Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Panasonic KX-T4040BX

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic KX-T4040BX

[ Pregleda: 4878 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elko1
Miskovic Zoran
Srbija

Član broj: 48655
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Panasonic KX-T4040BX16.02.2005. u 19:00 - pre 233 meseci
Imam kucni bezicni telefon Panasonic KX-T4040BX.Od nedavno koristim samo bazu jer slusalica nema konekciju.Iz nje se povremeno cuje pip-pip kao da se baterija ispraznila.Baterija i kontakti su ok.Posto sam tv serviser verujem da bih mogao to resiti ako mi pomogne neko od kolega koji rade te stvari.Sta crkava u ovom slucaju?
 
Odgovor na temu

rf lab
Milan Blagojevic
Roaming electronics / Siemens HiPath
telekomunikacioni sistemi
Beograd

Član broj: 7356
Poruke: 41
*.ikomline.net.

ICQ: 21433096
Sajt: www.siemens.co.yu/com-e/p..


Profil

icon Re: Panasonic KX-T4040BX26.02.2005. u 00:45 - pre 233 meseci
Taj model ima par standardnih kvarova koji prouzrokuju gubitak veze slušalica/baza.
Najpre spusti slušalicu na bazu, pozovi taj broj i kad zazvoni podigni slušalicu. Ako imaš čist zvuk sagovornika, onda je procedura sledeća: otvori slušalicu, na dnu ćeš videti 3 kontakta za punjenje i kodiranje slušalice, kada se spusti na bazu. Srednji kontakt je zadužen za kodiranje. Proveri da se on možda nije podigao sa ploče, ali to proveri dobro, zato što se dešava da se podigne, izgubi kontakt, ali opet leži na ploči pa je zo vizuelno teško za uočiti.

Ako se pri podizanju slušalice sa baze u toku zvonjenja čuje šuštanje, onda ti je telefon ispadao, nekoga si gađao njime ili sl. Tada je potrebno uraditi podešavanje RF stepena, tj. TX i RX VCO napona, kao i osetljivosti prijemnika, snage predajnika i međufrekvencije. Nadam se da to nije slučaj, jer će ti za to trebati multimetar i osciloskop. Ako ispadne da je to u pitanju, piši mi na email da ti objasnim gde se nalaze merne tačke i koje vrednosti treba podesiti, kao i kako se ulazi u test mod.

Ako si prvim slučajem rešio problem, a i dalje imaš mali domet ili šuštanje, ali uspostavljaš vezu, onda treba da otvoriš antenu na slušalici, da je potpuno rasklopiš i da premostiš prekid na tankoj lak žici, od koje je napravljen prilagodni član.

Nadam se da sam bio od pomoći

Pozdrav
HiPath 3500 V5.0 - IP trunking - Voice Mail - PRI
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Panasonic KX-T4040BX

[ Pregleda: 4878 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.