Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254458 | Odgovora: 3101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.82.12.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 22:14 - pre 10 meseci
Što se konvencije tiče, ajd nek ti nije teško ako ti je blizu biblioteka pitaj za Enciklopediju Jugoslavije iz 1968 7 deo koja se bavi jugoslovensko-sovjetskim odnosima. To je navedeno kao izvor podataka:


https://en.m.wikipedia.org/wik...FEnciklopedija_Jugoslavije1968
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 22:17 - pre 10 meseci
Pola Kosova , zar to nije Srbija ?

Vranjski i Pirotski okrug zar to nije Srbija ?

Trazila je Carska Rusija tada i Nis da se preda Bugarima !!!!

Pa ciji je Nis ?

Grcki , Albanski , Ruski ili Bugarski ?

Ili Nas Srpski ! Za tebe ne znam , da li je tvoj . Napisao sam da sam razumeo @pisca Bugarina sto podrzava svoje !

Razumem i onog naseg clana foruma Ukrajinca sto podrzava svoje !

To je nekako logicno !

Ali ne znam koji su Tvoji osim Rusa i Belorusa Bese ?


Znaci Rusija je posle poraza Turske u Rusko-Turskom ratu i poraza Turske u II Srpsko- Turskom ratu trazila da se Bugarima koji nisu imali tada nista ni drzavu nista preda Nis !!!

Knez Milan je tada napisao pismo Ruskom Caru da Nece predati Nis Bugarima , makar nas napala Cela Ruska Carska Armija !!!

I nije se junacio na daljinu !! Znas ono Rusija daleko 1.000 kilometara pa daj da se junacim ! Vec je Ruska armija bila tu u Bugarskoj , tu je vodila rat protiv Turske i bila na Granicama Srbije !!!

Znaci Junacio se pred samom Ruskom Armijom !!!

Ruski car kada je procitao pismo je USTUKNUO !!!

Ne sto je Srbija bila jaca , vec je ukapirao da je u Svom Prokletsvu Preterao !!

Jos pre pocetka Rusko - Turskog rata , Rusija se dogovorila sa Austrijancima da Austro- Ugarska okupira celu BiH i Rasku oblast !!

A tada je u BiH bilo 60 % Srba + Bosnjaci- Muslimani + Hrvati ! Znaci nije bilo najvise Bosnjaka , vec Srba i to ubedljivo !

U Raskoj oblasti 90 % su ziveli Srbi i 10 % Bosnjaci- Muslimani !!

Eto ko je Krcmio i poklanjao Srpske teritorije !!!

Prokleti Ruski Car i Rusija !!!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 22:38 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: A ti si od onih koji bi uzeli do Tokija ako nekako može?


Šta bre duzmem, čiji je Tokio ako ne naš? Ču duzmem.

Citat:
Ti makedonci i albanci ne žele da budu u sastavu srbije a ja sam protiv sile i represije, nek žive ljudi u kojoj državi žele. Svaki međuljudski odnos treba dabude na obostrano zadovoljstvo, ako jedna strana nije zadovoljna onda nema silovanja već mirno razilaženje. Isti princip važi za Donbas, veoma sam principijelan što se toga tiče. Jel bio referendum? Jeste. Volja naroda je jasna. Ako neko smatra da je bilo neregularnosti dozvoljavvam mogućnost i da se ponovi.


Pa dobro, Indijanci, Teksas, Škotska, Katalonija, jel znaš ti da u pola Kine ne govore kineski, idi tamo malo održavaj referndume šta si zapeo samo ovde kod mene. Ču referendum, bio brexit sutradan pitali a što smo mi ono tačno izašli. Ti tako možeš sa dve televizije i jednom anketnom kućom da otcepiš šta hoćeš, samo napraviš anketu referendum i posle na svojoj televiziji objaviš rezultate. Ču bio referendum, tako ste i Jugoslaviju razbucali.

Citat:
Stbi u Bosni i hrvatskoj su uvek želeli i žele da budu u sastavu Srbije, našom glupošću smo ih onemogućili u tome, dok smo se bavili prisilnim guranjem šiptara i makedonca u državu sa nama. Ta ruska varijanta je bila mnogo bolja od ovoga što danas imamo.


