Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210676 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:03 - pre 230 meseci
Citat:
zi::: To što neko ne zna da namesti, ne znači da ne radi.



Bingo!!!

U tome i jeste poenta.....neko je suvise lenj da bi naucio da koristi nesto sto je toliko fundamentalno drugacije.....a neki su jednostavno glupi......zato za njih i nije Linux....kao sto ni windows nije za sve ( doduse, moras bas biti extra, extra ogranicen da ne bi bio u stanju da koristis windoze )
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:15 - pre 230 meseci
Citat:
Vidim i da bi poneki žarko želeli da me prijave za "kriminalne radnje", pa im stojim na raspolaganju..možemo i zajedno do MUP-a Srbije, moje glavne mušterije


Znaci ti si toliko siguran u sebe da nisi nista uradio ,zato sto koristis Oracle RDBMS za dzabe(kako si sam naglasio)?I jos pozivas ko hoce sa tobom u MUP (za koje se hvalis da su ti najcesce musterije).Sta,ti to imas neku protekciju kod njih po pitanju krivicnih dela??Au,znaci korpucija na tone.Ili je to ili si ti jedna veoma opasna osoba kad opusteno
tako pricas,o odlasku MUP,po pitanju krivicnog dela,za koje se placa debela kazna.

[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 11:16 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.yubc.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:32 - pre 230 meseci
Citat:

U tome i jeste poenta.....neko je suvise lenj da bi naucio da koristi nesto sto je toliko fundamentalno drugacije.....


Fundamentalno je nazadnije. Zasto bi danas neko ucio da edituje neki konfiguracioni fajl da bi mu proradila 3D akceleracija ili skrol na misu... ako postoji sistem (tj. bar 2 sistema) na kojima o tome uopste ne mora da misli u zivotu.

Citat:
a neki su jednostavno glupi......zato za njih i nije Linux....


Kao sto Dragi Tata rece - za Linux nije potrebna pamet, nego vreme, ne znam sta je tu tako tesko da se shvati.

Ja sam Linux koristio 1995-te godine, znao sam da podesavam i X11, i refresh rate monitora preko skriptova, tad nije jos bilo Interneta u SCG da podesavam route ;-) i da kompajliram iz komandne linije kako bih svoj 3D engine video da radi na tome... i sta jos ne...

Jednostavno imao sam previse vremena, bio sam klinac od 14 godina... danas uz par klikova misem uradim sve to (a i tada je moglo u Win95) - i svoje vreme trosim da moja "pamet" dodje do izrazaja na nekom drugom polju.

Sad neko naziva umetnost konfigurisanja hardvera pamecu... ljudi to je jebeni zanat, kao i opravka motora... ne znaci da su ljudi koji nece da gube vreme da opravljaju motor na kolima glupi - vec da imaju svoja posla za koja hoce da trose svoje vreme - kao sto auto mehanicari rade svoj posao isto tako.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.06.2005. u 11:33 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:34 - pre 230 meseci
Citat:
tdjokic: Ma taj potpis je totalno beznacajan.


Da li? mislim da je veoma indikativan kada ga uporediš sa ponašanjem onoga ko ga je stavio kao svoj stav

Sa ostatkom poruke se apsolutno slažem



Citat:
bobzilla:
I to sto ja normalno komuniciram s tobom kao s nekim ko deli isto ili slicno misljenje o Linuxu gledaju kao da smo ja i ti zaverenici protiv njih... Glupost. A, Sunny stvarno zna da pretera. I ja ga lepo ignorisem. I dobro mi ide.



Vidim a i pročitao sam sve poruke, pa otprilike stekao sliku ko je šta rekao
A što se tiče "proganjanja", uvek postoji tačna dijagnoza: paranoja

Nego, da ne ispadne da je Sunčica najvažnija glupost o kojoj raspravljamo , a i u skladu sa temom..
dobar primer desktop upotrebe Linuxa je DTP OSS Scribus
http://www.scribus.org.uk/

Mali kuriozitet je da je tvorac istog u stvari običan ugostitelj, nije hteo
da plaća programe, pa napravio sopstveno DTP rešenje

MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:39 - pre 230 meseci
Ovaj...Ivane..procitaj sta je gore zi: napisao...nema nista od toga sto si ti rekao.
Kad sam rekao fundamentalno drugacije nisam mislio na tekstualne config fajlove iako meni licno ni najmanje ne predstavlja neku prepreku ilik problem vec sam pre mislio na drugaciju konfiguraciju sistema, drugaciji layout koji je totalno zbunjujuc za windows korisnika.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
*.freeserbia.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:39 - pre 230 meseci
Citat:
Walker: Znaci ti si toliko siguran u sebe da nisi nista uradio ,zato sto koristis Oracle RDBMS za dzabe(kako si sam naglasio)?I jos pozivas ko hoce sa tobom u MUP (za koje se hvalis da su ti najcesce musterije).Sta,ti to imas neku protekciju kod njih po pitanju krivicnih dela??Au,znaci korpucija na tone.Ili je to ili si ti jedna veoma opasna osoba kad opusteno
tako pricas,o odlasku MUP,po pitanju krivicnog dela,za koje se placa debela kazna.



Na tvoju veliku žalost, ti nikada nećeš saznati šta je kod mene instalirano za dž, a šta, koliko, i u koje svrhe, sa plaćenom licencom

i da, veoma opušteno odlazim tamo, ali ne u "krvne delikte", nego sasvim drugim poslom
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:46 - pre 230 meseci
Alo bree! Jesi rekao pre dve strane da ga koristis u firmi,i da je za dz?A nije dz! I koje bre krvne delikte,kakve veze oni imaju sa nelicenciranim programima!??Ti i jesi opasna osoba,u smislu opasnih ideja i izgovorenih reci.Ma ja kazem da je firma trial samo za advocacy.I koga vise zabole za tvoju misterioznu 'malu firmu',dovoljno si zabio sebi autogolova na ovoj temi da samo blesav covek moze da te shvati za ozbiljno,o onome sta pricas.



[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 12:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Walker dana 28.06.2005. u 12:12 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:50 - pre 230 meseci
Citat:
Zasto bi danas neko ucio da edituje neki konfiguracioni fajl da bi mu proradila 3D akceleracija ili skrol na misu...
Eto, ja nisam trebao da editujem ni jedan konfiguracioni file, i radi mi i 3d akceleracija, i miš. A miš mi ima 6 dugmadi, i svi rade.

Stvarno nema mesta mistifikaciji, nema ništa wow u Linuxu ili drugom operativnom sistemu, ne koriste jedan ili drugi bolji pametniji ili gluplji. Potpuno se slažem da je to zanat, niti ja imam skrupula da koristim bilo koji operativni sistem koji radi posao. Daleko bilo da sam u nekom taboru, kako ga vi nazivate.

U ovu besmislenu diskusiju ulazim samo zato što se neki hvale da im ne radi grafička kartica, ili nedajbože miš. Evo, sada se osećam krivim što nisam neki ubergeek, što sam kliktao next, next, i što mi je proradilo iz prve, a ne hakovao 20 dana, minimum.

Odoh nešto na brzinu da pokvarim ...
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 10:57 - pre 230 meseci
btw..jedna taze vest...;)

"The Norwegian Minister of Modernization today at a
press conference in Oslo declared that [1]proprietary formats will no
longer be acceptable in communcation with government. He also calls for
all parts of government to have a plan ready by 2006 for use of open
source solutions. Taking great care not to mention the name Microsoft
directly, but rather referring to 'the spreadsheet almost everyone uses'
or saying this is the last time I will present a plan for information
technology being broadcast on the net in Windows Media, the Minister sent
strong signals in the direction of Redmond to open up or become
irrelevant to the Norwegian Government."



Neat ha?
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 11:18 - pre 230 meseci
Citat:
zi::: Hm, evo, ja se skromno javljam. Pre par nedelja sam kupio novi računar, grafička je geforce 6600gt ... Instalirao Kubuntu distribuciju, sve next/next/next, geforce driveri već na DVDu, i sve radi.

Do jaja! Idem odmah da negde nadjem najnoviji KUBUNTU(!?!?!) i da mi sve iz prve proradi!
Nadam se samo da ce i za 3 meseca da reaguje na novi HW, ali nema veze i ako ne reaguje, opet cu tebe da pitam koji DVD da nadjem i koju Linux distribuciju da skinem i instaliram da bi mi radilo novo parche HW-a... ;)
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 11:31 - pre 230 meseci
Nema mesta čuđenju. Ubuntu distribucija je bazirana na Debianu koju koristimo na serverima, pa sam navikao na taj način organizacije paketa, a i optimizovana je za desktop okruženje. Takođe, nije toliko konzervativna kao Debian distribucija. Pošto koristim KDE, prirodno je bilo da koristim Kubuntu.

