Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon

[ Pregleda: 925 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 16:44 - pre 8 meseci
Da li je neko koristio ovaj uredjaj? S obzirom da imam jedan par, mislio sam da je to klasican Voki-Toki, jeste ili nije? Kako da komuniciraju dva jedan izmedju drugog? Tu na slici se vidi da mikrofona nigde nema. Za sta sluzi AC JACK? Ne verujem da je za mikrofon?!

https://www.subito.it/audio-vi...ge-27-mhz-torino-498324951.htm

Ne vidim da ima mikrofon pa se pitam da li je uopste moguce da bude voki-toki? Bar ja ne nalazim mikrofon? Ima ulaz za 3/4 bananu i pise "3/4 jack". Ne bi trebalo da je to za mikrofon? Verovatno da se ukljuci na 9V naizmenicnog napona, a sada ga koristim na 9V bateriju. Probao sam jedne stare kompjuterske sluske, nece ni slusalica da radi, a ni mikrofon.

Hvala puno, pozdrav!

[Ovu poruku je menjao aca_punk dana 29.08.2023. u 18:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.179.*



+370 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 18:05 - pre 8 meseci
Zvucnik moze da radi kao mikrofon i obrnuto. Mislim naravno pre svega na dinamicki mic-ro-phone Sve zavisi koliko jako stisnesh preklopnik. mozda ima i dugme za generisanje morzeovog koda, ko zna, nisam do sada vidjao ovu spravicu.
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 18:56 - pre 8 meseci
Imam jedan par ali ovako kako sada radi nema nikakvu funkciju! Bar za mene, a mislio sam da cu moci da komuniciram izmedju ta dva uredjaja.

Na slikama crveno dugme je "buzzer" i onda se na drugom cuje "beep", kada to uradim suprotno, onda se cuje kao da pukne. Pretpostavljam da to nije ispravno i da se cuje neki DC napon.

Crno dugme sluzi valjda da bih mogao da pricas u njega. Valjda?! Medjutim nista se ne cuje na drugom uredjaju. Kada sam ga otvorio, a vidi se i na slikama koje sam okacio, nisam mogao da nadjem mikrofon.

AC JACK, jedini konektor koji ima je povezan gde i kontakti za bateriju 9V. To je valjda da moze da se ukljuci na ispravljac.

Sasa da li mislis da ovaj zvucnik u njemu moze da bude i mikrofon ili mi to pricas teorijski? :)
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 19:21 - pre 8 meseci
Pa da, ovo je samo za morzeovu azbuku. Nista vise ne moze da se uradi njime!
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 21:21 - pre 8 meseci
Ne sećam se da bi na sitibandu bila ikada telegrafija. Ipak mislim da je to CB uredjaj sličan ovome.
https://www.radiomuseum.org/r/...27_mhz_transceiver_rt_950.html

Ne znam, možda grešim.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.181.*



+370 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon29.08.2023. u 23:43 - pre 8 meseci
Davno sam imao nesto slicno samo iz hong kongeta u to vreme, imao je klasicno prijem-predaja i dugme za morzeov kod. Ako su uredjaji ispravni, trebao bi da uhvati neki shum ili govor na prijemu svremena na vreme. Mozda da se proba sa neke vishe zgrade, obicno je to pomagalo. Kad se setim kad me drugar nagovarao da pravimo tzv. Atom 3, u to vreme imao domet nekih par km, a mi klinci osnovna skola. Nema sanse da bi nam proradilo.
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 09:52 - pre 8 meseci
Ovde je bitno ovo "heterodyne". Nesto sam citao da je za slanje impulsa i neke frekvencije. Fora je sto nema mikrofona! Cujem i ja ponesto u svom tom sustanju. Ko zna sta i odakle. Hteo sam samo da zakljucim da li moze da radi kao klasican voki-toki ili ne. Ocigledno ne ali jeste CB na 27Mhz.
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 12:02 - pre 8 meseci
Ja mislim da je to ipak toki-voki, možda više za decu, pošto baterijom od 9 V ne možeš dobiti neku snagu odnosno domet. Najviše, ako ne i potpuno liči na Skyfon model NV-7, za kojeg piše da ima push - to - talk button i buzzer za poziv.
http://cbradionl.weebly.com/sk...lid-state-transceiver-nv7.html

Nešto više je napisano na ovoj stranici, uz pomoć Google translate.
http://jr7eqw28855.sakura.ne.jp/aaae2.html
lp
baresi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.181.*



+370 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 12:07 - pre 8 meseci
To je samo naziv za modulaciju signala koji je ovde koriscen. Taj zvucnik moze da bude i mikrofom i u takvim spravicama se zbog stednje tako i primenjivao.
(barezi je poslao poruku u medjuvremenu)
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 21:21 - pre 8 meseci
U tekstu na Japanskom po meni nema nista konkretno... Jedino ako se podrazumea da su napravljeni zbog toga, pise da imaju dugme za poziv. Onda su ovi bili neispravni... Vise nisu u mom posedu...
 
Odgovor na temu

baresi
Maribor

Član broj: 66006
Poruke: 1674
*.dynamic.telemach.net.



+243 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 21:29 - pre 8 meseci
Mislio sam da ćeš to popravljati, japanac je lepo označio na pločici šta je šta. Meni to kod popravke puno znači.
lp
baresi
 
Odgovor na temu

aca_punk

Član broj: 206469
Poruke: 2133



+60 Profil

icon Re: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon30.08.2023. u 22:12 - pre 8 meseci
Ma ne... Ovo slucajno doslo kod mene, morao sam da vratim... Nisam smeo da odlemljujem itd... Ko zna gde bi to odvelo, a moralo je da izgleda ko sto izgleda. Mozda okretanjem nekog od promenljivih kondenzatora ali sam pomislio da tada ne izgubim i ovo malo buzera sto je radio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Transceiver Solid State Super Heterodyne Skayfon

[ Pregleda: 925 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.