Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc okopopravke pc napajanja

[es] :: Elektronika :: Pomoc okopopravke pc napajanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4243 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
188.127.122.*



+357 Profil

icon Re: Pomoc okopopravke pc napajanja08.02.2018. u 11:24 - pre 75 meseci
Citat:
veselinovic:
To radi otprilike ovako:
Dok napon na sekundaru ne dostigne nazivnu vrijednost led dioda u optokapleru je ugasena, napon na kolektoru opta je tih 2.5V-mada bih ja po DS rekao da je 1.8 ( 600uA na 30kOma) ali nebitno.
Kolo osciluje i napon na elku u sekundaru se dize, u momentu kad dostigne zeljenu vrijednost neki komparator upali optokapler i napon na kolektoru pada blizu nule.
Tada kolo prestaje da radi i napon u sekundaru pada. Kad padne ispod granice zatvori se OK i tako u krug.
Ako nema nekog opterecenja desava se bas to da je vrijeme radi/ne radi dugacko - kod tebe oko 1 sec. Optereti malo sekundar i instrumentom neces ni osjetiti on/off nego ce to brzo da se mijenja.
Doduse mjerices neki napon (slicno PWM-u) izmedju nule i 2.5V. Sto je opterecenje blize nazivnom to ce napon biti blize 0.


Citirao sam cijeli Jovanov post. Pazljivo ga jos jednom procitaj i bit ce ti jasno ko je "krivac".- A evo i seme da se lakse snadjes.-
pOz


Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ljutiposkok
xxx
xxxxxxx

Član broj: 311265
Poruke: 29
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pomoc okopopravke pc napajanja08.02.2018. u 15:25 - pre 75 meseci
samo jos da pitam da li je moguce da postoji neki krivac van ove seme dole u sekundaru. jer sam ovu semu procesljao par puta i sve ok
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pomoc okopopravke pc napajanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4243 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.