Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16970 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 07:30 - pre 237 meseci
Linkovi za validaciju su tu kako bih ja ili bilo ko drugi mogao da proveri ispravnost koda. To što si ti naleteo i našao neispravan dokument upravo opravdava postojanje tih linkova. Hvala ti.

Greška je ispravljena, greška je bila u klasi za manipulaciju sa tekstom. blockquote handler koji ću morati ponovo da napišem.

Citat:
Samo da ti pokazem da su ti validatori u principu stvar za geek-ove. Najbolji validator je browser - Otvoris stranu, ako radi - kod je validan 100%... onda drugi browser...


Greška u koracima. Za neupućene web ide ka tome da bude baza XML dokumentata gde je sam XHTML tranzicioni dijalekat. Organizovane informacije koje sa lako pretražuju. Da web sada nije to svedoči i popularnost web pretraživača.

A XML ne oprašta greške kao browseri (osim ako ne koristiš neki poseban API, SAX na primer).

Citat:
Ne znam zasto ste se svi toliko napalili da promovisete firefox i pljujete IE


Zato što je IE debil (IE = Imbecil Engine)! Bajat, brljav, traljav... Ima tu mnogo epiteta. A ja kao "veliki čika" moram da mislim na svaku njegovu grešku i da tweakujem dokument kako bi se lepo prikazao u njemu.

Citat:
Bili bi korisniji da ste napravili verziju Firefox na srpskom umesto da smarate svakoga ko pomene IE.


Napravljano. Počni da pratiš domaće blogove.

Citat:
BTW, sta ti znaci "zna se ko postavlja top10 markice"? Sta zelis da kazes?


Stavljaju ih vlasnici narodskih sajtova. To nije loša stvar, samo takve stranice ne posećuju mnogo iskusni korisnici računara (što sam upostu i rekao). Dal' sam slagao ili rekao nešto ružno kad si se toliko raspalio???

Citat:
BTW2: Skoro svaku poruku pocinjes sa necim sto moze da lici na uvredu: lupas, Ma bre glupost... jel' to neki trend ili si nesto umoran?


1. Zar čovek nije lupio? Dozvoliti stranici da ti menja layout browsera? I da će to većina korisnika dozvoliti? Glupost.
2. A zar nije glupost uzimati TOP kao referencu. Top markice su uglavnom na portalskim sajtovima koji predstavljaju samo jedan deo domaćeg interneta. Ostatak je zapostavljan.


Nisam umoran. Trudim se da se ne uhvatim neke teme kao pijan za plot kada nisam u pravu ili kada takvo moje ponašenje prelazi u fanaticizam (zealoti). Međutim, kada se s druge strane nađe zealot i pri tom me proziva to ne mogu da oćutim.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 08:08 - pre 237 meseci
Da te iznenadim: web nije napravljen zbog web dizajnera vec obrnuto. Ti pricas o sajtovima namenjenim uskoj grupi ljudi - to nije web, to je "mali sokak" u velikom gradu.

Citat:
Napravljano. Počni da pratiš domaće blogove.

Samo mi jos to fali :-)

FF je trenutno najbolji browser, ali mu fali mnogo toga da postane najpopularniji, a to sto mu fali nema veze sa samim browserom kao proizvodom. To je jedina istina i ne znam zasto toliko raspravljati oko ovoga.

Citat:
Stavljaju ih vlasnici narodskih sajtova. To nije loša stvar, samo takve stranice ne posećuju mnogo iskusni korisnici računara (što sam upostu i rekao). Dal' sam slagao ili rekao nešto ružno kad si se toliko raspalio???

Ja ne znam da li sam zaboravio znakove interpunkcije, ali kada se neko "raspali" dok pise, obicno stavlja ????? ?!?!?!?! !!!!!!! ili nesto tako. Ja sam samo pitao za pojasnjenje sa 1 znakom pitanja. Cini mi se da si ti taj koji se raspalio jer ti rusim "koncepciju" o IE posto vidim da si zaseo na forum i samo trujes "standardi ovo", "standardi ono", "ne valja sajt - nije po standardu", "IE je s*****"... a najgore je sto su neki poceli i da te slusaju - to je razlog zast pisem sve ovo sto pisem - da ljudi ne naprave pogresnu sliku o web dizajnu, sliku koju ti nudis.

