Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu... 2011ta

[es] :: Advocacy :: Ubuntu... 2011ta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11520 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Ubuntu... 2011ta13.09.2011. u 23:03 - pre 153 meseci
Dakle... ne-ve-ro-va-tno @#*(& Opet sam izgubio nekoliko sati na ovaj SKRNDELJ koji se zove Linux...

Treba da istestiram neki CUDA kod za Linux, sto me je nateralo da pokusam da instaliram nekakav Linux na kucni server... Na zalost VM ne radi posao sto mi je jako zao zato sto sam naucio da zivim sa Linuxom iskljucivo preko VM-a... tako da sam znao da sledi pakao - ali nisam ni pretpostavljao da ce biti ovakav...

Elem, makina:

- Core i7 970, ASUS klotara X58 ploca
- 12 G obicnog DDR3 RAM-a
- 1 Intel X25-e SSD (primarni boot za OS-eve)
- 2 Sammy SSD-a u RAID0 (za programe i materijal koji se intenzivno cita/pise)
- 4 2TB WD Green diska sa podacima
- NVidia GTX 580 graficka
- Sammy SSD-ovi su na posebnom kontroleru (Silicon Image) ali oni nisu bitni za ovu pricu...

Na ovoj masini Win Server 2008 R2 radi besprekorno i instalacija je bila piece-of-cake...

Dakle, jaka masina ali nista ekstravagantno od hardvera tipa SCSI diskovi ili notebook komponente, sve klot standard da standardnije ne moze biti.

Elem... :

- Sprzio sam 64-bitni Ubuntu najnoviji preko USB rezaca: instalacija se skuca na "Preparing to install Ubuntu"... ista prica i za "Try"
- Sprzio sam 32-bitni Ubuntu najnoviji preko USB rezaca: instalacija se skuca na istom mestu... ista prica i za "Try"

- U agoniji, probao sam onaj WUBI sa oba diska:
- Ako pokusam da instaliram na primarni SSD, pri dual-bootu dodje odmah do greske (Windows bootloader ne moze da nadje Ubuntu)
- Ako pokusam da instaliram na data diskove, Ubuntu krene da se dize, a onda odmah baci gresku da 'fali root fs

- U ocaju posto mi je jos jedno vece ocigledno propalo na kupusari pokusao sam poslednju stvar: u kutiju sam ubacio interni SATA DVD drajv, uzeo DRUGU marku CD-R medija, sprzio ponovo 32-bitnu i 64-bitnu verziju.... ista prica, skucavanje na "preparing to install ubuntu"

Ako odem u konzolu na tom skuc mestu, odem u parted - i on kaze "Error: /dev/sr0: unrecognised disk label" .....

Progooglam malo i nalazim gomilu smart-ass neupotrebljivih komentara koji su kao nekakav support...

#)@(*#@)*(#)(*#@@#

Linux... skrndelj bio, skrndelj ostao...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 04:08 - pre 153 meseci
- Jesi li probao /naziv distribucije/?
- Meni /naziv opskurne distribucije/ radi savršeno, nisam imao nikakvih problema.
- Kriv je Microsoft
- Kriv je proizvođač matične
- Kriv je proizvođač grafičke
- Ja na Windowsu nisam mogao da namestim miša i matrični printer
- Probaj 64-bit verziju
- Probaj 32-bit verziju
- Probaj 16-bit verziju
- Jesi li siguran da si dobro narezao disk?
- Jesi li proverio MD5 checksum za skinuti .iso?
- Jesi li siguran da si uključio računar u napajanje?
itd.
itd.
i na kraju:
- Pa znaš kako, nije Linux za svakoga…

(eto, čisto malo unapred da skratimo temu :) )
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 06:16 - pre 153 meseci
probaj debian server varijantu...
Ako ti ne treba GUI...
ON treba da radi na svakoj krndoljini.
(pa i na ovom tvom serveru kojji se ne uklapa u krndoljina)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 07:14 - pre 153 meseci
Ma problem je sto mi treba GUI - videcu veceras sta ti NVidia CUDA drajveri podrzavaju od distribucija pa cemo videti...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 07:42 - pre 153 meseci
Smarate :)
Ova tema i komentari Devanagarija i Dimkovica toliko vise ne pale da nije ni smijesno :)

Dimkovicu, Linux te detektuje u startu po hejterskoj auri i nema sanse ikad da za tebe radi. Zato prestani da smaras sebe i druge, i jednom za svagda zaboravi Linux :)
Batali, zaboravi, odhebi sve projekte koji ukljucuju bilo kakvo drndanje sa Linuxom, nije vredno toliko nerviranja.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 07:44 - pre 153 meseci
Citat:
Pa znaš kako, nije Linux za svakoga

I nije, ali očito je taj kod >za Linux<, tako da mora da se proba na dotičnom.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 09:04 - pre 153 meseci
Tyler Durden napisa:
> Dimkovicu, Linux te detektuje u startu po hejterskoj auri i nema sanse ikad da za tebe radi.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 09:31 - pre 153 meseci
He, he, za sada 2 od 2, nisam loš :)

Citat:
Devanagari: - Jesi li probao /naziv distribucije/?

