Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74881 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markolazarevic
Gornji Milanovac

Član broj: 35574
Poruke: 943
*.absolutok.net.



+5 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 00:01 - pre 230 meseci
Citat:
hakinen: Ps: o tvojoj pismenosti dovoljno govori podatak da nisi naveo datum rodjenja u svom profilu, pa ne znam da li da vam se obaracam sa VI ili da ti se obracam sa ti, i ne znam da li pricam sa nekim propalim studentom ili nekim ko je zavrsio ekonomski fakultet!!!

'Ajde molim te oblasni kakve veze ima da li je student ili ne,da li je zavrsio to i to ili ne...?
 
0

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 00:31 - pre 230 meseci
Yugo sux!Dabogda bio bolji(u skorije vreme ili ikada)!
That is all from me!
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
0

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 07:32 - pre 230 meseci
Citat:
hakinen: Prvo da te naucim jednoj stvari , nije isto izduvna grana i auspuh, izduvna grana je deo na motoru koji iz svakog cilindra sprovodi izduvne gasove i sabira ih u jednu ili dve cevi, a dok je auspuh sistem od 2 ili 3 lonca i cevi koje sprovode izduvne gasove, i koliko je to moguce cine da ublaze rad motora!!!


Pardon, pogrešio sam.

Citat:

Dakle da bi tvrdio da je jugo jedini na svetu sa auspuhom koja je na desnoj strani, moras malo da procitas poneki casopis, i pogledas malo automobile!! Gle cuda , hjundaji pa mazda 323 ( dve verzije ) pa onda toyota corola ( dve verzije ) pa neke lade.... i da ne nabrajam vise, imaju auspuhe na desnoj strani automobila!!!


Da nije to možda što su to japanski automobili, a u Japanu se vozi levom stranom?

Citat:

Drugo sta fali menjacu, ajde kazi neke zamerke, navedi ih ako ih imas?????
Trece na kom modelu je volan skroz horizontalan, ajde slikaj ga i okaci sliku da svi vidimo to?????


Nisam mislio da je zaista horizontalan, već sam mislio na subjektivni osećaj u upotrebi.

Citat:

I cetvrto ovo za rucnu ti je bezveze, mozda si ti hteo da naglasis da ides u teretanu pa da ti je biceps i triceps mnogo veliki pa onda nemozes da protnes ruku, ali to je besmisleno onda, treba se hvaliti na drugi nacin!!!!


Takođe, subjektivan osećaj. Čak i da idem u teretanu, verovatno se ne bih hvalio, nisam taj tip.

Citat:

Ps: o tvojoj pismenosti dovoljno govori podatak da nisi naveo datum rodjenja u svom profilu, pa ne znam da li da vam se obaracam sa VI ili da ti se obracam sa ti, i ne znam da li pricam sa nekim propalim studentom ili nekim ko je zavrsio ekonomski fakultet!!!


Dobro, izvini, vidim da sam te povredio. Evo već se popravljaš. Ne mnogo, ali ide u dobrom smeru ;). Nedostavljanje privatnih podataka teško može da okarakteriše nečiju pismenost, možda više želju za očuvanjem privatnosti. Možeš da mi se obraćaš kako god hoćeš.

I na kraju - šlag na tortu:

Zastavin dug usporio uspostavljanje saradnje


Kragujevac - Ugovor o obnavljanju saradnje između italijanskog Fiata i Zastave uprkos očekivanjima ipak nije potpisan. Nakon dvodnevnih razgovora sa nadležnima u Vladi Srbije i poslovodstvima Grupe Zastava Vozila i Fabrike automobila, naime, menadžeri Fiata preksinoć su se vratili u Torino neobavljena posla.
U Zastavi kažu da je delegacija Fiata u Beograd došla sa predlogom ugovora o saradnji sa Zastavom, ali da ugovor nije potpisan, jer, navodno, Vlada Srbije nije htela da garantuje da će Zastavin dug Fiatu od oko 11 miliona evra, biti vraćen do kraja godine.

http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 09:41 - pre 230 meseci
Veliko iznenađenje... Koji li je ovo već put da se u istoj rečenici pojavljuju reči "Zastava" i "propali pregovori"?
 
