Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL pocetak u Srbiji

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pocetak u Srbiji

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71836 | Odgovora: 364 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:16 - pre 243 meseci
Citat:
MyWay:
I vi izabrali Verata kao produžetak slobodarskih tradicija ovog naroda i večne prkosne i pravedne borbe protiv tirana?


cesh, cesh... izvini, ali niko nije izabrao verat nizasta. dovoljno dobro poznajem situaciju (kao i ostali ukljuceni u diskusiju btw.) u domacim provajderima (odakle je jedan deo ukljucenih u diskusiju i otisao) da ne bih zalio trenutak kada bi bilo koji od njih ovog trenutka propao, ili optimalnije, bio preuzet od strane nekog veceg __stranog__ provajdera telco usluga. mi ovde pricamo o telekomu i srceparajucoj prici kako se eto u toj zloj instituciji sacica hrabrih odupire politici vrha i kako telekom nije protezirani monopolista, nego eto "takva su vremena". mdaj, spare me...
a da :) super je ova bajka za ptt, ako nista drugo, ako se vec nista ne radi, nikada nije dosadno na IT nebu srbije.

[Ovu poruku je menjao caboom dana 17.05.2004. u 14:29 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:23 - pre 243 meseci
Citat:
kronos:
Pa bre ne razvija samo Verat svoj link.
Ja koliko znam i Informatika ima svoje linkove, ali se brani samo Verat kao neko ko
razvija internet u Srbiji.

cheers,


Govorimo o zemaljskim linkovima koji mogu da se koriste i za, hhm... khm... , pruzanje drugih usluga ITU kvaliteta osim IP-a :-) Zemaljske linkove je imao i EUNet davno, ali su se vrlom politikom naplate data kanala Telekomovci setili da im doskoce, pa im se vise uopste ne isplati da imaju svoj link i sad rabe Telekom sistem prenosa.

Verat ljudi "brane" jer im je valjda prvi pruzio internet usluge po normalnoj ceni - i tu im svaka cast, imali su prvi hrabrosti da pruze pravi flat, a ne neki "domacinski" tipa sezampro ili da prodaju internet na sat, kao sto to EUnet i danas nudi.

No, i pored svega toga - niko njih konkretno ne brani, ako se pojavi neko bolji - nek propadnu odmah, nego ljudi napadaju Telekom za necuveno divljanje jer im zakon iz doba KPJ omogucuje da guse konkurenciju.

U EU postoji regulativno telo koje ispituje svaki slucaj pokrivanja trzista veceg od 30%, i ako se dodje do zakljucka da je takva pokrivenost postignuta monopolom, ta kompanija mora i te kako da placa penale i da omoguci drugima da udju na to trziste.

Citat:

I vi izabrali Verata kao produžetak slobodarskih tradicija ovog naroda i večne prkosne i pravedne borbe protiv tirana?
Hahahah smejaću se dok ne počnem da plačem od muke...


Samo se ti smej i placi - verat je privatna firma i samo u tom kontekstu ih ovde neko uzima za "ostecenu stranu", a pogledaj malo bolje - i te kako ih napadaju na ovom forumu na drugim temama za kvalitet dial-upa u unutrasnjosti i sl. - Sa druge strane, tvoja firma je zakonski monopol koja koristi svoj polozaj za necuveno losu poslovnu praksu - kao sto rekoh, jedan Verat ili bilo ko drugi - sigurno propada usled loseg poslovanja, a vi usled istog napredujete - to je ono sto je iracionalno i umobolno u Srbiji(TM) i pre bih plakao zbog toga.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 12:35 - pre 243 meseci
Ivane, hvala za link - bookmarkovao sam ga pa ću ga pročitati kasnije...
Citat:
Ivan Dimkovic:
Za vasu firmicu je "Glas Javnosti" imao specijalni feljton od jedno 7-8 brojeva gde su iznoseni podaci o abnormalnom krsenju zakona, koliko znam - covek koji je pisao taj feljton nije tuzen za klevetu, niti ga je neko demantovao - ne znam sta da zakljucim na osnovu toga.