Ti ocigledno ne zelis da shvatis moju poruku. "Stranice ne posecuju mnogo iskusni korisnici racunara" - o tome ja i pricam. Koliko je "iskusnih"? Koliko je "mnogo iskusnih"? Zaprepastio bi se koliko je ta cifra mala. Ako pravis sajtove na koje ce samo takvi da dolaze imas 2 opasnosti:
1. Vrlo mali broj poseta
2. Veliki problem sa izborom sadrzaja. Ako stavis nesto sto "iskusni" ili "mnogo iskusni" prepoznaju kao glupost, nedorecenost, netacnost.... mozes da ima kazes "cao!". Nece vise ni dolaziti na tvoj sajt. Da li si ti spreman, iskljuciv kakav jesi, da obezbedis tekstove za "mnogo iskusne". Da bi to mogao, treba da budes "najiskusniji". Ali to je vec tvoj problem, necu da se mesam u to.

Neko je odavno rekao "ko ne zna da radi - pise knjige".

Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 08:39 - pre 237 meseci
Ne razumem zašto je nemoguće praviti stranice koje će raditi u IE, a pored toga će i biti po standardu.... Kao da su svi zaboravili na tu mogućnost.

Naravno, biće to "crippled" kod, ali ipak - to je, kao što sam i rekao, jedini kompromis...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 11:45 - pre 237 meseci
Nemam vremena za prepucavanja. To ostavljam balavcima i onima "mladim u duši".

Standards.gif Ovo je ono što ja pokušavam da kažem. Ko skonta, lepo. Ko ne skonta opet lepo...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 13:30 - pre 237 meseci
Evo ima balavac, oće da flejmuje ;-)

Podržavam uglavnom sve ono što je Bluesman iznio jutros i tokom predhodne noći, da ne objašnjavam ponaosob šta, kako i zbog čega, postavio bih samo dva pitanja:
Citat:
BytEfLUSh:
stavio sam ga tu zato što je neko sa ES-a našao moj bivši homepage...... a ne bi bilo baš lepo da ljudi misle da je to i dalje moj sajt....

http://www.bytemedia.org/

Jel to taj sajt? Završen ili ne, ja ne mogu nikako da ukapiram kakve ti to onda standarde ovdje zagovaraš? Pazi ovo je klasični ol' skull html 4.01 sajt, kodiran u tabelama, sve sa <font> i <br> tagovima, nigdje ni traga standardima! Ovo je sav css koji stoji iza sajta:
Code:

BODY {
    FONT-SIZE: 12px; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana,Arial,sans-serif; margin:0px; padding:0px;
}
TD {
    FONT-SIZE: 12px; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana,Arial,sans-serif
}
PRE {
    MARGIN-TOP: 0px; FONT-SIZE: 12px; MARGIN-BOTTOM: 0px; FONT-FAMILY: verdana,arial,monospace
}
A:link {
    COLOR: #3070E0; TEXT-DECORATION: none
}
A:active {
    COLOR: #ffffff; TEXT-DECORATION: underline
}
A:visited {
    COLOR: #808080; TEXT-DECORATION: none
}
A:hover {
    COLOR: #307030; font-weight:bold
}

Ne vidim nikav smisao ni u diskiriminatorskom upozorenju, ovakve sajtove bi IE5 (možda i četvorka) trebao sasvim da uredno prikaže:
Citat:

Best viewed with Mozilla Firefox 0.9 or above, 1024x768 or higher resolution
This page is NOT Internet Explorer friendly, nor will it ever be.

Totalno je bez veze da neko ko zagovara Firefox koristi Microsoftove diskriminatorske metode, iste te na koje se ujedno žali cijelo vrijeme... :(
Citat:
Ilija Studen:
Greška u koracima. Za neupućene web ide ka tome da bude baza XML dokumentata gde je sam XHTML tranzicioni dijalekat. Organizovane informacije koje sa lako pretražuju. Da web sada nije to svedoči i popularnost web pretraživača.

A XML ne oprašta greške kao browseri (osim ako ne koristiš neki poseban API, SAX na primer).

Ja ovu priču slušam od dveiljadeprve, dok Web dođe tamo gdje je pošao (da bude baza XML dokumenata) trebaće još mnogo mnogo godina, poznajući istorijiske činjenice koliko je godina neophodno da neke stvari na Webu normalno zažive (uzmi CSS za primjer). Time da je ova priča čisto usputna, i iskreno ne sjećam se da joj je Zeldman u DWWS dao neki veći značaj.