0

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 10:06 - pre 230 meseci
Citat:
Downforce: Izrada alata za obradu deformisanjem je uzasno skupa i isplativa samo za masovnu proizvodnju.


To je zbog toga sto je sadasnji koncept automobila optimizovan za jeftine velike serije, pa visoka pocetna ulaganja nisu problem, ali za jeftine male serije vaze drugi principi.

Uzgred, pojedine (za servisiranje - pragove, krila, itd.) delove karoserije za Zastavina (a i neka strana) vozila rade i neki veci privatnici, tako da mozda izrada alata ipak nije toliko skupa, pod uslovom da auto po konstrukciji ne bude "Berlina" nego sasija varena od profila + montirana karoserija iz manjih delova za koje su alati jeftiniji. Opet primer Skode, koja je nastala u zemlji cije je trziste bilo manje nego Zastavino i cija je konstrukcija, bar sto se kompleta alata tice, bila jeftinija.

Ili, da li bi onda trebalo naci neko "iscaseno" resenje tipa fiberglas umesto lima (Trabant ili Bagi, ali modernizovan, sa dobrom aerodinamikom i opremom)? Mislim, ako mogu ultralaki avioni... doduse, u slucaju pada aviona materijal od kojeg je trup sacinjen ne pravi razliku u sudbini posade, dok u slucaju sudara ili prevrtanja automobila ... brr.

Ali opet, siguran sam da bi bilo musterija... Trabant i danas ima svoje obozavaoce, a svojevremeno je modovanje starih automobila sa sasijama "modernom" (aerodinamicnom) fiberglas linijom bilo hit u Americi. Kompletnu proizvodnju takvog automobila bi mogla da radi i neka mala do srednja firma, pod uslovom da je radna snaga jeftina. Sem toga, Zastava je vec eksperimentisala sa pojedinim manjim i vecim delovima od FG - tovarnim prostorima za pikape, branicima i maskama za hladnjake.

 
0

dd_dd
Na severu Bačke

Član broj: 44869
Poruke: 137
*.94.EUnet.yu.

Sajt: www.kupiauto.com


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 10:41 - pre 230 meseci
Citat:
mist:

Zastavin dug usporio uspostavljanje saradnje


Kragujevac - Ugovor o obnavljanju saradnje između italijanskog Fiata i Zastave uprkos očekivanjima ipak nije potpisan. Nakon dvodnevnih razgovora sa nadležnima u Vladi Srbije i poslovodstvima Grupe Zastava Vozila i Fabrike automobila, naime, menadžeri Fiata preksinoć su se vratili u Torino neobavljena posla.
U Zastavi kažu da je delegacija Fiata u Beograd došla sa predlogom ugovora o saradnji sa Zastavom, ali da ugovor nije potpisan, jer, navodno, Vlada Srbije nije htela da garantuje da će Zastavin dug Fiatu od oko 11 miliona evra, biti vraćen do kraja godine.


Odakle je ova informacija?
 
0

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 11:31 - pre 230 meseci
Svi previdjate jednu vaznu stvar-FIAT ce mozda dozvoliti Zastavi da montira Punto AKO im Zastava vrati dug.Vi se odmah uhvatili za montazu.Prvo da vrate dug pa tek onda mozda dobiju mogucnost da montiraju Punto ali vi ste se vec bacili u razmisljanje o razvoju novog automobila...cini mi se kao da ste malo poleteli...
Polako bre ljudi.Korak po korak. ;)