Za tvoju informaciju Ivane, Tiku (čovek koji je pisao) niko normalan ne tuži za klevetu ili demantuje (možda se samo nada poklon košulji sa kopčanjem od nazad).

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

kronos

Član broj: 22590
Poruke: 230
*.telekom.yu



+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 13:52 - pre 243 meseci
Ej, Tiko Tiko

kad bi sve bilo istina sto ti pises, Telekom bi bio...
Pa sad mozes da pocnes da pises sta hoces samo da te neko plati, a da ti imas pozicije kao sto je imao Tika Zivanovic (lik za sve vlade i sve ekipe)

cheers,



"Od svih manifestacija moći, suzdržanost najviše impresionira".
Tukidid
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 13:56 - pre 243 meseci
Ja i dalje ne vidim dokaze da je Verat bio proteziran, samo vidim da je neko u PTT-u uzeo jefitniji link, ako je uospte i bilo tako, ne secam se da je igde na krupno bilo objavljeno da je Verat otkupio PTT :).

I drugo sto bi PTT morao da uzme od telekoma link ? Jel to znaci da je telekom proteziran kod nezavisne firme zvane PTT ????

I dalje mislim da treba da se pokrijes usima i sedis tamo dok te placaju, a kada zelis da predjes da radis kod nekog provajdera, pokusaj da se pravis da nisi nikada talasao protiv istih a u korist telekoma :).

Kazem ja da je ovo cudo, telekom zeli monopol i u pruzanjeu Interenet usluga. Pa super, bicemo kao kina. Gomila pametnih ljudi a na google se ne sme, ne da telekom :).

A koji je moj interes da branim Verat, pa recimo da me obli nepravda koja se cini prema onima koji bi da nesto ucine za internet i malo zarade :).

Uostalom lepo ja kazem, dok se ne povesaju na terazijama ...
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 14:15 - pre 243 meseci
To što ti ne vidiš ne znači da to i ne postoji (osim možda u nekom Chupckocentričnom poimanju sveta).
Znači ili pročitaš ranije napisano, ili prestaneš da žmuriš
Pa da li treba da crtam da bi shvatio da je ekonomski (plus strateški) dugoročno i kratkoročno isplativo da plaćaš link preduzeću čiji si 51% vlasnik(uskoro i više), nego nekom drugom???????????????

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 14:50 - pre 243 meseci
Citat:
To što ti ne vidiš ne znači da to i ne postoji (osim možda u nekom Chupckocentričnom poimanju sveta).


Opet, problem nije u Veratu vec u PTT-u... umesto Verata je mogao da bude bilo ko drugi - gde je Verat (ili bilo ko drugi?) prekrsio zakon sto je prodao komercijalnu uslugu, po cenovniku, PTT-u??

Citat:
Znači ili pročitaš ranije napisano, ili prestaneš da žmuriš


Bojim se da neko drugi zmuri ovde - nije problem firme prodavca to sto kupac kupuje bas od njih.. Verat je PTT-u ponudio uslugu po cenovniku, izvoli - baci flame na UO PTT-a ako smatras da nesto nije OK, ili se zali svom poslaniku, posto je PTT drzavna firma... mesati Verat sa tim, sve i da je izvesna-osoba-koja-danas-radi-u-veratu inicirala poslovni kontakt je smesno - pa jel neko terao PTT da to uradi?

Ako imas neki materijal za tzv. losu poslovnu praksu, ili na proceduralne greske direktora PTT-a ili Verata, izvoli iznesi ih - ako je PTT pristao ... sta da im radis, treba im novi management?

Citat:
Pa da li treba da crtam da bi shvatio da je ekonomski (plus strateški) dugoročno i kratkoročno isplativo da plaćaš link preduzeću čiji si 51% vlasnik(uskoro i više), nego nekom drugom???????????????


