Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"

[es] :: Advocacy :: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11449 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 01:55 - pre 236 meseci
Uglavnom poenta je, da mozes prilicno jeftino da prodjes sa LAMPom ako hoces da imas custom softver, koji ce ti biti neki produkcioni sajt ..

Vecina na zalost, su lose iskodirana ... ali to je kao sto sam reko 10 puta, do programera ....

Mada uvjek mozes uzet perl umjesto phpa ... l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.6.eunet.yu.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 01:55 - pre 236 meseci
[quote[Sundance:

Evo ja ne koristim AV ima 2 godine i nisam imao dosad problema sa virusima. Sta sad?

[/quote]


Upravo se i ja ne secam kad sam bio zarazen virusom, iako sam ih dobijao. Stvar je samo u znanju korisnika da ne pokrece sve sto nalazi u attachmentima poruka, pa bila to i obicna slika, a da se prethodno ne konsultuje sa tim koji mu je to nesto poslao... I stvar je u principu resena, mada istina je da bi trebalo izbegavati OE, zbog njegovih exploita, ili ako se koristi, namestiti Internet security na highest, tj. da se nista ne izvrsava bez tvog prethodnog odobrenja, a cak mislim da je tako nesto u WinXP-u i po defaultu namesteno?!


Inace, sto se tice ove same teme... Da li hakeri koriste obicno Windows ili linux?


Tu temu bih postavio na malo drugacije osnove. Cinjenica je da biste uopste mogli da koristite linux, da treba da citate gomile, help-ova, .txt-ova, howtos, i ostalih informacija sa Net-a, i da gomilu stvari manuelno podesavate, instalirate... da kazem jednom recju odrzavate sistem. Samim tim iz citanja tih svih tekstova dobijate i vise znanja, nego prosecan korisnik Windowsa, koji ne zna kako stvari rade "ispod haube", niti ga to obicno ne zanima... Zato je i cinjenica da ce po defaultu onaj koji koristi linux, mnogo vise nauciti o samom sistemu, protokolima, itd. Ali to ne znaci da i Windows korisnik, ako se zainteresuje ne moze o tim stvarima "ispod haube" da sazna (nauci).
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 01:55 - pre 236 meseci
Citat:
dr ZiDoo: ASP.NET Web Matrix - begginer, jel u njemu radiš komercijalno aplikacije? Daaaaj....


Ne radim uopce u njemu, ali ovaj alat uopce nije toliko trivijalan. Mozes raditi web aplikacije, XML web servise, imas dobar debugger, odlicnu podrsku za internacionalizaciju, svu mogucu sigurnost koju ti .NET moze pruziti i 100%-tnu interoperabilnost sa drugim managed jezicima/alaticima koju .NET pruza.

Jesi uopce bio na onom sajtu i vidio koje sve vec postoje javne kontrole i komponente za njega?

Citat:
Mono - čini se oki, ali mislim da će na kraju biti samo još jedan pokušaj nekih ljudi punih entuzijazma. Mislim koluko ljudi razvija web aplikacije u (*)asp.net-u i tjera ih na liuxu?


Pa nesto malo, ali zasto to mene pitas. Pitaj sebe! ECMA standardi su tu, mene osobno cisto zaboli koliko ce OSS zajednica uspjeti u njihovoj implementaciji.

Citat:
Za Visual Studio 2005, we will see ;)


Skini betu, vidjet ces koliko je to super alatich. Ja sam jednostavno odusevljen. Tu je jos i podrska za C# 2.0, jednom tko se navikne na generike, taj se vise ne vraca...
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:01 - pre 236 meseci
Citat:
littleboy: Ok, pastovao si dvadesetak bugova, u phpu.. i evo ovi difejsi ovih dana sto se dogadjaju ni jedan veze nema sa tim sto si ti dole napisao...


To su bugovi PHP-a, a ne bugovi custom skripti koje izradjuju poluamateri. Da i to dodam lista ne bi imala kraja...