Check √

Citat:
Devanagari: - Pa znaš kako, nije Linux za svakoga…

Check √

Idemo dalje… :D
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 10:35 - pre 153 meseci
Hajde da se malo ubacim u diskusiju.

Ivane, mislim da je tvoj harver daleko od popularnog (ima se, može se), što naravno nije nikakvo opravdanje da OS ne radi na njemu.

Međutim, meni bode oči jedna stvar. Do sada si isprobavao /ime distribucije/ i uvek si imao problema. Kako ti nikada nije palo na pamet da "probaš onu drugu distibuciju" (koja god da je), kada već /ime distribucije/ ne daje rezultate?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 10:36 - pre 153 meseci
Citat:
Nedeljko: Ivane, mislim da je tvoj harver daleko od popularnog (ima se, može se)


Citat:
Devanagari: - Kriv je proizvođač matične


Check √

Citat:
Devanagari: - Kriv je proizvođač grafičke


Check √
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 10:41 - pre 153 meseci
Ma uspece Dimke vec tu nesto da zbudzi pa ce nas izvestiti kako je proslo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 10:56 - pre 153 meseci
Ne znam, do sada nije uspevao.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 11:31 - pre 153 meseci
Citat:
- Jesi li probao /naziv distribucije/?
- Meni /naziv opskurne distribucije/ radi savršeno, nisam imao nikakvih problema.
- Kriv je Microsoft
- Kriv je proizvođač matične
- Kriv je proizvođač grafičke
- Ja na Windowsu nisam mogao da namestim miša i matrični printer
- Probaj 64-bit verziju
- Probaj 32-bit verziju
- Probaj 16-bit verziju
- Jesi li siguran da si dobro narezao disk?
- Jesi li proverio MD5 checksum za skinuti .iso?
- Jesi li siguran da si uključio računar u napajanje?
itd.
itd.
i na kraju:
- Pa znaš kako, nije Linux za svakoga…

(eto, čisto malo unapred da skratimo temu :) )
Dobro, utvrdili smo sta nije. Da li mozda znas sta jeste problem, jer ocigledno neki problem postoji? Inace, ako je neko ili nesto zahtevalo od Ivana da to mora da se proba na Linuxu, onda mora, po cenu da proba svih 589,5 distribucija, nismo mi krivi. Mozda da proba instalaciju na neku jadniju masinu, ako opet ona odgovara za zahtevano testiranje? Licno mislim da je cela stvar gadna i nije za podsmevanje, jer problem vise nije bezlican i akademski nego bas direktan.

Postoji neko izvesno iskustvo da ne treba koristiti sveze distribucije bas odmah, ali ovde se cak ni ne stigne do koriscenja, bas bedno.

Ja vec godinama koristim iskljucivo Linux za desktop i mrzim ga mozda i vise nego Dimke, ali nemam kud, to mi je, sto mi je, i ne glorifikujem ga uopste. Alat ko alat, nema emocija prema njemu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
212.235.185.*

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 11:41 - pre 153 meseci
sr0 je cd drajv

probaj sa unebootin-om da napravis butabilni usb, pa onda sa tim:
http://unetbootin.sourceforge.net/
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 12:41 - pre 153 meseci
Citat:
Ja vec godinama koristim iskljucivo Linux za desktop i mrzim ga mozda i vise nego Dimke


Pobogu, zašto bi koristio nešto što mrziš više nego što Dimkovic mrzi Linux???
Jel možda voliš i da se samopovređuješ inače?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 13:07 - pre 153 meseci
Otprilike svaki drugi-treci dan instaliram Ubuntu Server na neku novu masinu, i pre neki dan krene instalacija sa DVD-a, dodje do dela kad bi trebalo da se instalira drajver za DVD drajv, i kaze da nema drajvera. Kako bre nemas drajver kad si krenuo da instaliras sa tog istog drajva? Koristili smo Ubuntu 10.04 LTS zbog stabilnosti & pouzdanosti, naravno.

