Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole

elitemadzone.org :: TechZone :: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12259 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 10:08 - pre 112 meseci
11.03.2010. godine sam predala zahtev za legalizaciju objekta i kompletnu dokumentaciju traženu po tadašnjem važećem zakonu. Nadležna služba od tada do danas nije bila u stanju da moj predmet (zahtev) obradi pa mi sada, pošto je 01.11.2013. donet novi zakon o legalizaciji, traže komplet novu dokumentaciju po tom novom zakonu. Da li je moguće da ja sada zbog neažurnosti nadležne službe, moram ponovo da plaćam izradu dokumentacije iako sam sve uredno i na vreme predala???? Šta ako se umeđuvremenu donese opet novi zakon, a oni ništa ne završe po ovom zakonu... i tako u nedogled??? Imali neko iskustva po ovom pitanju?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 10:28 - pre 112 meseci
Ja bi im poslao sve ono isto od prošli put.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 10:39 - pre 112 meseci
Generalno u slucaju promene zakona u toku postupka stranka moze da bira da li hoce da se nastavi po starom, ili da se pocne po novom. Ako se opet promeni, ti opet mozes da biras... Ti ako hoces po tom zakonu iz 2010, niko ne moze da te natera drugacije. Ovo je uopstena situacija koja vazi kod nekoliko drugih zakona, a sto se konkretnog tice savetujem ti da se informises da li je to isto tako i koji je zakon za tebe povoljniji.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 11:42 - pre 112 meseci
Konkretno u novom zakonu piše:

Član 40
Postupak legalizacije pokreće se po zahtevu vlasnika bespravno izgrađenog objekta, odnosno
njegovog dela, u roku od 90 dana od dana stupanja na snagu ovog zakona.
Zahtevi i prijave za legalizaciju podneti do 11. marta 2010. godine, smatraju se zahtevima u
smislu ovog zakona.

I šta sad??? Plaćaj narode a oni će mo da menjaju zakone

po starom zakonu se to zvalo Zapisnik o izvršenom veštačenju... a sada se zove Projekat izvedenog objekta - znači menja se naslovna strana sa potpisima odgovornih projektanata, crteži ostaju isti stim što po novom treba nacrtati i šeme instalacija overeno od licenciranih projektanata a sve se to dodatno plaća.
Konkretno kod mene se radi o pripajanju zajedničikog dela zgrade mom stanu. Otkupili smo stanarske ostave i to pripojili stanu, radi se o 15m2.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 14:21 - pre 112 meseci
Citat:
dddooo:... pošto je 01.11.2013. donet novi zakon o legalizaciji, traže komplet novu dokumentaciju po tom novom zakonu.

Šta su ti konkretno poslali, tj. šta su zahtevali ? Šta piše u plavoj koverti ? Da li su možda zaturili celokupan predmet ? Da li možda od pre fali neka dokumentacija ?

P.S. I ja sam u nekom obliku legalizacije (legalizacija nadogradnje). I ja sam sve predao još 2010. god i nema nikakvih informacija da li će i kad će biti gotovo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 14:43 - pre 112 meseci
da dođem da preuzmem dokumentaciju i uskladim sa novim zakonom
interesuju me i iskustva iz drugih opština
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 16:46 - pre 112 meseci
Bice jos promena zakona, pa mozda treba sacekati, preporuka je sacekati i ne vrsiti dodatne uplate pri svakom novom amandmanu.

Treba tek da pocnu ozbiljno resavanje tog problema, a pocetak se ne nazire..a verovatno ima milion bespravnig objekata sa bar nekim uslovom za legalizaciju.
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole02.02.2015. u 17:03 - pre 112 meseci
rok za predaju nove dokumentacije je 14 dana
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole03.02.2015. u 07:26 - pre 112 meseci
Citat:
dddooo:da dođem da preuzmem dokumentaciju i uskladim sa novim zakonom
Pa dobro, znači ipak ne traže "komplet novu dokumentaciju". Biće da ti treba Obrazac FTJP. Idi vidi šta su 'teli, pa da prokomentarišemo ponovo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole03.02.2015. u 12:50 - pre 112 meseci
Nije FTJP, bila i podigla dokumentaciju, jednostavno više ne važi po starom zakonu nego sada sve po novom a to znači...još para da bi se dopunilo sve što traži novi zakon. Oni priznaju da je njihov propust što nisu obradili predmet na vreme ali, prosto novi zakon ne predviđa prelazne odredbe važenja starog zakona...radi dopunu. E sad koliko oni znaju znaju sprema se u junu opet novi novi zakon a nisu sigurni da će stići da obrade predmet po ovom zakonu i tako u nedogled. Eto njima posla da se kaže da rade a mi moramo da plaćamo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole03.02.2015. u 13:20 - pre 112 meseci
Ali, čekaj, geodetski snimak parcele ne može da bude drugačiji.
Tehnički izveštaj, opet ne može da bude drugačiji (Tehnički izveštaj je trebalo da sadrži: Tehnički opis, Izjava o stepenu završenosti, planirana investiciona vrednost, geodetski snimak, fotodokumentacija. )

