Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koje naočare za sunce?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koje naočare za sunce?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31031 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 17:09 - pre 146 meseci
Elem, prošle godine sam imao neke obične za oko 1000 din i pukle su (ram) posle dva meseca lagane upotrebe, a nisam neki glavat Sad bih uzeo nešto bolje, ali da nije petocifrena cena. Šta valja, šta preporučujete? Bitan mi je kvalitet/funkcionalnost, da l' su moderne mi je potpuno nebitno.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 17:24 - pre 146 meseci
Da valja kosta, ako ne kosta ne valja (s tim sto nije sve sto kosta da valja). Sve pod uslvoom naravno da mozes da verujes domacoj dilerskoj mrezi i organizovanom plagiranju. Ja svoje naocare za sunce kupujem napolju i platim ih jeftinije nego ovde uz veci stepen bezbednosti i manje BSa od prodavaca, ali i dalje trocifreno devizno. Obavezno polarizacija u staklu (naspram folije) i obavezno sportske da bi pokrivale celo oko a da ne izgledaju kao ogromne lenonke, dzaba ti dobra stakla ako ti sunce przi oko od gore ili sa strane. Obicno uzmem Oakley's Flak Jacket ili nesto u tom stilu, ako si bas pri lovi mozes i neki C-5 alloy ili titanium, mada mi se jos nije desilo da mi je pukao Flak Jacket ram ili sarka iako je plastican. DObra stvar sa Oakley-em ako otputujes do USA i tamo si neko vreme je da mozes da narucis direktno od Oakley'a sa custom staklima sa svojom dioptrijom za neku sitnu doplatu. Eventualno ako imas nekog tamo da ti odradi taj dil.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 17:34 - pre 146 meseci
Da, baš sam i gledao neke jeftinije modele Oakley naočara, ali ne znam koliko je pouzdano naručivati preko neta, s jedne strane ako izdrže put definitvno su položile test, ali ako nastradaju mogu da se slikam
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 17:46 - pre 146 meseci
Sve Oakley naocare koej sam ja video fabricki dolaze u tvrdoj kutiji unutar koje je penom formirano fiksirano leziste za naocare, to je prilicno jako i istrpece postu sigurno (pride je i sama kutija unutar kartonske kutije). Ovako je npr izgledao moj box




mada preporucujem da prvo to proveris sa prodavcem...

Edit: bolja slika je pokazuje i unutrasnjost sa lezisitima za dodatna stakla (to je samo za modele sa izmenjivim staklima)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 19:04 - pre 146 meseci
Ja sam se posle dugo isprobavanja zaustavio na Polaroid cvidzama. Ne znam sta im tacno rade ali mi se svidja kakvu sliku daju. Relativno su jeftine i nemaju dioptriju. Sve u svemu, mislim da su dobra kupovina. Jedino sto ne znam gde se tacno mogu kupiti u Srbiji.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:07 - pre 146 meseci
U Pozeskoj. Searchujte malo. I ja preporucujem Polaroid, imao par komada, odlicna stakla, ali lomljiv ram. Uglavnom nosim Ray Banke, sa cuvenim zelenim staklima, ali od kada sam kupio Bogner Titanumflex, ne skidam ih. Polarizovana stakla, titaniumski okvir, lagan, i neunistiv. Ray banke su teske i to sam tek primetio kada sam poceo Bognera da koristim.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:27 - pre 146 meseci
Meni su najomiljenije Revo naočare, jeste da su značajno skuplje od drugih brendiranih u toj klasi (RayBan i sl.) ali su oni jedini koji koriste pravo kristalno staklo a ne polikarbonat ili CR39... Kad njih nosim nekako osećam da mi se oči odmaraju..

Sajt 'proizvođača': http://www.revo.com/
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:29 - pre 146 meseci
Verovatno će vam zvučati smešno, ali šta mislite o običnim HTZ naočarima: uglavnom imaju neki stepen UV zaštite - ima ih i sa svetlim i sa tamnim staklima (obe varijante su sa UV zaštitom), pokrivaju celo oko, plastični prilično izdržljiv ram, podesiva dužina ručki,... i sve to za znatno manje od 1000 din. Uz sve to, 90% poznanika će misliti da su naočari plaćene >100e.

Daleko od toga da mogu da zamene firmirane naočari, ali kao jeftino rešenje odlične su.
ER
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:34 - pre 146 meseci
Citat:
EmmaR: Verovatno će vam zvučati smešno, ali šta mislite o običnim HTZ naočarima: uglavnom imaju neki stepen UV zaštite - ima ih i sa svetlim i sa tamnim staklima (obe varijante su sa UV zaštitom), pokrivaju celo oko, plastični prilično izdržljiv ram, podesiva dužina ručki,... i sve to za znatno manje od 1000 din. Uz sve to, 90% poznanika će misliti da su naočari plaćene >100e.

Daleko od toga da mogu da zamene firmirane naočari, ali kao jeftino rešenje odlične su.


