Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VBA kreiranje funkcije

[es] :: Office :: Excel :: VBA kreiranje funkcije

[ Pregleda: 1940 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon VBA kreiranje funkcije11.11.2012. u 10:54 - pre 140 meseci
Jedno pitanjce.
Ne znam da li je to MS tako zamislio ili ja nesto ne radim kako treba, ali kada napisem neku svoju funkciju, i kada je posle pozivam u EXCEL-u ne vide se njeni argumenti. Zbog toga umesto da samo kucam =Imefunkcije( i da mi on pokaze koje su njeni ulazni parametri, moram da udjem u makro i proverim kako sam pisao program sto mi je mnogo glupo. Postoji li resenje?

Code:

private function prvaFunkcija(ulaznaVrednost as double)

end function



Znaci ono sto hocu je kada u EXCEL-u ukucam =prvaFunkcija( da mi on napise koji se ulazni podatak trazi, dakle "ulaznaVrednost". Kako stvari sada stoje, cim krenem da kucam "=prva" on ce mi ponuditi na spisku funkcija prvaFUnkcija sto je uredu, medjutim kada otvorim zagradu necu videti iz cega se ona sastoji, tj koji su ulazni parametri, pa ukoliko je funkcija veca, korisnik ne zna sta da unese.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: VBA kreiranje funkcije11.11.2012. u 11:15 - pre 140 meseci
Dok ti je kursor iza otvorene zagrade (odredio si koju funkciju kucaš), pritisni taster fx (prvi levo od Formula Bara) i otvoriće se nazivi argumenata, poređani jedan ispod drugog. Alternativno, možeš da kucaš CTRL+SHIFT+A pa ćeš imati ovo isto ali unutar ćelije.

    

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: VBA kreiranje funkcije11.11.2012. u 11:31 - pre 140 meseci
Ovo je kod koji dodaje custom funkciju u listu Excel funkcija zajedno sa opisom funkcije i argumenata.

Sub DescribeFunction()
Dim FuncName As String
Dim FuncDesc As String
Dim FuncCat As Long
Dim Arg1Desc As String, Arg2Desc As String
FuncName = "DrawOne"
FuncDesc = "Displays the contents of a random cell from a range"
FuncCat = 5 'Lookup & Reference
Arg1Desc = "The range that contains the values"
Arg2Desc = "(Optional) If False or missing, a new cell is not "
Arg2Desc = Arg2Desc & "selected when recalculated. If True, a "
Arg2Desc = Arg2Desc & "new cell is selected when recalculated."
Application.MacroOptions Macro:=FuncName, Description:=FuncDesc, _
Category:=FuncCat, ArgumentDescriptions:=Array(Arg1Desc, Arg2Desc)
End Sub


Evo ga opis Application.MacroOptions metoda.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/office/ff838997.aspx

Možda nakon ovoga argumenti funkcije budu predstavaljeni u spreadsheetu. Nisam siguran da će se to desiti jer je ovaj metod pre svega namenjen tome da se opisi funkcije i argumenata pojave u "Insert function" dijalogu (Fx dijalog).
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: VBA kreiranje funkcije11.11.2012. u 11:36 - pre 140 meseci
Zanimljivo, ovo nisam nikada probao. Znaci ipak ne postoji nacin da ga nateramo da obicno kucanje funkcije ponudi ulazne argumente? Kao kad kucamo =sum( =vlookup( i sl, odmah dobijamo ulazne parametre bez dokuckavanja bilo cega, jer slozicemo se da prosecan korisnik jedva shvata i sum funkciju a kamoli jos CTRL+SHIFT+A. Ono sa Fx dolazi u obzir ako nema elegantnijeg resenja. Mada ni ovo nije konpletno, posle pritiska na Fx ne vidi se sa desne strane koji tip podataka se unosi , npr da li je trazeni ulazni podatak vrednost ili rang i sl. Ako se pristupimo vlookup funkciji preko Fx dobijamo ove podatke u formi za unos, a ako pristupimo mojoj funkciji oni izostaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: VBA kreiranje funkcije

[ Pregleda: 1940 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.