Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

registracioni formular i sql baza podataka

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: registracioni formular i sql baza podataka

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10844 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka01.11.2011. u 18:36 - pre 152 meseci
po tvom zadnjem komentaru ako je to sto ja mislim da jeste, to je toliko prosto da se tutorijali o tome i ne pisu :)
trebas samo da pokupis unete podatke i pozicioniras ih na odredjeno mesto na novoj stranici?
Recimo forma je nalik opstoj uplatnici:

Code:

uplatilac                      | suma: _________
__________

primalac                      | racun:__________

__________


i posle zelis da to izgleda kao


Code:

uplatilac                      | suma:  123
milos 2

primalac                      | racun:  456
doo


?

To sam siguran da i sam umes da napravis, tako da sumjnam da je to pitanje, daj malo vise detalja sta tacno pokusavas, neki primer sta te tacno muci, jer ovo je samo echo($_POST['ime_polja']) sa odgovarajucim stilovima
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka01.11.2011. u 19:56 - pre 152 meseci
Da, nisam na to mislio, recimo imam 100 unesenih u bazu podataka, i dodje jos jedan, i meni treba da on dobije samo svoje podatke sto su recimo u koloni ime.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka01.11.2011. u 19:57 - pre 152 meseci
Napravis istu formu samo stavis da su polja readonly.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka01.11.2011. u 20:03 - pre 152 meseci
kako ti izgleda tabela u bazi? obicno to bude WHERE id= $id koji treba korisnik da vidi. ako nemas logovanje zapamtis ID kriptovan u cookie ili samo u sesiji, ili ako imas logovanje onda je jos lakse, vezes svaki red sa user_id
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka01.11.2011. u 21:36 - pre 152 meseci
Imas gore ceo kod stranice za upisivanje u bazu, pa tu mozes da vidis celu tabelu, samo jos dodaj id kolonu. Kako da zapamtim trenutno stanje promenljive id, nije u pitanju logovanje. Idite na stranicu www.slogasvihsrba.org.rs/registracija/reg.php, pa ces tu videti tacno sta pricam, i kada popunis formular i kliknes na registruj se, dobices stranicu sa ispisanim sucessfuly connected, e ja na toj stranici hocu gotov ispisan formular
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka02.11.2011. u 07:46 - pre 152 meseci
Samo da napomenem da je organizacija neprofitna, i da ja nemam nista od pravljenja ovog sajta, da ne bude da zaradjujem na vasem znanju
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka02.11.2011. u 16:11 - pre 152 meseci
Jel mozes malo da pojasnis svoje pitanje? Jel treba da se cuva kroz par stranica promenljiva, ili samo da se prebaci sa jedne stranice na drugu?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka02.11.2011. u 19:30 - pre 152 meseci
Ma samo na jednoj, da kada korisnik ispise svoje podatke, da moze posle da ih vidi, i kada zatvori gotovo, i za sta u opste da se cuva na vise stranica, iz kog razloga?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka02.11.2011. u 23:44 - pre 152 meseci
Pa otkud ja znam iz kog razloga, zato te i pitam da mi objasnis sta zelis da uradis, da te dalje uputim...
Opet mi nije jasno pitanje, posto mi se odgovor cini jednostavnim, a to su GET i POST, a jednostavnim mi se cini jer bi trebalo da si to vec koristio prateci ovu temu.


Hajde uzecemo za primer GET metod slanja i primanja podataka izmedju stranica.

Dacu ti kod za dve proste stranice, jedna salje podatke unete u formi, a druga ih prima i ispisuje:

slanje.php:
Code (php):

  <form action="primanje.php" method="GET">
  Ime: <input type="text" name="ime" />
  Godiste: <input type="text" name="godiste" />
  <input type="submit" />
  </form>
 


primanje.php:
Code (php):

<?php
$ime = $_GET['ime'];
$godiste = $_GET['godiste'];
echo "Ime: " . $ime;
echo " Godiste:" . $godiste;
?>
 


Dalje pokusaj da se potrudis. Mi sa foruma smo ti odradili skoro ceo posao. Ukljuci malo mastu u sve to, nemoj za sve da postavljas pitanje nego razmisli kako bi sta mogao da uradis i to realizuj.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 00:32 - pre 152 meseci
Iiii evo ga, sad vidim jednu stvar...