Pa kad voleli ljudi da žive u Jugoslaviji i to ste im oduzeli, sad im oduzimate reke i jezera, a tebi svaka ruska varijanta slatka izgleda, pogotovo u tuđem dvorištu, nek uređuju Sibir onoliko prostranstvo lepo za referendume i ankete. Pride i pravoslavno.

Citat:
Darko Nedeljković: Što se konvencije tiče, ajd nek ti nije teško ako ti je blizu biblioteka pitaj za Enciklopediju Jugoslavije iz 1968 7 deo koja se bavi jugoslovensko-sovjetskim odnosima. To je navedeno kao izvor podataka:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Austro–Serbian_Alliance_of_1881#CITEREFEnciklopedija_Jugoslavije1968


Eh sad da proučavam opskurne događaje, to da je bilo bitno proučavalo bi se u školi, ovako ne znaš ni koji je božjak potpisao, ni šta, nit se poštovalo.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.82.205.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 05:25 - pre 10 meseci
Citat:
ademare:
Pola Kosova , zar to nije Srbija ?

Radujmo se zajedno što "jeste".

Citat:
Trazila je Carska Rusija tada i Nis da se preda Bugarima !!!!

Pa ciji je Nis ?

Čiji je sada, ili čiji je bio tada?
Podsetio sam se na brzinu kada i koliko dugo je Niš bio srpski:
7 godina u 12. veku, malo u 14om, malo u 15om veku i to je to. Svakako interesantan grad, svi su kroz istoriju smatrali da je baš njihov - rimljani, goti, huni, turci, srbi, bugari i severni makedonci...

Citat:
Eto ko je Krcmio i poklanjao Srpske teritorije !!!

Prokleti Ruski Car i Rusija !!!

Hahaha, ruski car prema kome se srbija ponašala neprijateljski krčmio srpske teritorije koje je austrougarska, saveznica srbije smatrala svojim? Zar nije prirodno očekivati da svako ima podršku svojih saveznika? Izvoli, kaži jasno - da li je austrougarska bila logičniji i bolji vojno-politički partner od rusije i zašto smatraš da jeste? A potom - da je Srbija izabrala savez sa Rusijom i Bugarskom umesto neprijateljstva, da li bi ponuda o podeli teritorija bila bolja ili ista?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
2001:4bc9:a40:5d99:ecc9:f9ae..



+583 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 09:09 - pre 10 meseci
Njima su to bili samo komadici mape, koje su medjusobno delili. Da su se Rusi založili za jedan deo mape, morali bi napraviti ustupke na drugom, sto im nije bilo dovoljno važno da urade. Ne postoji tu nikakva ljubav ili mržnja, samo interesi.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.43.90.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 10:11 - pre 10 meseci
Rusija je u to vreme imala jasnu ulogu zaštitnika pravoslavnih teritorija.
Ko je od velikih sila podržao prvi srpski ustanak? Jedino Rusija.
Drugi srpski ustanak? Jedino Rusija. Prvi i drugi hatišerif? Jedino Rusija.
Bez ikakve dileme Srbijs može da zahvali jedino Rusiji za svoju slobodu i nezavisnost.
Problem je što to tako traje decenijama, Srbija počinje da se ponaša kao razmaženo derište rezonujući da Rusija služi za ispunjavanje želja Srbije, bez da sme da ispunjava želje i drugim pravoslavnim narodima i bez da ima pravo na bilo kakav sopstveni interes.