Pretabao sam instalaciju na USB flash, i zavrsio posao bez problema. Sutradan smo instalirali Windows 7 na istu takvu masinu, sa DVD-a naravno, i proslo je sve bez problema. Kada smo turili CD sa "onim_paketom_utilityja_cije_ime_se_ne_sme_ovde_spominjati_zbog_legalnosti_a_inicijali_su_mu_HB" kako bismo kreirali image, nijedna Linux opcija nije mogla da se pokrene (desi se "krene pa pukne" scenario), ali je zato XP-olika platforma proradila bez ikakvog problema.

Tako da Ivane, saosecam sa tvojim bolom. Znam da te ova moja prica nece utesiti (jer meni je Ubuntu ipak na kraju proradio na masini, a DVD drajv ce mi trebati nikad) a verovatno ni pomoci, ali cisto da ti dam podstrek da ne odustajes, uvek postoji nacin da glupoj gomili gvozdjurije, silicijuma i srodnih materija poturis gomile nula i jedinica i nateras je da ih svari. Sad da li ce ti trebati soda bikarbona, ili ce biti dovoljno samo malo da je dignes na rame da podrigne, to vec zavisi od same masine :-)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 14:34 - pre 153 meseci
Citat:
Tyler Durden: Pobogu, zašto bi koristio nešto što mrziš više nego što Dimkovic mrzi Linux???
Jel možda voliš i da se samopovređuješ inače?
Zasto? Evo ukratko. Pre 8 - 10 godina (?) setila se nasa pametna vlast da pocne da glumi cistunce u nekim oblastima i medju prvima "Sad ce legalizacija, svi koji koriste ilegalni Windows ima da idu u aps!". Bio sam strasno besan, ne zato sto su resili da se nesto normalizuje nego zbog redosleda. U vezi mrznje mrzim i Windows, i on me je mucio posteno. Onda krenem u Linux. Pojma od pojma nemam. Instaliram pa ne znam da se logujem, kad pisem password "ne vidi se nista" pa ja zbog toga ceo postupak instalacije od pocetka i tako ... muke zive. Sada je sve lakse i sve bolje ali ... to prokleto ali. USB nesto radi u verziji 9, dodje ista distribucija verzija 10 - e, sad ono USB ne radi! I stalno neke takve cike, cake.

Tu skoro sam prisustvovao radu na jednoj Windows masini, nisam ja radio - samo sto smo ga ukljucili, on otkrio novi hardver, potrazio drajver za njega, instalirao, sve super. Naravno, jednu stvar smo ipak nasli za koju nije mogao da nadje drajvere i odustao, he, he, he.

I sta sad - da predjem na Windows nazad? Neki mali procenat otpora je i zbog novca, sve i da je 1 dinar, ako se placa onda je sve drugacije, ali ogroman procenat je zbog svega ostalog. Kao da tamo nema "Uzmi noviju verziju, ona prva (koja je nekoliko godina bila najbolja, najsvezija, najkompletnija i sve naj) ne valja nista! Kako - ne valja nista? Onda mozda i ova sada ne valja nista ali jos ne znamo? Cela ta filozofija gomile nekih preduslova, sifri, kerefeka, mi je odvratna ovako postavljena kako je postavljena.

Znaci, za mene je Linux manje zlo od dva zla, nista vise. Kad bi neko prodavao Windows da je pouzdan, stabilan, da nema sto varijanti i helpova "Ako je mrak upalite sijalicu" a ne kaze kako je upaliti, da bude sasvim drugaciji nego sto je sad, ja bih ga kupio. Ali znam da ne valja, kao i pre, i onda cu ipak radje da se petljam sa blesavim Linuxom.

Ne samopovredjujem se, zivim u Srbiji
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 14:50 - pre 153 meseci
Ovaj... ako smem da se ukljucim..
Znam da je Ubuntu postao neki standard ali jesi li probao Mint sto je isto to ali je stvarno fenomenalan?

e sad mozes da cekiras jos neku opciju
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 15:00 - pre 153 meseci
Ha, ha, pa bilo je to već, preporučio mu čovek Debian server. Inače, ja koristim Mint, mogao bih se složiti s preporukom ali bojim sa de sam sebi ne uskočim u usta :)
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Ubuntu... 2011ta14.09.2011. u 15:11 - pre 153 meseci
Kod kuce imam slican hardware (malo manji specs, ali takodje intel + ssd (os) + hdd (data) sa 8 GB ram-a). Instalacija linuxa je prosla bez problema, ali sam takodje u jednom trenutku pomislio da se 'zakucao' - medjutim, 'problem' je bio sto nisam navikao da se ne cuje HDD (posto je na SSD instaliran) - pa sam onda gledao u HDD lampicu radi li jos sta. Ali da sam samo ekran gledao, restartovao bi racunar. Tako da - koliko si cekao kada se 'zakucao'?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu... 2011ta

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11520 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.