Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S

elitemadzone.org :: MadZone :: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25740 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 18:03 - pre 144 meseci
Citat:
3way: Naravno da ce biti siromasniji. Ne mozes da sudis o necemu, ako nisi upoznat sa tim.


Zašto bi uopšte sudio o tome? Apsolutno nebitno. Ako neko baš hoće da se bavi proučavanjem domaće muzičke scene, uvek može naknadno da se upozna sa tim pesmama za jedno popodne.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.web.vodafone.de.



+7180 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 18:41 - pre 144 meseci
Cuj 3way,

Vrlo verovatno bi mnogi velikani filozofije pali na takvim ispitima/testovima posto su bili fokusirani na svoj rad a ne na poznavanje trivije iz svakodnevice.

Postavlja se pitanje da li zelis da privucea talente ili upijace cinjenica.

No dobro, to je stvar politike obrazovne institucije.. Ako je njima poznavanje trivije bonus onda sto da ne. To je i dobar podatak za one koji se razmisljaju sta hoce da upisu, posto kriterijum selekcije dobro predvidja i profil buducih kolega.

Btw koliko me drzi moje laicko poznavanje filozofije cenim da filozofija ima puno grana ako ne i sve grane koje su prilicno nevezane za "opstu informisanost", pa je to kao kriterijum slab prediktor talenta ili buduceg potencijalnog akademskog uspeha u tim granama. Mislim to sto neko cita novine i pamti stvari koje se klasifikuju kao trivija ne znaci da ce taj neko razumeti stvari kao sto su tezak problem svesti ili da ume da barata formalnom logikom.

Filozofija je vrlo teska disciplina gde je za plodni rad kljucno koriscenje logike i imanje dobro razvijenog aparata za apstraktno razmisljanje. Stavise rekao bih da je znanje gomile trivijalnih cinjenica mozda cak i kontraindikator posto je mozda ta osoba koristila veci deo svog mozga za slepo memorisanje informacija. Ako to i nije tacno, u najboljem slucaju testiranje toga ne daje predikciju mogucnosti za apstraktno razmisljanje i razvijen logicki aparat.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.07.2012. u 19:57 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 19:11 - pre 144 meseci
Citat:
Count Zero: Bas to - sto je to "po tebi". Mozda ne volis ni Mocarta ili ne znas koliko ima planeta u Suncevom sistemu, jer - TI mislis da to nije potrebno.


Mislim da mesanje komercijalnih filmova i klasicne muzike ne ide
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 21:26 - pre 144 meseci
Covece, prestani da lupas vise molim te, posto stvarno delujes jako neinformisano.

Gospodari prstenova su knjiga i vec ti je to neko rekao.
I to ne obicna knjiga, nego po misljenju mnogih KLASIK.

Slazem se da je film njesra, jer sam knjigu procitao kao klinac i ocekivao sam mnogo vise od filma.

 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 23:18 - pre 144 meseci
Umetnicka vrednost pesama JK kao i sam njen muzicki talenat prilicno su diskutabilni (isto kao sto bi mogli da predpostavimo i za pesme iz ere turbo folka). Jedan buduci akademski gradjanin posvecen nauci i uspehu kroz naucni rad tesko da moze da bude istinski klasifikovan kroz odgovore na ovako stupidna pitanja. Ovde je rec o necemu drugom.

Svojevremeno je sestra na filozofskom fakultetu u Novom Sadu polagala prijemni za smer psihologije. Osim dva testa bazirana na nauci (znanju stecenom obrazovanjem u srednjoj skoli) takodje je bio slican test iz opste kulture. Sestra je dve godine za redom pokusavala da se upise, oba puta prva dva solidno je uradila ali je potrebne poene gubila na zadnjem testu. Test je imao oko 70 pitanja (ne secam se vise tacno) a kandidati su imali 10 minuta da ga rese. Malo je reci da je bilo nedovoljno vremena da se ceo test procita sa razumevanjem a kamoli da se odgovori na sva pitanja.

