Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 373378 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

niki212

Član broj: 327928
Poruke: 10



+573 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 01:22 - pre 26 meseci
Odesa 2014

https://dumskaya.net/news/foto...daniya-ostorogno-trupy-035289/
https://rusidea.org/25050205
https://let-them-know.livejournal.com/2594.html



Reč Bog za mene nije ništa nego izraz i proizvod ljudske slabosti
Albert Ajnštajn
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 02:21 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd:
Nato se širi na istok? WTF? A što se Varšavski Pakt nije širio na zapad? Ko mu je branio?

Ukrajina 'tela u Nato? A što nije 'tela sa Rusima? Kako je došlo do toga da se narod, tako blizak Rusima okrene protiv istih tih Rusa?


Evo ja ću da ti objasnim:

Kako je došlo do toga da NATO ima mnogo veća prava u Srbiji nego Rusi? NATO ima diplomatski imunitet i može da radi otprilike bukvalno šta god mu padne napamet, uključujući i da upokoji nekoga po potrebi, i zauzme nečiju kuću ako poželi, a Rusi to nemaju pravo.

Kako je došlo do toga? Ovde je više od dve trećine ljudi oštro protiv NATO a za Rusiju.

E kad (ako) budeš shvatio kako je došlo do toga da Srbija otvori guzicu za NATO iako je narod protiv NATO, onda ćeš shvatiti i kako se desilo da se "Ukrajina" okrene protiv "tih istih Rusa"

Pišeš kao da si jedno dve decenije mlađi nego što jesi, pa ne kapiraš relacije u svetu.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 02:33 - pre 26 meseci
@Panta_

Brate Panto, ja sam zaista zapanjen sa tvojim stavovima. Toliko su ljigavi da se čudim da si uopšte imao petlju da ih izneseš na forum.

Moj interes nije biti uz jačeg nasilnika, moj interes je IMATI STAV I HRABROST.

Zabole mene dupe za sankcije devedesetih, Milošević je bio slepac na mnogo nivoa ali za sankcije nije bio kriv ni po jednom, i bez problema bih ušao opet u sankcije ako imam stav od koga ne odstupam.

Uzgred, sećam se "stabilizacije" na početku osamdesetih: 4 grupe restrikcije struje po 8 sati (8h nemaš 24h imaš), vožnja automobila par-nepar po poslednjoj cifri na tablicama, prazni rafovi u prodavnicama. Sasvim uporedivo sa sankcijama devedesetih. I za jedno i za drugo me zabole qrc, ali ono što je strašno i preko čega ne mogu preći jeste kada sada otvorim udžbenik za biologiju 8. razred i tamo pročitam o tome da pol i rod nisu isto i da je rod lično opredeljenje koje može biti različito od pola među nogama, e to je smrtonosna sankcija za mozgove cene nacije, od tog tvog ljigavog satanističkog zapada.

Već sam rekao, ako će satanisti da vladaju svetom onda treba nuklearno utabati ceo svet, ne zanima me satanistički zapad, a imati sankcije od tog zla je čak i pohvalno i poželjno. Bar pokazuješ da imaš muda da se suprotstaviš zlu.
 
+1

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
83.170.146.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 03:07 - pre 26 meseci
Citat:
Panta_:
Inače, pošto pripadnici službe uveliko prate ovu temu, evo da im se obratim sa par dobronamernih saveta.

Sledeći put kada budete rešili da me pratite, izaberite neku drugu lokaciju, neko naseljenije mesto, a ne kad sam u selu, ipak je tamo potpuna tišina pa vam se dron užasno jako čuje.
Drugo, iaberite neko manje upadljivo vozilo, a ne ovo koje verovatno košta kao sva vozila zajedno u selu. Takođe, promenite marku ili bar boju vozila, jer ovo je već drugi put da sam vas uočio u istom.
Treće, izaberite neku manje upadljivu lokaciju. Jeste vam ono proširenje pored puta zgodno da se parkirate, ali kako još nije listalo drveće vidljivost je daleko veća pa ste lako uočljivi.
Četvrto, kada nadlećete dronom, izmenite malo putanju a ne samo preko mene i moje parcele, suviše je upadljivo.

Au brate, nije tebi lako.

