Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako prepoznati "friziran" AV test

[es] :: Zaštita :: Kako prepoznati "friziran" AV test

[ Pregleda: 1337 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Kako prepoznati "friziran" AV test12.02.2013. u 11:44 - pre 136 meseci
Blog Jevgenija Kasperskog u kojem iznosi tipične malverzacije kojima se služe AV kompanije kako bi se što bolje kotirale na nekim AV testovima, odnosno kojim se sredstvima služe da prikažu rezultate AV testova u što boljem svetlu na svojim sajtovima:

http://eugene.kaspersky.com/all-mouth-no-trouser/

Za one koje mrzi da čitaju, ili slabije vladaju engleskim, kratak pregled:

1. Korišćenje nepoznatih laboratorija za testiranje (bez referenci, jasnih metodologija i sl.)
2. Jednom "ubodu" dobar rezultat na testu, pa se godinama hvale na svom sajtu o tom uspehu
3. Poređenje sa starim verzijama konkurentnog softvera
4. Poređenje sa proizvodima drugačije namene (npr. home vs corporate ili agentless vs agent-base varijantama AV softvera)
5. Pereterano isticanje nekih karakteristika proizvoda dok se druge ni ne spominju (npr. nahvale odličnu brzinu skeniranja ili malo zauzeće resursa, a izostave lošu stopu detekcije ili prevelik broj false positive rezultata)
6. Upotreba irelevantnih metodologija testiranja (test ne oslikava realnu situaciju, odnosno nijedan AV se u praktičnoj primeni nikad neće naći u situaciji simuliranoj testom)
7. Selektivno testiranje (odaberu se samo neke karakteristike određenog proizvoda, i onda se one uporede sa takvim k-kama kod konkurencije)
8. Čisto varanje (npr. izmene program tako da on sa 100% uspehom prođe određeni test)
9. Odbijanje učešća u testiranju (ili zabrana korišćenja imena proizvoda u testu)

Dakle, pre nego što prihvatite rezultate nekog testa zdravo za gotovo, proverite:
• datum testiranja, verzije AV programa i šta je od opcija bilo uključeno prilikom testiranja
• istoriju pojavljivanja nekog proizvoda u testovima i rezultate postignutim u istim
• sve karakteristike nekog proizvoda, a ne samo pojedinačne odlike
• metodologiju koju je laboratorija koristila za testiranje, kao i reputaciju i reference dotične laboratorije
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Kako prepoznati "friziran" AV test12.02.2013. u 11:48 - pre 136 meseci
Pa dobro, koje su to, po njemu ispravne laboratorije, i ima li ih uopšte?
Ja već odavno mislim da su sve laboratorije dobro plaćene, jer zašto bi radile taj posao, ako nemaju nečiju podršku.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako prepoznati "friziran" AV test12.02.2013. u 11:51 - pre 136 meseci
Eno ih na kraju njegovog teksta, samo baci pogled na link :-) A inače u samom tekstu možete videti primere prevara kojima se služe neki AV vendori, ima među njima čak i renomiranih imena...
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Kako prepoznati "friziran" AV test12.02.2013. u 15:48 - pre 136 meseci
Ja znam od ranije da Norton ne učestvuje na testovima na kojima podbacuje. Jednostavno, reklamiraju samo one elemente u kojima mogu koliko toliko da se takmiče. Takmiči se samo u testovima na osnovu definicija iz baze ali ne i na heuristici.
Pa ja se sećam pre nekoliko godina, pošto Jahu na mejlu koristi Nortonov av, zaražene fajlove mi je je prijavljivao sa par dana zakašnjenja u odnosu na Kaspera.

Koristim Kasperski godinama na svim računarima u kući i stvarno ne žalim za licencu.
Pored Kaspera, bio bih spreman da koristim još i Bitdifendera. Avira je ranije imala previše lažnih dojava; ne znam kakvo je stanje danas.

[Ovu poruku je menjao espresso dana 13.02.2013. u 12:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako prepoznati "friziran" AV test

[ Pregleda: 1337 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.