Daj neki primer pošto ne kontam baš, nisu valjda to one za varenje?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:39 - pre 146 meseci
Citat:
EmmaR: Verovatno će vam zvučati smešno, ali šta mislite o običnim HTZ naočarima: uglavnom imaju neki stepen UV zaštite - ima ih i sa svetlim i sa tamnim staklima (obe varijante su sa UV zaštitom), pokrivaju celo oko, plastični prilično izdržljiv ram, podesiva dužina ručki,... i sve to za znatno manje od 1000 din. Uz sve to, 90% poznanika će misliti da su naočari plaćene >100e.

Daleko od toga da mogu da zamene firmirane naočari, ali kao jeftino rešenje odlične su.

Ako ti nije problem da žešće poremetiš vid i to jako brzo, dioptrija, strabizam i sl., te HTZ naočare su pravo rešenje!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:43 - pre 146 meseci


Ponekad me cudno gledaju, al sta me briga.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:45 - pre 146 meseci
pre par nedelja sam kupovao naocare u Macysu na popustu. sa 180$ su pale na 150$.
posto nisam mnogo iskusan u kupovini naocara, vodio sam se logikom da treba da mi se svidjaju i da imaju plarizovana stakla.
na kraju, mogu da kazem da sam izuzetno zadovoljan i da sam postigao onaj osecaj da kad ih nosim oci mi odmaraju sto je ventura napisao.
takodje, do sada sam imao problem da kada nosim naocare po par sati, posle skidanja istih potreban mi je period da se naviknem na normalnu svetlost i to se manifestuje na neprijatan nacin, do granice mucnine/vrtoglavice. sa ovim nemam taj osecaj.

e sada, ne znam da li sam ih preplatio. ovaj model je u pitanju:

http://www.oakley.com/products/6865/25829
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:46 - pre 146 meseci
Hmm, mislis na nesto ovako? Vidim da se prodaju i ovde, a na britanskom sajtu cena im je 10e. Malo je napredovao dizajn HTZ naocara od kad sam ja zadnji put gledao kroz masku za zavarivanje


http://www.safety-one.co.uk/proddetail.php?prod=3U0300

•duo-spherical lens provides excellent field of vision
•lens inclination and temple length adjustment
•maximum UV protection
•highest optical quality lens – class 1
•CE approved to EN166 1F



@ventura, sto mislis da ove sjebavaju vid? Ako nema dioptrije i iskrivljenja vidnog polja?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:55 - pre 146 meseci
Citat:
mmix: Hmm, mislis na nesto ovako? Vidim da se prodaju i ovde, a na britanskom sajtu cena im je 10e. Malo je napredovao dizajn HTZ naocara od kad sam ja zadnji put gledao kroz masku za zavarivanje


Bome, za 10€ i to sve što imaju, strava
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:56 - pre 146 meseci
U cemu je fora? Isti proizvodjac prodaje HTZ i regularne naocer a razlika u ceni je desetostruka za isti tech?

Dal je moguce da se ljudi toliko rade u retailu?

Ove naocare su 8 do 12 evra na UK sajtovima. http://www.bollesafety.us/Products
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 20:59 - pre 146 meseci
Citat:
mmix:
@ventura, sto mislis da ove sjebavaju vid? Ako nema dioptrije i iskrivljenja vidnog polja?

Ne znam za konkretno te Uvex naorače, ali znam kad tumaram Merkurom pa stavim one njihove zaštitne naočare, automatski me zaboli glava koliko iskrive sliku... A one koštaju recimo tipa 200-300 dinara...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:00 - pre 146 meseci
Zato sto su ta stakla plastika kao od flase za 2l piva. Imao sam nesrecu da ih nosim neko vreme na poslu. Opet najjeftinija, a prihvatljiva varijanta su Polaroid, ima ih i za 50 eura. Bar je bilo pre par godina. Ili prosetaj do komsiluka u slo, ili au, zimi su popusti ludacki. Ja sam ove platio 90eura http://www.go-optic.com/store/sunglasses/details.asp?id=16088

edit: u lufthanzi su prodavali jedno vreme uvex normalne naocare za sunce, isto su bile dosta pristupacne. sad kvalitet ne znam kakav je.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:05 - pre 146 meseci
Nesto mi je sumnjivo da bi se bas valjala plastika za PVC boce po EU. Ne znam sta tacno pise u EN166 1F, ali ako je to industrijski standard zastite na radu U EU onda tu mzoda i ima neceg.

Edit: Nije PVC, bar za bole specifikacija navodi da su polikarbonatne. jel zna neko sta propisuje ovaj EN166?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:10 - pre 146 meseci
Nisam u Eu bio, nego u Africi, Exxon mobil ima uvex u opremi. To je moj subjektivni osecaj, tako krive sliku, i staklo je debelo, bas sam imao osecaj da gledam svet kroz praznu plasticnu flasu. Na kraju sam uzeo sa belim staklima, iako me je sunce ubijalo bar sam video nesto ispred sebe.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Koje naočare za sunce?30.05.2012. u 21:27 - pre 146 meseci
Moguce, vidim sad da pricaju kako je polikarbonat opticki najlosiji materijal po pitanju hromatske aberacije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koje naočare za sunce?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31031 | Odgovora: 82 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.