U toj atmosferi stiže 1775 godina. Srbija želi da napadne tursku, unapred obaveštavajući rusiju da neće moći sama, da je turska jača i da je pobeda moguća jedino ako se rusija pridruži. Rusija obaveštava srbiju da to u tom trenutku nije moguće, da rusiji treba još par godina da se konsoliduje nakon poraza u krimskom ratu, da nakon ukidanja kmetstva rusija tek radi na uspostavljanju moderne vojske itd. Uprkos dobronamernim savetima, srbija napada tursku kao razjareni pekinezer, dobija po labrnji i turci kreću u protivnspad. Najava ukidanja Srbije u najavi. Zaustavlja ih ko - Rusi, koji udaraju ma tursku sa druge strane i ginu kao zečevi protiv nadmoćnijeg neprijatelja. Šta u tom trenutku radi Srbija - jede kokice i posmatra ko će da pobedi. Na otvoreno negodovanje Rusije zašto Srbija ne ratuje, stiže im odgovor tipa - ne smemo mi da se mešamo, uplatili smo tiket na pobedu turske u toj utakmici a ruse ko hebe - ne služi srbija za pomaganje rusiji, nego rusija za pomaganje srbiji. Medjutim, pred sam kraj drugog poluvremena rusi uz ogromne gubitke preokreću utakmicu iz keca u dvojku. Tada se srbija seti da bi mogla da iskoristi priliku što turci i bugari krvare na drugom mestu, pa osvaja taj pirot i vranje koje ademare pominje. E, tada počinje da bude interesantno. Tu su rusi već malčice razočarsni licemerjem srbije, ali nisu osvetoljubivi. Jednostavno odlučuju da Srbiji daju malo manji poklon nego što je navikla. Rusija sklapa sanstefanski sporazum po kom srbija dobija međunarodno priznanje i proširenje teritorije za neki dvocifren procenat teritorije, ali crna gora dobija proširenje preko 100%, slično tome i bugarska. Tu proradi sujeta razmaženog deteta - ne može bratu više nego meni, a i za šta nam uopšte treba taj brat, bolje sve meni. I tako, po sistemu naljuti se pop na selo pa odseče sebi k...c, srbija potpiše trgovinski ugovor i tajnu konvenciju sa austrougarskom, čime se odrekne dobrog dela svog suvereniteta, stečenog zahvaljujući rusiji, u zamenu za podršku vladaru srbije da od kneza postane kralj i odobravanje da kasnije može da napada bugarsku.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 10:42 - pre 10 meseci
@ Darko Nedeljković

Sa svojim pisanijem trebao bi da se prebacis u temu :

"Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O"


https://www.elitemadzone.org/t...-Prolupao-sam-tonem-sve-dublje
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 11:12 - pre 10 meseci
Bolje da su štitili pravoslavne narode nego pravoslavne teritorije, al ajd .. to je veliki problem sa teorijom principijelnosti, lepo je podržati da neki narod sam odlučuje o sebi, još ako na referendumu odluči tako, pa ko bi bio protiv .. jedino ako pravoslavna usa pusti jedne godine na svoju teritoriju 10 Meksikanaca koji uopšte nisu pravoslavni, ako je ikome bitno, jer ni ameri već odavno ne idu u katedralu, a Meksikanci se na primer brzo množe, i druge godine se izjednače, a treće budu većina, i tamo neke desete godine Meksikanci na referendumu odluče da otcepe Kaliforniju i teraju za Meksiko, nekako deluje da bi ispali glupi ameri što su pustili onih prvih 10 Meksikanaca. A i ovi se malo prave blesavi, ako su hteli referendum mogli su ga održati i u svom Meksiku, ko da mu nešto fali.

Tako sam i ja principijelan, kad imaš svoju zemlju, drži referendume na svojoj teritoriji, važi i za Albance na *Kosovu i za Ruse koji štite pravoslavne Ukrajince ovih dana u Donbasu. A opet Škoti i Katalonci dati im referendum odmah, jer nemaju gde drugde da ga drže sem tu gde žive. I oni jadni Kurdi, trebalo je da dobiju državu pre nekoliko decenija, nego uvek nešto preče.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.service.infuturo.it.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 12:09 - pre 10 meseci
Citat:
ademare:
@ Darko Nedeljković

Sa svojim pisanijem trebao bi da se prebacis u temu :

"Prolupao sam i tonem sve dublje... :-O"


https://www.elitemadzone.org/t...-Prolupao-sam-tonem-sve-dublje

Da li bi mi opisao svoje osećanje prilikom pisanja ove poruke? Da li je to duhovitost, ili netrpeljivost/agresivnost zbog izostanka jednoumlja? Ako je ovo drugo, kada si prvi put primetio te simptome? Da, možeš odgovoriti na toj temi koju si linkovao, pa ćemo tamo videti kako ti možemo pomoći. Nije mi drago gledati kako prolaziš kroz patnje.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.service.infuturo.it.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 12:38 - pre 10 meseci
Citat:
MajorFatal:
Bolje da su štitili pravoslavne narode nego pravoslavne teritorije...