Opet - kakve to veze ima sa firmom koja im je prodala uslugu, po cenovniku? Svasta. To sto pricas je samo dokaz kako je rukovodstvo u vasim firmama kratkovido i nesposobno za poslovno razmisljanje, jer su rasli u jednom drugom sistemu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 15:02 - pre 243 meseci
Citat:
MyWay:
Pa da li treba da crtam da bi shvatio da je ekonomski (plus strateški) dugoročno i kratkoročno isplativo da plaćaš link preduzeću čiji si 51% vlasnik(uskoro i više), nego nekom drugom???????????????


zasto bi bilo, ako je link jeftiniji? ne govorimo o tome da je ptt isti poslovni entitet kao telekom. ne razumem sta je ovde nelogicno, u pitanju je prosta trzisna ekonomija. ako sa jedne strane ptt ima potencijalni priliv kapitala iz telekoma i sa druge strane jeftiniji link od verata i ako je procena rizika takve investicije povoljna (da njihova investicija/vlasnistvo/etc. u smislu telekoma nece trpeti) ili da im telekom ne pruza neophodne usluge, ja ne vidim nista nelogicno u tome. a da, srbija...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 15:51 - pre 243 meseci
Citat:
caboom:
zasto bi bilo, ako je link jeftiniji? ne govorimo o tome da je ptt isti poslovni entitet kao telekom. ne razumem sta je ovde nelogicno, u pitanju je prosta trzisna ekonomija. ako sa jedne strane ptt ima potencijalni priliv kapitala iz telekoma i sa druge strane jeftiniji link od verata i ako je procena rizika takve investicije povoljna (da njihova investicija/vlasnistvo/etc. u smislu telekoma nece trpeti) ili da im telekom ne pruza neophodne usluge, ja ne vidim nista nelogicno u tome. a da, srbija...

1. NIJE bio jeftiniji link - te ne gradi svoje teoreme na pogrešnoj polaznoj osnovi
2. PTT kao VLASNIK Telekoma ipak ne može biti isti entitet
3. Ima previše ako u tvojoj formuli za isplativost investicije - to nije tržišna ekonomija (pre teoretska)

Sve u svemu, ako hoćeš shvati ili barem razmisli o tome, što se ostalih tiče I rest my case ...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 16:04 - pre 243 meseci
MyWay - lepo je da si optuzio vecinskog vlasnika tvoje kompanije (PTT) da je nesposoban.. ali bojim se da je tvoj rest case malo omasio poentu :)

Nego, ako nemas neki dokaz/hint da je recimo UO PTT ili ko god ima ovlascenje da pravi ovakve ugovore dobio neki mito od Verata.. ne znam sta da ti kazem :)

Sta si ti hteo da kazes zapravo? :)

Koliko vidim - na PTT sajtu kazu ovo:

Citat:

12.02.2001.

Od 12.02.2001. povećan kapacitet linkova PTT Srbija NET-a; uključena je direktna veza ka DEUTSCHE TELEKOM-u brzine 4 MBps. Ukupan kapacitet linkova sada iznosi 8 MBps.


Dakle, Februar 2001. Da li je Telekom tada imao kapacitete za ovo, ili su imali onaj 2 Mbps link sa C&W u Bostonu... nesto se ne secam kada su prosireni njihovi kapaciteti - a tada je bilo velikih problema sa linkom ka Telecom Italia-i koji kao da nije radio.

Takodje, lepo je primetiti da je tada postojao spor izmedju PTT i Telekoma oko kontrole poslovanja preduzeca (Telekom), gde je PTT ulagao zalbe da nema uticaj na poslovanje firme, a firma je tada gubila i te kako... Tako da strateski nije bas sve jednostavno kako ti pokusavas da objasnis.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 16:22 - pre 243 meseci
Citat:
MyWay:
1. NIJE bio jeftiniji link - te ne gradi svoje teoreme na pogrešnoj polaznoj osnovi


ok, recimo da je tako :) ima malo vise parametara u toj jednacini.

Citat:

2. PTT kao VLASNIK Telekoma ipak ne može biti isti entitet


zar to nisam i rekao?

