odvale ne znaju ni koja je pesma,a ne dal je dobar ili los zvuk .Svi ce reci "al je gruvala muzika sunoc",nece pricati dal je pistao visokotonac ili da je bass previsoko odsecen,sem izuzetaka koji poseduju isto tako neki sistem pa traze dlaku u jajetu..Jedino ako je bas bas krs zvuk pa para usi.Sve dok im pomera mozak i creva njima je dobro.A na kraju krajeva nikome nije ni bitno da zvucnik bude RCF.Ako to "gruva" dobro je (kaze raja sa zurke).

promax............da li je i raja na zurci,ili sta je vec bilo,primetila da je zvuk bio los?To si primetio ti jer se bavis tim poslom i dobro si upoznat za razliku od veeeelike vecine koja je tu.

Aj sad budite realni pa kazite.........?
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 15:41 - pre 156 meseci
Citat:
nikolaica:...Svi ce reci "al je gruvala muzika sunoc",nece pricati dal je pistao visokotonac ili da je bass previsoko odsecen,sem izuzetaka koji poseduju isto tako neki sistem pa traze dlaku u jajetu..


Taj sam..., i ja trazim dlaku u jajetu...
Uvek kad odem negde tako, i razocaram se u zvuk pa imam nesto da kazem za ozvucenje, da ga kritikujem itd, sto ti kazes "trazim dlaku u jajetu"...

Al zato kad se odusevim sa necijim ozvucenjem onda ne prestaje hvale za to, ceo dan ima da pricam "kako je dobro ozvucenje itd itd"...


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
62.108.99.*



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 15:49 - pre 156 meseci
Ali i ti se donekle bavis ozvucenjem i to te zanima :P.Sta ce da primeti onaj koji se ne razume u te stvari?Primetice koliko je jako .
 
Odgovor na temu

milos-94
Milos Gajevic
samogradnja
Prijepolje, Srbija

Član broj: 287992
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 15:58 - pre 156 meseci
Pa da upravo tako.. koga je briga kad se napije kakav je zvuk, bitno je da to gruva...... i da pomera bubrege...
Nego uzgred da pitam da nema neko semu razglasnog predpojacala sa 7-8 ulaza 2 za racunar, 3 za mikrofon, 2 za klavijaturu i 1 za DVD ili tjuner..???
milos
 
Odgovor na temu

milos-94
Milos Gajevic
samogradnja
Prijepolje, Srbija

Član broj: 287992
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 16:46 - pre 156 meseci
Zar nije da niko nema semu ?
milos
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 17:08 - pre 156 meseci
Drugar, to se zove mixeta ili mixer, i do sada jos nikog nisam upoznao da je to pravio

nesto ovako?



ili jednostavnije?



Imas na netu toga koliko hoces.. google druze
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1850



+67 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 17:11 - pre 156 meseci
Citat:
milos-94: Pa da upravo tako.. koga je briga kad se napije kakav je zvuk, bitno je da to gruva...... i da pomera bubrege...
Nego uzgred da pitam da nema neko semu razglasnog predpojacala sa 7-8 ulaza 2 za racunar, 3 za mikrofon, 2 za klavijaturu i 1 za DVD ili tjuner..???



To sto trazis je mikseta.




Opet vi ne shvatate...

Imam ja SAL... jedini problem kod njega jeste da ne moze kvalitetno ozvuciti veci prostor kako ozvuci manji.

Ovaj moj sistem jednostavno razvaljuje do nekih 50kvadrata! (Nisam ga probao u vecem prostoru.)
U vecim prostorima ne znam kako ce se ponasati a kad RCF od 1kw i hodom membrane od 2cm pocne da seta



Zvuk koji je los se obicno dobija tako sto se zvucnici loseg kvaliteta budze u nekim kutijama radi dobijanja sto veceg SPL-a i onda zvucnik drnda od nekih 60hz do 110-120hz... sta je ispod 60hz... odsecen... jer bi pocepao zvucnik.
A kako udara 60hz? Nikako ako nije poteran sa 1kw! I onda mi dobijamo neku sliku u glavi gde nam je zvuk nabijen i sirov a ne kvalitetan!



Najveci prostor koji sam radio sa mojim ozvucenjem je bio lokal gde sam ja slavio 18ti.
Tacnu kvadraturu ne znam jer je ne pravling oblika. Ali da kazemo 50kvadrata.
Kad sam probao ozvucenje pre zurke zvuk je bio supalj... kad se napunilo tek je pocelo da se cuje.

Niko se nije zalio da je bilo slabo ili da nije valjalo. Drug je jos smanjivao kao da se ne zale komsije posto je vec bila murija i kenjala nesto. Razgovor vec nije bio moguc... Samo dranje i to na uvo!

Ajd sto se culo unutra... Napolje kad se izadje cuo se tako dubok i nizak bas da sam se ja jednostavno odusevio.