Makedonci i Crnogorci u to vreme nisu bili narodi. A od onih koji jesu bili, neki nisu imali državu. Tako da je meni u trenutku pisanja izraz "pravoslavne teritorije" delovao dovoljno adekvatan, a tebe podržavam u traženju boljeg.

Što se drugog dela tiče - da, ako meksikanci preplave usa ili afrikanci francusku, tada je to njihova država, oni glasaju, biraju vlast, otcepljuju teritorije i pripajaju drugima. Bilo bi interesantno videti kako bi izgledao svet da teritorije pripadaju istorijskom a ne faktičkom stanovništvu. Pre svega Amerika bi tada pripadala indijancima, nema veze što ih ima procentualno manje nego srba na kosovu, a svi beli, crni i žuti osvajači bi se vratili kući. Naravno od toga nema ništa. USA danas pripada onima kojih ima najviše, ako sutra nekih drugih bude najviše onda će pripadati njima.

U kontekstu toga, veoma je diskutanilno da li su u pirotu i vranju u 19. veku srbi uopšte bili većina.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 13:01 - pre 10 meseci
U kontekstu rasute pažnje, istoriskog i futurističkog pogleda, bolji termin ti je već ponuđen, a to je narod a ne teritorija, to što ti misliš da ovi ili oni nisu bili narod je još jedna falinka referndum ideje, danas narod, juče pleme, sutra nacija, a prekosutra horda, ko će pohvatati sve vaše referendume i džedaje.

A u kontekstu preplavljivanja prošlo bi ti kad preplavljivači skoro po pravilu ne bi bili neka golog*uzija i sirotilja, što se i množi jer je nije zanimalo ili mogla da pravi konkord, te kopulisala da prekrati vreme, a prošlo bi kad suprotna strana ne bi imala bacač plamena, ili bar neku bombu.

Idi kući pa preplavljuj, to što sam ti dao i struju i tv ne znači pozivnicu, nego da vidiš šta sve može ako se potrudiš.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 13:03 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:


Da li bi mi opisao svoje osećanje prilikom pisanja ove poruke? Da li je to duhovitost, ili netrpeljivost/agresivnost zbog izostanka jednoumlja?



Nijedno ni drugo !

Nego realno stanje onoga sto pises !

Uklapas se u @ pisac temu 100 %

I Inace si oduvek bio veliki postovalac onoga sto je on Pisao !

Zato i nemas razloga da se osecas "uvredjeno " !


Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
pisac:
To me zanima zato što je situacija zapravo prilično obrnuta, ja sam prolupao mnogo mnogo ranije, daleko pre nego što sam se učlanio na ovaj forum :D :D :D
A ovo što Java percepira kao "odavno prolupavanje" je zapravo verovatno samo postepeno prosvetljenje, uz malo nove (naučene) metode za kontrolisano reflektivno baratanje sopstvenim nivoom dopamina.

Pitao neki vladika svojevremeno patrijarha Pavla kako može da putuje gradskim autobusom pored Ade, kad tamo sve vrvi od devojcuraka u minicima i još od kojekakvih grehova i nemorala. A on kaže - kome se šta svidja taj to i primećuje, a on eto nikada tu nije primetio nikakve minice, greh i nemorala. Isto tako i ja - nikada nisam video to tvoje prolupavanje, ali verovacu na reč onima kojima se to svidja da to zaista postoji.

To sto ti radiš je čist frojdozam, školski primer. Naime, Frojd je rekao - ako čovek nema probleme i svi ga vole, onda je verovatno mrtav. Ako sam dobro razumeo, ti uveliko gazis drugu polovinu života i jedan od retkih ciljeva u životu ti je da ne budeš mrtav (čitaj: da ne ostaneš bez problema i da ljudi ne počnu da te vole). U skladu sa tim godi ti ideja da si prolupao i da opasno nerviras okolinu :D

Ali, eto, iz nepoznatih razloga kod mene tvoja taktika ne funkcioniše. Za većinu tvojih stavova koji ti drugi ovde pripisuju ja pojma nemam odakle im to (nemojte ostavljati linkove, neću kliknuti, da me interesuje već BiH znao). Meni je naprotiv potpuno čudno da neki likovi idu po temama, pažljivo gledaju da li si prisutan i ako jesi onda dobro zapamte ili zapisu šta tamo govoriš. Kontam da imaju neku korist čim to rade, ali ne mogu da dokucim kakvu. A kad bolje razmislim, to nije izuzetak. Evo, Kim Kardašijan, ako sam razumeo postala popularna zato sto ima veliko doope. A ti imaš veliki ajku. Principijelno, isti kurc, nema suštinske razlike. Ni jedno ni drugo prosečan čovek ne može da iskoristi, ali ga iz nekog nepojmljivog razloga zanima/nervira. Tako da po svemu sudeći forum je isto što i rijaliti a ti pisac, ti si po svemu sudeći lokalna forumska Kim.