Citat:

3. Ima previše ako u tvojoj formuli za isplativost investicije - to nije tržišna ekonomija (pre teoretska)


jel? :) ja samo pokusavam da predstavim da stvari nisu tako crno-bele i da nema dobrih i losih momaka, no ako cemo da se igramo vrtica i partizana i nemaca, nema problema.

Citat:

Sve u svemu, ako hoćeš shvati ili barem razmisli o tome, što se ostalih tiče I rest my case ...


samo napred...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 16:27 - pre 243 meseci
Nego.. ajde da mi malo ovde sumiramo ovo, cisto da se zna:

- MyWay i Kronos su krenuli neki atak na Verat sa tvrdnjom da je bio "proteziran" time sto je koristio isti telehouse kao i EUnet i jos neke firme :)

- Iako je u to vreme (februar 2001) PTT imao akcionarske probleme u Telekomu koji je, da podsetim, tada bio gubitas (bez neke kontrole PTT-a u troskovima/investicijama) i imao vrlo slab link ka svetu (Telecom Italia link, kad god da su ga uveli, je jako cesto trokirao) - oni tvrde da je opet privatno preduzece - Verat, D.O.O "krivo" za to sto je PTT odlucio da njih koristi kao transportnog provajdera do DTAG-a koji ima pouzdanu IP backbone mrezu... svasta.

Sve i da je link bio jeftiniji i kvalitetniji kod Telekoma *u sta sumnjam* opet mi nije jasno kakve veze Verat ima sa poslovnom odlukom PTT-a...

Osim ako ljudi iz Verata ne sede u UO PTT - sto nisam bas siguran, ili obrnuto (osoba koja je otisla u Verat nije radila u PTT-u vec u Telekomu, just for the case) meni uopste nije jasna ova egzibicija sa argumentima

Sta vi ljudi zapravo hocete da dokazete? Da je svaki deal PTT-a van telekoma u stvari krivica kompanija koje su dobile deal? Ako je tako.. onda treba i onaj IntraLot doakati.. pa pobogu, Ei nis "su nasi" i imaju bolje telefonske govornice...



Mislim.. ajde sad, da li sam ja poludeo ali on this very forum su se javljali ljudi iz Glasa i sl.. pricajuci o hororu pupinizovanja parica i ponuda da se predje na "Telekom" data prenos i da ce dobiti mrezu odmah... takodje znam i za horore prisluskivanja IP paketa i gasenja DSL linije u drugoj firmi, pod optuzbom da su "voipasi" (sa cime firma blage veze nema - koristi valjda H.323 za intra-kompanijsku komunikaciju.. kakav greh!) ... covece, pa posle toga bi u normalnoj zemlji neko morao da odgovara.. ali Srbija(TM).. sta da se radi :)

By the way - mislim da su 041 data broj prvi dobili iz EUneta :) i nazvali ga 041Net samo da se zna... :)


I tako dalje... mislim posle svega neko prica o telehouse-u u Katicevoj od pre par godina... ludilo.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.05.2004. u 18:47 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 16:37 - pre 243 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
takodje znam i za horore prisluskivanja IP paketa i gasenja DSL linije u drugoj firmi, pod optuzbom da su "voipasi" (sa cime firma blage veze nema - koristi valjda H.323 za intra-kompanijsku komunikaciju.. kakav greh!) ... covece, pa posle toga bi u normalnoj zemlji neko morao da odgovara.. ali Srbija(TM).. sta da se radi :)