Ja ne stavljam svaka 3 meseca novo parče hardwarea. Jednom se dobro raspitam, kupim kvalitetno i to mi traje godinama.

Šta tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 11:33 - pre 230 meseci
Citat:
zi::: Šta tu nije jasno?


Njemu mnogo toga nije jasno, samo sto mu nije jasno ni to da mu nije jasno....:)
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 11:56 - pre 230 meseci
Citat:
axez: Njemu mnogo toga nije jasno, samo sto mu nije jasno ni to da mu nije jasno....:)

Evo axez sta mi nije jasno: Zasto, kada kupis novi uredjaj, vise volis da juris internetom i mukom nalazis drivere koji ko-zna-kako ce raditi, umesto da lepo stavis CD koji je dosao sa uredjajem, klik, klik i to proradi... Taj deo tvog/vaseg razmisljanja mi nikad nece biti jasan.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:02 - pre 230 meseci
Ja nisam jurio Internetom, nikakve muke nisam imao. A i prirodno je da se raspitaš kako će nešto raditi ako za to daješ više od 1000 EUR, i što treba da ti traje godinama.

Eh, prvo se hvalite svojim neznanjem, sada još napadate one kojima eto, radi.

Umorio sam se od ovog natezanja sa instalacijom, neću više ulaziti u detalje, ukoliko baš ne moram.

Hvala na razumevanju.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:02 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle: Evo axez sta mi nije jasno: Zasto, kada kupis novi uredjaj, vise volis da juris internetom i mukom nalazis drivere koji ko-zna-kako ce raditi, umesto da lepo stavis CD koji je dosao sa uredjajem, klik, klik i to proradi... Taj deo tvog/vaseg razmisljanja mi nikad nece biti jasan.



Tebi stvarno nije jasno....:P

Ja kad god kupim neki uredjaj, periferiju, bilo sta za komp to meni radi...sta ti sad tu nije jasno?
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:05 - pre 230 meseci
@ cubicle: Da je sve tako sjajno na Win, ja bih ga još uvijek koristio. Ranije sam naveo primjer kako softverski modem, koji savršeno radi u Win98 neće da radi na WinXP. I moj rođak, koji ima taj modem, još uvijek mora da čačka u BIOS-u, ne bi li pokrenuo Win98 i provjerio poštu.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:15 - pre 230 meseci
A koji je to modem koji ti ne radi na Windowsu?Bash me interesuje model i proizvodjac?
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:19 - pre 230 meseci
@zi::
Pokusaj za 6 meseci, kad ti distribucija zastari. Ili kad izadje uredjaj za koji ne postoji drajver u njoj...

@axez
Citat:
Ja kad god kupim neki uredjaj, periferiju, bilo sta za komp to meni radi...sta ti sad tu nije jasno?

TI kad kupis... Jebi ga, postoje i ljudi koji nisu ti, a koji kupuju i HW za koji za linux ne postoje drajveri ili jos nisu napisani...

@Not now, John!
Nemam komentara, sem da probas da mu instaliras linux i da ga usrecis lakocom koriscenja i funkcionalnoscu. Verujem da bi mu se to jako dopalo. Na kraju krajeva, svako uzima ono sto mu vise odgovara.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:28 - pre 230 meseci
Citat:
cubicle:@axez

TI kad kupis... Jebi ga, postoje i ljudi koji nisu ti, a koji kupuju i HW za koji za linux ne postoje drajveri ili jos nisu napisani...



Ha...izvini...ali koliko mentalno ogranicen treba da bude neko da kupuje hardver za koji ne postoje drajveri i onda na sav glas kuka zbog toga?????
Ko te jebe....kupuj ono sto je lepo podrzano a toga je cirka i preko 90%.
Stvarno su ovi zealoti pacijenti zesci.
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 12:34 - pre 230 meseci
Jebo te axez koliko si ti glup. Da li je moguce da na svet gledas iskljucivo kroz linux prorez sirine 2mm... To ako ti nemas potrebe da koristis specifican HW ne znaci da on ne postoji i da ljudi koje ste VI zajebali da uzmu linux ne zele da ga koriste...
A ovo sto si rekao:
Citat:
Ko te jebe....kupuj ono sto je lepo podrzano a toga je cirka i preko 90%.

savrseno odslikava ne samo tvoju filozofiju zivota, nego filozofiju citavog modela koji zastupas...
BTW, procenat koji pominjes je daleko manji u stvarnosti, a sto se tice specijalizovanog HW-a je: read my lips: NULA PROCENATA (0%)...

Usability... my ass...
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210676 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.