Izvini što sam te razočarao konstatacijom da nisam primetio da si prolupao. Danas ako nisi prolupao, nisi uspeo u životu. Evo, npr Jovana Jeremic - sta bi bila da nije prolupala, obična ženska koja stoji pored puta i stopira kamiondžije. Jer ako si normalan čovek koji pošteno radi iizdrzava porodicu (npr kamiondžija) onda si niko ništa, a ako si prolupala alapaca (ili kako se već kaže u muškom rodu) onda si uspeo/la u životu ijednog dana će ljudi i tvoje izjave da citiraju rame uz rame pored patrijarha Pavla i Sigmunda Frojda. Zato, ne predaju se, samo napred, tek si na početku maratona prolupavanja, a uspeh se priznaje tek na kraju!


Jer si na tom istom "tragu" oduvek i bio !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 13:43 - pre 10 meseci
Mozda bi naj-fer bilo da se svi kolektivno vratimo u Afriku i kloniramo nekoliko hiljada neandertalaca iz prikupljene DNK u nadi da ce se razmnoziti i rasiriti na svojoj teritoriji.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 13:59 - pre 10 meseci
Potomci nederldetalaca imaju svoju državu u Evropi. To je Nederland. Zašto bismo ih klonirali kad ih ima sasvim dovoljno, možda i više nego što je potrebno?

P.S.
Čuo sam da u tom Nederladnu žive i ovi homo, ali ipak ma više ovih Neanderltalađana.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 15:59 - pre 10 meseci
Citat:
Shadowed:
Mozda bi naj-fer bilo da se svi kolektivno vratimo u Afriku i kloniramo nekoliko hiljada neandertalaca iz prikupljene DNK u nadi da ce se razmnoziti i rasiriti na svojoj teritoriji.


Majka rusija na čelu sa našim predsednikom putinom bi povećala teritoriju Afrike za 100%, i belorusija na čelu sa zlatnim kalašnjikovim za još 100% .. što ukupno iznosi 200%

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1641



+593 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 20:41 - pre 10 meseci
Posto si i dalje tu da nas smaras, ocigledno nije ozbiljno.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.34.240.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 23:25 - pre 10 meseci
Citat:
ademare:
Nijedno ni drugo !

Nego realno stanje onoga sto pises !

Pročitaj pitanje još jednom. "Realno stanje" nije osećanje.
Naročito kad se ponašaš iracionalno - agresivan si i donosiš ovde offtopic đubre sa drugih tema. Ja tebe veoma cenim i poštujem kao sagovornika, ali mi ti to otežavaš ponašajući se loše vaspitano dete. Ja najiskrenije želim da ti pomognem da se ponašaš kaonormalan, odrastao, heteroseksualni muškarac. A normalan, odrastao, heteroseksualni muškarac treba da oseća kurcobolju za pojavu da ljudi oko njega drugačije vide svet oko sebe. Ti znaš kakav je tvoj stav/verovanje/ideologija, za tebe jedino to treba da bude važnoo i u skladusa tim da isključiš te napade besnila što ja nebitan mislim drugačije. Moja tumačenja možeš po želji opovrgavati ili čaksmatrati nedostojnim komentara, ali svako spuštanje diskusije na nivo ličnog prepusavanja i pokazivanje agresije znak je da bi se trebalo obratiti lekaru za mentalno zdravlje.

Citat:
Uklapas se u @ pisac temu 100 %

I Inace si oduvek bio veliki postovalac onoga sto je on Pisao !

