Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine

[es] :: Elektronika :: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 07:35 - pre 2 meseca
Pozdrav,

Da li je iko probao da uveze ozbiljniji digitalni mikroskop iz Kine (tipa https://vi.aliexpress.com/item...9147.html?gatewayAdapt=glo2vnm i slicne)?
Koliko sam shvatio, kod nas samo firme mogu da uvoze slicnu robu po zakonu. Da li je neko kao fizicko lice uspeo da uveze nesto slicno, ako jeste, koliko je platio uzovne dazbine, i kako je to izveo?

 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1636



+591 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 08:15 - pre 2 meseca
Mislim da mozes da ga kupis u delovima:
Baza: https://www.aliexpress.com/item/1005006178323440.html
Glava: https://www.aliexpress.com/item/1005005111937090.html
Jeftinija i cena i postarina.
Mozda ce nedostajati koji accessory.
Ja bi ovo detaljno proverio.
Ali ces dva puta platiti troskove usluge carinjenja. Jos uvek jeftinije.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1636



+591 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 08:21 - pre 2 meseca
Mada, umesto opsega 7-50x ja bih vise voleo da imam opseg 3,5-25x sto se na nekim mikroskopima moze postici montazom 0,5x predsociva. Time se dobija i na maksimalnoj radnoj udaljenosti. Nisam siguran da je ovde to moguce.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 09:09 - pre 2 meseca
Hvala na odgovoru, sve linkove imam duze vreme ali nisam uspeo da nadjem nikoga ko je uvozio kao fizicko lice.
Preko firme moze da se uveze za oko 20% od vrednosti ali nisam uspeo da nadjem nikoga ko hoce da se bakce.
Carina na mikroskope je smesna, valjda 1-3%, plus PDV i 60 evra spediteru da ga rascarini.
Toliko sam uspeo da saznam.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1636



+591 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 09:40 - pre 2 meseca
Ovo mozes da kupis kod nas: https://teleskop.rs/industrijs...-ind-c2t-stereo-mikroskop.html
Treba da dokupis svetlozni izvor - iz Kine, i eventualno kameru.
Mozes iz Kine i da nabavis predsociva 0,5x, a mozes i da ih kupis i kod nas https://teleskop.rs/oprema-za-...oskope.html#/154-povecanje-05x
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 09:56 - pre 2 meseca
Sve sam to video, ne planiram da kupujem kod nasih lopova nista, osim ukoliko uspem da nadjem nekoga da mi za jedno 100 jura zavrsi posao preko firme.
Ima na Malti online trgovina gde se prodaje RF4, pa ko ima nekoga u hrvatskoj ili sloveniji moze preko njega da kupi i ustedi
https://phoneparts.mt/c/repair...ls/microscopes-and-magnifiers/

 
Odgovor na temu

vucko47
Užice

Član broj: 303041
Poruke: 1542



+174 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 12:40 - pre 2 meseca
Možda da probaš nešto sa ovima što dovlače preko Madjarske. Ja uzimam filamente za 3d štampu preko jednog Madjara i čovek mi opušteno dobavi 10kg plastike. Jbg, nemam ovde da kupim pa moram tako. Poručim u EU ili u Madjarskoj da stigne na njegovu adresu i on to prenese u Srbiju. Ili kažem njemu šta mi treba.
Što se tiče firme prvi se ja ne bih cimao da dovlačim nekom nešto pa mislim da ćeš teško naći nekoga.
A iskreno mi je više muka što svakakvu glupost moram da kupujem vani jer kod nas nema ništa a i ako ima cene su katastrofa.
Sinan Hasan Jašar Šaban...
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine10.02.2024. u 13:19 - pre 2 meseca
Imam ljude u hrvatskoj, problem je sto RF4 nema distribuciju u EU, a, osim na Malti, u EU prodaju ga x1,5-x2 skuplje nego u Kini.