Citat:

Ne šalim se. Isti dron kao ovaj, samo sam ispratio ko će da ga pokupi. Šta misliš koja je verovatnoća, da neko dođe novijim audijem, izvadi dron na nekih 400m vazdušne udaljenosti i krene istim da kruži samo iznad mene nekih 4-5 minuta. Zatim spakuje dron okrene auto i ode u pravcu BG-a iz kog je i došao. Dakle, prvo mora da zna tačnu lokaciju placa da bi usmerio dron ka istom, vreme kada sam ja tamo jer tamo ne živim. I ovo je drugi put da sam to primetio, isti auto, na istoj lokaciji i dronom nadleće samo mene nekoliko minuta nakon čega se spakuje i ode. E sad, ti meni reci kome je u interesu da se doveze tu samo iz razloga kako bi snimao samo mene. Mislim, nisam javna ličnost ili tako nešto.

I mi gorimo od zelje da to saznamo.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
+1

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
83.170.146.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 03:21 - pre 26 meseci
Citat:
dollar:
Citat:
Predrag Supurovic:
To je isto kao floskula da ako nisi za Ukrajinu onda si za Rusiju. Nismo ni mi za Ukrajinu ni za Rusiju. Mi smo protiv NATO-a. A vidiš, te opcije uopšte nema u istraživanju.

Kad kazes mi, na koga tacno mislis? :)

Garantujem ti da nije mislio na tebe.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+163 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 06:37 - pre 26 meseci
Citat:
@pisac
Brate Panto, ja sam zaista zapanjen sa tvojim stavovima. Toliko su ljigavi da se čudim da si uopšte imao petlju da ih izneseš na forum.

Moji stavovi su ljigavi zato što ne želim nove sankcije ili rat, još jedan raspad države, još ko zna koliko izgubljenih godina zbog gluposti.

Lepo je Zoran Đinđić jednom rekao: ne može jedan narod da izabere pogrešnu politiku i da ga onda posle ništa ne košta.

Citat:
@pisac
Već sam rekao, ako će satanisti da vladaju svetom onda treba nuklearno utabati ceo svet, ne zanima me satanistički zapad, a imati sankcije od tog zla je čak i pohvalno i poželjno. Bar pokazuješ da imaš muda da se suprotstaviš zlu.


Pa gde ćeš većih satanista od takvih kao ti koji bi zbog svoje ideologije da unište ceo svet.

Znaš kako kažu za takve, "pre podne mrzi sebe, a popodne ceo svet".

Citat:
@Sarastro
Au brate, nije tebi lako.

Nije, jer ja već znam u kakvoj državi živim. Bojim se da će uskoro i ostali to da saznaju, ali da samo ne bude kasno.
 
0

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 07:56 - pre 26 meseci
Ako ne uvedemo sankcije Rusiji, pa zauzvrat dobijemo sankcije zapada, hoće li to da znači da Dandi, Rio Tinto, Balkan Majning i ostali odlaze iz Srbije?
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6283

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:10 - pre 26 meseci
Citat:
Panta_:Moji stavovi su ljigavi zato što ne želim nove sankcije ili rat, još jedan raspad države, još ko zna koliko izgubljenih godina zbog gluposti.


Hajde da zamislimo jednu hipotetičnu situaciju, da imaš dete od 12 godina i da si stavljen pred izbor:

1. Dete će da ti uzmu i odvedu ga u rudnik da radi kao rob da ga nikad više ne vidiš

2. Pobunićeš se i snositi posledice (nasilje, odizumanje prava ili šta god, možda i tebe odvedu u neki rudnik)

Koji bi bio tvoj izbor?


 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1749
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:16 - pre 26 meseci
Citat:
Lepo je Zoran Đinđić jednom rekao: ne može jedan narod da izabere pogrešnu politiku i da ga onda posle ništa ne košta.

Do sada sam saosecao sa svakim stradalim ukrajincem, a sad kad si me podsetio na ovo pokusacu da razvijem nacin razmisljanja da je ok da plate zato sto su izabrali pogresnu politiku, sto bi rekli - sam pao, sam se ubio.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9557
*.cpe.sn.co.rs.



+10267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:18 - pre 26 meseci
Mala Milica iz Batajnice ništa nije izabrala. Ubijena na noši.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1749
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:22 - pre 26 meseci
Ona je bila narod, a narod je izabrao i onda je ona narod koji je platio, tako nekako?
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9557
*.cpe.sn.co.rs.