Upravo kod ovoga dolazis do onog dela o kom smo ti svi pricali, a to je zastita podataka, i to je ono sto spominjem svima u gotovo svakom postu i odgovoru ovde ko zeli da preskoci ucenje PHP-a i da skalabudzi neku skriptu... Napravices to sve to da radi, ali ne znas da zastitis podatke, i samim tim ce preko toga sto ces ti napraviti moci da cita podatke o drugim korisnicima...

Ti nista ne zelis da naucis. Sve zelis gotovo da ti damo. E pa tako ne moze. Nisi nijedan tutorijal o PHP-u procitao, zelis da pravis neke proste stvari ali koje zahtevaju znanje. Zelis da preskaces delove ucenja, kao sto ti je vec neko na forumu rekao. Sedi, uci, i to je to. Kad lepo naucis, onda pocni da pravis prave skripte. Ovako ces samo ugroziti necije podatke, napraviti haos od celog sistema posto nijednu zastitnu meru nemas, i cekati sve vreme da ti damo resenje.

Po prethodnom pitanju vidim da nisi NIJEDAN tutorijal procitao, jer se GET i POST spominju na samom pocetku ucenja PHP-a. Posto ti ne zelis da se trudis, necu ni ja vise. Cenim da i ostali clanovi foruma dele moje misljenje. Posto tebe samog nije sramota da postavljas ovakva pitanja, bar se nadam da ce drugi shvatiti o cemu se radi. I ovo je sve bez preterivanja.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 09:12 - pre 152 meseci
Ok ako tako mislis, ne mogu da dokazem da nisi u pravu, ali nisi, to sto je vama tako jednostavno, jer php znate napamet, nije isto kao onome sto svake komande mora da se podseti, i dobro da razmisli kako da napravi skriptu, odnosno da php kod poveze sa stranicom, znam get i post metodu, koristio sam je na stranici reg.php, imas source code, i mozes da vidis da sam koristio metod = "POST" action = "form.php"
A ako bas toliko neces da mi pomognes posle svih trazenja po youtube-u i ostalih tutoriala ne moras, snaci cu se ja nekako, ti nemas pojma sta sam sve procitao i odradio, misli da nisam napravio skriptu za citanje podataka, tako i znam da ce mi izlistati celu bazu, a ne samo poslednji id, samo sam ja na malo drugaciji nacin napisao skriptu, ali nema veze, ako ti mislis da ja nista nisam ni pipnuo, da cekam gotov odgovor, neka ti.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 10:10 - pre 152 meseci
I ja sam stekao takav utisak kao Zlatni i zato sam se iskljucio iz diskusije a koliko vidim i drugi ignorisu ovu temu. Nema mesta za pitanja vezana za html i sintaksne greske.

Dosao si do toga da upises u bazu i sada hoces to poslednje sto si upisao da prikazes korisniku ali da ne moze da menja?
Ako ti se stranica zove test.php
1. Prikazao si polja za unos na test.php
2. Korisnik je kliknuo submit
3. Insertovao si u bazu to sto je korisnik upisao
4. Koristi mysql_insert_id da dobijes id reda onoga sto si upisao u bazu (npr broj 103)
5. Redirektuj na prikaz.php?id=103
6. U prikaz.php iscitaj to sto ti pise u bazi u redu koji ima id 103
7. Podatke prikazi kao html kako hoces.

http://www.maaking.com/?loadpage=tutorials
http://www.killersites.com/com...tem-vieweditdeleteadd-records/

Pogledaj ove tutorijale i tu ti je resnje za 99% tvog problema.


[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 10:29 - pre 152 meseci
evo za one koji ne veruju da sam ista radio pre postavljanja pitanja:

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

$query = mysql_query("SELECT * FROM registar");

while ($rows mysql_fetch_array($query)):
$ime1 = $rows['ime'];
$mesto1 = $rows['mesto'];
$datum1 = $rows['datum'];
$mesto_st1 = $rows ['mesto_st'];
$pet1 = $rows ['pet'];
$broj1 = $rows ['broj'];
$jmbg1 = $rows ['jmbg']
$email1 = $rows ['email'];

echo "$ime1 $mesto1 $datum1 $mesto_st1 $pet1 $broj1 $jmbg1 $email1<br><br>";

endwhile;

?>
<body>
</body>
</html>


pa sam video da ne radi, pa sam trazio dalje, i naisao na drugu skriptu koja je ovog puta radila:

Code:

<?php
header("Content-Type: text/html; charset=UTF-8");

$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxx');
if (!$con)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}

$db_selected = mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

if (!$db_selected)
{
    die ('can not use' . "slogasvi_REGISTAR" . ';' . mysql_error());
}