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 08:37 - pre 2 meseca
Vidi, prijatelju, ako setuješ Alija da ti šalje u Srbiju mikroskop košta €215.87+Shipping: €167.74,
a ako setuješ na Hrvatsku €263.51+Shipping: €94.38. Po tom ti iizađe da je jeftinije da ga kupiš
preko Hrvatske. A ti tvrdiš da može da se nađe za 50€. Sa prevozom ili bez? A kažeš za nekoga
ko bi ti učinio potencialno uslugu da je verovatno lopov. Baš lepo od tebe. Ja sam imao firmu i to
nije mali posao uvesti jer da bi kako ti tvrdiš platio carinu dva posto treba dosta posla, jer ti treba
mišljenje o tarifnom broju, pa dozvola i td. A PDV plaćaš i na cenu i na transport.
Mogu samo da ti dam savet da tražiš mišljenje od carine na Novom Beogradu da li to možeš da
uvezeš kao privatnik i onda sa tim mišljenjem može da pređe granicu. Napiši da ti treba za neki
neprofitni posao, recimo magistarskui rad o proučavanju paramecijuma.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 08:53 - pre 2 meseca
Najjeftinije ga je kupiti na Malti i preko Hrvatske prosvercovati, sve se ostalo ne isplati ako si fizicko lice.
Za 60 evra se obavlja carinjenje preko firmi koje se time bave, one se ne bave transportom i sl. Jedino ostaje pitanje koliko je komplikovano za firme da ga uvezu,
vise speditera me ubedjivalo da se to radi onlajn, navodno ne treba nikakvo misljenje ako uvozis nesto slicno preko firme.
Carina za mikroskope je, navodno, 1%.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 10:55 - pre 2 meseca
Razlika za Hrvatsku nije velika , zato sto kupci iz EU drzava PDV placaju Aliju prilikom kupovine ! To je ugovor izmedju EU i Alija , da odmah se placa PDV ! On valjda kvartalno taj PDV uplacuje na racun EU !

Tako da ova suma sa Alija za HR vec sadrzi HR PDV ! I na to se placa samo carina ! Plus zna se koliko je placeno , pa njihova carina , kao i Sve normalne carine na Planeti ne pogadja cene kao Nasi Idioti !


Ovo sa Malte tu je i PDV i Carina , ali je pitanje da li firma hoce da salje za Hrvatsku ! Unutar EU nema duplih PDV i carina , pa se sve plati u drzavi uvoza !

Naravno ostaje cena Postarine .

To za Maltu treba jos proveriti , prvo da li hoce da salju u HR svakako nisu obavezni i koliko to sve zajedno ispadne .
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 13:51 - pre 2 meseca
Firma sa Malte salje po EU bez problema, mislim da je slanje 50 evra ili tako nesto, dopisivao sam se sa vlasnikom.
Ne mogu da uvlacim ljude iz Hrvatske ni u kakve peripetije, jedino sto mogu da ih iskoristim da prime posiljku.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 15:05 - pre 2 meseca
Pa raspitaj se jos, ali tu ne bi trebalo da bude nikakvih dodatnih troskova za onog koji prima . Nikakve carine , porezi itd.

Pitaj tu firmu za svaki slucaj , ali je pravilo da unutar Eu nema nikakvih dodatnih troskova.

Nije vazno sto je roba Kineska. Jer je PDV i carina placena u Malti .


Mozes da pitas mejlom ili da nazoves i HR carinu pa da pitas ne ulazeci mnogo u detalje . Mozes da kazes da zelis prijateljima da kupis poklon itd. tako nesto , ne da ti oni uvoze
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 17:25 - pre 2 meseca
Mnogo vi to komplikujete...

ja bi iskoristio nase "lopove" i kupio to u srbiji, razlika je realnih 50eur

Ili stisnuo zube i narucio direktno u srbiju,
jer ce kinez i onako da napravi nizu fakturu i nek napise da su to neke 3D naocare (ili cega se vec sete mastoviti kinezi) i platices svakako manju carinu nego u bilo kojoj drugoj opciji.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9458 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine11.02.2024. u 20:44 - pre 2 meseca
I onda stigne u DHL magacin u Nove Banovce i počinje igranka ...
Njihova špedicija, carinik koji sedi tamo, zahtevi za očitanom LK i
kojekakvim izjavama. E, sada ako nećeš da oni to carine onda lepo
otkupiš dokumentaciju od njih za 3000 pa kod drugog špeditera.