Tek kasnije, saznali smo da su odgovarajuci broj poena na tom testu imali oni kandidati koji bi na gornjem desnom uglu ispisali odredjenu, unapred dobijenu kombinaciju brojeva. Sam broj tacnih odgovora bio je nebitan, a obicno je bio toliki da se doticni kandidat nadje iznad crte (da su svi odgovori bili tacni stvarno bi bilo vise nego sumnjivo).

Verujem da je i sa ovim testom slicno. Na kraju krajeva, kako bi inace mogli da uspesno rangiraju mamine i tatine sinove naspram znanjem napucanih "strebera" zeljnih nauke?
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S07.07.2012. u 23:54 - pre 144 meseci
Citat:
CoyoteKG


Slazem se da je film njesra, jer sam knjigu procitao kao klinac i ocekivao sam mnogo vise od filma.


O filmu sam i govorio da je njesra.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 01:51 - pre 144 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Postavlja se pitanje da li zelis da privucea talente ili upijace cinjenica.
.....Ako je njima poznavanje trivije bonus onda sto da ne.........


Nije poenta samo u "poznavanju trivije" nego upravo u upijanju cinjenica. Covek koji je u stanju da upamti i zapamti (naizgled) kojesta je unapred sposobniji da upamti i zapamti ono iz sopstvene oblasti, a samim tim korisniji sebi i svom zanimanju. To ne vazi samo za filozofiju, nego i za sve ostale nauke. Ja na primer nikada ne bih primio na posao nekoga ko ne zna sta je to Gibralatar, pa cak i ako ga primam na mesto programera kome ta cinjenica ic ne treba.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 05:46 - pre 144 meseci
Cekaj, ovde se pishe o testu na prijemnom ispitu za fax?!?! ... u kome se pominju reci iz pesme doticne JK...
OMG!?

Da li je potreban bilo kakav dodatni komentar? Mislim da nije...

Ustvari, zasto se zaustaviti na tome - mozda bi trebali dublje da se pozabave likom i delom npr. Mice Trofrtaljke, "opusom" Bokija 13... mozda ubaciti i neki apsolutni hit kao "Ide Mile Lajkovackom prugom"!?

"Ostri kriterijumi" - taman kad pomislim da ova zemlja ne moze dublje da potone, dogodi se nesto novo, sto me u sekundi demantuje. Zamislite da je pitanje o npr. "Lepoj Breni" i njenim pesmama - Mile voli disko :) - bilo postavljeno na istom ovakvom testu pre 20-30 godina. Mislim da bi leteli otkazi bez pardona, a da javnost cudom ne bi mogla da se nacudi - sada je to postalo "normalno", tj. pozeljno "opste znanje". I koji je to kadar koji radi na takvom fakultetu kad mu ovakve ideje izgledaju kao sasvim normalne - deo "opste informisanosti".


[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 08.07.2012. u 06:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 08:32 - pre 144 meseci
A možda je to bilo pitanje za negativne poene? Ko tačno odgovori - negativni poeni. Neće seljačine na fakultetu.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 08:42 - pre 144 meseci
Citat:
kaćunčica: A možda je to bilo pitanje za negativne poene?


UUuu ebt" !---
-kaćunče,

-ovo je bilo onako...... Baš-Duboko !
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 09:01 - pre 144 meseci
Ne, ne mogu da odolim sopstvenom porivu i da ne unesem u ovu žabokrečina-temu element o kome bi mogli svoje "cenjeno" mišljenje da iznesu i "genijalci" sa niškog univerziteta.
Ako za tako nešto poseduju uopšte lične kapacitete....





Dve DAME, pred kojima bih bez razmišljanja klekao i poljubio im ruke, ne bih li time samo delimično izrazio svoje divljenje za sve ono što jesu i pojavom i delom.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 09:35 - pre 144 meseci
Citat:
Electronique Terminator: UUuu ebt" !---:-)
-kaćunče,

-ovo je bilo onako...... Baš-Duboko ! :-)


Ja valjam samo duboko



Inače, šta pametno može da se kaže na ovu temu?! Ko zna šta je za njih opšta informisanost i opšta kultura, zašto pitaju takve gluposti. I na prijemnom za psihologiju u NS je u testu iz opšte kulture/informisanosti bivalo pitanja na koja ne možeš odgovoriti čak i ako pratiš sva moguća događanja - naprosto ti se taj događaj nije "zakačio"...