$sql = mysql_query("SELECT * FROM registar ORDER BY id ASC");

$ime1 = 'ime';
$mesto1 = 'mesto';
$datum1 = 'datum';
$mesto_st1 = 'mesto_st';
$pet1 = 'pet';
$broj1 = 'broj';
$jmbg1 ='jmbg';
$email1 = 'email';
$rows = mysql_fetch_assoc($sql);
echo "<b>Ime:</b> $rows[$ime1] <br> <b>Mesto rodjenja:</b> $rows[$mesto1]"; 


?>


hvala na ovom odgovoru, ali predpostavljam da u ovom slucaju ako korisnik sam ukuca u adresu 102, videce podatke koji su na tom redu gde je id=102, to je ono sto je Zlatno_bg rekao "zastita podataka", ali hvala ti na bar nekom resenju, sada imam o cemu da razmisljam, kako da stavim zastitu, mnogo hvala.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 11:09 - pre 152 meseci
Nije mislio na tu zastitu podataka nego na ovako nesto. http://en.wikipedia.org/wiki/Code_injection
Na desktop aplikacijama ne mislis na to da ce neko da ti provali podatke a u server aplikacijama vec imas to ugradjeno.
U web programiranju je totalno drugacije.

Napravi jos jednu kolonu u bazi koja ce biti random string duzine 50 karaktera i ubaci nesto u tu kolono kada insertujes podatke.
Npr. da ti se kolona zove `rnd` i da si prilikom insertovanja ubacio string '34rQWET343r123%!23%12dhy77356'
Kasnije kada upises u bazi iscitas poslednji id koji je recimo 103 i znas da ti je random '34rQWET343r123%!23%12dhy77356'
i redirektuje na: prikaz.php?id=103&rnd=34rQWET343r123%!23%12dhy77356
I proveri ova dva parametra.

Code (php):


<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>
<body>
<?php
$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxxx", 'xxxxxxxx');

mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);
$id   = !empty($_GET['id']) ? intval($_GET['id']) : 0;
$rnd = !empty($_GET['rnd']) ? mysql_real_escape_string($_GET['rnd']) : '';
$result = mysql_query("SELECT * FROM registar WHERE id='{$id}' AND rnd='{$rnd}' LIMIT 1")  or die(mysql_error());
if (empty($result)) { echo "Greska!"; exit; }

$row = mysql_fetch_assoc($result);
$row_e = array_map('htmlspecialchars', $row);

echo "{$rows['ime']} , {$rows['mesto']}, {$rows['datum']}, {$rows ['mesto_st']}, {$rows ['pet']}, {$rows ['broj']}, {$rows ['jmbg']}, {$rows ['email']}";


?>

</body>
</html>
 

[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 14:01 - pre 152 meseci
dobro, ja sam nasao malo laksi nacin da korisnik ne moze bukvalno nista, nego da vidi samo svoje
Code:

<table width="200" border="1">
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">1</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp; <?php echo 'Ime: '.$value; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">2</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value1; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">3</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value2; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">4</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value3; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">5</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value4; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">6</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value5; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">7</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value6; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">8</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value7; ?></td>
  </tr>
</table>


to sam dodao u fajl koji se poziva kada se pritisne dugme sumbit, i uvek mi pokaze poslednjeg bez ikakve mogucnosti promene, da korisnik vidi sa drugim id-jem, ili bilo kako drugacije
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 14:05 - pre 152 meseci
Ovim sto si sada okacio si samo potvrdio moju tvrdnju da neces nista da naucis, vec da dobijes gotovo kako nesto hoces da radi.

Citat:
pa sam video da ne radi, pa sam trazio dalje, i naisao na drugu skriptu koja je ovog puta radila:


Sta da ti kazem, to je nesto sto se nauci iz http://www.w3schools.com/PHP/php_mysql_select.asp i potrebno je pola sata zapamtiti sve. To nije ucenje, to je trazenje gotovog resenja i samo prilagodjavanja skripte, sto ti u nekim slucajevima i jeste dobro, ali u ovom nije. Najprijateljskiji savet, sedi i uci PHP. Nemoj odmah da pravis neke ozbiljnije stvari, shvatices u koje probleme ulazis. Nista od ovoga sto sam ti rekao nije bilo protiv tebe, vec za tvoje dobro, i da te podstaknem da radis stvari na pravilan nacin, a ne na nepravilan. Pokusavao sam da ti pomognem ali ti izbegavas deo u kom treba da ucis.