Jebiga, živimo i radimo u sadašnjosti, gdje ma koliko se to nama sviđalo ili ne, IE jeste najveća žaba u bari i moramo pratiti zakone i potrebe tržišta ukoliko želimo da ostanemo u igri. Toliko od mene.


[Ovu poruku je menjao mungos dana 16.11.2004. u 14:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.176.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 13:36 - pre 237 meseci
Ilija, to na žalost samo dokazuje da ti nista nisi razumeo i da si neverovatno sujetan, a u komunikaciji ti je glavni argument uvreda (izgleda da si ipak umoran), narocito kada ti ponestane argumenata. 4 puta sam objasnjavao svoj stav, u kojem nema nista protiv standarda, za pismenog coveka vise nego dovoljno.

Vidim da si usao u fazu "samozadovoljnog", sto je druga faza razvoja web dizajnera u kojoj se on divi sam sebi kako je naucio posao. Kada prodjes tu fazu, i udjes u analiticku fazu (i izgubis iz komunikacije reci "glup si", "lupas"...) onda mozemo da nastavimo razgovor.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 14:54 - pre 237 meseci
Citat:
mungos: Jel to taj sajt? Završen ili ne, ja ne mogu nikako da ukapiram kakve ti to onda standarde ovdje zagovaraš? Pazi ovo je klasični ol' skull html 4.01 sajt, kodiran u tabelama, sve sa <font> i <br> tagovima, nigdje ni traga standardima!


Jeste, to je taj sajt. Nego, pazi - imam nešto još bolje - www.ptt.yu/korisnici/n/p/npintaric
Tamo koristim standarde, eto baš sam sad verifikovao kod na w3c-u, nađe samo par greškica, ali je skroz po standardu.

Ne, ozbiljno, jesi li ti normalan? Ako hoćeš da kritikuješ sajt, idi na forum Kritike, pa tamo nađi temu gde sam ostavio link ka svom sajtu i kritikuj do mile volje. A, da, problem je u tome što nema tamo takva tema zato što sajt još nije spreman.

Nego, ajde ovako... Internet Explorer je teško s****. Isprobao sam IE u Longhorn-u i veoma često puca...... A tek sam Longhorn kako je bagovit.... Nije me briga jel završen, šta oni tamo u MS-u zagovaraju stabilnost, kad im je operativni sistem takav....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 15:09 - pre 237 meseci
Nevene, molim te da ne mašiš kontekst. Ovo ide u beskoristan flejm, jer validacija onog linka i nije za hvalu. Što se tiče konteksta, mungos je ocenu tvog sajta dao kao odraz tvojih reči, ukazivanjem da tvoja dela ne odslikavaju ono što pričaš. Ništa više.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 15:15 - pre 237 meseci
Ma sajt je po standardima, to su samo štamparske greškice.

Inače, ajde ovako - neka mungos krene da pravi sajt, kad ja viknem "STOP!" onda diže ruke sa tastature i ja proveravam kako to izgleda u browser-ima, eto ni standarde neću gledati, samo to kako sajt izgleda za krajnjeg korisnika.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 15:24 - pre 237 meseci
Inače, čudi me što mungos ne zna da PRVO ide dizajn (u mom slučaju i sadržaj), a tek kasnije standardi.
Meni ni dizajn na sajtu nije gotov, biće tu još dosta izmena, a nisam lud da se istovremeno mučim sa dizajnom i da optimizujem kod. Kad dovršim dizajn, onda kreće pravljenje normalnog koda. A to mi nije nikakav problem.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 15:45 - pre 237 meseci
(psss... ispao ti jedan link iz potpisa...
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.176.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 15:55 - pre 237 meseci
Kao doprinos dajem vam jedan link pa proverite sami koliko je w3c validan recimo Google pa onda izvedite zakljucak o tome koliko je smak sveta ako kod nije w3c validan. Probajte sami: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.google.com

pa onda koliko ima smisla izjava:
Citat:
Veoma često je odlika početničkih i FP master sajtova (gde mu FP dođe kao FrontPage i nije uopšte pohvalno).
Pozdrav i bez uvrede (ja sam samo veliki zagovornik W3C standarda i dobrih sajtova).

Onda google nije dobar sajt?

ili recimo
Citat:
Nepoštovanje standarda (u bilo kojoj oblasti) ukazuje na neozbiljnost, neupućenost i najbitnije neprofesionalizam.