Snaga kojom je terano sve to je bila oko 350W. Sta bi bilo da sam satelitima tutuno po 150W i basu srezao visoke i terao sa 180W???!!!






Pozdrav!

Ackopk.


 
Odgovor na temu

milos-94
Milos Gajevic
samogradnja
Prijepolje, Srbija

Član broj: 287992
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....26.07.2011. u 17:36 - pre 156 meseci
Hvala za semu......
milos
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1850



+67 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....29.07.2011. u 18:17 - pre 156 meseci
Citat:
nikolaica:Gde nadje taj zomax da mi je znati :P.Za to nikad nisam ni cuo.

Pa dobro...........slagali malo za martin wisman kappa 18",slagali malo za spa5070 i opet ovaj prvi bolji.

Ono sto je sigurno kad je u pitanju SAL placamo zvucnik,a kad je RCF placamo zvucnik + sto je RCF :P. .



Pogledaj ovo. To je PDF sa zvanicnog sajta!!





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
62.108.99.*



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....29.07.2011. u 19:17 - pre 156 meseci
Dobro,malo omanuli .Oni po principu od viska ne boli glava .
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....29.07.2011. u 20:17 - pre 156 meseci
Cinjenica da se marka placa.. to je neminovno. ali radi se i o kvalitetu.

Poredjenja radi. Imas Juga,solidno sredjen, i imas audi 80ku recimo, onako, prosek,nista narocito.mozda trulkast .presao 2x vise nego jugo. Jugo te kosta 1k evra, audi te kostao recmo 2k evra. Nek im je Max speed isto. kao RMS (bhp) nebitno za pricu sad.I jedan i drugi u leru mogu da urlaju kao da imaju 100 lavova ispod haube. Kod juga si platio,pa samo juga (zato sto je nas domaci ) i nista vise, dok kod audi-ja je recimo otislo 30% cene na ime same firme.
Juga ces siliti, i tokom godina moraces menjati boga oca na njemu,ali ides logikom,jeftini delovi neka.. sto se tica audija.. kakvi delovi? ali cinjenica,kad rikne,ume i da kosta... U jugu ces se skucati i jedva izvuci zivu glavu (ja jesam sa 35 na sat,u drvo i proleteo sam glavom kroz soferku,a jugo je zavrsio na otpadu) ...na audiju ces ulubiti branik samo

tek kad sam napisao,skontah da poredjenje i nije neko... ali nema veze

Ljudi,pojedinci,idu logikom,stavljanja piezo horni, ili low quality drivera u kutije, pa svira dok svira.. licno sam video lika koji 2x u toku svirke menja 2x istu hornu i tako svaki vikend... pljuno 4x vise para na NISTA, umesto da je u startu uzeo pravu stvar.

konkretno kod neke marke, dal to bio RCF, B&C, eminence, 18sound ili zomax, wisman ili kako, svuda se placa ime ma kakvo ono bilo,manje ili vise i proizvodni proces, kao i materijal... a razlika u ceni - pa ta razlika i jeste sam kvalitet,sto deli bofl od pro drivera.
Preko 200e cene,driveri, manje vise ih dele samo nijanse....uostalom kao i u auto/moto industiji za auta iznad neke magicne cifre od cene,tipa 50k evra. svaki moze da ima 500-600 konja, drvo,luksuz, ludilo..razlika u ubrzanju 0.1-0.2sec.. pa ko sta voli
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
62.108.99.*



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....29.07.2011. u 21:40 - pre 156 meseci
Ali ja ne znam nikoga kome je prvi auto bio Q7 :P.Uvek je prvi auto losiji od petog.(kad smo se vec u'vatili takvog poredjenja )Zato polako.Imacemo i mi te famozne RCF zvucnike .Euronymous........ti si stariji od mene 7 godina i malo jace (ako ti je tacan datum na profilu).Za tih 7 godina cu valjda shvatiti sta valja i sta vredi.Sad verovatno i gresim,ali mlad sam ima vremena.Za 7 godina ima da napakujem sistem da ti se trese Shid kad pustim u Obrenovcu,na pola snage .Da radim negde pa da imam odakle da izdvojim za zvucnik od 100-150E.Ovako,cale,baba,deda,kladza pa kad se skupi neki dinar napravi se nesto.

Mislim da je o kvalitetu zvuka vrlo nezahvalno govoriti.Niko ne cuje isto.Ne prija svima zvuk EMINENCE-a npr.A sto se tice kvaliteta samog materijala od kog je zvucnik uradjen i njegova dugovecnost,to je sasvim druga stvar.Mislim da cena najvise od toga i zavisi,jer zvuk zavisi i od drugih faktora (sta dobijemo kad stavimo RCF 18" u 30L kutiju ).