ooo da :) cuvene subotnje akcije i snifovanje u nedozvoljenim layer-ima. to se desilo u firmi u kojoj sam radio i telekoNJ je pupinizovao iznajmljenu liniju ka sezamu pod optuzbom da se radio VoIP, a ustvari je samo management koristio MSN audio conferencing (kako god da se to zvalo i koristilo H.323). takoreci, genijalno. btw. mozda bi bilo prigodno blokirati icq/jabber/yahoo/msn da bi ljudi koristili telefon umesto messenger-a.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 16:40 - pre 243 meseci
naravno, o tome niko nista ne zna - jer su monteri verovatno bili vredni pa su to radili van radnog vremena.. sta ce jadan, ima zenu i decu.. treba ih prehraniti, ko ce da tuzi direktora... ipak je ovo Srbija!(tm)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 21:59 - pre 243 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Iako je u to vreme (februar 2001) PTT imao akcionarske probleme u Telekomu koji je, da podsetim, tada bio gubitas (bez neke kontrole PTT-a u troskovima/investicijama) i imao vrlo slab link ka svetu (Telecom Italia link, kad god da su ga uveli, je jako cesto trokirao)

Eh, reših da se manem ćorava posla, ali ajde, opet našao si temu koja me triggeruje, pa ajde da prokomentarišemo tvoju izjavu:
1. Telekom nije tada bio gubitaš, otkud ti to za ime Boga? I ako misliš da jeste, kako to da se tako brzo povratio da za 2 god. bude prilični 'dobitaš'?
2. Jeste bio slabiji link nego sad(jasno je zašto je bio baš žabarski), ali nije bio ni jedini Telekomov link, niti toliko loš - to su samo pričice...
3. Nemam lično ništa ni protiv jednog provajdera, samo me nerviraju 'pričice' o sirotim provajderima kao i pričice nalik prethodno ispričanim: 'Mi ništa nismo radili, malo sam samo Netmeeting-ovao sa bratom u USA i oni me isekli..đubrad monopolistička'...hehe ko veruje pričicama, nek malo koristi npr Netmeeting pa će videti da mu se ništa neće desiti (ili neki drugi H.323 klijent)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 22:06 - pre 243 meseci
MyWay,

Pricu o prvoj godini poslovanja sa dobitkom je plasirala upravo PR sluzba tvoje kompanije, da ne kopam po press-releases, mozes i od njih to da zatrazis. Elem, proslu godinu su proglasili prvom uspesnom :)

Bas se postavljalo i pitanje kako monopolista moze da bude gubitas.. ali eto, vi sve mozete... ne znam kako ste to izveli :)

Citat:

Vecernje novosti
12-dec-2003

Ovo je najuspesnija godina od osnivanja preduzeca i do kraja godine cemo, konacno, pokriti gubitke od 200 miliona evra, koje smo nasledili pre tri godine, a na prolece prvi put i isplatiti dividende akcionarima - rekao je Drasko Petrovic, generalni direktor “Telekom Srbija”.


Nije ni cudo sto Italijani pobegose.. posle 7 godina nisu dobili dividende :) Odlicna investicija :)

Sto se tice prisluskivanja o tome me je obavestio covek kome definitivno mogu da verujem (postuje na ovom forumu) i ko nikad blage veze nije imao sa Veratom i sl.. a i ne vidim sto bi lagao, btw. firma mu se bavila necim sto nema veze sa voipom - za ostalo imas na www.internodium.org.yu gomilu pisane dokumentacije o gasenju poprecnih veza i sa brojevima naloga i izjavama ljudi sa imenom i prezimenom. Ima i skeniranih naloga.

Cinizam ti tu nece pomoci, posto je situacija jako jako mutna i tuzna.

Citat:

2. Jeste bio slabiji link nego sad(jasno je zašto je bio baš žabarski), ali nije bio ni jedini Telekomov link, niti toliko loš - to su samo pričice...