Uostalom, nas prirodnjake slabo tangira kvalitet upisanih studenata na te neke fakultete neegzaktnih nauka.

"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 09:38 - pre 144 meseci
Citat:
na te neke fakultete neegzaktnih nauka.

Tako, lepo kazite da su svi "ti neki fakulteti" u stvari 2. liga, da ne bude da se sporimo oko prijemnog, nego je nesto drugo u pitanju.

Citat:
Otto: Ustvari, zasto se zaustaviti na tome - mozda bi trebali dublje da se pozabave likom i delom npr. Mice Trofrtaljke, "opusom" Bokija 13... mozda ubaciti i neki apsolutni hit kao "Ide Mile Lajkovackom prugom"!?


Eto pravog primera da se biva dobar filozof, ako si dobro informisan...
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 10:33 - pre 144 meseci
Citat:
Vasastajić: Ne,mogu da odolim....."genijalci" sa niškog univerziteta...
Ako za tako nešto poseduju uopšte lične kapacitete...

Vasastajić,
EEee bre Vaso,ako Boga Znaš ?!

Em je vručina,_________pa još i Ti na tu "vatru sa Neba" ______ sa 'vakim "prilozima" ?!

Ubičete nas normalne,_______ Načisto !
 
Odgovor na temu

Electronique Terminator

Član broj: 290759
Poruke: 413
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+263 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 10:36 - pre 144 meseci
A da mi " spojimo Stolove" -a ?

Vidim da če ovdi da bude neke "Neke-igre-oko-Šipke"
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 12:35 - pre 144 meseci
Evo primera normalnih pitanja: http://www.fpps.edu.rs/sr/dokument/TEST%20OKI.htm
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 12:41 - pre 144 meseci
Ta pitanja su u rangu ovog pitanja. Neko ko ne gleda tv i nista ga ne zanima osim neke uske oblasti ne mora da zna pitagorinu teoremo ili ko je osnivac loze Nemanica, kao ni gde je sediste UN. Znaci, nije resenje smisljati pitanja po tome sta je 'kul', ili sta se kome svidja. Jedino resenje moze da bude potpuno ukidanje ovog testa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 13:35 - pre 144 meseci
Daj @3way, kako može biti istog ranga pitanje o nekom trenutnom šund-hitu i pomenuta pitanja?! Nije pitano ko je bio sekretar UN 1983. ili koje su koleno neka dva Nemanjića. A Pitagorina teorema nije "kul", nego teorema znana skoro tri milenijuma i u upotrebi sve vreme, od vremena kad su se filozofi bavili i matematikom do dana današnjeg, kada je zna svaki osnovac sa dvojkom iz matematike i svaki zidar.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 13:38 - pre 144 meseci
Nema veze, govorilo se o tome zasto neko treba da zna naslov te pesme to jest, zasto neko treba da zna gde je sediste UN. 100% sam siguran da u raznim oblastim filozofije nijedna od ove dve informacije nije bitna ni najmanje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S08.07.2012. u 14:11 - pre 144 meseci
Citat:
3way:
Nema veze, govorilo se o tome zasto neko treba da zna naslov te pesme to jest, zasto neko treba da zna gde je sediste UN. 100% sam siguran da u raznim oblastim filozofije nijedna od ove dve informacije nije bitna ni najmanje.


Ta konkretna informacija verovatno stvarno nije bitna, ali zanimanje za istoriju i svetski poredak verovatno jeste, za razliku od zanimanja za najniži nivo zabave.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hit Jelene Karleuse pitanje na prijemnom ispitu za Filozofski fakultet u Nisu :S

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25740 | Odgovora: 129 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.