Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88

[ Pregleda: 318113 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!07.07.2022. u 17:57 - pre 22 meseci
AKS.
Za nepunih mesec dana, dva paketa nisu uspeli da isporuce za manje od nedelju dana. Drugi paket, preuzet 01.07. jos nije isporucen.
Korisnicki servis je u rasulu. Jedan operater kaze da je paket isporucen ?!?, drugi uzima podatke, da javi status kasnije.
Ukupno sam tri puta ostavljao podatke, i niko me nije kasnije zvao.
AKS lokalni centar. Od cetiri telefonska broja dostupna javno, ni jedan ne radi. Ili je iskljucen, ili je non stop zauzet.
Na urgiranje firmi koje su mi poslale pakete, javlja se koricnicki centar emailom, sa recenicom "sutra na isporuci".
Prvi paket je isporucen dva dana nakon takvog obecanja, a za drugi paket je obecanje bilo za danas, pa cemo videti...

Moja topla preporuka: zaobidjite AKS...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!08.07.2022. u 21:06 - pre 21 meseci
Najnoviji info: isporuka u ponedeljak...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!09.07.2022. u 05:26 - pre 21 meseci
Citat:
scoolptor:
Moja topla preporuka: zaobidjite AKS...


Ne samo njih, već sve ostale, osim zvanučnu službu pošte: POST EXPRESS

Sa AKS, BEX, Daily i šta već, uvek je bilo problema. Od kašnjenja isporuke i do 30 dana, pa do toga da se dobije oštećen paket (čiji prijem odbijem), pa do toga da ni potpis nije potreban ni za prijem ni za slanje (bilo da se plaća ili ne), niti se išta od papira dobije tom prilikom kao dokaz. Pogotovo je ovo problematično kod slanja pošiljke zakazivanjem/direktno davanjem kuriru.

Sa POST EXPRESS nikad nije problema do sada. Sve u roku od 24 časa i u slučaju kada se predaje i prima paket i uvek sve po propisu. I drugo, njihova usluga je daleko jeftinija.

I da, ako je nešto kupovano od firme, isporuka po Zakonu o zaštiti potrošača je do 30 dana, posle toga se smatra da je ugovor raskinut, ako drugačije nije ugovoreno.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html
Član 31.


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 09.07.2022. u 08:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!13.07.2022. u 17:03 - pre 21 meseci
Iskustvo sa DExpress:
Roba koju čekam je u Nišu predata 05.07. kuriru, još nije isporučena. Danas sam zvao kontakt sa sajta i rečeno mi je ono što sam pretpostavljao. Manjak kurira, roba stoji u magacinu u Novom Sadu. Inače, kurir koji radi isporuku za njihovu firmu u mom gradu je skroz ok, samo što ga par dana uopšte nisam video da saobraća kroz grad. Da li je na godišnjem, bolovanju, dao otkaz ili je preusmeren na neku drugu stranu ne znam, ali oni izgleda definitivno nemaju zamena.
Definitivno je svuda manjak kurira što zbog malih plata, previše posla, izraubovanih vozila koja se kvare. Opet sve zavisi od mesta do mesta, ali generalno kurirske službe ostaju bez radne snage.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!13.07.2022. u 17:18 - pre 21 meseci
Pricao sam sa kurirom AKS, kada mi je isporucio poslednja dva paketa nakon 8 dana cekanja. Imaju manjak radne snage.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

AngryChainsaw
SBPB

Član broj: 347751
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.04.2023. u 15:52 - pre 12 meseci
Ljudi jel moze neko da mi pomogne, kako najlakše da zaobiđem carinu, kupio bih BORO MOD od fizičkog lica za mene, cena je 420€, BORO MOD je veoma tražen i nov, lik je ok (msm na prodavca i moguć je svaki dogovor sa njim)??? UPS, DHL, FEDEX i ostale bih zaobišao jer njihove procedure jako dobro poznajem, automatski ide carina i PDV 32% + usluge špedicije. Da li može preko neke od naših lokalnih kurirskih službi, POST-EXPRESS kurirskom službom, BUSOM, VOZOM, ili moram da idem do Vinkovaca i preuzmem ga lično???
I još jedno pitanje, ako naručujem paket iz UK, vrednosti oko 200£ (uključujući i najjeftiniji ROYAL MAIL shipping), da li i onda važe sve procedure carinjenja, kao i da sam isti kupio sa UPS EXPRESS SAVER opcijom npr., ili takvi paketi mogu i da ne podlegnu carini? Težina paketa je max do 1kg a veličina standardna. Dok za ovaj drugi paket iz Hrvatske, upakovano sve u kutiju, težina oko 300gr maximum sa pakovanjem, a veličina otprilike kao kutija od nekog manjeg mobilnog telefona?
Hvala momci puno unapred...
P. S. ČEKAM na paket koji sam naručio iz Južno-Afričke Republike i koji mi je stigao jako brzo u Beograd, preko Johannesburg-a, Londona pa Beograd, i od srede mi stoji status "CARINJENJE" koji se u petak ujutru promenio u CLEARANCE EVENT (oko 08h) i dalje nema naznaka kada će biti ocarinjen, da mogu da im uplatim sve dodatne troškove (DHL - NOVI BANOVCI), kako bi oni mogli da isti proslede na moju adresu? Jel još neko čeka DHL pošiljku ili je imao iskustva sa DHL-om???


[Ovu poruku je menjao AngryChainsaw dana 24.04.2023. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!24.04.2023. u 21:38 - pre 12 meseci
To iz hrvatske je najbolje da ti neko donese autobusom.

Ovo iz UK ne mozes nikako da izbegnes carinu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!25.04.2023. u 08:41 - pre 12 meseci
Postoje likovi koji dopremaju u Srbiju iz UK i EU.

Najčešće se koriste za opcije kad neka on-line prodaja (iz celog sveta) nema opciju slanja za Srbiju.
Varijanta je da oni (nekako) registruju adresu na neki kontejner u nekoj ulici u Londonu (za UK), ili neku drugu adresu u EU za EU.

I tako, naručene pošiljke stižu na tu adresu, i onda pomenuti prevoznik donese u Srbiju, najčešće 2-3 puta mesečno, kombijem.
Naplaćuju po kilogramu pošiljke.

Kako donose - to ne zna ni Interpol, ali carina se svakako ne plaća.

Potraži, izguglaj, na primer: "prevoz paketa"

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 987
87.116.161.*



+60 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!25.04.2023. u 21:18 - pre 12 meseci
Nemam pojma za strane al ova nasa Posta je otisla u pm odkako je krkobabic otiso rasulo ...
 
Odgovor na temu

@Vampir

Član broj: 64062
Poruke: 125



+7 Profil

icon Re: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!31.05.2023. u 12:38 - pre 11 meseci
Jel ima neko problem sa 17.track aplikacijom, meni već nedelju dve ne rade recimo domaće post express pošiljke na android-u u opšte a i ove inostrane iz nekog razloga ne prati kako treba ili ih pogrešno detektuje ili kasne statusi u odnosu na npr postal.ninja
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Postanske sluzbe - iskustva, vreme isporuke - pracenje posiljki!
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88

[ Pregleda: 318113 | Odgovora: 1749 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.