Šta je to šta se razlikuje? Koju to novu dokumentaciju traže ? Meni je najveći izdatak bio angažovanje geometra i angažovanje projektantskog biroa da urade dokumentaciju.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole03.02.2015. u 14:28 - pre 112 meseci
Da samo što nisu trebale instalacije a sada treba, voda, struja, grejanje sa sve tehničkim izveštajem i stepenom završenosti, geodetski snimak treba da sadrži još neke komponenente...itd..pročitaj zakon.
Mene više zanima kakva je praksa u drugim mestima što se tiče kašnjenja u radu nadležne službe.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole03.02.2015. u 14:37 - pre 112 meseci
Bogtemazo. Mene nisu kontaktirali. Iskreno se i potajno nadam da neće. Stoka bre i lopovi. Samo takvi.

Ja sam ionako bio na granici premišljanja da li da uopšte ulazim u taj proces ili ne. Realno, ne mogu mi ništa, sve i da nisam podneo dokumentaciju. Niti mogu da ruše niti ništa.

Ali, ajd' razmišljao sam kao savesni građanin, principijelno treba to uraditi, ostaviću svojoj deci sve legalno i zakonski, i tako. Mnoge komšije koje su jednako nadograđivali nisu se ni malo potresli, niti plaćali geometra niti projektanta.

Sada, nema šanse da ponovo plaćam projekat. Nikud to ne vodi.

Kad se samo setim koliko sam više platio projektanta, zato što je bilo "hitno", majkuliimnjihovu. "U roku od 60 dana" A evo, pet punih godina je prošlo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dddooo
preduzetnik, Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 258019
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole04.02.2015. u 11:56 - pre 112 meseci
znači za sada nema stručnih u ovoj papazjaniji???
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole09.02.2015. u 07:41 - pre 112 meseci
Na šta misliš ? Na opštinske funkcionere ? Stručni ljudi u opštini ? Xa, xa, xa !!!

Ja u zadnjih, bar dvadeset godina nisam video ni jedan konkurs za zapošljavanje stručnih ljudi u opštini. Zna se ko se i kako zapošljava u opštinama, širom Srbije. Mali od kuma koji se "razume u kompjutere" i svastika koja nije završila srednju školu.

Kako od takvih očekivati da reše legalizaciju ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole20.02.2015. u 08:17 - pre 111 meseci
Evo i novih vesti (Blic Online 19. 02. 2015)

Mihajlović: Minimalna cena za predstojeću legalizaciju
Tanjug | 19. 02. 2015. - 21:16h
Potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović izjavila je danas da će građani u predstojećoj legalizaciji milion i po bespravno građenih objekata morati da plate samo najminimalniju cenu i da bi najveći deo tih objekata trebalo da bude legalizovan do kraja godine.
Mihajlović je ponovila da će u maju biti donet poseban zakon ili neki drugi podzakonski akt kojim će biti rešeno pitanje bespravno izgrađenih objekata u Srbiji.
"Ne možemo da tražimo milion dokumenata već samo jedan od elaborata koji će nam pokazati na kakvom je tlu i gde izgrađen objekat i najminimalniju moguću cena i da stavimo tačku", istakla je Mihajlović gostujući na RTS.


Jasno je da već oko petnaestak godina unazad, svaki ministara, kako dođe na vlast, tako smisli novi zakon. I - nikom ništa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole20.02.2015. u 08:58 - pre 111 meseci
Sustina je da njima ne trebaju vasa dokumenta nego samo pare pa koliko ko da.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole20.02.2015. u 09:03 - pre 111 meseci
I naravno, u poslu sa državom, uvek najgore prođe onaj koji prvi plati sve šta treba i kako treba.