Stoga mislim da nije u redu da nam kazete da je SAL s*****.Mozete da kazete da je to nekvalitetan zvucnik i da ne moze dugo da traje.A sto se tice zvuka meni je sasvim OK i zadovaljan sam.E sad koliko ce to da traje videcemo(kod mene sviraju svaki dan toliko jako da nemam koncentracije da napisem poruku ovde vama ).Mozda ste culi SAL mozda niste.Ako niste,nemate pravo da pricate da je los,a ako jeste pa vam se nije svideo zvuk...........pa mozda je lose bila odradjena i kutija,a mozda vama taj zvuk ne prija za uvo......ali i dalje stoji,mozda je i los......ne kazem.....

Jooooj,qq meni al sam pametovao sad ...........nemojte mi zameriti
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1850



+67 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....30.07.2011. u 09:48 - pre 156 meseci
Svi su oni drug poceli sa SAL zvucnicima.


Za te pare bolje ne postoji!!!




Sto se tice sredstava po svemu sudeci u ponedeljak idem na razgovor za posao. Plata je 170e.
Ako bude sve ok. Za par meseci legnuce i RCF



Pozdrav!

Ackopk.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....30.07.2011. u 09:54 - pre 156 meseci
Citat:
nikolaica:.Ovako,cale,baba,deda,kladza pa kad se skupi neki dinar napravi se nesto.


Moj covek...!!!

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....30.07.2011. u 20:12 - pre 156 meseci
Isa pa zato forum sluzi, da raspredamo do sitnih crevaca )

Uglavnom, pricamo svi o istoj stvari koliko kontam .. i ja sam sa SAL-om poceo,da se razumemo BC serija mislim da je bila (jbg bila najjeftinija ) i treslo je to dobro... samo,sto kazes, vremenom,malo po malo uzimas bolje i bolje.. Od Ei-Nis hsr-a i nekog amfitona, polako mic po mic, pa pala 3 Phonica..pa binovi pa bolji sateliti,pa mix od 12kanala, pa od 24.. boze zdravlja (bolje reci para ) koji HPS2500 snagas da padne.

Od sledece plate (hbga, ne kladim se vec 6 godina, pa moram cekat da nesto legne na racun,ako mi cekovi ne izjedu louvu ) u planu je da se uzme drvo za neke binove, pa sam planirao da slikam kako se zlopatim, i okacim ovamo u vidu nekog tutorijalcica.. mislim da ce biti interesantno i takoooo...

Acko, drzim fige nemo da zabrljas na razgovoru :P
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

....milos....
Srbija

Član broj: 288360
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....30.07.2011. u 21:47 - pre 156 meseci
Zna li neko gde u srbiji ima da se kupe E i I limovi za transformatore, i koja je cena po kg-u ?
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
62.108.99.*



+2 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....30.07.2011. u 22:49 - pre 156 meseci
Sta ce ti sad to kad rece da pravis zvucnike???.......ili si ih vec zavrsio?...............mada,cisto sumnjam da si ista po tom pitanju uradio

........bar ja da prokomentarisem,jer verovatno drugi vise nece da pomazu..............sta preleces sa teme na temu i pitas svasta?Radi bre nesto!!!Stice se utisak da ti imas samo neke zamisli i zelje u glavi pa se respitujes.A da li ces to ikad ostvariti boga pitaj.Na ovaj nacin sigurno neces.Odluci se za jednu stvar da uradis (sve od jednom neces sigurno).Baci se na posao,uradi to i pokazi nam sta si uradio.Onda te mozda neko i shvati za ozbiljno pa ti pomogne.
 
Odgovor na temu

vladac
Bgd, Višbanja

Član broj: 63379
Poruke: 200
*.telekom.yu.



+6 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....31.07.2011. u 10:00 - pre 156 meseci
Citat:
....milos....: Zna li neko gde u srbiji ima da se kupe E i I limovi za transformatore, i koja je cena po kg-u ?


http://www.elitesecurity.org/t126738-0#2021234

PozdraV
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....13.08.2011. u 11:01 - pre 155 meseci
Ima li te Milose? Kako napredujes?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Zvucne kutije.... Projekat....31.08.2011. u 20:58 - pre 155 meseci
Treba mi mala pomoc... E ovako sad treba da pravim Kutije nove, vjerovatno ce biti bass reflex 2sistemski...
nisam siguran sto sve da uzmem od zvucnika pa da mi malo pomognete... i ako moze oko proracuna?

Imam i neke stare kutije sa 12 " zvucnicima, njih cu samo da zamijenim sa ovim novim Martin Wisman Delta pro 12LF? ima li ko iskustva sa njima i kakvi su???

a za ove sto pravim planiram da uzmem Eminence Delta 15lfa jer mi cijena odgovara, kakvi su ovi??? a visokotonac ima SAL od 150 w u elementa za male pare?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucne kutije.... Projekat....

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24292 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.