Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prećica za stampanje u print preview

[es] :: Office :: Excel :: Prećica za stampanje u print preview

[ Pregleda: 639 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jaskojsako
BIH

Član broj: 141632
Poruke: 224
..a03:bc10:6006:22d4:bea8:f9f6



+4 Profil

icon Prećica za stampanje u print preview13.06.2023. u 19:48 - pre 10 meseci
Pozdrav
Da li moze da se dodijeli nekom tasteru od F1 do F12 da kad je sheet u print preview modu (Full screen).Sheet se otvara u full screenu print previw.
da se izvrsi stampanje lista pomocu dodjeljenog dugmeta.

Drugo pitanje ista je tema.
Moze li se kad je list u print previw modu (Full screen),tj kad se pokrene print preview u full screenu pokaze komandno dugme za stampanje .

hvala

Jasmin
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Prećica za stampanje u print preview14.06.2023. u 10:29 - pre 10 meseci
Ako sam razumeo nameru, nalakši način da postigneš nešto tako je da komandi Print iz PrintPreview dodeliš dugme na Quick Access Toolbar.
U Print Preview prikazu, desni klik na dugme Print pa izabereš Add to Quick Access Toolbar

Na taj način komanda će ti biti uvek dostupna na Quick Access Toolbar (i van Print Preview) pa nisam siguran da li ti to odgovara.



Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jaskojsako
BIH

Član broj: 141632
Poruke: 224
109.163.131.*



+4 Profil

icon Re: Prećica za stampanje u print preview14.06.2023. u 13:46 - pre 10 meseci
Hvala na odgovoru,ali ja kad otvaram sheet,otvaram ga u full screenu gdje moze samo pogledati i nista vise
zato sam pitao moze li preko komandnog dugmeta ili onkey eventa da se dodijeli stampa i izlaz.
Kad korisnik otvori sheet u full screnu,pokazao mi prvo msg box sta treba za stampanje a sta za izlaz iz full screen preview.
Naravno ako moze.
Hvala svakako na odgovoru.

Jasmin
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Prećica za stampanje u print preview15.06.2023. u 06:53 - pre 10 meseci
Pošto si pomenuo, pretpostavljam da znaš kako da dodeliš izvršavanje makroa (za štampanje) nekom tasteru ali ako ne, ovde je link: Application.OnKey method (Excel)

Problem je samo što neće to ići tako prosto, jednom kada dodeliš taster, on će to izvršavati svaki put kada se pritisne a to možda neće biti ono što korisnik želi. Dakle, svom makrou za štampanje ćeš morati da dodaš i neku proveru da li su okolnosti za štampanje ispunjene, tipa, da li je otvoren režim pregleda štampe ili nije, npr.

Drugo, ovo je jedan primer koda koji bi štampao stranu br 9 (tj opseg "od" 9 "do" 9)

Code:

    ActiveSheet.PrintOut _
        From:=9, _
        To:=9, _
        Copies:=1, _
        Collate:=True, _
        IgnorePrintAreas:=False


Pogledaj ovu stranu za više detalja:
Excel VBA Print_ 2 Examples To Quickly Setup, Print Or Print Preview
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

jaskojsako
BIH

Član broj: 141632
Poruke: 224
2a02:27b0:4a03:bf30:802e:4cf..



+4 Profil

icon Re: Prećica za stampanje u print preview16.06.2023. u 18:45 - pre 10 meseci
Hvala na odgovoru.
U pravu si ne ide tako kako sam zamslio.Hvala u svakom slucaju.

Pozdrav
Jasmin
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Prećica za stampanje u print preview

[ Pregleda: 639 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.