Naprotiv, nisam bio oduvek, nego si me upravo ovog trenutka inspirisao da to postanem.
Otvorio si mi oči. Shvatio sam da poslepisca ništa neće, ne može i ne treba da bude isto.
Nad piscem je izvršena smrtna kazna iz razloga što je osumnjičen da je bolestan, nema moć empatije, ne saoseća sa patnjama drugih bića. To pokreće jednu potpuno novu eru ovog foruma - bukvalno možemo posmatrati postojanje foruma kao dve potpuno različite ere - eru pre pisca i novu eru.
U pravu je onaj jova koji je pisca predložio zasmrtnu kaznu - ovaj forum mora da se reformiše, da insistira na empatiji, ljubaznosti, političkoj korektnosti. Neće više da može da budemo nekorektni, zli, agresivni i uvredljivi jedni prema drugima. Želiš da prosipaš agresiju, netoleranciju, netrpeljivost, govor mržnje? Momentalno ću da te predložim za ban za bilo šta od toga, od ovog trenutka pa na dalje i ubuduće. Naravno, ne smatram ni ja sebe svecem već grešnikom, sigurno sam nekog nekad uvredio i ponašao se agresivno. Ali, to više neće da može. Sajber smrt pisca nas postavlja nove standarde jer ne možemomi biti isti kao on ili gori od njega a biti živi u ovom sajber svetu, nego ako smo takvi idemi i mi pod mač. To je naša moralna obaveza.

Citat:
Zato i nemas razloga da se osecas "uvredjeno " !

Nisam ni rekao da se osećam uvređeno, nego da to je to namera - da me uvrediš. To što nemaš taj talenat pa ti ne uspeva je sasvim nebitno, problem je u samoj nameri. Ta agresivnost i uvredljivost ukazuje na nemoć, kompkekse, nezrelost u svakom slučaju na sve ono što normalnom heteroseksualnom muškarcu ne služi na čast. Ja želim da ovaj forum podignem na jedan viši nivo, tako što ćemo zauvek raskrstiti sa razmaženim derištima, ucveljenim devojčicama, iskompleksiranom decom u matorim godinama i ostalim likovima upitnog mentalnog zdravlja. Ne zato što me takvi na bilo koji način ugrožavaju, nego mi je ispod časti da budem utakvom društvu i da diskutujem sa takvima. Ja zaista verujem u tebe, mislim da imaš potencijal i nasuprot tvrdnjama pisca da slobodna volja ne postoji smatram da možeš slobodnom voljom da počneš da se ponašaš ljubazno, što će tibiti višestruko uzvraćeno. Znači, bez komentarisanja jedni drugih i prepucavanja na ličnoj osnovi, a stavove akoželiš napadaj argumentima, ako ne želiš ostavi. Možemo li uvažavati pravo drugog da ima drugačije mišljenje, čak i pogrešno?


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini13.07.2023. u 23:33 - pre 10 meseci
Opet nisi nista razumeo !

Ajde pomocicu ti da razumes , jer je izgleda suvise komplikovan nacin na koji pisem !

Ne prvi put vidis nesto sto ne postoji !

A vrlo je jednostavno sta sam napisao i zasto sam citirao tvoj post u toj temi " Prolupao ..." .

Kad procitas i kada napisem jezikom dece iz obdanista razumeces valjda !


Da ne kopiram ceo citat uzecemo jedan primer !

"To sto ti radiš je čist frojdozam, školski primer." O.K. greska u kucanju nije vazna , Frojdizam !

Znaci sta je potrebno ?

Da u celom citiranom tekstu svugde gde pise TI , zamenis sa JA - Darko Nedeljkovic "


Pa ce primer biti :

" To sto Ja , Darko Nedeljkovic , radim je cist Frojdizam . Skolski primer ! "

Jesi li sada razumeo sta sam napisao ?

Zameni u celom tekstu ovako kako sam ti objasnio i videces da se SVE uklapa !


Eto to pise i nista vise sto ti vidis da pise u mom postu o tome !

 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini14.07.2023. u 00:22 - pre 10 meseci
Šećer je droga.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini20.07.2023. u 08:52 - pre 10 meseci
Hvala ti što si uslišio moju molbu.

Citat:
Bora Sonar:
Molim sve članove foruma da šire svest o štetnosti šećera tako što će na kraju svakog posta napisati:

Šećer je droga!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254458 | Odgovora: 3101 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.