Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

autoupdating from excel to google sheet

[es] :: Office :: Excel :: autoupdating from excel to google sheet

[ Pregleda: 878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon autoupdating from excel to google sheet26.09.2023. u 13:51 - pre 7 meseci
Pozdrav

Molim za pomoć trebam upload svaki dan podatke sa excel na google sheet.
Sve što sam pronašao se plaća ima li neka shema da se to uradi free?
znam sa google sheet to excel i to radi ali obrnuto :(
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: autoupdating from excel to google sheet29.09.2023. u 06:37 - pre 7 meseci
Davno je bilo kada sam ovo koristio tako da neću moći da ti kažem tačnu proceduru ali se sećam da je trebalo omogućiti automatsku sinhronizaciju na konkretnom folderu (lokalnom, na kućnom PC-u) koji si prethodno definisao da hoćeš lokalne kopije onoga što radiš online. U određenim vremenskim intervalima, Google Sheets se sinhronizuje sa web-verzijom. Sad, koliko su ti intervali česti to je pitanje, sigurno da nije dovoljno za iole ozbiljniji posao, ali za kućne (i besplatne) varijante je otprilike ok.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: autoupdating from excel to google sheet29.09.2023. u 16:05 - pre 7 meseci
Citat:
3okc: Davno je bilo kada sam ovo koristio tako da neću moći da ti kažem tačnu proceduru ali se sećam da je trebalo omogućiti automatsku sinhronizaciju na konkretnom folderu (lokalnom, na kućnom PC-u) koji si prethodno definisao da hoćeš lokalne kopije onoga što radiš online. U određenim vremenskim intervalima, Google Sheets se sinhronizuje sa web-verzijom. Sad, koliko su ti intervali česti to je pitanje, sigurno da nije dovoljno za iole ozbiljniji posao, ali za kućne (i besplatne) varijante je otprilike ok.

To je standardna Google Drive aplikacija.

Inace, mislim da postavljacu teme treba nesto poput Google Sheets API. Klasican REST interfejs, podatke razmenjujes u JSON-u. Dokumentacija sadrzi i kratke primere uradjene u nekoliko programskih jezika. Za Python postoje i jednostavniji interfejsi, poput gspread, koji je laksi za koriscenje. Citanje Excel fajla na tvom PC-u - zavisi od jezika. Ako bih to radio u Pythonu koristio bih openpyxl da citam podatke s PC-a, a gspred da azuriram podatke na G-drajvu. I obrnuto.
 
Odgovor na temu

Taft
nemam
nemam

Član broj: 325250
Poruke: 70



Profil

icon Re: autoupdating from excel to google sheet01.10.2023. u 08:27 - pre 6 meseci
Hval na što ste odvojili koji trenutak i pokušali pomoći
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: autoupdating from excel to google sheet

[ Pregleda: 878 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.