@salec
Velike serije postaju jeftine tek kada ih prodas u odredjenoj meri.Hajde objasni ti prosecnom Srbinu da i pored svega dobrog sto uradis u razvoju automobila,taj automobil moze da bude promasaj i da sve ulozene pare mogu nestati.
Mogu se raditi male serije ali bi licile na juga.Postoji mogucnost nabavke delova od privatnika koji imaju alate ali ne u nasoj zemlji i cemu onda toliki broj radnika.Moralo bi jos vise da ih bude otpusteno.Kako ostvariti dobru aerodinamicnost bez vazdusnog tunela?I ono sto je najteze kako da politicari sjasu sa fabrike,kako se otarasiti upravnih odbora,petorice direktora i slicnih gluposti.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 12:00 - pre 230 meseci
Predsednik Samostalnog sindikata "Zastava automobili" Zoran Mihajlovic izjavio je za RTK da prema nezvanicnim informacijama sa italijanskom fabrikom Fijat nije postignut dogovor o montaži automobila "punto" u pogonima kragujevacke fabrike zato što je Vlada Srbije odbila da pruži garancije italijanskom partneru da ce dug Zastave od 11,5 miliona evra biti isplacen do kraja godine. Mihajlovic je rekao da je ponašanje clanova Vlade Srbije neodgovorno i da ce Samostalni sindikat te fabrike vec naredne nedelje reagovati

Ovo pise na stranici radio televizije kragujevac!!!!

Izgleda da ce stvarno da propadne i ovaj ugovor, stvarno sramota!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+190 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 12:41 - pre 230 meseci
Citat:
hakinen Mihajlovic je rekao da je ponašanje clanova Vlade Srbije neodgovorno i da ce Samostalni sindikat te fabrike vec naredne nedelje reagovati


Bwahaha, "već naredne nedelje". Hitro, po Zastavinom starom običaju. :)

Citat:
dd_dd: Odakle je ova informacija?


Iz "Danasa".
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
0

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 12:45 - pre 230 meseci
Fijat u Zastavi: Dokle se stiglo
30. jun 2005. | 11:39 | Izvor: B92
Kragujevac -- Ministarstvo Srbije za ekonomske odnose sa inostranstvom demantuje neuspeh pregovora Zastave i Fijata.

Demanti neuspeha pregovora o sklapanju automobila Fijatovog automobila "punto" u kragujevačkoj fabrici objavljen je posle saopštenja sindikata fabrike Zastava automobili da su Italijani odustali od Zastave po odbijanja Vlade Srbije da garantuje da će dug Fijatu biti vraćen do kraja godine.

Kako za B92 javlja Tamara Sretenović, predsednik samostalnof sindikata preduzeća Zastava automobili Zoran Mihajlović kaže da su se članovi Vlade ponašali neodgovorno, a da će Sindikat oštro reagovati zbog takvog stava nadležnih ministara i organizovati masovne proteste i tražiti rušenje Vlade.

Zamenik ministra za ekonomske odnose sa inostranstvom Vlatko Sekulović, međutim, kaže da se pregovori dobro odvijaju. "Vlada nije preuzela obavezu da plati dug, ideja je da dug bude pokriven iz privatizacionih investicija. Mislim da će Vlada učiniti sve što je u njenoj moći kako bi taj veliki ekonomski i socijalni problem bio rešen", kaže on.


Nekakva polu-vest, šta li je. Vrlo konfuzno.
Izvor
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 13:02 - pre 230 meseci
Zastava ce da se prilagodi ili da nestane - ja sam siguran da je 90% ljudi u Zastavi zaposleno po partijskoj direktivi, jer se tako radilo. Nije problem nedostatak ergonomije na Istoku u uporedjenju sa Zapadom (primeri su ZIL i Cajka npr) vec to sto su ljudi zaposljavani po partijskoj direktivi bez ikakvih kriterijuma - firma onda ne moze da ima umerene rashode i da posluje OK.
Iskreno, ako Zastava i propadne, mi cemo imati 'domace' vozilo koje ce barem dalom biti sklapano ovde (zato sto drzava nece da se odrekne prihoda od carinjenja "stranih" vozila, a sta ce to biti, opel, fiat, reno, VW, videcemo... To ce da odgovara i drzavi vec zbog carina na 'strana' vozila a i proizvodjacu zbog monopolske pozicije) Vladu ionako boli ... za antimonopolske zakone, sve dok joj to donosi profit, samim tim, ne bojte se ;) imacemo mi 'domace' vozilo, od Zastave 750 sve zastave su STRANA vozila - domacih nikad nije ni bilo...
 