+10267 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:33 - pre 26 meseci
Isto tako i onih par miliona žena i dece, Ukrajinskih izbeglica. Oni su kao nešto "izabrali pogrešnu politiku"? Dakle - same su tražile.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1749
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 08:53 - pre 26 meseci
Sto bi rekao Radovan3 - neko je izabrao, ne zna se ko je.

Statistika nas uci da retko gde uspe mirno razdruzivanje 2 naroda. Obicno mora mnogo krvi da se prolije sa obe strane i da uslede decenije mrznje nakon sto bude formirana granica izmedju 2 naroda.

Nego, nemoj na to gledati toliko negativno jer:

1) ukrajinci i ukrajinke isto kao i mi vec decenijama mastaju kako se dokopati nemacke/poljske/slovacke/engleske/holandije/belgije, tako da mozda jeste licni izbor vise nego sto izgleda
2) to pretezno i nisu ukrajinke i ukrajinska deca, nego ruskinje i ruska deca - ruske oblasti su mnogo vise zahvacene ratnim dejstvima nego ukrajinske. Bio sam u Briselu pre par dana, stajao pored autobusa koji sakupljaju izbeglice - pretezno govore ruski, redje ukrajinski. I ne svadjaju se medjusobno ruskinje i ukrajinke. Nesto kao mi ex-yu kad se nadjemo u nemackoj zajedno - svi smo nasi.

Nisi zaboravio da je svaki cetvrti stanovnik ukrajine rus, da ih tamo ima 10 miliona?
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:14 - pre 26 meseci
Nedeljkovićun što ne napišeš memoare ovde na forumu?
Onako, jedana rečenica jedan post, da ti upamtimo sliku.

Ono što si napisao zvuči bezbrižno kao kolateralna šteta:
Citat:
Darko Nedeljković

Ona je bila narod, a narod je izabrao i onda je ona narod koji je platio, tako nekako?

Nek ti je na obraz.

Kad sam čuo šta se desilo zaplakao sam nije bitno što dete i roditelje ne poznajem.
 
0

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+163 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:17 - pre 26 meseci
Citat:
Hajde da zamislimo jednu hipotetičnu situaciju, da imaš dete od 12 godina i da si stavljen pred izbor:

1. Dete će da ti uzmu i odvedu ga u rudnik da radi kao rob da ga nikad više ne vidiš

2. Pobunićeš se i snositi posledice (nasilje, odizumanje prava ili šta god, možda i tebe odvedu u neki rudnik)

Koji bi bio tvoj izbor?

Tu nema izbora. U oba slučaja završavaš u rudniku. Umesto hipotetičke, imaš realnu situaciju u kojoj možeš da izabereš da te potpuno ne izoluju, dovedu tebe i dete do granice samog opstanka. Ili, da im se pridružiš i snosiš određene posledice, ali svakako ne tako velike kao u prvom slučaju u kome praktično možeš da izgubiš sve. Pogledaj prvo na karti gde se država u kojoj živiš nalazi i ko je okružuje. To nije Rusija, već države koje su NATO članice osim tzv. Kosova na kome se nalazi najveća baza u Evropi, najbogatije i najjače NATO članice koja nas je već jednom zavila u crno, a i ne predstavlja im nikakav problem da to učine ponovo. Pitanje je da li želiš da ti ponovo uvode demokratiju, ili si to već naučio iz peošlosti. Jer znaš, ko ne uči iz prošlosti, osuđen je da ponavlja.
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1749
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:27 - pre 26 meseci
Citat:
BrutalCoin:
Nek ti je na obraz.

Kad sam čuo šta se desilo zaplakao sam nije bitno što dete i roditelje ne poznajem.

Sto meni - ja samo objasnjavam Djindjiceve reci, tako da imaju smisla, koliko-toliko. Ja bih plakao i kad neka zivotinjica pogine, a njeni roditelji se toliko trudili da je odgaje, a kamoli dete.
Ako si citao pazljivo, ja sam za mirno razdruzivanje, bez ikakvog oruzja. Kako rusa i ukrajinaca, tako i srba i albanaca. Nego, neki veliki to obicno ne dozvoljavaju. Imas ovde mnogo boljih kandidata za moralnu osudu, to su ovi koji pisu da su granice bitne a ne ljudi tj. da granice treba braniti ubijanjem, proterivanjem i konvertovanjem stanovnistva koje se protivi trenutnim granicama.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:32 - pre 26 meseci
Citat:
Darko Nedeljković

to su ovi koji pisu da su granice bitne a ne ljudi tj. da granice treba braniti ubijanjem, proterivanjem i konvertovanjem stanovnistva koje se protivi trenutnim granicama.

