Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zadaci hitno potrebna pomoc

[es] :: Matematika :: Zadaci hitno potrebna pomoc

[ Pregleda: 1107 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

princesstina
student FTn-a

Član broj: 315887
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Zadaci hitno potrebna pomoc01.12.2013. u 08:48 - pre 126 meseci
Prvo se zahvaljujem svima koji su voljni da mi pomognu.Naime dobili smo 3 zadatka koja imamo fore dva dana da resimo i da pitamo koga god zelimo.Oni su dosta tezi nego oni koje smo radili i ukoliko uradimo zamenice polovinu ispita.Evo ih zadaci.

1.1.Mernom metodom meri se jacina struje I.Koristi se neogranicen broj pojedinacnih merenja i racuna se I kao njihova srednja vrednost.Poznato je da je merenje tacno.U konkretnom slucaju dobijena je srednja vrednost 13,5 i ukupna relativna greska 2posto.Nema grubih i sistematskih gresaka.Kolika je najveca apsolutna razlika izmedju dva pojedinacna merenja u 95,4posto slucajeva a kolika u 100 posto.

E sad ja sam dosla do formule koja mi treba i sada je samo problem sto imam formulu za standardnu devijaciju za ogroman broj merenja ali u njoj se pojavljuje taj broj!Sta da radim,kako da se izvucem da li imate neku ideju kako d aga uradim od pocetka ili bilo kako

2.Bert testom propustena je pseudoslucajna sekvenca od 3*10nax bita.Na prijemu je detektovana jedna greska.Gornja granica bitske verovatnoce je 10na-x.Koliko je najmanje x za koje se pouzdanost testa statistickog nivo poverenja moze odrediti sa zanemarivo malom razlikom i preko binomne i preko poasonove.

Ja sam izracunala CL preko Poasonove i dobijem 0,8 a kada idem preko binomne sva se upletem jer treba da racunam log razlike jer mi se u toj razlici nalazi 10nax a i sa druge strane jednakosti.Kako da resim ovakav problem?Sada mi je palo jedino na pamet da probam za razlicito x pa kad se vrednosti priblize da to bude to?

3.Meri se fazni sum generatora takta cija je ucestanost 300kHz a kao referenca se koristi stabili oscilator ucestanosti 2kHz:Merenjem je ustanovljeno da je vrsna vrenost faznog suma o,3UIpp.Data mi je i slika koja predtsavlja karakteristiku slabljenja pojasnog filtera.Treba da skiciram spektralnu amplitudsku karakteristiku na osnovu koje je dobijeno merenje vrsne vrednosti.
Molim vas bilo kakv smernice sta da radim gde kako,stavicu i sliku ako treba....
Molim vas za pomos strasno mi je vazno ovo....
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Zadaci hitno potrebna pomoc

[ Pregleda: 1107 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.