Citat:
ali hvala ti na bar nekom resenju, sada imam o cemu da razmisljam, kako da stavim zastitu, mnogo hvala.


Necu ti dati gotovo resenje, to je sigurno. Vlada se potrudio da ti da, ali sta ti i to znaci kad neces razumeti kod. Da pravis za sebe, i da ucis, mozda bi bilo ok sve. Ali ti pravis za vec postojeci sajt, i pravis veliku gresku sa preskakanjem ucenja.

EDIT: U isto smo vreme napravili post... Ne razumem ovo zadnje sto si okacio, kako ce to da te zastiti? Tu se cak nista ni ne vidi.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 14:53 - pre 152 meseci
Citat:

EDIT: U isto smo vreme napravili post... Ne razumem ovo zadnje sto si okacio, kako ce to da te zastiti? Tu se cak nista ni ne vidi.


da li se sada vidi:

Code:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Untitled Document</title>
</head>

<?php

$con = mysql_connect("localhost", "xxxxxx", 'xxxxxxxx');
if (!$con)
{
    DIE('could not connect: ' . mysql_error());
}

$db_selected = mysql_select_db ("slogasvi_REGISTAR", $con);

if (!$db_selected)
{
    die ('can not use' . "slogasvi_REGISTAR" . ';' . mysql_error());
}
echo 'connect successfully';
$value = $_POST['ime'];
$value1 = $_POST['mesto'];
$value2 = $_POST['datum'];
$value3 = $_POST['mesto_st'];
$value4 = $_POST['pet'];
$value5 = $_POST['broj'];
$value6 = $_POST['jmbg'];
$value7 = $_POST['email'];
$sql = "insert into registar (ime, mesto, datum, mesto_st, pet, broj, jmbg, email) VALUES('$value', '$value1', '$value2', '$value3', '$value4', '$value5', '$value6', '$value7')";
if (!mysql_query($sql))
{
    die ('Error' . mysql_error());
}
mysql_close($con);
?>
<body>
<table width="200" border="1">

  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">1</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp; <?php echo 'Ime: '.$value; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">2</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value1; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">3</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value2; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">4</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value3; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">5</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value4; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">6</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value5; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">7</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value6; ?></td>
  </tr>
  <tr>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">8</td>
    <td bordercolor="#CCCCCC" bgcolor="#999999">&nbsp;<?php echo $value7; ?></td>
  </tr>
</table>
</body>
</html>


da li bi sada video??????

zasto mislis da ja NECU da ucim, da li sada, ili za godinu dana kada mi to bude predmet na faxu, zasto ne bi naucio???????

Citat:

to je trazenje gotovog resenja i samo prilagodjavanja skripte


zar bi mogao da prilagodjavam skriptu a da je ne razumem????

to ti je kao recimo u matematici kada treba da izracunas povrsinu kvadrata, znas da su a stranice, ali ne znas da se racuna formulom P=a*a, pa trazis primere takvog zadatka, i prilagodjavas formulu svojim merama, i racunas, na neki nacin ja to radim ovde, nalazim gotovu skriptu, proucavam je, i dodjem do toga kako da je prepravim, ja mislim da u potpunosti moram da je razumem da bi je napravio da radi, kao sto ovu prvu nisam razumeo, pa sam nasao onu koju razumem, i prepravio po mojoj bazi, a evo sada sam nasao i kako da u tabelu ubacim promenljivu, i sada u po noci da me probudis, ja cu znati to da odradim, znaci NAUCIO SAM, gde ti tu vidis odbijanje ucenja? to sto bih ja da naucim kroz primere, uz malo teorije sta koja komanda znaci, zasto je pogresno?

Citat:

Nista od ovoga sto sam ti rekao nije bilo protiv tebe, vec za tvoje dobro


da li je neko i rekao da radis protiv mene, ja kritike u opste nisam shvatio kao nesto uvredljivo, nego uvek kao pomoc, izvini ako je tako "zvucao" neki post od moje strane, nisam hteo da tako ispadne.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+218 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 14:56 - pre 152 meseci
Kakva ti je to zastitia kada ce svi da vide poslednje uneto? NIKAKVA. Videce poslednje ali nece videti pod brojem 102.
Sta ako istovremeno unosimo i ti i ja i meni sporiji internet.
Ja unesem podatke i dobijem id 102 i ti unosis podatke i dobijes id 103 i i posto je meni sporiji internet ili sam potrefio tu sekundi onda cu
po tvojoj skripti dobiti podatke od 103 iako sam 102 a i ti ces dobiti 103. I sada ti malo sacekas a u medjuvremnu njih jos 5 unese podatke i ti kliknes refres ili hoces
ponovo da vidis stranu ti ces dobiti podatke od 108. Nastane samo brljanje.