Ne znam ko je to ovde napisao ali su mi stavovi poznati iz Hitlerovih i Američkih memorara i njihovih ideja vodilja.

Tamo od "Indijanaca" pa preko Samoa Islands, Haiti, ...

 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6283

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:33 - pre 26 meseci
Citat:
Panta_:
Citat:
Hajde da zamislimo jednu hipotetičnu situaciju, da imaš dete od 12 godina i da si stavljen pred izbor:

1. Dete će da ti uzmu i odvedu ga u rudnik da radi kao rob da ga nikad više ne vidiš

2. Pobunićeš se i snositi posledice (nasilje, odizumanje prava ili šta god, možda i tebe odvedu u neki rudnik)

Koji bi bio tvoj izbor?

Tu nema izbora. U oba slučaja završavaš u rudniku. Umesto hipotetičke, imaš realnu situaciju u kojoj možeš da izabereš da te potpuno ne izoluju, dovedu tebe i dete do granice samog opstanka. Ili, da im se pridružiš i snosiš određene posledice, ali svakako ne tako velike kao u prvom slučaju u kome praktično možeš da izgubiš sve. Pogledaj prvo na karti gde se država u kojoj živiš nalazi i ko je okružuje. To nije Rusija, već države koje su NATO članice osim tzv. Kosova na kome se nalazi najveća baza u Evropi, najbogatije i najjače NATO članice koja nas je već jednom zavila u crno, a i ne predstavlja im nikakav problem da to učine ponovo. Pitanje je da li želiš da ti ponovo uvode demokratiju, ili si to već naučio iz peošlosti. Jer znaš, ko ne uči iz prošlosti, osuđen je da ponavlja.



Nisi ti to nešto dobro pročitao. U prvom slučaju samo tvoje dete ide u rudnik, a u drugom dete ti ide rudnik, a ti ako se pobuniš, možda ga izvadiš odatle a možda i ti završiš u rudniku.

Al jasno je, isto tako kako si izvrnuo ovu hipotetičnu situaciju i protumačio je naopako, tako izvrćeš i našu realnu.


 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1363
87.116.161.*



+562 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:40 - pre 26 meseci
Da mi dudarimo sankcije usa umesto rusiji, ala bi bili zbunjeni. Ili nekom totalno nebitnom, Burkini Faso na primer, to bi bio potez godine.
Nemoj da pricas?
 
0

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1749
*.dhcp.inet.fi.



+2285 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani31.03.2022. u 09:45 - pre 26 meseci
Citat:
Panta_:
Pogledaj prvo na karti gde se država u kojoj živiš nalazi i ko je okružuje. To nije Rusija, već države koje su NATO članice osim tzv. Kosova na kome se nalazi najveća baza u Evropi, najbogatije i najjače NATO članice koja nas je već jednom zavila u crno, a i ne predstavlja im nikakav problem da to učine ponovo. Pitanje je da li želiš da ti ponovo uvode demokratiju, ili si to već naučio iz peošlosti. Jer znaš, ko ne uči iz prošlosti, osuđen je da ponavlja.

Stvarnost deluje potpuno sumorna - mi smo pod okupacijom i konstantno na nisanu, nemamo pravo na sopstveno misljenje vec moramo da se povinujemo volji okupatora. Ipak, sa druge strane, ne mozes negirati vekovnu teznju ljudi ka slobodi, suverenitetu i pravu da slobodno kazu ono sto misle. Sto bi rekao Bajden: "mozemo mi tenkovima razrusiti beograd, ali nikada ne mozemo osvojiti srca iranskog naroda". Ili vec nadji kako tacno glasi jedna od najpopularnijih misli danasnjeg vremena. Mogu nas polupati sto puta, ali uvek ce ostati nada da ce doci dan kada ce sloboda, nezavisnost, licno misljenje i pravo na licni stav postati moguci.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 373378 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.