Znam čoveka koji je za legalizaciju nadogradnje iznad svog stana (N.Bgd, nadogradio oko 40 m2) platio nešto malo manje od 10.000 €
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bolivia
Ivo Antonio Valda Rajić
Beograd

Član broj: 333009
Poruke: 5
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole28.03.2016. u 14:21 - pre 98 meseci
Iako je ova zastarela tema sa foruma, i zakoni su se izmenili. Mislim da je vreme da se uvek aktuelna tema ponovo aktivira....
Zakon o ozakonjenju objekata ("Službeni glasnik RS", br. 96/2015) stupio je na snagu 29.11.2015. godine.

Po ovom zakonu mogu se ozakoniti objekti i delovi objekata koji bespravno izgrađeni, dograđeni ili adaptirani.
Može se ozakoniti:
• objekat za koji je ranije podnet zahtev za legalizaciju (u skladu sa predhodnim propisima), dakle pre 29. januara 2014. godine.
• objekat za koji nije podnet zahtev za legalizaciju, ali je vidljiv na satelitskom snimku iz 2015. godine.

Dakle, vlasnici objekata ne mogu sada podneti zahtev za ozakonjenje objekta, već taj postupak pokreće isključivo državni organ i to – automatski (ukoliko je ranije već podnet zahtev za legalizaciju) ili – popisom od strane građevinske inspekcije ili komisije lokalne samouprave.
Ipak, zakonom je dopuštena mogućnost da vlasnici obavestite građevinsku inspekciju da imaju nezakonito izgrađeni objekat i time, praktično, prijave svoj objekat za postupak ozakonjenja.
Popis i evidenciju nezakonito izgrađenih objekata sprovodi opština ili grad. Po završetku popisa, građevinski inspektor donosi pojedinačna rešenja o rušenju objekta, za sve nezakonito izgrađene objekte koji su na popisu. Ova rešenja se neće izvršavati do pravnosnažnog okončanja postupka ozakonjenja. Kada se objekat ozakoni, rešenje o rušenju se poništava. Ukoliko se objekat ne ozakoni, rešenje o rušenju postaje izvršno.

Dokumentacija potrebna za ozakonjenje objekta:
• dokaz o odgovarajućem pravu na zemljištu ili objektu
• izveštaj o zatečenom stanju objekta, čiji sastavni deo je i elaborat geodetskih radova za nezakonito izgrađeni objekat (izradjuje geodeta i arhitekta)
• dokaz o uplati takse za ozakonjenje

Nadležni organ koji vodi postupak ozakonjenja dužan je da pismenim putem obavesti vlasnike objekata o tome koju dokumentaciju je potrebno da dostave.

Takse:
Pre donošenja rešenja o ozakonjenju, vlasnik nezakonito izgrađenog objekta plaća taksu za ozakonjenje, u iznosu od:
• 5.000 dinara za porodični objekat ili stan korisne površine do 100 m2, za pomoćne i ekonomske objekte, proizvodne i skladišne objekte
• 15.000 dinara za porodične stambene objekte i stanove korisne površine od 100 m2 do 200 m2
• 20.000 dinara za porodične stambene objekte i stanove korisne površine od 200 m2 do 300 m2
• 50.000 dinara za porodične stambene objekte korisne površine preko 300 m2
• 250.000 dinara za stambene i stambeno poslovne objekte namenjene tržištu koji se sastoje od više stanova i drugih posebnih delova, korisne površine do 500 m2 i komercijalne objekte do 500 m2
• 500.000 dinara za stambene i stambeno poslovne objekte namenjene tržištu koji se sastoje od više stanova i drugih posebnih delova, korisne površine od 500 m2 do 1000 m2 i komercijalne objekte od 500 m2 do 1000 m2
• 1.000.000 dinara za stambene i stambeno poslovne objekte namenjene tržištu koji se sastoje od više stanova i drugih posebnih delova, korisne površine od 1000 m2 do 1500 m2 i komercijalne objekte od 1000 m2 do 1500 m2
• 3.000.000 dinara za stambene i stambeno poslovne objekte namenjene tržištu koji se sastoje od više stanova i drugih posebnih delova, korisne površine preko 1500 m2 i komercijalne objekte preko 1500 m2

Ovo je sažeto šta je potrebno da se ozakoni objekat a do ozakonjenja je dug put.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole28.03.2016. u 18:37 - pre 98 meseci
Do ozakonjenja će još 10 puta da se promeni zakon.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: legalizacija objekata izgrađenih bez dozvole

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12259 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.