Ti samo nadjes slicnu skriptu na netu i onda izmenis malo kolone i nazive tabela i probas da li radi i ako ne radi onda trazis drugu skriptu.
Ni ne pokusas da razmislis zasto tako radi skripta.
Ako si VC programer izgubio si toliko vremena na ovo da bi ti bilo bolje da si dao nekom 20e da ti ovo odradi a ti za to vreme da zaradis 100e.

Jedino pitanje od cele ove teme koje moze da se prizna je to da ne znas kako da pokazes podatak posle submit a da drugi to ne moze da vidi.
To ti je resenje sa random poljem.
I mogu da priznam raspravu zasto ti ne valja ovaj zadnji primer.

Ostalo se sve sedi i uci. Nemoj ocekivati da ces da procitas danas 100 strana neke knjige i da prodjes 10 tutorijala i da znas da resis ovaj tvoj problem.

Ostavio sam ti gotov kod (iako se to ne radi) nadajuci se da ces da ga izanaliziras i razmislis zasto sam sta gde stavio. Ali uzaludno sam se potrudio.
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 15:03 - pre 152 meseci
... ovo sto radis meni pocinje da lici na vredjanje.

Napravio si skroz drugu stranicu koja sluzi za unos novih podataka, sto je skroz druga stvar od one koju si do sad pravio, okacio prvo DEO koda koji nema veze sa SQL niti bilo kojim drugim injectionom, niti ima bilo kakvog PHP koda sem "echo" komandi, i pricas kako je nemoguce uraditi bilo kakav injection ili zloupotrebiti to na bilo koji drugi nacin. Ma 'ajde leba ti da je nemoguce?

I onda okacis drugi kod, ceo, koji je skroz druga stranica od one koju si do sad radio, i ocekujes od nas da shvatimo sta nas pitas i sta pokusavas da uradis? Prvo radis ispis podataka i odjednom se pojavi unos podataka, pa me onda pitas "jel sad vidis???????????????". To mi lici na vredjanje necije inteligencije na zarad toga da izgledas pametnije, ali ti ne polazi za rukom.

Iskljucujem se iz diskusije, sve najbolje i srecno sa daljim radom. Pokusao sam, nisi shvatio, poceo si da budes beozbrazan i da nas "testiras" na dvosmislene stvari. To sto si sve nalickao sa nesto HTML-a me nece ubediti da ista radis.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

milos 2
milos ljatkovic

Član broj: 148450
Poruke: 669
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: registracioni formular i sql baza podataka03.11.2011. u 15:29 - pre 152 meseci
ako sam te uvredio time sto sam prvo okacio deo koda stranice, samo da pokazem da sam uradio NESTO, jer vi tvrdite da ne radim NISTA, i rekao da sam to dodao na stranicu gde je konekcija na bazu
Citat:
to sam dodao u fajl koji se poziva kada se pritisne dugme sumbit
, onda si stvarno uvredljiv covek, ja stvarno nista ruzno nisam mislio, ako si ti tako shvatio, nastavi da se ljutis, bogumi ti ne mogu nista.

Citat:

Ostavio sam ti gotov kod (iako se to ne radi) nadajuci se da ces da ga izanaliziras i razmislis zasto sam sta gde stavio. Ali uzaludno sam se potrudio.


kao sto si video nesto sam radio, kako da istovremeno i gledam forum non stop, i da trazim po netu nekakva objasnjenja? tacno, to je pitanje oko kog se vrtimo na dve strane, ono ostalo smo razresili na polovini prve, i stvarno ne shvatam zasto pravite toliku buku oko toga da ja necu da ucim, kada ni ne znate da li ucim, i na koji nacin ucim, nego smatrate da ja samo sedim i cekam da mi neko zavrsi sve

na to sto si rekao da je ne moguce na takav nacin na koji sam ja hteo, stvarno oko toga nisam razmisljao, i hvala na tome, i hval na gotovoj skripti, naravno da cu je pogledati i sve razjasniti sto mi nije jasno, ako i ti mislis da ja ne vredim nista, i da mi ne treba pomoci, hvala i na ovomme do sada

ocekujem samo poruku od vas na ovo sto sam napisao.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: registracioni formular i sql baza podataka

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10844 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.