Bio je bolji od EUnetovog, koji je bio 10x rasprodavan, ali je imao katastrofalnu miskonfiguraciju i gubljenje paketa - drugi link je bio C&W i to od 2 Mb/s, sto je nedovoljno za PTT zahteve - kako sam tada ziveo u Srbiji(TM) ne mora niko da mi prepricava kako je to izgledalo... o sukobu PTT-a i Telekoma mozes se informisati na http://www.telekom.yu - arhiva vesti, gde tvoja firma "ostro demantuje" izjave iz PTT-a neke 2002-ge godine o tome kako PTT nema udela u "vlasti". Tu ima i neka prica o dugu... samo proveri :)

Ako stavis sve to u kontekst odluke o zakupu linka od strane PTT-a, bice ti nesto mnogo jasnije - sa takvim partnerom kao Telekom 2001, ni ja verovatno ne bih gradio ozbiljan poslovni odnos dok se neke stvari ne rasciste... i rascistile su se, tako sto je PTT otkupio ono sto su ranije prodali.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 22:34 - pre 243 meseci
Jeste piše i na tarabi...
Sve u svemu, znao sam da si mislio na priču koju je lansirao pokojni Đinđić, a koja je prvo negirana a potom iskorišćena baš i neko interesantno vreme...Nisi mi odgovorio ( a niko nije pitao ni sadašnju ni prethodnu vlast) otkud to od minus 200 na nekakav plus, pa još otkup talijanskog dela akcija..Pa prosto neverovatno !!! A cene impulsa iste, a struja, gorivo poskupele, plate porasle (ima se, može se!). Vaskrs Telekoma najednom!
Po n-ti put danas kažem: razmisli malo. Pa jel ima ova priča smisla (cela od Đinđića pa nadalje).
A evo otkud krenula priča o baš 200 miliona (btw to su kamate na kamate na neisplaćeni deo know-how-a stranim akcionarima u prethodnim godinama):
X, Y i Z imaju su akcionari firme koja treba da plaća Y-u i Z-u n% od profita svake godine na ime know-how-a.
Elem, umesto da se izračuna profit, odbije n% i da Y-u i Z-u, a ostatak podeli prema učešću, citiram 'Srbija(TM)' smisli foru:
Izračunamo profit, podelimo prema učešću, i to je to. Za onih n% ko vas j...
A posle firma je gubitaš jer nije plaćala našim partnerima, a partneri lupali kamate na dug, cccc, na šta to liči.
Pa nije bato, istina je da je država zavrnula grke i talijane za neisplaćeni deo, pa je tako država gubitaš a ne firma (što nijedan premijer naravno ni lud ne bi javno izjavio)

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 22:55 - pre 243 meseci
Jesam ja upravo dobio novu dioptriju ili je izjavu dao Drasko Petrovic a ne Zoran Djindjic... covece to je tvoj CEO... ne moj. Prica o tvojoj kompaniji.. ako on laze, onda imate ozbiljan problem - CEO vam laze o elementarnim stvarima, kao sto je profit kompanije.

Covek kaze da nisu isplacivane dividende akcionarima a ne stranim akcionairma - dakle ako niko nije dobijao pare a bilo je after-tax profita, onda je ili zavrnut ili neka teska konspiracija direktora i racunovodstva u sta ne bih mogao da poverujem da tek tako prodje nevidjeno...

Zapravo kakav god odgovor da je na ovo pitanje - crn je za vas kao firmu.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 18.05.2004. u 01:10 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 23:09 - pre 243 meseci
Priču je prvi LANSIRAO Đinđić kao što rekoh ranije.
Izjavu 'svog CEO' naravno neću komentarisati jer bi bilo neumesno.

Na žalost sve je otišlo u pogrešnom smeru (pogledaj naslov teme), i stoga: over&out dok se ne vratimo na smislenije teme..


[Ovu poruku je menjao MyWay dana 18.05.2004. u 01:13 GMT]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7178 Profil

icon Re: ADSL pocetak u Srbiji17.05.2004. u 23:11 - pre 243 meseci
Dakle, pricu je lansirao pokojni Djindic, a onda CEO tvoje firme to potvrdjuje, 8 meseci posle smrti Premijera i u potpuno drugacijoj politickoj atmosferi...

Dakle, tvoj CEO laze... ? odlicno... jos jedan veliki + za firmu :)

Ako ne mozes da verujes izjavi chief executive officer-a... dodjavola sa svim, a kome se moze verovati tamo?


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL pocetak u Srbiji

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71836 | Odgovora: 364 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.