Neozbiljnost, neupucenost i neprofesionalizma? Google?

Cela frka je ispala oko toga sto sam ja hteo nekima da ukazem da ne budu toliko iskljucivi u svojim konstatacijama. A onda su neki od tih nekih to shvatili kao licnu uvredu.

Definitivno sam u poslednja 2 dana najvise puta startovao validator, celih 5 puta, mislim da do sada u zivotu nisam toliko puta proveravao validnost, a preziveo sam do sada... nekako :-))
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 17:43 - pre 237 meseci
Citat:
BytEfLUSh:
Stvar jeste korisna, ali ja propagiram striktno držanje web standarda (molim one koji znaju moje homepage-ove da ne komentarišu - jedan je star 4 godine, drugi je u izradi) a taj kod nije u W3C standardima... Mada bi bilo lepo kad bi bio, to priznajem.

Nikome ja ne zabranjujem da to koristi - em što ne mogu, em...... Pa dobro, uglavnom zato što ni ne mogu. Ali tako se krene - prvo CSS za scrollbar pa onda neki JS koji radi samo na IE, itd itd..... Jedini lek (preventiva, zapravo) je striktno držanje standarda koje određuje W3C.

Ovo mi liči na onu našu staru: "ko o čemu, kurva o poštenju..." (bez ličnih uvreda)

Prije nego što kreneš da propagiraš standarde, prvo ih dobro izuči, da znaš o čemu diskutuješ. Soliš pamet, a kao što rekoh, ni sam ne znaš o čemu tačno govoriš, što ilustruju citati ovakvog tipa:
Citat:
BytEfLUSh:
Dakle, potrebna je nova revizija W3C standarda, a i bolje bi bilo ljudima iz Mozille da se ne uspavaju...

Zato trk na http://www.w3.org/MarkUp/ da upoznaš gradivo.
Citat:
BytEfLUSh:
Jeste, to je taj sajt. Nego, pazi - imam nešto još bolje - www.ptt.yu/korisnici/n/p/npintaric Tamo koristim standarde, eto baš sam sad verifikovao kod na w3c-u, nađe samo par greškica, ali je skroz po standardu.

Prvo, pošto nisi deklarisao nikakav DOCTYPE, možemo samo da nagađamo o kome se standardu radi ;-)
Da ne cjepidlačim sada, prateći Dejanov link, vidi vaistinu --sve je skroz po HTML 4.01 Transitional standardu! Zanemarljiv četrdeset sedam greškica, složićemo se svi, i nije mnogo.
Citat:
BytEfLUSh:
Inače, ajde ovako - neka mungos krene da pravi sajt, kad ja viknem "STOP!" onda diže ruke sa tastature i ja proveravam kako to izgleda u browser-ima, eto ni standarde neću gledati, samo to kako sajt izgleda za krajnjeg korisnika.

Za mene kao posjetioca je sve ono što vidim online na tvom sajtu završeno, od tebe i tvog profesionalnog pristupa zavisi šta ćeš već da kačiš.
Citat:
BytEfLUSh:
Inače, čudi me što mungos ne zna da PRVO ide dizajn (u mom slučaju i sadržaj), a tek kasnije standardi. Meni ni dizajn na sajtu nije gotov, biće tu još dosta izmena, a nisam lud da se istovremeno mučim sa dizajnom i da optimizujem kod. Kad dovršim dizajn, onda kreće pravljenje normalnog koda. A to mi nije nikakav problem.

Da ne dužim, kodiranje po standardima, nakon veoma kratkog perioda postoje stvar navike i ukoliko stvari već odrađuješ prema standardima, tako radiš čitav proces. Ajde, linkuj mi neki sajt sa "normalnim kodom" ;)


Inače kada si izjavio:

Citat:
BytEfLUSh:
Mada, dotle - još uvek smatram da je najispravnije praviti sajt po postojećim standardima - u tom slučaju, ako se ne prikazuje kako treba - uvek možeš okriviti browser :)


valjda si mislio na ovo ;-)

Citat:

Best viewed with Mozilla Firefox 0.9 or above, 1024x768 or higher resolution
This page is NOT Internet Explorer friendly, nor will it ever be.


Usput, HTML 4.01 standard koji pokušavaš da koristiš, donesen i dopunjavan je u periodu 1997-1999., drugim riječima davno prije Mozille i Firefoxa.