0

saleng_42
Kragujevac

Član broj: 38004
Poruke: 143
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

ICQ: 232705697


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 15:36 - pre 230 meseci
Citat:
- mogao bi ponekad i da potrefiš neki padež.

Kaže se: "pogodiš", ili, još bolje: "pravilno upotrebiš"...
Citat:
Vidim da se slažete da u Zastavi ima "dobrih strucnjaka" koji su cak završili "mašinski faks". Pa izvin'te, a kako im je uspelo da naprave takvo go*no od automobila, kad su vec tako dobri? Pa koliko mozga treba da se projektuje izduvna grana koja je sa desne strane? Zastavini automobili jedini na celom svetu imaju izduvnu granu na desnoj strani -- verovatno da bi lakše trovali pešake na trotoarima.

Je l' imaš ti ikakvu predstavu o tome ko, gde i kada ("kada" je najmanje bitno) je projektovao/konstruisao Jugo, i ostale Zastavine automobile?

Uzgred, ako vec dovodiš u pitanje neciju strucnost, bilo bi poželjno da nešto i znaš o datoj struci. Tvoja zamisao, da su projektovanje i konstrukcija gotovog proizvoda *jedini* posao za inženjere, na žalost, govori suprotno. U konstekstu proizvodnje automobila, misliti tako nešto je, prosto, smešno.

Ostatak posta i nije za komentarisanje.

Radi ostalih ucesnika foruma, podsetio bih da u Zastavi ima još zaposlenih, osim inženjera i radnika za mašinama, kao i da inženjeri *nisu* ti koji donose odluke o tome šta, kada, i koliko ce se proizvoditi.
Pozdrav

Sale
 
0

BaronKG
Erdoglija

Član broj: 49813
Poruke: 36
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.knights.ru


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 15:38 - pre 230 meseci
E, svasta! Ne mogu da razumem ove tipove koji zive u Kragujevcu i pljuju Zastavu. Neverovatno je da ljudi ne shvataju da bi od takvog posla i neke najave za buduce poslove koristi imali svi gradjani Kragujevca i Srbije.
Ljudi vi radite i razmisljate kao pojedini ministri u Vladi koji su ocigledno na platnom spisku nekih stranih kompanija ili drzava. Tim ljudima svakako nije u interesu da se bilo sta u Zastavi pokrene. Jednostavno u ovoj zemlji postoji jak uvoznicki lobi koji ekstremno profitira na uvozu novih i polovnih automobila. Pa hajde malo da pricamo i o tome. Ko je i kako dozvolio da se uvoze polovnjaci i registruju na pecke tablice(i to samo za ljude sa Kosova) i kome te pare idu u dzep. Pa sta sam ja gradjanin drugog reda??!
Sve u svemu imate jednu iskrivljenu sliku koja je godinama plasirana kroz razne dezinformacije(citaj:pljuvanje Zastave) i sada je to i takvo javno misljenje jako tesko ispraviti.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:02 - pre 230 meseci
@BaronKG

Zastava ce da pravi PARE (da da PARE a ne automobile) ili da crkne! Da znas, da je neki Srbin vecinski vlasnik General Motorsa to bi bio srpski auto! I dosta sa nacional-ekonomijom - sta je bitno da li ce zastava da proizvodi automobile ili ne - bitno je da ZARADJUJE (da da zaradjuje a ne da radi, to je sustinska razlika) i da placa obaveze poveriocima, plate radnicima i porez drzavi - moze i sokove da pravi - ne bih imao nista protiv, samo ako ZARADJUJE
 
0

BaronKG
Erdoglija

Član broj: 49813
Poruke: 36
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.knights.ru


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:21 - pre 230 meseci
bojan_bozovic

