Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vesaBG
nezaposlen

Član broj: 292222
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja10.03.2013. u 16:17 - pre 135 meseci
Odmah da naglasim: nemam pojam o VB6, i sve sto pise na na stranicama ovog foruma za mene su "Spanska sela"..
Ali imam problem i objasnjeno mi je da moze da se resi u VB6, sto znaci da neko od vas moze da mi pomogne...

Na poslu cesto koristim ArcGIS za obradu topografskih karata.
Podatke za odredjene objekte koje ucrtavam na kari, ArcGIS uvlaci iz Excel fajlova.

E sad, u jednom projektu potrebno je da ispunim 99 polja u excel-sheetu, sa brojevima od 1 do 99, a da se brojevi ne ponavljaju...

Sa Excelovim ugradjenim funkcijama RAND i RANDBETWEEN, dobijam niz od 99 brojeva od kojih su 50-70% brojevi koji se ponavljaju 2-4 puta
Objasnjeno mi je da, program koji ce to raditi kako treba, moze da se napise u VB a zatim da se uvuce u Excel.

Video sam da ovde ima slicnih postova ali ja bih zamolio da mi to neko napise ponovo, tako da ja samo kasnije upotrebim komande Copy - Paste..

Unapred zavaljujem...!!!!
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja11.03.2013. u 06:26 - pre 135 meseci
Tvoj problem mozes resiti i bez primene programiranja u VB vec gotovim funkcijama u Excel-u, potrebno je dau jednu kolonu upises sve brojeve od 1 do 99 zatim dodas jednu pomocnu kolonu u kojoj ces koristiti funkciju Rand zatim sortirati celu kolonu (u kojoj je upisana Rand funkcija) po rastucem ili opadajucem nizu tako ces dobiti nasumican niz brojeva od 1 do 99 ako sam te dobro razumeo.
 
Odgovor na temu

vesaBG
nezaposlen

Član broj: 292222
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja11.03.2013. u 20:13 - pre 135 meseci
..car si ...!!
..hvala puno...!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Pomoc> generisanje brojeva od 1 do 99, bez ponavljanja

[ Pregleda: 1635 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.