Citat:
Po meni nije bitno sto izlaze advisoriji za ne bitno


Bitno je za masu ovih LAMPoida koji hoce za male pare hostati sajt koji je busan ko svicarski sir.

Citat:
.. eto php recimo, bitno je da se _brzo_ fixaju, a ove sto su lijeni da updejtuju php na svojim serverima, to i zasluzuju ..


Sto mislis, da li je bolje odabrati win kombinaciju za malo vise para i znat da si sigurniji nego da koristis LAMP? I tko je u vecini, ovi lijeni ili ovi azurni?
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:10 - pre 236 meseci
Citat:
neo01: a cak mislim da je tako nesto u WinXP-u i po defaultu namesteno?!


Da, XP.SP2 + autoupdate i miran si. Ako nisi napredan korisnik, kloniti se IE, mada ne bi bilo zgorega skinuti i neki BESPLATNI AV/anti-malware alatic, ima ih na tone dobrih.

Citat:

Tu temu bih postavio na malo drugacije osnove. Cinjenica je da biste uopste mogli da koristite linux, da treba da citate gomile, help-ova, .txt-ova, howtos, i ostalih informacija sa Net-a, i da gomilu stvari manuelno podesavate, instalirate... da kazem jednom recju odrzavate sistem. Samim tim iz citanja tih svih tekstova dobijate i vise znanja, nego prosecan korisnik Windowsa, koji ne zna kako stvari rade "ispod haube", niti ga to obicno ne zanima... Zato je i cinjenica da ce po defaultu onaj koji koristi linux, mnogo vise nauciti o samom sistemu, protokolima, itd. Ali to ne znaci da i Windows korisnik, ako se zainteresuje ne moze o tim stvarima "ispod haube" da sazna (nauci).


Potpuno se slazem!!!!

Ja takodjer predvidjam da ce linuxu rasti share na desktop trzistu. Samo, kad budemo imali vojsku Suse-ovaca, RedHat-ovaca i Mandrake-ovaca koji ce koristiti OOTB sistem, i kad ruski i bugarski profiji koji pisu malware za masnu lovu procjene da je trziste dovoljno naraslo, bit ce puuno vise exploita za gecko/KHTML-based browsere, crva i virusa, linux ce se sve manje spominjati kao super-siguran OS i ja cu sa zadovoljstvom pejstati statistike na Advocacy da zacepim gubicu linux zealotima jednom zauvijek.
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:14 - pre 236 meseci
Citat:
Sundance: Sto mislis, da li je bolje odabrati win kombinaciju za malo vise para i znat da si sigurniji nego da koristis LAMP? I tko je u vecini, ovi lijeni ili ovi azurni?


Pa zavisi kako ko .. JA licno bih odabrao LAMP, i ne bih koristio public skripte (phpbb, phpnuke i slicne).

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:14 - pre 236 meseci
Ma nije toliko skpu. Ne zelim ja ovde da vas ubjedjujem da je OSS bolji zato sto je besplatan, nego da ovi propusti gore spomenuti nemaju veze za OSS communitijom, nego losim PHP programerima. Ako ste to shvatili, da predjemo na off topic :)

Ono, ne vidim razlog zasto tak` pljujete po linuxu. Ono koristite sta ocete, zelim ja vama samo da imate ljeba od toga, ali vi ste zajunili da dokazete da je Win kombinacija bolja od Linux a to nije tako. Necu reci ni da je gora, ali jednostavno ponasate se ekvivalentno djeci sa defejsa koji tvrde da je linux bolje jel se pise iz ljubavi :D (frikovi).

Jeste vi probali Linux? Jeste programirali u PHPu? Koristili apache? Administrirali apache, mysql, php? Sta je tu lose? Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:18 - pre 236 meseci
E Sundance ti stvarno imas nekih problema ?

Mislim pazi, iskustva nemas da govoris bilo sta o Linuksu, sto je ocigledno, kao i vecina ostalih windozera...