A što se tiče plaćanja doprinosa to se proveri za 1/2 minuta


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine12.02.2024. u 05:40 - pre 2 meseca
Kinez moze da ti nacrta kakvu god hoces fakturu, odrapice te kako dune cariniku koji ce na Amazonu da trazi artikal.
DHL su lopovi sa zaletom, pogotovo ako preko njih nesto saljete u inostranstvo (slanje DHL-om iz Kine kosta vise nego sam mikroskop, pa je to vise za entuzijaste).
Mene je u stvari interesovalo da li je neko uvozio slicne mikroskope iz Kine kao fizicko lice i kako je prosao.
Firma koju sam konsultovao mi je rekla da bi u drugoj polovini godine carina trebala da bude 0%, ali da robu mora da prati uverenje o poreklu.
Ovde je video o carinjenju:
https://youtu.be/OnIaA8to83U

Zar je moguce da medju nama nema ni jedan serviser elektronike, ili oni kod nas jos uvek koriste lupe?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine12.02.2024. u 08:59 - pre 2 meseca
Carina ti je najmanji problem !

Mada Kinezi Ne salju Fakture ! Oni mogu da napisu na paketu vrednost ali to niko ne uzima u obzir ! Kada bi slali fakture , onda carina ne bi ni "Pogadjala" cene ! Za robu iz USA , EU gde prodavci salju fakture , Carina uvek carini po tim fakturama ! Nema pogadjanja cena !

To sa uverenjima mozes slobodno da zaboravis ! Jer to se isplati samo firmama i to ne za Jedan proizvod vec ko se time bavi stalno !

Za EU postoji to 15 godina ali to uverenje koje izdaju tamosnje drzave kosta nekoliko Hiljadarki Evrica !
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine12.02.2024. u 09:14 - pre 2 meseca
Mozda da ipak kosultujes kineza i vidis da li taj "aliexpres premium shipping" moze da bude singapurska posta umesto UPS i DHL, a verovatno da moze
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine12.02.2024. u 09:25 - pre 2 meseca
Citat:
ademare:
Carina ti je najmanji problem !

Mada Kinezi Ne salju Fakture ! Oni mogu da napisu na paketu vrednost ali to niko ne uzima u obzir ! Kada bi slali fakture , onda carina ne bi ni "Pogadjala" cene ! Za robu iz USA , EU gde prodavci salju fakture , Carina uvek carini po tim fakturama ! Nema pogadjanja cena !

To sa uverenjima mozes slobodno da zaboravis ! Jer to se isplati samo firmama i to ne za Jedan proizvod vec ko se time bavi stalno !

Za EU postoji to 15 godina ali to uverenje koje izdaju tamosnje drzave kosta nekoliko Hiljadarki Evrica !


Ako se roba kupuje preko firme vecina ce da ti izda fakturu, ako je nema pretpostavljam da se koristi izvestaj banke ili nesto slicno.
Da vas utesim, proizvodjac mikroskopa RF4 nema distributera za EU, nazalost. Mikroskopi su za tu lovu odlicni.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1636



+591 Profil

icon Re: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine12.02.2024. u 10:15 - pre 2 meseca
Mada izgledaju kao igracke. Izbor boja im nije bas najsreciniji. A i kao sto rekoh, nemas 3,5x..25x.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Uvoz Digitalnog Mikroskopa iz Kine

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2324 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.