Nista drugo osim sticanja dobiti -PROFITA nisam ni mislio. Vec sam rekao ako Slovacka ostvaruje profit sa sest firmi zasto to ne bi mogla i Srbija sa Zastavom. Neka mi neko objasni zasto bi to trebalo dovesti nekog stranog proizvodjaca da ovde sklapa automobile a da to ne bude u Zastavi??!
Bilo je i takvih komentara ovde.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:31 - pre 230 meseci
Zato sto je svejedno da li se firma zove FIAT-SERBIA d.o.o ili Zastava - bas svejedno jer ce
nasu radnu snagu da zaposljava i ovoj drzavi da placa porez - iskreno, ime firme treba da bude dobra robna marka, a Yugo to nije! Na MERCEDES-BENZ MAIBACH da zalepis YUGO niko nece da kupuje, jer je to proglasen za najgori auto na svetu - eto, toliko ja koji npr. zivim u Kanadi znam o tom Yugu.
Stvaranje robne marke (zastava bi mogla da krene sa drugim imenom) je VRLO SKUPO i DUGOTRAJNO, Mercedes-Benz se i dalje zove Mercedes-Benz a ne Daimler-Chrysler jer je ulozeno 100 godina vremena i citavo bogatstvo da se od tog imena stvori marka.
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:32 - pre 230 meseci
Ovo oko uvoza tj uvoznickog lobija si potpuno u pravu!!! I to nije vezano samo za automobile, vec za svu robu koja se uvozi!!!
Nego i ja sam sad malo skeptik, uvek nesto sto nevalja kada "iscuri" u javnost, obavezno tu informaciju neko demantuje, i posle nekoliko dana ili nedelja, se ispostavi da je ta negativna informacija tacna!!! To se desava u 90% slucajeva!!! Tako da ne znam sta ce biti sa Zastavom. i tim dogovorom sa fiatom!!!
Inace sto se tice ljudi koji se postavljaju po partiskoj duznosti, to su uglavnom direktori, i to mozda cini 10% zastavinih radina ( mozda i manje ) i to svakako da nevalja ali se to svuda radi, pa zasto se onda ne bi radilo i u zastavi!!! Ali sam siguran da ove manje cinovnike i ostale ljude ili povlace sa zzo-a ili oni vec godinama rade u zastavi, tako da nema potrebe da se postavljaju po partiskoj duznosti!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:45 - pre 230 meseci
Mnogo je gadan i opak taj uvoznicki lobi :D I brojan, eto, i ja sam u njemu, i 90% gradjana ove zemlje kojima vrane nisu popile mozak i koji bi pre da kupe strani auto nego tu kragujevacku konzervu, ne zato sto dajemo svoje pare, jel, vec zato sto smo placenici zapada :D
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 16:49 - pre 230 meseci
Sta vam je ljudi, pa taj ''uvoznicki lobi'' postoji svuda u svetu samo sto tamo ima i protiv teza iliti suprotna strana a to je ''izvoznicki lobi'' samo sto ga mi nemamo pa je zato svako pokretanje proizvodnje skoro nemoguce.
 
0

BaronKG
Erdoglija

Član broj: 49813
Poruke: 36
213.244.197.*

Sajt: www.knights.ru


Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi30.06.2005. u 17:43 - pre 230 meseci
bojan_bozovic
Pa stvarno i jesi deo tog lobija(mozda i nesvesno). I ne radi se o tome sto bi ti radije kupio neki strani auto nego sto je nasim ljudima mnogo lakse da uvezu i preprodaju nego da nesto proizvedu, sklope i izvezu.
NE MOZES da uporedis Yugo sa bilo kojim automobilom. Niko ozbiljan u Zastavi nije ni mislio da se sa njim osvaja neko trziste. Pa do skoro i nasi traktori su bili ispod svake konkurencije pa se ipak malo- pomalo krece nabolje.
Sto se tice imena firme ono zaista nije bitno. To se da relativno lako promeniti. Prica je u tome da Zastava ima tradiciju, radnu snagu itd...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74881 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.