Kad bi samo znao sta propustas l;)
Znas kako kazu, Linux is like beer, once you start, you never wanna stop l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:21 - pre 236 meseci
Citat:
Sundance: Potpuno se slazem!!!!
...zadovoljstvom pejstati statistike na Advocacy da zacepim gubicu linux zealotima jednom zauvijek.


Hehehehehehehe kakva izjava... ti si meni totalno interesantan. Mislim jel ti zivis za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa? Linux na desktop trzistu nema neke pretjerane izgleda pored Windowsa i OSXa, osim naravno ako neki veliki igrac tipa Novell ne uzme neke stvari po svoju kontrolu. Usput, taj spyware balba kada zarazi jednog korisnika nece moci da se prosiri na ostale. Jednio sto on moze je da se ubaci u home dis odakle ce ga biti extremno lako odkloniti. Mislim, to nije bas slucaj sa windosom. (Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis ;))
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:25 - pre 236 meseci
Citat:
Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?


Pa ovo je neverovatno :))).

Prvo si sam rekao nešto tipa: ASP.NET je promašaj, ASP.NET nije multiplatformski, ASP.NET loše ovo, ASP.NET loše ono.. SVE što si rekao ispostavilo se da nije tačno.

Što se PHP tiče, moja poruka je čak bila da ne možemo da krivimo Apache+MySQL+PHP+Linux+BSD sistem na ES zbog hacka koji se desio.

Ali TI SI TAJ koji je uzeo da priča one budaleštine o ASP.NET-u. A sad kao mi dokazujemo da sve ostalo sux... hehehe. Pa moja priča "u odbranu" ASP.NET je upravo bila reakcija ne ono što si ti pisao za isti..

Daj Zidoo, saberi se :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:27 - pre 236 meseci
Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los, multiplatformski jeste,to sam znao, ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:28 - pre 236 meseci
Citat:
za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa?


Windows jeste bolji od Linuxa.

Osim ako ne počneš sa argumentima kakve si imao vezano za ASP.NET, pa se posle ispostavilo da ne znaš šta pričaš.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:28 - pre 236 meseci
Citat:
dr ZiDoo: ....nego da ovi propusti gore spomenuti nemaju veze za OSS communitijom, nego losim PHP programerima.


Jos jednom, ovi propusti gore spomenuti su propusti PHP-a, a ne custom PHP skripti.

Citat:
Ono, ne vidim razlog zasto tak` pljujete po linuxu.


Nismo prvi poceli :)

Citat:
...ali vi ste zajunili da dokazete da je Win kombinacija bolja od Linux a to nije tako. Necu reci ni da je gora, ali jednostavno ponasate se ekvivalentno djeci sa defejsa koji tvrde da je linux bolje jel se pise iz ljubavi :D


Zasad "mi" imamo na svojoj strani ciste fakte, "vi" uglavnom neka izvlacenja.

Citat:
Jeste vi probali Linux? Jeste programirali u PHPu? Koristili apache? Administrirali apache, mysql, php?


Ja ne. Mozda za par godina..

Citat:
Sta je tu lose?


Broj bugova i inherentna nesigurnost koju donosi unmanaged kod i open source per se.

Citat:
Ono sta zelite da kazete da je MS razvijo .NET i da je to nesto naj super ultra kul a da je sve ostalo sucks?


Yeah baby.

Jos jednom za one koje su spavali: managed kod je za red velicine sigurniji od unmanaged koda, izvodjenje pod virtualnom masinom omogucava runtime polise koje su inace gotovo pa nemoguce. Jedini nedostaci zasad su u prosjeku 10-15% gubitak performansi zbog implementacije, ali i to ce uglavanom biti zanemarivo install-time kompajliranjem na whidbey-u, optimizacijom ExecutionEngine-a, povecanjem snage procesora.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:29 - pre 236 meseci
Citat:
Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los


Ja smatram da je Zemlja ravna ploča na leđima..