Citat:
BytEfLUSh:
Nego, ajde ovako... Internet Explorer je teško s****. Isprobao sam IE u Longhorn-u i veoma često puca...... A tek sam Longhorn kako je bagovit.... Nije me briga jel završen, šta oni tamo u MS-u zagovaraju stabilnost, kad im je operativni sistem takav....


E da, da... veoma mi se sviđa ova tvoja promotivna politika, na ES-u "Take back the web", a kući:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 19:45 - pre 237 meseci
Hehe jesam reko da će se svi popaliti na ptt sajt?

Kao prvo, ByteMedia sam krenuo da pravim u HTML 4.01 i kasnije sam odlučio da na kraju sve prebacim u XHTML, pa me nije bilo puno briga za standarde u toku izrade - bitno mi je bilo da samo imam NEŠTO u šta ću da ubacujem sadržaj.

A PTT sajt, ne kontam kako ste uspeli da to shvatite ozbiljno - pa pogledajte datum kad je sajt napravljen. Da, Longhorn sam dobio sa Podzemlja (kojeg je držao ortak), i ne znam kakve taj banner ima veze sa tim. Stvarno, poenta je.....?

A kao što sam reko - w3c greške na PTT sajtu su samo štamparske :) DOCTYPE nemam zato što sam se slučajno naslonio na backspace kad sam postavio kursor na <html>. A oni atributi koji ne postoje su nastali tako što je mačka prošetala po tastaturi dok sam bio away. Ajd da vidimo da li će opet neko poverovati....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 19:47 - pre 237 meseci
Citat:
noviKorisnik: (psss... ispao ti jedan link iz potpisa...


Pa jbg ima puno ljudi koji stvarno nemaju šta da kažu na ovu temu pa se hvataju nedovršenog sajta ko pijan plota....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.220.218.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 20:01 - pre 237 meseci
@bluesman: Aj pogledaj 2-3 topica podole, na temi IE.
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 20:16 - pre 237 meseci
Citat:
BytEfLUSh: Pa jbg ima puno ljudi koji stvarno nemaju šta da kažu na ovu temu pa se hvataju nedovršenog sajta ko pijan plota....

Ne osećam da više ima toliko toga da se kaže. Rekao bih da je previše rečeno. Svojih sajtova se sam držiš, inače te ne bi takla tako sitna upadica.

Sam si ostavio link na ptt sajt, zašto? Da ignorišemo tvoje postove ili da vrištimo zbog novootkrivenih atributa?

I konačno, prestani da se pravdaš - neka su to i samo "štamparske greške", nije bitno - to su greške. I to opet nije strašno, jer na greškama se uči, tu parolu si verovatno čuo dosta puta. I zato prestani da odgovaraš na postove. POČNI DA IH ČITAŠ!
Citat:
mungos:
kodiranje po standardima, nakon veoma kratkog perioda postoje stvar navike i ukoliko stvari već odrađuješ prema standardima, tako radiš čitav proces.

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 20:26 - pre 237 meseci
"Počni da ih čitaš"???? WTF ti sad to znači?

Inače, koja me je to upadica "takla"? Meni je najviše zasmetalo to što sam video da je neko (mungos?) ko očigledno nema šta da kaže na temu otišao na nedovršen sajt i lepo izvalio neke gluposti oko toga kako ja ne znam šta pričam, kako mi ni sajt nije po standardima, ...

Link ka PTT sajtu sam ostavio čisto da bi video reakciju - da li ćete se popaliti i na taj link ili neko stvarno ima nešto da kaže na temu. Pa dođavola u koliko tema moram da napomenem da je taj sajt napravljen dok sam bio klinac, da je kod čisto sr***, i da ga držim u životu čisto zbog broja posetilaca (pa će onda meta refresh biti mnogo koristan jednog dana).

Inače, nemam nameru da u ovom trenutku ponovo kodiram ceo sajt (ByteMedia) od početka - to ću uraditi na kraju, kad sve budem pretvarao u XHTML. Tako da... Onaj zadnji citat nema veze s tim....

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 20:39 - pre 237 meseci
... i konačno - da li si pročitao izdvojeni citat koji sam ostavio u prethodnom postu?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a16.11.2004. u 20:40 - pre 237 meseci
A jesi ti pročitao moj post?
Da jesi, ne bi to pitao.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kako da promenim izgled(boju) scroll bar-a

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 16970 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.