Tvoje subjektivno mišljenje se ne broji. Moraš da daš neku činjenicu u prilog svog stava. Ispostavilo se, da sve što si nabrojao za ASP.NET nema mnogo veze sa stvarnošću.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:30 - pre 236 meseci
Citat:
dr ZiDoo:
(Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis ;))


Ovo je dobro l;) Mozda jednog dana .. l;))

Fora je da koristis ono sto ti odgovara .. ti ako znas dobro da napravis LAMP sistem, to ce super da radi ... ako ne znas, jebiga ... onda te difejsuju.

Ja imam par sistema na kojem se hostuje postnuke, i ni malo nisam sretan zbog toga ... to mi je najveca briga u citavom poslu, i jos neke php skripte .. 'public' ..


\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:31 - pre 236 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Ja jos uvjek smatram da je ASP.NET los


Ma koga briga sto ti mislis ako nemas argumenata?

Citat:
ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...


Sad vam je windoze kriv sto ljudi na linuxu ne programiraju u ASP.NET. Ma daj....

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:35 - pre 236 meseci
Citat:
multiplatformski jeste,to sam znao, ali htio sam da kazem da ga nema u praksi u drugim platformama ili ga bar ja ne srecem...


Moraš onda da naučiš da se malo preciznije izražavaš.

Citat:
Völcker Informatik AG
Success Story
Völcker uses Mono to gain competitive advantage in the Linux market

The City of Munich, a longtime client and third largest city in Germany, migrated its servers to Linux and needed Völcker to convert its ActiveEntry software to Linux.

To enter the Linux market, Völcker began searching for the right development platform to efficiently port its existing applications to Linux.

"We found Mono to be very stable and easy to learn. It’s a commercial-grade development platform that really works. The ability we now have to run our source code seamlessly on both Windows and Linux platforms is vital to our business."
...
Völcker’s ActiveEntry software for Linux servers provides the City of Munich with identity management, help desk, asset management and provisioning capabilities that allows a few administrators to manage thousands of students and 40,000 PCs.


Nije loše za nešto što nije multiplatformski, a?

I to još u Minhenu kog Linuxovci ne skidaju sa dnevnog reda već 100 godina :)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.12.2004. u 04:04 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net.

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:36 - pre 236 meseci
Citat:
degojs: Windows jeste bolji od Linuxa.


ma je .. l;)

Razvaljuje ...

Off-Offtopic:
Prije jedno pola godine na yahoo sam video jednu super Oracle reklamu, evo je ...

[url]http://kcore.ath.cx/pics/oraclevsmicrosoft.png[/url]

l;)

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:39 - pre 236 meseci
Linux je interesantan zbog cene. Ništa drugo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"19.12.2004. u 02:40 - pre 236 meseci
Citat:
dr ZiDoo: Mislim jel ti zivis za taj trenutam kada ce windows biti bolji od linuxa?


Ne, vec za trenutak kad ce se zealoti poput tebe uvjeriti da linux nije nista bolji od win.

Citat:
Usput, taj spyware balba kada zarazi jednog korisnika nece moci da se prosiri na ostale.


Osim ako je doticni root. Nece ni na win moci ni da prdne ako je pokrenut kao limited user.

Citat:
Jednio sto on moze je da se ubaci u home dis odakle ce ga biti extremno lako odkloniti.


A u /home se ne nalazi nista vazno, jeli? I pod limited acc na win ce ga biti extremno lako otkloniti.

Citat:
Da naravno, osim ako brdo rusa ne napise spyware koji ce u lokalu preko nekog suid procesa da dovije #, prepravi rc skriptu i radi ko servis


Aha, vec vidim vojsku windows korisnika koji su ulogirani kao obicni korisnik i imaju sa strane pokrenut multi-gnome-terminal, su root.

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Nijedan haker ne koristi na kućnom računaru operativni sistem "vindouz"

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11449 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.